خرید خنک کننده روغن موتور

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, Mohsen1001, RAHVAR, شوراي نظارت

ارسال پست
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 29
تاریخ عضویت: دوشنبه 25 شهریور 1398, 4:55 pm
سپاس‌های دریافتی: 3 بار

خرید خنک کننده روغن موتور

پست توسط teletexting »

خنک کننده روغن موتور چیست؟
خنک کننده روغن موتور یا (Oil Cool) در هر وسیله نقلیه ای یک جزء اساسی موتور است. این سیستم خنک کننده در هر وسیله نقلیه باید در تمام شرایط آب و هوایی و رانندگی، به صورت فعال وجود داشته باشد. اگرچه اکثر رانندگان هرگز با کولرهای روغن موتور خود تعامل ندارند، اما مراقبت از آن ها و اطلاع از سطح سلامتی‌شان میتواند به افزایش طول عمر موتور کمک کند.
کار خنک کننده روغن موتور چیست؟
خنک کننده روغن موتور در واقع یک رادیاتور کوچک است که در بخش جلویی یا قدامی سیستم خنک کننده ماشین تعبیه شده است. این رادیاتور کوچک دمای روغن موتور را هنگام جریان از لوله های پیچ در پیچ داخل خنک کننده ها به طرز چشمگیری کم میکند. تمام سیستم خنک کننده موتور زمانی کار میکند که متور ماشین روشن باشد.
خنک کننده هم در شرایطی نیاز به تعویض  دارد
درست مانند اغلب قطعات و لوازم یدکی خودرو که فرسوده شده و نیازمند تعمیر میشوند، خنک کننده روغن نیز از این قاعده مستثی نیست و نیاز به تعویض دارد. هنگامی که این بخش از سیستم خنک کننده شروع به فرسودگی یا شکسته شدن می کند، چندین علامت هشدار دهنده در ماشین شما ایجاد میکند. در این مقاله چند مورد از این علائم ذکر شده است و می تواند به راننده هشدار دهد که ممکن است خنک کننده روغن موتورش (برای مثال رادیاتور روغن موتور کیا یا هیوندای) نیاز به تعویض داشته باشد.
علائم خرابی رادیاتور روغن موتور       
1. نشت روغن از خنک کننده روغن موتور یا رادیاتور روغن
یکی از مهمترین بخش  های سیستم خنک کننده خودروی شما آداپتور خنک کننده روغن است. آداپتور خطوط روغن را به خود کولر وصل می کند و یک آداپتور دیگر روغن “خنک شده” را به داخل روغن تابه ارسال می کند. درون آداپتور حلقه واشر یا لاستیک O شکل قرار دارد. اگر آداپتور خنک کننده روغن در خارج خراب شود، ممکن است روغن موتور از موتور خارج شود. اگر میزان نشت كم باشد، ممكن است متوجه وجود یک لکه روغن موتور روب زمين زير خودرو خود شوید يا احتمالاً جريان روغن ریخته شده از ماشین را حین حرکت از پشت خواهید دید.
گر متوجه وجود نشت روغن در زیر موتور خود شده اید، همیشه توصیه می شود با یک مکانیک حرفه ای تماس بگیرید تا او بتوانند تشخیص دهد که نشت روغن از کجا است و به سرعت آن را تعمیر می کنند. با نشت روغن، موتور توانایی روغن کاری خود را از دست می دهد. این امر می تواند به دلیل افزایش اصطکاک ناشی از عدم روانکاری مناسب، باعث افزایش دمای موتور و سایش قطعات به هم شود.
2. نشت مایع خنک کننده موتور از کولر روغن
مشابه با کاهش یا از بین رفتن روغن، خرابی خنک کننده روغن خارجی ممکن است تمام مایع خنک کننده موتور را از داخل موتور خارج کند. نشت خنک کننده چه زیاد باشد چه کم، در نهایت اگر سریع تعمیر نشود، موتور را بیش از حد گرم می کند.
اگر نشت اندک است، ممكن است متوجه نشت مایع خنک كننده روی زمين درست زير خودرو خود شوید. اما اگر نشت زیاد باشد، احتمالاً متوجه بالا آمدن بخار از کاپوت وسیله نقلیه خود خواهید شد.  اگر با این مشکل روبرو شدید لازم است که خیلی زود با یک تعمیرکار یا مکانیک حرفه ای تماس بگیرید زیرا اگر به اندازه کافی مایع خنک کننده از رادیاتور یا کولر روغن نشت کند، می تواند منجر به بروز مشکلات بیش از حد در رابطه با موتور و خرابی قطعات مکانیکی دیگر شود.
3. وجود روغن در سیستم خنک کننده
اگر آداپتور خنک کننده روغن از داخل خراب شود، ممکن است در سیستم خنک کننده خود متوجه وجود روغن موتور شوید. این اتفاق هنگام کار موتور و زمانی رخ میدهد که فشار روغن بیشتر از فشار سیستم خنک کننده است. در این حالت روغن وارد سیستم خنک کننده می شود. این موضوع در نهایت باعث عدم روغن کاری کافی موتور می شود و می تواند موتور خودرو  شما را به شدت خراب کند.
4. وجود مایع خنک کننده در روغن
هنگامی که موتور در حال کار نباشد و سیستم خنک کننده تحت فشار قرار گیرد، مایع خنک کننده از سیستم خنک کننده خودرو به داخل تابه روغن موتور وارد میشود. سطح بالای تابه روغن موتور می تواند با چرخاندن میل لنگ در هنگام چرخش روغن، به موتور آسیب برساند.
از کجا رادیاتور خنک کننده روغن موتور بخرم؟
زمانی که با هر یک از علائم بالا روبرو شدید حتما با یک مکانیک خوب تماس بگیرید. اگر ماشین شما یکی از محصولات کیا یا هیوندای است میتوانید برای خرید رادیاتور روغن موتور یا خنک کننده روغن موتور با ما تماس بگیرید. برای خرید و یا تهیه هر کدام از [External Link Removed for Guests] و کیا نیز میتوانید با [External Link Removed for Guests] استارپارتس تماس بگیرید تا شما راهنمایی کنند.
ارسال پست

بازگشت به “مباحث فنی و تخصصی خودرو”