روزهای سرنوشت ساز آینده؟!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3593
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4763 بار
سپاس‌های دریافتی: 7055 بار

Re: روزهای سرنوشت ساز آینده؟!

پست توسط bamn »

با سلام دوباره .

روز گذشته شورای نگهبان اسامی شش نفر را به عنوان نامزدهای نهایی انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم اعلام کرد ؛

مسعود پزشکیان (اصلاح طلب) : 69 ساله متولد مهاباد - فوق تخصص جراحی قلب - چهار سال وزیر بهداشت در کابینه دوم سید محمد خاتمی - نماینده مردم تبریز در پنج دوره مجلس شورای اسلامی (هشتم ، نهم ، دهم ، یازدهم و دوازدهم) - سومین بار است در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرده ، سال 92 قبل از اعلام اسامی تایید صلاحیت شدگان اعلام انصراف کرد ، سال 1400 تایید صلاحیت نشد .

حجت الاسلام مصطفی پور محمدی (اصولگرا) : 64 ساله متولد قم - دکترای فقه و حقوق اسلامی - سه سال وزیر کشور در کابینه اول محمود احمدی نژاد - چهار سال وزیر دادگستری در کابینه اول حسن روحانی - پنج سال رئیس سازمان بازرسی کل کشور - سابقه دو دهه معاونت در وزارت اطلاعات - رئیس فعلی مرکز اسناد انقلاب اسلامی - دومین بار است در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرده ، سال 92 قبل از اعلام اسامی تایید صلاحیت شدگان اعلام انصراف کرد .

سعید جلیلی (اصولگرا) : 58 ساله متولد مشهد - جانباز - دکترای علوم سیاسی - شش سال دبیر شورای عالی امنیت ملی - نماینده فعلی مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی - عضو فعلی مجمع تشخیص مصلحت نظام - سابقه دو دهه فعالیت در وزارت امور خارجه - سومین بار است در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرده ، سال 92 با کسب بیش از 4 میلیون و 600 هزار رای بعد از روحانی و قالیباف سوم شد . سال 1400 قبل از اخد آرا ، به نفع شهید سید ابراهیم رئیسی انصراف داد .

علیرضا زاکانی (اصولگرا) : 58 ساله متولد شهرری - جانباز - دکترای پزشکی هسته ایی - نماینده مردم تهران در سه دوره مجلس شورای اسلامی (هفتم ، هشتم و نهم) - نماینده مردم قم در یک دوره مجلس شورای اسلامی (یازدهم) - شردار فعلی تهران از شهریورماه 1400 - چهارمین بار است در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرده ، سال های 92 و 96 احراز صلاحیت نشد . سال 1400 قبل از اخذ رای ، به نفع شهید سید ابراهیم رئیسی انصراف داد .

سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی (اصولگرا) : 53 ساله متولد فریمان - متخصص گوش و حلق و بینی - نماینده مردم مشهد در چهار دوره مجلس شورای اسلامی (هشتم ، نهم ، دهم و یازدهم) - معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از شهریور ماه 1400 - دومین بار است در انتخابات ثبت نام کرده ، سال 1400 با کسب یک میلیون رای چهارم شد .

محمدباقر قالیباف (اصولگرا) : 62 ساله متولد طرقبه - دکترای جغرافیای سیاسی - دارای درجه سرتیپی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی - سه سال فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا سپاه - سه سال فرمانده نیروی هوایی سپاه - 4 سال فرمانده نیروی انتظامی کشور - یک سال ریاست ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز - 12 سال در سمت شهردار تهران - نماینده مردم تهران در دوره مجلس شورای اسلامی (یازدهم و دوازدهم) هر دو دوره رئیس مجلس شورای اسلامی تاکنون - چهارمین بار است در انتخابات ثبت نام کرده ، سال 84 با کسب بیش از 4 میلیون رای در دور اول چهارم شد ، سال 92 با کسب بیش از 6 میلیون رای بعد از حسن روحانی دوم شد . سال 96 قبل از اخذ رای ، به نفع شهید سید ابراهیم رئیسی انصراف داد .

*

همانطور که قبلاً هم گفته بودم ، در حال حاضر نامزدی بیشترین شانس پیروزی را دارد که مورد تایید کابینه رئیس جمهور شهید باشد ، و با اینکه آقای قاضی زاده معاون رئیس جمهور بوده ، به نظر می رسد تمایل دولت به پیروزی آقای جلیلی بیشتر باشد . با این وجود برخی نکات وجود دارد که ممکن است نتیجه انتخابات را تحت تاثیر قرار داده و خلق شگفتی کند ؛

اولاً حضور یک نامزد اصلاح طلب در برابر پنج نامزد اصولگرا ، هرچند ظاهری نابرابر دارد ، به معنای وحدت اصلاح طلبان در برابر تکثر اصولگرایان است . هرچند در سال های اخیر آرا اصلاح طلبان دچار ریزش شدیدی شده و بسیاری از رای دهندگان سابق به این جناح فعلاً هیچ قصدی برای شرکت و رای دادن در انتخابات ندارند ، اما در روزهای آینده ممکن است اتفاقاتی رخ دهد که آنها را دوباره به پای صندوق های رای بکشاند .

دوماً تجربه ثابت کرده بخشی از جامعه مذهبی-سنتی کشور بخصوص در روستاها و شهرهای کوچک که کمتر به مسائل حزبی و جناحی در رای دادن توجه نشان می دهند ، در صورت وجود نامزد روحانی بین نامزدها ، تمایل دارند به او رای بدهند ، به همین دلیل صرف نظر از مسائل دیگر ، نباید تعداد آرا آقای پورمحمدی را دست کم گرفت .

سوماً با اینکه به نظر می رسد در نهایت رقابت اصلی برای جلب آرا اصولگرایان بین آقایان جلیلی و قالیباف باشد ، مناظره ها بسیار تعیین کننده خواهند بود . بویژه عملکرد آقای قالیباف در ریاست مجلس و آقای زاکانی در شهرداری تهران ، بسیار مورد سئوال قرار دارد و نامزدهای اصولگرا ممکن است بجای وحدت رویه در برابر نامزد اصلاح طلبان ، به همدیگر بتازند . اتفاقی که سال 92 افتاد و باعث تفرقه بین آرا اصولگرایان و پیروزی فاجعه بار روحانی شد .

و ...

*

این روزها بازار بازی/رمز ارز همستر کمبات هم بسیار داغ است و میلیون ها نفر از هموطنان را درگیر خودش کرده . صرف نظر از بحث های اجتماعی و اقتصادی و روانشناسی و پزشکی و ... مطرح شده درباره این بازی ، نویسنده یکی از کانال ها مطلب عجیبی را تذکر داد : نتیجه نهایی این بازی و اینکه آبا بازیکنان آن به سود خواهند رسید یا با کلاهبرداری مواجه خواهند شد ، می تواند در نتیجه انتخابات تاثیرگذار باشد!!!

***

این روزها بحث انتخابات نه فقط در ایران که در بسیاری از نقاط دنیا هم داغ است ؛

*- در آفریقای جنوبی برای اولین بار پس از پایان دوران آپارتاید حزب کنگره ملی نتوانست اکثریت کرسی های پارلمان این کشور را کسب کند . البته این حزب می تواند با کمک احزاب کوچکتر متحد همچنان قدرت را در دست داشته باشد . دلیل اصلی شکست حزب کنگره ملی در واقع اختلافات داخلی این حزب بود که طی چند سال اخیر باعث انشعاب برخی از رهبران آن و تاسیس احزاب جدید شد .

*- در هند حزب هندوگرای افراطی بهاراتیا جاناتا برای سومین دوره پیاپی پیروز انتخابات پارلمانی شد و ناراندا مودوی بار دیگر به عنوان نخست وزیر سوگند یاد کرد . البته پیروزی این حزب نسبت به دوره های قبلی خفیف تر بود و بسیاری از احزاب مخالف هم شکایت های متعددی درباره روند برگزاری انتخابات و تقلب ها داشتند .

*- انتخابات پارلمان اروپا هم سه روز قبل برگزار شد و در بسیاری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا احزاب مخالف دولت به پیروزی رسیدند . اولین پس لرزه شدید این نتیجه هم اعلام انحلال پارلمان فرانسه از سوی امانوئل مکرون برای برگزاری انتخابات پیش از موعد بوده است .

*- جنگ غزه کماکان ادامه دارد و تحولات جدید هم اوضاع را پیچیده تر کرده است . بایدن چند روز قبل پیشنهادی برای برقراری آتش بس مطرح نمود که چیز جدیدی نسبت به پیشنهادهای قبلی نداشت و طبیعتاً مورد استقبال قرار نگرفت ، اما این فقط یک بهانه بود برای اینکه دولت آمریکا بتواند حمایت خود را از رژیم صهیونیستی بیشتر نماید . در عملیات دو روز قبل در اردوگاه نصیرات کماندوهای آمریکایی نقش اصلی را در کشتار مردم و آزادسازی 4 اسیر اسرائیلی ایفا نمودند و برخلاف دفعات قبلی این مسئله را لاپوشانی هم نکردند . در عملیات فوق ابتدا منطقه هدف در مرکز اردوگاه نصیرات بشدت بمباران شد و بعد کماندوهای آمریکایی و اسرائیلی تحت پوشش خودروهای امدادی و کمک رسان به سرعت وارد محل شده و ضمن کشتن تمامی فلسطینان باقی مانده در محل (چه اعضا مقاومت و چه غیرنظامیان) چهار اسیر اسرائیلی را زنده با خود خارج کردند و بعد هم دوباره مرکز اردوگاه با شدت بیشتری بمباران و در نتیجه شمار شهدا به صدها نفر رسید . بعداً یکی از اسیران آزاد شده در گفتگو با رسانه ها اعلام کرد در منزلی که حضور داشته سه اسیر دیگر هم بوده اند که در بمباران اول کشته شده اند! یعنی برای اسرائیلی ها فرقی نمی کرده اسرایشان را زنده پیدا کنند یا مرده! رسانه های طرفدار نتانیاهو سعی کردند از این عملیات یک پیروزی بزرگ بسازند و روی این احتمال که حالا دیگر وقت حمله به لبنان است مانور بدهند ، اما روز گذشته چند نفر از اعضا دولت که از احزاب همپیمان با حزب حاکم بودند استعفا دادند تا کابینه نتانیاهو در معرض سقوط قرار بگیرد . حالا به نظر می رسد اگر نتانیاهو هرچه زودتر جنگ علیه لبنان را آغاز نکند چاره ایی جز موافقت با برگزاری زودهنگام انتخابات پارلمانی نخواهد داشت .

*- در یکی دو هفته اخیر شرایط جوی در اروپای شرقی بسیار نامساعد و ناپایدار بوده ، به همین دلیل تبادل آتش بین روسیه و اوکراین کمی فروکش کرده و پیشروی های روسیه محدود شده . با این وجود جنگ کلمات به شدت ادامه دارد . بعد از اینکه آمریکا و اروپا به اوکراین برای استفاده بیشتر از سلاح های دوربرد اهدایی برای هدف قرار دادن عمق خاک روسیه چراغ سبز نشان دادند ، پوتین هم تهدید کرد به کشورهای مورد تهدید از سوی غرب تسلیحات ویژه جنگی خواهد داد . امروز همچنین اعلام شد یک ناوگان نظامی کامل روسی وارد آب های کوبا شده اند! خبر دیگر از جنگ اوکراین اینکه مقامات اطلاعاتی اوکراین می گویند روسها در حال تجمع قوا در برابر مرزهای ابلاست سومی هستند و احتمالاً بعد از مساعد شدن شرایط جوی و خشک شدن زمین ها حمله ایی محدود مشابه حمله به خارکیف در نواحی مرزی این ابلاست آغاز خواهند کرد .
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4553
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۸۹, ۱۲:۴۴ ب.ظ
محل اقامت: زمین پهناور خدا ( أرضُ الله الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 4707 بار
سپاس‌های دریافتی: 8737 بار

Re: روزهای سرنوشت ساز آینده؟!

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI »

MOHAMMAD_ASEMOONI نوشته شده: دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۳۵ ب.ظ
◼️ ◼️ ◼️ اما احتمال بسیار زیاد میدم که حالا نابودی رژیم ایران از راههای دیگه در دستور کار رژیم صهیونسیتی قرار گرفته باشه .

علت این عقیده ی بنده این هست :

◼️ ◼️ اون روزهایی که در جنگ آزادسازی کویت از اشغال ارتش عراق در سال ۱۹۹۱ ، صدام با موشک، تل آویو و حیفا و غیره رو می‌زد و عده‌ای هم کشته شدند ، بنده هرگز نشنیدم که صهیونیست ها پاسخ نظامی داده باشند به حملات موشکی صدام .

  ◼️ ◼️ ولی صدام با اون حملات موشکی ، حکمِ سقوطِ خودش و رژیمش رو امضاء کرد و از همون روز طراحیِ نقشه ی براندازی رژیم بعث عراق و صدام حسین در دستور کار رژیم صهیونسیتی قرار گرفت

◼️ ◼️ حالا بنده احتمال بسیار زیاد میدم که دیگه طراحیِ نقشه‌ای برای ساقط کردن رژیم ایران هم در دستور کار قرار گرفته باشه .

سلام

بعد از حمله موشکی حکومت ایران به فلسطین اشغالی ، احتمال ۹۰ درصد داره که یکی از چیزهایی که در دستور کارِ صهیونیست‌ها قرار گرفته ، ترورِ همه ی کسانی هست که احتمال داره جانشین رهبری در ایران باشند .

تا جایی که هیچکسی نمونه و حکومت ایران مجبور بشه به جای انتخاب رهبر ، شورای رهبری انتخاب کنه.


◼️ این افراد یقیناً :

★ روحانی هستند یعنی به زبان عامیانه ، آخوند هستند .

★ سید هستند یعنی عمامه ی سیاه دارند .

★ آیت الله یا حجت‌الاسلام هستند ولی بعداً آیت الله میشند مثل رهبر فعلی .
چون رهبری باید مرجع تقلید باشه یعنی مُفتی باشه یعنی صلاحیت صدور فِتویٰ داشته باشه (إفتاء).

(مفتي اسمِ فاعل از مصدرِ إفتاء هست یعنی فِتویٰ دهنده )

★ صدای گیرا دارند .

★ در سخنوری و سخنرانی مهارت دارند .

★ مورد تأیید سران نظام هستند .

◼️ یکی از همین افراد ، آقای رئیسی بود که خیلی‌ها احتمال می‌دادند جانشین رهبری باشه .

◼️ دیگری پسر رهبری هست که زیاد در مورد جانشینی ایشون در رسانه‌های خارجی صحبت میشه .

◼️ افرادی مثل آیت الله خاتمی هم به احتمال زیاد در خطر هستند .

واللهُ أعلَم
آخرین ويرايش توسط 1 on MOHAMMAD_ASEMOONI, ويرايش شده در 0.
صرفه‌جویی دهها میلیونیِ هزینه‌های خودرو
صرفه‌جویی دهها میلیونیِ هزینه‌های زندگی
برنامه‌های کاربردی اندروید و اطلاعات مهمِ تنظیمات اندروید
جسارتاً آموزشتوبه به زبان ساده
توصیه‌های بسیار مهم امنیتی
توصیه‌های بسیار مهم سلامتی
سرویس و تعمیر آبگرمکن و پکیج
سیستم آبرسانی ساختمان (پمپ،مخزن،روشهای‌نصب،عیب‌یابی،تعمیر،هشدارها،توصیه‌ها)

دوستِ عزیز،چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد
همه ما آسمونی هستیم و شمارش معکوس برای بازگشتمون از همون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده
و حسابرسیِ بسیار دقیقی هم در انتظارمون هست. 
یه آسمونیِ فعال باش که امتحانِ دنیا تکرار شدنی نیست که نیست

اگه باور نمی‌کنی، برو همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و نفوذت رو به کار بگیر
تا مانعِ پرواز بشی.
باز هم قبول نداری ؟!
این شما و این هم دنیا

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3593
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4763 بار
سپاس‌های دریافتی: 7055 بار

Re: روزهای سرنوشت ساز آینده؟!

پست توسط bamn »

مجدداً سلام .

آقای آسمانی عزیز لطفاً در کادربندی پاسخ به نقل قول ها دست نبرید ، آدم گیج می شود!

همانطور که قبلاً هم گفتم در مورد سقوط هلی کوپتر رئیس جمهور تا زمانی که تحقیقات بطور کامل انجام نشده و نتیجه اعلام نگردد نمی توان نظر قطعی داد . این نظر شخصی بنده است که احتمال خطای انسانی ، طبق گفته شاهدان ، بسیار ضعیف است و نقص فنی یا خرابکاری احتمال بیشتری دارند . حالا اگر فرض بگیریم این سقوط عمدی بوده ، مطمئناً عاملان آن انگیزه های فراوانی داشته و در ذهن بیمار خودشان نقشه های فراوانی برای پس از آن کشیده اند . اینکه انگیزه اصلی حذف آقای رئیسی به عنوان یکی از گزینه های محتمل جانشینی رهبری بوده باشد ، هم در صورت صحت این رقم ، دور از ذهن نیست .

اما در مورد خود بحث جانشینی صحبت های فراوانی بویژه از سوی رسانه های ضد انقلاب مطرح می شود که تقریباً همه آنها زاده تخیلات آنهاست . مثلاً اینکه آقای سید مجتبی خامنه ایی بخواهد یا از او بخواهند جانشین پدرشان شوند ، موردی بسیار نامحتمل است! بحث شایعات عموماً بی اساسی که درباره ایشان وجود دارد به کنار ، بالاخره چنین قصد و نیتی اگر وجود داشته باشد ، نیازمند زمینه سازی و آماده سازی است ، اگر زمانش که رسید ، بی مقدمه و بی پشتوانه فکری مردمی و بدون داشتن سابقه رسمی اجرایی ، نام ایشان به عنوان رهبر جدید مطرح شود ، آیا با اساس و اصول ایدئولوژی جمهوری اسلامی مغایرت نخواهد داشت؟ آیا اصولاً بعد از چنین انتصابی ، جمهوری اسلامی دیگر معنایی خواهد داشت؟

بحث این نیست که چون سید مجتبی فرزند مقام معظم رهبری است نباید در امور سیاسی دخالت کرده یا جانشین ایشان بشود . بحث در داشتن صلاحیت و شرایط لازم برای قرار گرفتن در چنین منسبی است . آقا ، اگر احتمال می دادند سید مجتبی یا سایر پسرانشان صلاحیت و کفایت لازم برای قرار گرفتن در راس امور اجرایی و سیاسی کشور را دارند ، با این صراحت و علناً آنها را منع نمی کردند . مثلاً امام خمینی (ره) مخالف قرار گرفتن حاج احمد آقا در مناسب سیاسی و اجرایی کشور بودند (نه اینکه بگویم سید احمد آدم با کفایت و درایتی نبوده ، نظر امام این بود که این پست ها برای ایشان مناسب نیست) اما اگر سید مصطفی زنده بود ، امام با این صراحت ایشان را منع نمی کرد چون سید مصطفی از نظر علم و اجتهاد تقریباً هم سنگ خود امام بود و در واقع امام ایشان را برای مرجعیت بعد از خودشان تربیت کرده بودند .
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3593
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4763 بار
سپاس‌های دریافتی: 7055 بار

Re: روزهای سرنوشت ساز آینده؟!

پست توسط bamn »

یک نکته :

نظرسنجی های فضای مجازی تا چه حد قابل اعتماد هستند؟

نظرسنجی یک علم است و برای اینکه یک نظرسنجی معتبر شناخته شود ، رعایت پارامترهای فراوانی لازم می باشد . دوستان قدیمی سایت احتمالاً به خاطر دارند که در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 ما خیلی روی نظرسنجی های اینترنتی مانور می دادیم ، نظرسنجی هایی که نشان می دادند رقابت بین آقایان روحانی ، قالیباف و جلیلی بسیار نزدیک است و انتخابات به دور دوم کشیده خواهد شد ، اتفاقی که البته نیافتاد!

از آن زمان به بعد بنده یاد گرفتم که به هیچ عنوان به نظرسنجی های اینترنتی اعتماد نکنم مگر اینکه ثابت شود تمامی پارامترهای علمی لازم را رعایت کرده اند .

اما خب ، خیلی از فعالان فضای مجازی به این نکته توجه ندارند و بازار نظرسنجی های انتخاباتی دوباره حسابی داغ شده . به قول یکی از این عزیزان : " تو ایتا جلیلی داره کابینه رو میچینه ، تو اینستاگرام پزشکیان رای آورده ، تو بله قالیباف پیروز شد ، تو روبیکا قاضی زاده چون خوش تیپ تره انتخاب شده ، تو توئیتر نظام سقوط کرده ، و تو تلگرام همه دارن یه همستر رو قلقلک می دن!!! "

فقط برای مثال ، سایت خبری " تابناک " که در ظاهر نزدیک به محسن رضایی است اما ید طولایی در نشر اخبار نامعتبر و بازنشر اخبار زرد مورد علاقه اصلاح طلبان و حتی ضد انقلاب دارد ، روز اول آغاز تبلیغات یک نظرسنجی گذاشت که ظرف چند ساعت در آن آقای پزشکیان با اختلاف بسیار زیادی اول شده بود! اما شرکت در این نظرسنجی هیچ قاعده و ضابطه ایی نداشت . از روز دوم نظرسنجی تغییر کرد و برای شرکت در آن لازم بود یک ایمیل ثبت شود ، همین یک پارامتر که هیچ اعتبار علمی خاصی هم به نظرسنجی نمی دهد باعث شد آرا آقای پزشکیان ریزش کند و حالا آرا آقایان پزشکیان و جلیلی با اختلاف زیادی نسبت به دیگران شانه به شانه هم قرار دارد ، آن هم با در نظر گرفتن اینکه 70 تا 80 درصد مخاطبان سایت تابناک هیچ علاقه ایی به جریان اصولگرایی ندارند و به راحتی می توان گرایششان را با خواندن بخش نظرات متوجه شد!

شاید در ظاهر قضیه این نتیجه ما را به پیروزی آقای جلیلی امیدوارتر کند ، اما همانطور که گفتم نظرسنجی هایی که پارامترهای علمی لازم را رعایت نکرده باشند هیچگاه قابل اعتماد و اتکا نخواهند بود .
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3593
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4763 بار
سپاس‌های دریافتی: 7055 بار

Re: روزهای سرنوشت ساز آینده؟!

پست توسط bamn »

دوباره سلام .

یک نکته دیگر :

یکی از دوستانم می گفت به آقای پزشکیان رای می دهد . وقتی علتش را پرسیدم گفت یکی از اقوامشان که در ظاهر آدم موجهی است این توصیه را به او کرده با این استدلال که در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ترامپ پیروز خواهد شد و اگر پزشکیان رئیس جمهور ایران باشد ، برجام به سرعت احیا خواهد شد!

با همین منطق غلط و بشدت اشتباه دارند یک عده از جوانان را برای رای دادن به نامزد اصلاح طلبان گول می زنند . هرچند اصل رای دادن خوب است و این دوستم آدمی است که اگر به پزشکیان رای ندهد ، اصلاً رای نمی دهد ، اما چرا این رای باید براساس یک منطق بشدت اشتباه و غلط باشد؟ 

اولاً هنوز هم معلوم نیست ترامپ در انتخابات پیروز خواهد شد یا نه؟ هرچند بایدن گزینه ایی نیست که مطبوع بسیاری از جامعه آمریکا باشد اما به قول بعضی کارشناسان انتخاب برای آمریکایی ها بین بد و بدتر است . بعلاوه بنده هنوز هم معتقدم یک عده در آمریکا هستند که تمام تلاششان را خواهند کرد تا ترامپ اصلاً به انتخابات نرسد!

دوماً به فرض هم که ترامپ دوباره در انتخابات پیروز شد و به کاخ سفید بازگشت ، او کسی بود که زیر میز زد و برجام را پاره کرد ، برجامی که تقریباً هیچ دستاورد عملی برای اقتصاد ایران نداشت ، و ترامپ ادعا می کرد توافق مطلوب ایران بوده و باید ایران را برای یک توافق جدید که بیشتر به نفع منافع آمریکا باشد تحت فشار گذاشت و به پشت میز مذاکره کشاند . خب ، چه تضمینی است که این آدم حاضر به احیای توافقی مشابه برجام باشد ، و امتیازات بیشتری مطالبه نکند؟

سوماً کسانی که با استدلال بالا حاضر به رای دادن به آقای پزشکیان باشند ، یعنی حاضرند تن به هر خواسته ایی بدهند تا فقط مصالحه و توافق با آمریکایی ها برقرار باشد . این افراد نمی بینند مردم غزه بعد از 8 ماه جنگ و با دادن دهها هزار شهید و مجروح ، هنوز از حماسه 7 اکتبر پشیمان نیستند و در پاسخ به پیشنهادات آتش بس تن به هر شرط و خواسته ایی که به ضررشان باشد نداده اند! با استدلال بالا ، فلسطینی ها همان هفته های اول جنگ تسلیم شده بودند و الان دهها هزار نفرشان شهید و مجروح نبودند اما یوغ اسارت و آوارگی را دوباره بر گردن داشتند .

شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4553
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۸۹, ۱۲:۴۴ ب.ظ
محل اقامت: زمین پهناور خدا ( أرضُ الله الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 4707 بار
سپاس‌های دریافتی: 8737 بار

Re: روزهای سرنوشت ساز آینده؟!

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI »

سلام دوست عزیز.

مطلب قبلیم در پاسخ به مطلب شما بوده ولی نمیدونم ارسال نشده یا حذف شده ؟

بعداً دوباره می‌نویسم إن شاءَ اللّٰه اگه عمری باقی باشه.

===================================

◼️ سوال :

در دهها سالِ گذشته ، کدامیک از مشکلاتِ بزرگِ ایران رو رئیس جمهورِ ایران به‌وجود آورده که حالا یک رئیس جمهورِ جدید بیاد و حلش کنه ؟؟!

دزدی ها و اختلاسها

رانت خواری ها

بی عدالتی ها

کاهش و یا سقوطِ ارزشِ پی در پیِ پول ایران که از سال ۵۷ تا الان بدون توقف ادامه داره و باعث شده پول ایران حدود ۹۹/۹۹۸ درصد از ارزشش رو از دست بده .

گرانیهای افسارگسیخته ی روزافزونِ و متوقف نشدنی

ویرانی و سقوط در صنعت و تولید

به یغما رفتنِ صدها میلیارد دلار از نفت و گاز و معادن ایران با قیمتهای بسیار کمتر از قیمتهای جهانی که بیشترش نصیب چین شده .

افزایش پی در پیِ فقیران و کم بضاعت ها

انتصابهای بر اساس آشنایی و گوش به فرمانی از بالاترها، به جای انتصاب بر اساس شایستگی و دانایی و امانتداری

افزایش فاجعه بار آمارِ اقدام به خودکشی و خودکشی‌های موفق

افزایش فاجعه بارِ آمار فرار مغزها و نخبه‌ها و متخصص ها و سایرین

افزایش فاجعه بارِ انواع و اقسامِ حرام خوری . در حالیکه برترین عبادت در اسلام ، کسبِ حلال هست

افزایش فاجعه بار گرگ صفتی و بی‌وجدانی و بی‌رحمی و تقلب در همه ی اقشار

و دهها مشکل دیگه

◼️ کدامشون علتش یک رئیس جمهورِ سابق بوده ؟؟!

===================================

◼️ از محتوا و تفسیرِ اصل ۱۱۳ قانون اساسی اطلاع دارین ؟

اصل ۱۱۳ :

پس از «مقام معظم رهبری» ، رئیس‌جمهور عالیترین مقام رسمی کشور است و مسئولیت اجرای قانون اساسی و تنظیم روابط قوای سه‌گانه و ریاست قوه مجریه را « جز در اموری که مستقیماً به رهبری مربوط می‌شود »، بر عهده دارد.

◼️ تفسیر این اصل اینه که رئیس جمهور عملاً هیچ کاره هست در امورِ مهم و سرنوشت سازِ کشور .

چون:
مقام اول نیست

رئیس قوه ی مجریه هست یعنی قوه اجرا کننده ی قوانین و دستورات تصمیم گیرانِ جلوی پرده و پشتِ پرده هست .

در کارهایی هم که به رهبری مربوط میشه حق دخالت نداره

کارهایی که به رهبری هم مربوط میشه هیچ‌جا مشخص نشده که چی هست دقیقاً !!
یعنی هر جا که خواستند ، خیلی راحت به رییس‌جمهور میگن ابن موضوع به رهبری مربوط میشه . تو دخالت نکن .

===================================

یعنی کاملاً واقعیت داشت که وقتی خبر «فرودِ سختِ هلیکوپتر رئیس جمهور» پخش شد ، رهبری گفت:

نگران نباشید ، در اداره ی امورِ کشور خللی به وجود نخواهد آمد .
===================================

◼️ روحانی یک بار عصبانی شد و گفت :

رئیس جمهور تنها کسی هست در این کشور که با رأی مستقیمِ همه ی مردمِ واجد شرایطِ رأی دادن انتخاب میشه .
گفت :
ما هستیم که رأی اکثریت رو آوردیم ولی نظرات ما اجرا نمیشه در اداره‌ی امور کشور !!!

گفت:

انتخابات مجلس باید شفاف و بدون تقلب و دخالت دیگران باشه . باید آزاد باشه .

رهبری چند روز بعدش در یک سخنرانی پاسخ داد که :

اونهایی که چنین حرفی می‌زنند یادشون باشه خودشون در انتخابات آزاد ، انتخاب شدند .‌‌

◼️ متاسفانه کسی نبود که بگه :

★ حقیقتِ امر اینه که انتخابات هر وقت داره طوری پیش می‌ره که تصمیم گیرانِ پشت پرده میخوان ، پس ولش می‌کنند تا مسیرِ طبیعیش رو طی کنه .

★ ولی وقتی تصمیم گیرانِ پشتِ پرده ببینند که نتیجه ی انتخاب داره در جهتِ نامطلوب پیش می‌ره ، اونوقت دیگه ولش نمی‌کنند تا مسیر طبیعیش رو طی کنه .

◼️ انتخاب شدن روحانی ، خواست تصمیم گیرانِ پشت پرده هم بود پس نتیجه ی اون انتخاباتِ ریاست جمهوری که روحانی در اون برنده شد رو کسی دستکاری نکرد .‌

===================================

فقط در ایران نیست که وضع اینه

حتی در کشورهای اروپایی و آمریکا هم وضع همینه.

هرگز یک نفر به تنهایی تصمیم گیرنده نیست در امور مهم و سرنوشت ساز کشور . چه رهبر و پیشوا باشه ، چه شاه ، چه ملِک و سلطان و امیر و ملکه ، چه رییس‌جمهور و نخست وزیر و وزیر و فرماندار و استاندار و شهردار و غیره

ترامپِ خوش خیال ، به خیالش کاخ سفید هم مثل شرکتهای خودشه تا هر طور دلش خواست تصمیم بگیره و دیگران هم بی چون و چرا اجرا کنند

ولی خیلی زود حالیش شد که تصمیم گیرانِ اصلی ، پشت پرده هستند و رییس‌جمهور آمریکا باید تصمیمات اونها رو اجرا کنه ، نه نظراتِ شخصیِ خودش رو .

برای همین دیگه نذاشتند انتخاب بشه چون متمرد و سرکش بود . یعنی خیلی وقتها حرف شنوی نداشت از تصمیم گیرانِ پشتِ پرده.

◼️ البته در آمریکا هم تصمیم گیران پشت پرده با همدیگه متحد و هم‌نظر نیستند و رقابت شدید هست بینشون بر سر تصاحبِ بیشترین مقدار از سلطه و قدرت بر سیاست خارجی و داخلی و کرسی‌های مجلس نمایندگان آمریکا و مجلس سنای آمریکا

★ مجلس سنا چیزی مثل شورای نگهبان ایران هست که نظارت داره بر قوانینی که در مجلس نمایندگان آمریکا تصویب میشه

به مجموعِ مجلس نمایندگان آمریکا و سنا هم میگن کنگره ی آمریکا

رییس‌جمهور آمریکا می‌تونه رای مجلس نمایندگان رو باطل کنه (وِتو ) ولی اگر رایِ نمایندگان بیش از دو سوم باشه دیگه لازم الاجرا میشه .

مجلس نمایندگان هم اکثرشون گماشته‌‌های تصمیم گیرانِ پشتِ پرده هستند . در ۹۹ درصد کشورها وضع همینه .

یعنی کلاً یک آشِ شله قلمکار که در اون قدرتمندان نظرشون رو اِعمال می‌کنند و بقیه کارمند و گماشته و دستور اجرا کن هستند .
صرفه‌جویی دهها میلیونیِ هزینه‌های خودرو
صرفه‌جویی دهها میلیونیِ هزینه‌های زندگی
برنامه‌های کاربردی اندروید و اطلاعات مهمِ تنظیمات اندروید
جسارتاً آموزشتوبه به زبان ساده
توصیه‌های بسیار مهم امنیتی
توصیه‌های بسیار مهم سلامتی
سرویس و تعمیر آبگرمکن و پکیج
سیستم آبرسانی ساختمان (پمپ،مخزن،روشهای‌نصب،عیب‌یابی،تعمیر،هشدارها،توصیه‌ها)

دوستِ عزیز،چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد
همه ما آسمونی هستیم و شمارش معکوس برای بازگشتمون از همون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده
و حسابرسیِ بسیار دقیقی هم در انتظارمون هست. 
یه آسمونیِ فعال باش که امتحانِ دنیا تکرار شدنی نیست که نیست

اگه باور نمی‌کنی، برو همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و نفوذت رو به کار بگیر
تا مانعِ پرواز بشی.
باز هم قبول نداری ؟!
این شما و این هم دنیا

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3593
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4763 بار
سپاس‌های دریافتی: 7055 بار

Re: روزهای سرنوشت ساز آینده؟!

پست توسط bamn »

با عرض سلام مجدد .

یک روز یکی از اقواممان از پدرم پرسید " ما که نمی دانیم بعد از مرگ واقعاً چه خبر است و بهشت و جهنم واقعیت دارد یا نه؟ پس چرا نماز بخوانیم و روزه بگیریم؟ " پدرم جواب داد " اولاً جواب شما در قرآن هست و اگر خودتان را مسلمان می دانید و قرآن را قبول دارید ، باید به دستورات آن عمل کنید . دوماً خودتان می گویید نمی دانیم ، خب ، نمی دانیم به معنای انجام ندادن نیست . شما نماز بخوان و روزه بگیر ، اگر بود که چه بهتر و اگر نبود چیزی از دست نداده ای "

بنده هم با همین منطق در بحث انتخابات شرکت می کنم . یعنی بنده که خبر ندارم پشت پرده چه خبر است و آیا رای من واقعاً تاثیر دارد یا نه؟ افرادی می گویند دارد و افرادی می گویند ندارد . خب ، حالا بنده چون نمی دانم ، آیا نباید رای بدهم؟ اگر رای بنده و امثال بنده تاثیر گذار است که چه بهتر . اگر هم تاثیر گذار نیست که چیزی را از دست نداده ایم!

این بحث اختیارات ریاست جمهوری و رهبری را قصد ورود به آنها را ندارم . حدود اختیارات هر دو در قانون اساسی مشخص است . حالا اینکه یک عده می گویند پشت پرده جریان دیگری است و رئیس جمهور اختیار ندارد ، بنده فرض را بر صحت قانون اساسی می گذارم . خود مقام معظم رهبری هم زمانی که رئیس جمهور بودند یک جاهایی دستشان بسته بود و در خاطراتشان هم هست ، اما اعتراض علنی نمی کردند و پیرو امر ولی فقیه بودند . مثلاً در دوره اول ریاست جمهوری با آقای موسوی (نخست وزیر وقت) مشکل داشتند و به امام گفتند در صورتی برای دور دوم نامزد می شوند که دستشان برای انتخاب نخست وزیر باز باشد و امام هم قبول کرده بودند . اما بعد از انتخاب مجدد ، امام گفته بودند به علت شرایط حساس و جنگی کشور صلاح نیست شما نخست وزیر را عوض کنید و آقا با وجود نارضایتی از عملکرد موسوی ، قبول کرده بودند ، برای همین هم بود که در جریان تبلیغات انتخابات سال 88 طرفداران موسوی از لفظ " نخست وزیر امام " برای معرفی وی استفاده می کردند!

***

اما یک نکته دیگری که می خواهم درباره انتخابات بگویم ؛ ما دو مورد داریم که معمولاً در هفته های منتهی به انتخابات ، بخصوص انتخابات ریاست جمهوری ، خودشان را نشان می دهند ؛ اجرای قانون عمدی انتخاباتی ، و تعویق اجرای قانون عمدی انتخاباتی . مثلاً قبل از انتخابات ریاست جمهوری سال 96 دولت وقت اعلام کرد یارانه خانوارهایی را که یارانه شان قطع شده دوباره پرداخت خواهد کرد و مال یک عده هم پرداخت شد ، اما بعد از انتخابات دوباره برگشتند سر جای اول و یارانه قطع شده ها دوباره قطع شد . یا همین امسال ، دولت اعلام کرده فعلاً افزایش مبلغ جرائم رانندگی را با وجود تصویب و تایید نهایی ، به تعویق انداخته است . این دو مورد جزو " تعویق اجرای قانون عمدی انتخاباتی " طبقه بنده می شوند . این دسته از موارد معمولاً توسط خود دولت های مستقر و مدیران ارشد اجرایی کشور برای تاثیر گذاری مثبت در مشارکت انتخاباتی و احیاناً افزایش رای نامزد یا نامزدهای جناح مطبوع دولت ، اتفاق می افتند .

اما دسته دیگر یعنی " اجرای قانون عمدی انتخاباتی " ، معمولاً توسط مدیران و کارمندان رده های میانی یا جزء ، هدایت می شوند که دولت مستقر ، مطبوعشان نیست و می خواهند با سختگیری و اجرای عمدی قانون ، نارضایتی عمومی از دولت را در حد حیطه کاری خود افزایش دهند . البته تشخیص این موارد بسیار دشوارتر است ، چون به هر حال ما با کاری غیر قانونی طرف نیستیم . اما اگر جایی دیدید که در آستانه انتخابات ، قانونی که بعضاً باعث نارضایتی شهروندان است ، بیش از گذشته بر اجرایش پافشاری می شود ، باید شک کنید .

بنده دو مورد را مثال می زنم که خودم در روزهای اخیر با آنها برخورد داشته ام و انشالله عمدی در کارشان نبوده و جزو " اجرای قانون عمدی انتخاباتی " نبوده باشند .

1- ما در اصفهان یک قانونی داریم که کسبه برای نصب تابلوی تجاری بزرگ بر سردر مغازه هایشان ، باید تایید شهرداری را داشته باشند . 20 سال قبل که بنده تازه وارد کسب و کار آزاد شده بودم اجرای این قانون بسیار سختگیرانه بود تا جایی که تابلوهای نصب شده بدون مجوز شهرداری ، شبانه جمع آوری می شدند . اما بعد از چند سال کم کم سختگیری در اجرای این قانون کاهش پیدا کرد و عملاً به فراموشی سپرده شد . اما از ابتدای خردادماه امسال (یعنی تقریباً بلافاصله بعد از شهادت آیت الله رئیسی و قطعی شدن برگزاری زودهنگام انتخابات ریاست جمهوری) گشت های موتورسوار شهرداری منطقه 6 اصفهان به شکلی بسیار گسترده و مشخص به گشت زنی در سطح معابر و محلات پرداخته و مغازه دارانی را که جدیداً اقدام به نصب تابلو کرده باشند جریمه یا به بهانه ایجاد مزاحمت ، مجبور به جمع آوری می نمایند . بنده در یک ماه گذشته با چشم خودم چندین بار شاهد این مورد بودم در حالی که سال ها بود با آن مواجه نشده بودم!

2- مادرم دو حقوق می گیرد (حقوق خودش و حقوق پدرم که از دنیا رفته) . تا پیش از این هزینه های بیمه فقط از حقوق مادرم کسر می شده ، اما این ماه هزینه بیمه درمان از حقوق پدرم هم کسر شده است! همراه مادرم امروز به آموزش و پرورش مراجعه کردیم که در پاسخ گفتند بیمه سلامت از این ماه اینطور دستور داده و زنده و مرده ، از ابتدای امسال باید هزینه بیمه درمان از حقوقشان کسر شود!!! که البته چون در فروردین و اردیبهشت اعمال نشده ، این ماه هزینه هر سه ماه یک جا از بیمه کسر شده! در پاسخ به چرایی آن هم گفتند ما کاره ایی نیستیم ، باید از خود بیمه سلامت سئوال کنید!

شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3593
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4763 بار
سپاس‌های دریافتی: 7055 بار

Re: روزهای سرنوشت ساز آینده؟!

پست توسط bamn »

دوباره سلام .

سال 96 در همین سایت گفتم " آنهایی که به روحانی رای می دهید ، شش ماه بعد ابراز پشیمانی نکنید و پای رایتان بیاستید " و همان شد که شد . حالا هم می گویم " شمایی که می خواهید به امید وعده های فریبنده بی برنامه و بی پشتوانه و با بوق و کرنای همان سلبریتی هایی که پاییز 96 تمام نشده از دولت وقت ابراز برائت و پشیمانی کردند ، در زمانه حساسی که لازم است ایران در سیاست خارجی قوی ترین موضع ممکن را داشته باشد ، به نامزدی رای دهید که تمامی اعضا کلیدی ستادش اعضا کابینه روحانی هستند و در چشم مردم زل می زند و به دروغ می گوید کابینه من کابینه سوم روحانی نیست ، اگر نامزدتان رای آورد و شش ماه دیگر از این رای ابراز پشیمانی کردید ، این ابراز پشیمانی را در چاه خلوتگاه منزل چال کنید و علنی جار نزنید لطفاً!!! "

شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3593
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4763 بار
سپاس‌های دریافتی: 7055 بار

Re: روزهای سرنوشت ساز آینده؟!

پست توسط bamn »

با سلام مجدد .

مشارکت حداکثری یعنی آگاهانه رای دادن

مشارکت حداکثری یعنی عاقلانه رای دادن

مشارکت حداکثری یعنی پای رایی که می دهی ایستادن

مشارکت حداکثری یعنی مطالبه گری بعدی از آنکه به او رای می دهدی

مشارکت حداکثری یعنی پایبندی به قانون و رای دادن به کسی که مدافع قانون است

مشارکت حداکثری یعنی پایندی به اخلاق و رای دادن به کسی که اخلاق مدار است

مشارکت حداکثری یعنی رای دادن به آنکه التزام عملی به جمهوری اسلامی دارد و به دنبال اعتلای آن است و نه کسی که برای رسیدن به صدر دستگاه اجرایی جمهوری اسلامی نیازمند حمایت گروهک های رنگارنگ ضد انقلاب و تجزیه طلب است

و ...

خلاصه اینکه چشم و گوش بسته به کسی رای بدهید فقط برای اینکه فلانی رای نیاورد ، و بعد چهار سال غر زدن و فحش دادن و زیرپا گذاشتن قانون و شرع ، و بعد هم بدون گردن گرفتن انتخاب اشتباه ، بگویید جمهوری اسلامی فقط زمان انتخابات یاد مردم می افتد ، اسمش مشارکت حداکثری نیست . اگر جمهوری اسلامی را قبول دارید ، یا نه ، فقط ایران برایتان مهم است ، درست انتخاب کنید ، شرایط کنونی منطقه به شکلی است که یک انتخابات غلط نتنها منجر به تضعیف جمهوری اسلامی خواهد شد ، بلکه ممکن است خدای ناکرده به تضعیف و تجزیه ایران منجر شود .

شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3593
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4763 بار
سپاس‌های دریافتی: 7055 بار

Re: روزهای سرنوشت ساز آینده؟!

پست توسط bamn »

با سلام .

قصد توهین به هیچ شخص ، گروه ، قومیت و مذهب را ندارم . فقط برای شمایی که در خانه نشسته اید و قصد رای دادن ندارید یا شاید بی بی سی فارسی و ایران اینترنشنال ... تا عصر آنقدر در گوشتان بخوانند که حاضر شوید برای رای دادن به فلان نامزد پای صندوق رای بروید ، می گویم ، درست انتخاب کنید و نگذارید کسانی برای سرنوشت کشورتان تصمیم گیری کنند و حرف آخر را بزنند که قومیت و مذهب خودشان برایشان از ایران و جمهوری اسلامی مهمتر است .

برای اینکه متوجه منظورم بشوید ، سال های 92 و 96 پنج استانی که بالاترین درصد رای به نامزد پیروز (حسن روحانی) را داشتند ببینید :

سال 92 :

1- سیستان و بلوچستان : 73.3% آرا به حسن روحانی

2- کردستان : 70.8% آرا به حسن روحانی

3- یزد : 67.7% آرا به حسن روحانی

4- گیلان : 64.7% آرا به حسن روحانی

5- آذربایجان غربی : 63.9% آرا به حسن روحانی


سال 96 :

1- سیستان و بلوچستان : 72.2% آرا به حسن روحانی

2- کردستان : 67.4% آرا به حسن روحانی

3- گیلان : 66.7% آرا به حسن روحانی

4- کرمانشاه : 65.6% آرا به حسن روحانی

5- البرز : 65.2% آرا به حسن روحانی


مگر آقای روحانی لباس روحانیت شیعه را نپوشیده؟ مگر او برای استان های محروم چه کرده؟ چرا دو استانی که بالاترین جمعیت اهل سنت کشور را داشته و بیشترین فعالیت های گروهک های تجزیه طلب در آنها اتفاق می افتد ، باید بالاترین درصد رای را به او داده باشند . اگر رای سیستان و بلوچستان و کردستان در سال 92 نبود ، حسن روحانی اصلاً رئیس جمهور نمی شد! اصلاح طلبان چه کرده اند که گروه های قومی و مذهبی بیشترین رای را به آنها می دهند؟ جز این است که هر زمان اصلاح طلبان سر کار بوده اند بیشترین ضربه را به دیانت و تشیع مردم وارد آورده اند؟ جز این است که بخاطر کارنامه آنهاست که متاسفانه بخش بزرگی از جامعه از دین زده شده و کاستی های جمهوری اسلامی را به پای مذهب و تشیع می نویسند؟

اگر خودت را شیعه می دانی رای بده و آگاهانه رای بده .

شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3593
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4763 بار
سپاس‌های دریافتی: 7055 بار

Re: روزهای سرنوشت ساز آینده؟!

پست توسط bamn »

دوباره سلام .

دو گروه هستند که اصلاً درکشان نمی کنم و نمی توانم ذهنیتشان را تحلیل نمایم!

سال 92 : میزان مشارکت : 72.9% - روحانی : 18.6 میلیون رای - نامزدهای اصولگرا (قالیباف/جلیلی/رضایی) : 14.1 میلیون رای - سایر نامزدها (ولایتی/غرضی) : 2.7 میلیون رای

سال 96 : میزان مشارکت : 73% - روحانی : 23.6 میلیون رای - رئیسی : 15.8 میلیون رای - سایر نامزدها (میرسلیم/هاشمی طبا) : 0.7 میلیون رای

سال 1400 : میزان مشارکت : 48.9% - رئیسی : 18 میلیون رای - سایر نامزدهای اصولگرا (رضایی/قاضی زاده) : 4.4 میلیون رای - همتی : 2.4 میلیون رای

سال 1403 (دور اول) : میزان مشارکت : 40% - پزشکیان : 10.4 میلیون رای - نامزدهای اصولگرا (جلیلی/قالیباف) : 12.8 ملیون رای - پورمحمدی : 0.2 میلیون رای

گروه اول : کسانی که سال های 96 و 1400 به شهید رئیسی رای دادند و این دوره در انتخابات شرکت نکردند!

گروه دوم : کسانی که سال های 96 و 1400 به شهید رئیسی رای دادند و این دوره به پزشکیان رای داده اند!!!

یعنی غیر از این دو حالت باشد را درک می کنم اما این دو حالت را نه! یک بنده خدایی سال 92 به روحانی رای داد و سال 96 به شهید رئیسی و 1400 و امسال اصلاً رای نداده . او را درک می کنم ، اما این دو گروه را نه!

 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3593
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4763 بار
سپاس‌های دریافتی: 7055 بار

Re: روزهای سرنوشت ساز آینده؟!

پست توسط bamn »

مجدداً سلام .

بعضی از اطرافیانم می گویند تو چرا اینقدر حرص می خوری؟ چه فرقی برای تو دارد که چه کسی انتخاب شود؟ تو که بیکاری ، یارانه نمی گیری ، زن و زندگی هم نداری ، چه خیری از اینها دیده ایی که باز می خواهی رای بدهی و اینقدر هم برایت مهم است که این رای بیاورد و آن رای نیاورد!

اولاً برایم مهم است چون جمهوری اسلامی را دوست دارم و با وجود کاستی ها و سو مدیریت ها (که اتفاقاً بیشترش حاصل 32 سال مدیریت رفقای آقای پزشکیان است) دلم نمی خواهد در زیر سایه حکومت دیگری زندگی کنم بخصوص اگر این حکومت زاده پهلوی ها و خلقی ها و رقاصه های ززآ باشد!

دوماً یک سری مشکلاتی که دارم تقصیر خودم است و یکسری تقصیر همین جماعتی که حالا دوباره برای کرسی ارشد اجرایی کشور دندان تیز کرده اند! همین یارانه را مثال می زنم ؛ سال 95 دولت وقت یارانه تعداد زیادی از حقوق بگیران و بازنشستگان دولتی را قطع کرد ، عده زیادی از آنها با پیگیری و مراجعه به فرمانداری ها مشکل را حل کردند و یارانه شان دوباره برقرار شد ، اما پدر من بیمار بود و حوصله این رفت و آمدها را نداشت و پاسخ پیگیری تلفنی و اینترنتی هم مثل تف توی صورت بود . اما بدتر از آن همان زمان چندین بار آقای نوبخت در برنامه های تلوزیونی مختلف زل زد به دوربین ، یعنی زل زد به چشم 70-80 میلیون ایرانی و گفت " یارانه هیچ بازنشسته و مستمری بگیری قطع نشده و قطع نخواهد شد! " . این بود تا دولت شهید رئیسی روی کارآمد و سیستم توزیع یارانه ها را اصلاح کرد اما بنده در ثبت نام جدید مرتکب اشتباهی شدم و با اینکه الان در سایت هدفمندی یارانه ها دهک 4 محسوب می شوم ، بخاطر آن اشتباه نه خودم و نه مادرم یارانه نمی گیریم . برای اصلاح آن هم لازم است مادرم به فرمانداری برود ، که همان جواب پدرم را می دهد!

سوماً در دنیا از هیچ چیز بیشتر از دروغ بدم نمی آید! یعنی همان کاری که آقای نوبخت کرد . اصلاح طلبان و همین آقای پزشکیان در ظاهر شعارهای قشنگی دارند و بیشتر حرف هایشان خوب است ، اما بارها و بارها بر من و شما ثابت شده که نتنها پای حرفشان نمی ایستند بلکه به راحتی هم دروغ می گویند و وقتی هم دروغشان مشخص می شود ، نتنها توجیه می کنند که در خیلی از موارد با حساب کردن روی حافظه کوتاه مدت مردم ، آن را گردن هم نمی گیرند! نمی گویم اصولگرایان آدم های صاف و صادقی هستند و تا به حال هیچ دروغی نگفته اند ، اما دست کم بلد هستند چطور آن را رفع و رجوع کنند که علناً متهم به دروغگویی نباشند . اتفاقاً بنده بعضی از این آقایان اصولگرا را یا اصلاً قبول ندارم و اصولگرا نمی دانم (برای اینها تعبیر محافظه کار مناسب تر است تا اصولگرا) یا به مصداق گفته امام راحل (میزان ، حال افراد است) حالشان را قبول ندارم .

چهارماً یک جمله معروف است که مردم می گویند " اعتیاد از سیگار شروع می شود " ، یک جمله دیگری هم داریم که " ضد انقلابی بودن از اصلاح طلبی شروع می شود " ! نه که همه اصلاح طلبان ضد انقلاب باشند ، آدم های خوب و پایبند به جمهوری اسلامی بینشان کم نیست ، اما حرف هایی که می زنند و شعارهایی که می دهند ، باعث می شود یک عده که ظرفیت پایینی دارند گردشان جمع شوند ، و بعد وقتی به آنچه دنبالش بودند نرسیدند ، راهی آن سوی مرز شده و به جماعت ضد انقلاب بپیوندند ، اغلب مجری ها و عوامل رسانه های ضد انقلاب معروف (صدای آمریکا ، بی بی سی فارسی ، اینترنشنال ، منوتو سقط شده و ...) در زمان دولت اصلاحات جزو فعالان رسانه های طرفدار دولت (معروف به روزنامه های زنجیره ایی) بودند یا حتی وزیر و مدیر و رئیس و نماینده وابسته به این جریان ، و حالا ببینید کجا هستند . و در مقابل چند اصولگرا و حزب اللهی واقعی را سراغ دارید که به این راه رفته باشد؟ (منظورم آن خشکه مقدس نماهای افراطی نیست که یک زمانی حاضر بودند بخاطر قمه زدن برای امام حسین (ع) روی ماموران انتظامی جمهوری اسلامی قمه بکشند و حالا ضد انقلاب شده اند!)

پنجم ، کدامتان صبح بیست و ششم فروردین ماه احساس غرور نمی کردید؟ دیدید جوابشان هم چه بود که این همه ما را می ترساندند . حالا همان آقایی که می گفت آمریکا با فشار دادن یک دکمه می تواند ایران را نابود کند ، قرار است دوباره در راس دستگاه دیپلماسی کشور قرار بگیرد اگر آقای پزشکیان رای بیاورد ، همین آقای پزشکیانی که دیشب با آن لحن توهین آمیز از سردار سلیمانی شهید یاد کرد . حالا خودتان حساب کنید در این اوضاع منطقه که هر لحظه ممکن است رژیم صهیونیستی جنگ جدیدی را علیه لبنان آغاز کند و بر شعله های در حال سوزاندن خودش بیشتر بدمد ، آنها ترجیح می دهند آقای جلیلی روی کرسی ریاست جمهوری ایران نشسته باشد یا آقای پزشکیان؟

*

راستی یک نکته آخر هم بگویم ، آقای جلیلی وعده افزایش دهها برابر سرعت اینترنت همراه و خانگی را داده اند که وعده خیلی خوبی است ، اما نکاتی هم این وسط وجود دارد . شاید افزایش سرعت اینترنت همراه ظرف مدت کوتاهی شدنی باشد ، اما در مورد اینترنت خانگی به کار خیلی بیشتری نیاز دارد و همه اش هم بر عهده دولت نیست . لازم است نظام مهندسی و خود مردم هم در این کار همکاری داشته باشند . مثال از خودم می زنم ؛ آپارتمان ما 10 سال ساخت است ، اما سیم کشی خط تلفنش آنقدر افتضاح است که بنده چه اینترنت 4 مگ خریده باشم ، چه 8 مگ ، در اتاقم سرعت بیشتر از 450 کیلوبایت ندارم! پریز اول خانه تا سرعت 750 هم می دهد اما کامپیوتر و تشکیلاتم را که آنجا نمی توانم بگذارم! پس لازم است نظام مهندسی استانداردهای کیفیت سیم کشی منازل در حال ساخت فعلی و آینده را ارتقا بدهد ، و منازل در حال استفاده فعلی هم ، اگر مردم سرعت اینترنت خانگی بالاتری می خواهند ، قبل از درخواست از دولت ، اول سیم کشی تلفن منزل خودشان را بازبینی و در صورت نیاز ، اصلاح نمایند . وقتی سیم کشی داخل خانه ایراد داشته باشد ، اینترنت فیبر نوری هم بدردتان نمی خورد!

*

تکمیلی :

یک راستی دیگر!!! نه ببخشید یک نکته دیگر! اخیراً کتابی خواندم تحت عنوان " بحران اوکراین ؛ زمینه ها ، بازیگران و پیامدها " نوشته مهدی شاپوری چاپ انتشارات پژوهشکده مطالعات راهبردی (غیرانتفاعی) . این کتاب در زمان اوج تحولات سال 2014 اوکراین نوشته شده و بنابراین اطلاعات آن تا حدود زیادی قدیمی و سوخته هستند . اما هدف اصلی نویسنده این کتاب رسیدن به دیدگاهی درباره آینده بحران اوکراین بوده ، و نتیجه ایی که به آن رسیده 180 درجه با آنچه واقعیت کنونی بحران اوکراین است متفاوت می باشد! بنده نتوانستم اطلاعات زیادی درباره " پژوهشکده مطالعات راهبردی (غیر انتفاعی) و نویسنده کتاب ، و اینکه گرایش فکریشان چیست ، پیدا کنم ، جز اینکه این مرکز سال 1376 بعد از روی کار آمدن دولت اصلاحات و با مجوز این دولت تاسیس شده است . فقط خواستم بگویم امیدوارم بعد از گذشت یک دهه از نگارش کتاب ، جناب نویسنده و پژوهشگران دیگر این مرکز پختگی فکری بیشتری پیدا کرده باشند تا نظرات کنونی آنها 10 سال بعد برای خواننده ایی نظیر بنده اینقدر ضایع و غلط به چشم نیاید . و امیدوارم اگر هنوز به آن حد از پختگی نرسیده اند ، جزو مشاوران هیچ مقامی در داخل کشور نباشند .
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”