سه کشتی جنگی و یک زیر دریایی اتمی روسیه در نزدیکی سواحل امریکا

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1750
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۴ شهریور ۱۳۸۹, ۹:۱۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3425 بار
سپاس‌های دریافتی: 5853 بار

سه کشتی جنگی و یک زیر دریایی اتمی روسیه در نزدیکی سواحل امریکا

پست توسط shafagh »

امروز در اخبار یکی از رسانه های غربی فارسی زبان شنیدم، سه ناو و یک زیر دریایی روسیه از فاصله بسیار کمی از سواحل امریکا عبور کردند. فاصله انها با خاک امریکا بقدری کم بود که شهروندان امریکایی در ساحل به تماشای انها ایستاده و عده ای نیز با قایق و کشتی های تفریحی جلوتر رفته و از انها عکس و فیلم گرفتند.

مقصد این سه ناو و زیردریایی پیشرفته روسیه کوبا بود تا در مانوری مشترک با ان کشور شرکت کنند اما بنظر میرسد ورای این مقصد، حضور این ناوگان روس در چند ده کیلومتری مرز امریکا حامل یک پیام بازدارنده به کاخ سفید باشد که به تهدیدات ناتو در اطراف روسیه پایان دهد و ارسال سلاح به اوکراین را برای حمله به اهدافی در خاک روسیه که در اصل نوعی توطئه و جنگ غیر مستقیم علیه روسیه است را متوقف کند.


زیر دریایی روسیه که این ناوگان را همراهی می کند اگرچه از نوع زیر دریایی های حامل سلاح اتمی است اما در این ماموریت با هیچ سلاحی از این نوع لود نشده بود و غیر مسلح بود ولی شاید جهت انجام مانورهای عادی با سلاح ها و موشک متعارف تجهیز شده باشد.

بهر حال حضور این نوع زیر دریایی در نزدیکتر فاصله ممکن با امریکا پیرو تهدید فرمانده ناتو که گفته بود: " اگر لازم شود به روسیه حمله نظامی خواهیم کرد"، پیامی معنادار به کاخ سفید  است که روسیه برای هر عکس العمل متقابلی با غرب کاملا جدی و مصمم است. چند مدت قبل هم رییس جمهور روسیه در پیامی شفاهی به غرب گفته بود: " امریکا و اروپا گمان نکنند اگر روسیه را در معرض تهدید و خطر قرار دهند ما حمله اتمی نخواهیم کرد."
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”