کاهش بودجه ناتو مشکل ساز شد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 594
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۳:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3170 بار
سپاس‌های دریافتی: 4864 بار

کاهش بودجه ناتو مشکل ساز شد

پست توسط &mmt »

  [External Link Removed for Guests]   [BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]نماینده آمریکا در ناتو از کشورهای اروپایی به خاطر کاهش بودجه دفاعی خود شدیدا انتقاد کرد و هشدار داد این امر می تواند قابلیت نظامی ناتو را مختل کند.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE] به گزارش مشرق به نقل از تسنیم، «آیوو دالدر» که روزهای آخر حضور خود را به عنوان نماینده آمریکا در ناتو سپری می کند از کشورهای اروپایی به خاطر کاهش بودجه دفاعی خود انتقاد و ابراز تردید کرد آیا این کشورها با این بودجه های دفاعی می توانند شریک نظامی مطمئنی برای آمریکا باشند یا خیر.

وی گفت، بیشتر کشورهای اروپایی ارتش خود را از درون خالی کرده و توان نظامی خود را کاهش داده اند، این مساله باعث می شود که آنها نتوانند بودجه دفاعی کنونی خود را عاقلانه مدیریت کنند.

بسیاری از کشورهای اروپایی در راستای کاهش بودجه های خود در بحبوحه بحران مالی مجبور شده اند بودجه های دفاعی خود را کاهش بدهند.

این مساله باعث شده است که فشار مالی ناتو عمدتا بر دوش آمریکا بیفتد که به عنوان عضو اصلی این ائتلاف باید کمبود بودجه آن را جبران کند.

دالدر از کشورهای اروپایی خواست تا در زمینه تجهیزات نظامی جدید و ناتو بیشتر سرمایه گذاری کنند.

دادلر که از سال 2009 تاکنون نماینده آمریکا در ناتو بوده است گفت غیر از آمریکا، فقط انگلیس، یونان و استونی موفق شده اند تاحدی ناتو را در رسیدن به اهداف مالی خود کمک کنند.

در ماه های اخیر نیز مقام های ارشد آمریکا نگرانی خود را درباره کاهش بودجه دفاعی اعضای ناتو اعلام کرده بودند.

دادلر گفت، اگر روال کاهش بودجه دفاعی ادامه یابد، ناتو تا پنج یا ده سال آینده دیگر قادر به اجرای ماموریت های خود نخواهد بود.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”