صفحه 1 از 1

ارتش لهستان زره پوش های بیشتری سفارش میدهد!

ارسال شده: چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۲, ۶:۴۴ ب.ظ
توسط Goebbels
  به نام خدا

با سلام[External Link Removed for Guests]
   

در طی نه سال گذشته ارتش لهستان 687 دستگاه از زره پوش چرخ دار فنلاندی الاصل Rosomak را سفارش داده و تا کنون 88 درصد از تعداد سفارش داده شده را تحویل گرفته است. این ارتش اخیرا 307 دستگاه دیگر از خودروی زرهی Rosomak را که در لهستان ساخته خواهند شد سفارش داده است و در نظر دارد تا چند دهه دیگر نیز این خودرو را به کار بگیرد. تمایل لهستانی ها برای به خدمت گرفتن تعداد بیشتری از این زره پوش از سابقه موفق بیش از صد دستگاه از آن ها در طی پنج سال به کارگیری در افغانستان ناشی میشود که لهستانی ها دریافتند که زره پوش مناسبی را برای به کارگیری انتخاب کرده اند.

Rosomak نسخه لهستانی خودروی AMV(خودروی زرهی مازولار) فنلاند است.این خودروی چرخ دار در دو پیکربندی 6×6 و 8×8 موجود است و بسته به نوع پیکربندی ، سطح حفاظت زرهی ، تسلیحات نصب شده و پیشرانه مورد استفاده وزنی از 16 الی 26 تن دارد. این خودرو به طور ویژه از قابلیت نصب سطوح زرهی اضافی برخوردار است. لهستان بزرگترین مشتری زره پوش AMV است و این خودرو را با به کارگیری تعداد زیادی از اجزای ساخت لهستان در داخل منتاژ میکند. مدل رزمی پیاده نظام (IFV) این خودرو دارای برجکی مجهز به توپ 30 میلیمتری خودکار Bushmaster II و تیربار 7.62 میلیمتری است. این نمونه دارای سه خدمه بوده و قابلیت حمل 8 الی 12 نفر را دارد. زره پوش Rosomaks در افغانستان در چندین مدل از مدل رزمی پیاده نظام ، آمبولانس ، فرماندهی و شناسایی مورد استفاده قرار گرفته است.

نمونه های مورد استفاده در افغانستان به دلیل افزایش سطح حفاظت زرهی از وزن بیشتری نسبت به نمونه پایه ای برخوردارند. نمونه جدید شناسایی این زره پوش به پکیج شناسایی ساخت اسرائیل مجهز است که رادار ، حسگر حرارتی ، سنسور حرکتی و یک پهپاد (UAV) کوچک را شامل میشود. یک دستگاه از این خودرو با استقرار در محلی مرتفع امکان تشخیص هرگونه فعالیت و تحرک در منطقه وسیعی را دارد (در برد 10 کیلومتر ، در شب و روز و در هر شرایط آب و هوایی). لازم به ذکر است که موفقیت Rosomak در افغانستان به بازاریابی این زره پوش AMV توسط صنایع پتریای فنلاند کمک شایانی کرده است.این خودرو تا کنون توسط هفت مشتری خارجی خریداری شده است اگر چه در این میان لهستان بیشترین تعداد سفارش داده شده از این خودرو از مجموع 1500 دستگاه سفارش داده شده را به نام خود ثبت کرده است.


 [External Link Removed for Guests]

نمونه رزمی پیاده نظام Rosomak در افغانستان
 

 
strategypage August 7 2013

Re: ارتش لهستان زره پوش های بیشتری سفارش میدهد!

ارسال شده: پنج‌شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۲, ۲:۰۳ ب.ظ
توسط mahdi2elve
لهستان هم تو افغانستانه!!!!!!!!!!!!!! :-O
خدای من . کل دنیا دارن بیخ گوشمون مسلمان میکشن!