صفحه 1 از 1

زلزله ای قوی منطقه نبرسکا تا تگزاس را لرزاند

ارسال شده: یک‌شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۵, ۲:۱۸ ق.ظ
توسط shafagh
ساعت 7.5 صبح شنبه زلزله ای با قدرت 5.6 ریشتر میدوست امریکا از نبرسکا تا شمال تگزاس را بلرزه در اورد. دامنه این زلزله بقدری بود که در پهنه وسیعی از امریکا حس شد که از جمله ساکنان کانزاس سیتی، سنت لوییس، میسوری، شیکاگو، گیلبرت، آریزونا، فایت اویل، لیتل راک، آرکانزاس، دس موینس، لوا، ممفیس، تنسی، و دریاچه بزرگ جنوب غربی تگزاس همگی گزارش دادند که وقوع زلزله را حس کرده اند تا انجا که ایستگاه تلوزیونی دالاس هم اعلان کرد که زمین لرزه مذکور استودیو های انها را هم به جنبش در اورده است.
مدیریت حوادث اضطراری شهر Pawnee که در 9 مایلی مرکز زلزله واقع است گفته که در 2200 ساحتمان این شهر فروریزش کامل واقع نشده اما اکثر ساختمان های اجری و ساروجی مربوط به سالهای 1900 و قبل از ان دچار ترک و شکاف های قابل توجهی شده اند. صاحب یک فروشگاه لوازم منزل در این شهر گفت که او هنگام وقوع زلزله ابتدا فکر کرده است که یک اذرخش بزمین برخورد کرده است. اما بعد از ان احساس کرده است که همه چیز در اطراف او در حال جنبش و حرکت هستند. او که در حدود 3 مایلی شهر زندگی می کند گفت که زلزله خانه اورا همچون یک نوار لاستیکی به ارتعاش در اورده، کابینت ها فرو ریحت و شیشه ها شکست.
رییس دفتر دولتی اوکلاهما گفت که خدمه بزرگراه این ایالت مشغول براورد خسارت های وارده به مسیر جاده و پل و همچنین مدیریت حوادث اورژانسی ان ایالت خسارات را برای تصمیم گیری در مورد تعمیر و باز سازی ارزیابی خواهد نمود.