ترفند جدید و مفیدی که مرورگر فایل مایکروسافت از گوگل کروم یاد گرفته است

شما در اين بخش اطلاعات مفيد و آموزشهاي كاربردي كامپيوتر را ميتوانيد بيابيد

مدیران انجمن: Mahdi Mahdavi, MASTER, شوراي نظارت, Mahdi Mahdavi, MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22089 بار

ترفند جدید و مفیدی که مرورگر فایل مایکروسافت از گوگل کروم یاد گرفته است

پست توسط sinaset » یک شنبه 18 فروردین 1398, 9:50 am

بروزرسانی ماه می 2019 ویندوز 10 قابلیت‌های بسیار خوبی با خود به همراه داشته است که یکی از آنها اضافه شدن قابلیت اجرای جداگانه هر فولدر باز شده در یک پروسس جداگانه است.
تصویر
 استفاده بهینه و مدیریت شده از حافظه رم و ساخت پروسس‌های مختلف از یک نرم‌افزار راهکاری است که برای اولین بار در نرم‌افزارهایی به کار گرفته شد که نیاز داشتند عملیات محاسباتی زیادی را در پس زمینه به اجرا درآورند. برای مثال در هنگام استفاده از یک مرورگر شما معمولاً چندین تب را باز می‌کنید و در ساختار مدیریت شده انجام پروسس‌ها، این تسک‌ها هر کدام به صورت جداگانه در پردازنده تعریف می‌شوند تا هم سرعت بارگذاری، رمزگشایی و اجرای آن بالاتر برود و هم مدیریت بهتری روی رم دستگاه داشته باشیم.
 همانطور که گفتیم مایکروسافت این قابلیت جدید را که برای اولین بار به بهترین شکل خود در مرورگر گوگل کروم استفاده شد را این بار به نرم‌افزار File Explorer یا همان مرورگر فایل خود آورده است و می‌توان با استفاده از آن هر فولدری که در حال اجراست را روی یک پروسس جداگانه در پردازنده داشت.
 این قابلیت به ویندوز این اجازه را خواهد داد که در صورت کرش کردن و یا افزایش زمان بارگذاری و گیر کردن در هنگام اجرا (Not Responding) بتواند بدون دردسر آن تسک را ببندد و یا به کاربر اجازه این کار را بدهد.
 برای فعال‌سازی این قابلیت تنها لازم است بعد از بروزرسانی به این نسخه به بخش تنظیمات File Explorer یا همان Folder Option بروید و در تب دوم (view) گزینه مورد نظر را فعال کنید.

 تصویر
 دو تصویر زیر نیز نشان می‌دهند که ویندوز چطور با این تغییر اجرای چند فولدر را در پروسس‌های کامل جدای از هم مدیریت می‌کند.
تصویر

نمایش Taskها در حالت عادی
تصویر
نمایش Taskها در حالت با پروسس جداگانهبه هر حال این سیگنال مثبتی از تغییرات ایجاد شده در نسخه May 2019 ویندوز 10 که می‌تواند یکی از پایه‌ترین مشکلات File Explorer را به یکی از نقاط قوت آن تبدیل کند.
به نقل از شهر سخت افزار
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.

ارسال پست

بازگشت به “مطالب كاربردي كامپيوتر”