جنگ ایران و اسراییل

در اين بخش شهداء و ايثارگران جنگ معرفي و درباره‌ي حماسه دفاع مقدس بحث ميشود

مدیران انجمن: moh-597, شوراي نظارت, مديران هوافضا, moh-597, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major II
Major II
پست: 148
تاریخ عضویت: پنج شنبه 14 آذر 1392, 9:41 pm
محل اقامت: تبریز
سپاس‌های ارسالی: 221 بار
سپاس‌های دریافتی: 246 بار

جنگ ایران و اسراییل

پست توسط حسنعلی ابراهیمی سعید » دو شنبه 18 شهریور 1398, 9:17 pm

[font][font][font]پرده اول :باورود ایران به تحولات سوریه و کشاندن پای روسیه به این منطقه این روزها ازاحتمال رویارویی نظامی میان ایران و اسرائیل صحبت می شود و کسی حرف از جهان عرب نمی زند، گویی که جهان عرب از عرصه کاملا محو شده است، با وجود این که همه رخدادها درسرزمین اعراب و در قالب تحولات سوریه روی می دهد.


شکی نیست نزدیکی ایران به مرزهای اسرائیل دروازه بسیاری از درگیری ها را بازمی کند، به ویژه که حزب الله تا همین الآن همچنان تهدیدی واقعی علیه اسرائیل است.
اما وجود نیروهای ایرانی درسوریه و بزرگی آن هنوز درحدی نیست که تهدیدی حقیقی برای اسراییل باشد، به هر حال این تهدید ازسوی حزب الله ملموس تراست.


اسرائیل به عملیات نظامی در خاک سوریه دست زده وجنگنده هایش پایگاه ها و تجمعات ایران در سوریه را بمباران کرده، تا کنون ایران واکنش محکمی به این عملیات نشان نداده.اسرائیل ازنزدیک شدن ایرانی ها ازطریق سوریه به مرزهایش بسیارمی ترسد، با این حال پرنده های ایرانی و موشکهایش به بسیاری از پایگاه ها و شهرهای اسرائیل نزدیک شده اند.اسرائیل تصور می کند که در سایه مواضع امریکا درقبال ایران احتمال عقب نشینی ایران از سوریه وجود دارد اما چنین مساله ای غیرممکن به نظرمی رسد وشاید این مساله سبب شود که اسرائیل به تنهایی بدون تکیه به امریکا به فکر رویارویی با ایران بیفتد.
دراین میدان طرف دیگری نیز هست که در تمام جهتها بازی می کند ؛ روسیه، کشوری که نمی خواهد در این معرکه اسرائیل شکست بخورد همینطورایران را متحد خود علیه امریکا می داند. اگر به هر شکلی واقعا بین ایران و اسرائیل جنگ در بگیرد، فقط محدود به سوریه نخواهد بود واحتمالا ابعاد گسترده تری خواهد داشت وحزب الله وارتش سوریه را دربرخواهد گرفت و چه بسا روسیه را هم درگیر کند. راه حلی که در حال حاضر مطرح شده این است که گفته می شود قراراست نیروهای عربی به سوریه اعزام شود، این راه حل چندان آسانی نخواهد بود، چگونه ممکن است نیروهای ایرانی و عربی در یک سرزمین عربی جمع شوند، در این صورت مواضع نیروهای امریکایی یا روسیه یا ترکیه ای چه خواهد بود؟
چگونه قرار است همگی آنها درسوریه بجنگند؟ اسرائیل روی قدرت نظامی اش و ایران روی عمق جغرافیایی و تاثیرگذاری انسانی وحضور قدرتمندش برمرزهای اسرائیل دربیش ازیک مکان حساب کرده.


در تمامی حالات جنگ علنی بین اسرائیل و ایران درسوریه محدود نخواهد بود یا راه حلی بحران سوریه ،محسوب نخواهد شد، بلکه ویرانی ای برای همه خواهد بود به ویژه اگر بنا باشد ارتش های عربی نیز وارد سوریه شوند و رویارویی عربی و ایرانی نزدیک باشد.
فاروق جویده / [font]منبع: الاهرام مصر به همراه مقداری از تحلیل های  


منبع:::[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
  


 
[font][لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 

 

Major II
Major II
پست: 148
تاریخ عضویت: پنج شنبه 14 آذر 1392, 9:41 pm
محل اقامت: تبریز
سپاس‌های ارسالی: 221 بار
سپاس‌های دریافتی: 246 بار

Re: جنگ ایران و اسراییل

پست توسط حسنعلی ابراهیمی سعید » دو شنبه 18 شهریور 1398, 9:18 pm

[font][font][font]پرده دوم : روزهای نفسگیر انتقام   

[font][font][font]درهفته گذشته و پس از خروج ترامپ از برجام بیش از 40 موشک گراد از چند نقطه به سمت اهداف از پیش تعیین شده شلیک می‌شود و همزمان، 20 فروند موشک فجر5 برای تکمیل عملیات شلیک می‌شود.40 موشک نخست همانگونه که مشخص است برای مشغول کردن سامانه‌های پدافندی اسراییل کافی بود.در حالی که هنوز راکت‌های گراد به زمین اصابت نکرده بودند {وهمه آنها تنها چهارمرکز بزرگ و باز ارتش اسراییل را هدف قرار دادند (سهم هرمقر10 راکت بود) } شش مقر مهمتر را موشک‌های فجر5 منهدم کردند.یک منبع مطلع به "اخبار سوریه" گفته است که 16 موشک با دقت به هدف اصابت کرده است.این اولین بار بود که ایران از فجر5 به شکل عملیاتی استفاده می‌کرد.آن هم علیه اهداف بسیار مخفی و امنیتی اسراییل که یکی از آنها مقر رصد تصویری 9900 بود که نقش مهمی در جنایت‌های این رژیم داشت.
البته یک منبع مطلع دیگر تاکید کرد ، یکی از مراکز مهم پارازیت ارتش اسراییل که در طول ماه‌های گذشته اقدام به اختلال در رادارها و سامانه‌های رادیویی متحدین در جنوب دمشق می‌کردند نیز در این آتشباری هدف قرار گرفته است.پس از این حمله مشخص بود که اسراییل به شکل دیوانه ‌وارمراکز مختلف نظامی در سوریه را هدف قرار دهد.

این منبع در ادامه سخنان خود، می‌گوید اسراییل حتی یک هدف ایرانی را در سوریه مورد حمله قرار نداده و این رژیم کاری غیر از دروغگویی ندارد. به گفته او، سران سیاسی و نظامی این رژیم پس از حمله به تی‌4 و شهادت چند پاسدار ایرانی به شدت دچار وحشت شده بود و از طریق واسطه‌های انگلیسی، آلمانی و فرانسوی خواستار خودداری ایران از پاسخ شده بود وتهدیدهای مکرر این رژیم مبنی بر حمله به ایران بیانگر میزان وحشت آنها از پاسخ است.
این در حالی است که یک منبع دیپلماتیک دیگر تاکید می‌‌کند پس از حمله به تی4 فرستاده ویژه پوتین درسفربه تهران این پیام مقامات صهیونیستی را منتقل می‌کند که نمی‌خواهیم جنگ گسترش پیدا کند!!
این پیام را در تهران کسی نمی‌شنود، بنابراین خود نتانیاهو به مسکو می‌رود تا از ولادیمیر پوتین بخواهد که شخصا از نفوذش میان رهبران ایران، به ویژه رهبرایران استفاده کرده و مانع ازحمله تلافی‌جویانه ایران به اسرائیل شود.
تنها ساعاتی پس ازاین درخواست نتانیاهو، موشک‌ها و راکت‌ها روانه مواضع از پیش‌ تعیین‌شده می‌شود تا احیانا متحد شمالی ایران نیز در معذوریت قرار نگیرد، چرا که در صورت درخواست‌ پوتین ایران باید اندکی در این مورد تامل می‌کرد هر چند پوتین هم در دیدار با نتانیاهو از اقدامات این رژیم در بی‌ثبات کردن سوریه و اخلال در روند مبارزه با تروریسم انتقاد کرد.

مناطقی که توسط اسراییل هدف قرار گرفت عبارت بود از:
تلول فاطمة نزدیک كناكر در ريف دمشق، و التل الكبير در محجّه، گردان دفاع هوایی در نزدیکی نامر، همچنین برخی مناطق فرودگاه خلخله، هنگ 150 دفاع هوایی دراستان درعا، و شهر البعث و اطراف القنيطره.
همچنین چند موشک به اطراف فرودگاه بین‌المللی دمشق و المزه شلیک شد.در شهر البعث صهیونیست‌ها همزمان با حمله به این شهر از تروریست‌ها درخواست کردند که به مواضع ارتش حمله کنند، ازآنجایی که آمادگی لازم در میان تروریست‌ها وجود نداشت حمله آنها با تلفات سنگین به ناکامی منجر شد.

یکی ازمقامات نظامی ارتش سوریه تاکید می‌کند ما پیش ازحمله از پاسخ احتمالی ارتش اشغالگر مطلع بودیم، بنابراین همه موارد احتیاطی را درنظرگرفتیم، و شهدای این حمله کمتراز4 نفر بود.باوجود آنکه ایران به هیچ عنوان مسوولیت این حمله را قبول نکرد وهمه چیز برعهده ارتش سوریه گذاشته شد (این مهم برای ارتش سوریه و بازیابی روحیه آن در داخل و همچنین جهان عرب بسیار مهم ارزیابی ‌شد) اما پیام‌هایش به وضوح در تل‌آویو شنید می‌شد.

صهیونیست‌ها به خوبی می‌دانند که صفحه دیگری در تعامل و تقابل نظامی باز شده است، آنها در ذهن‌شان هم این پاسخ خطور نمی‌کرد. حالا هم می‌دانند که اگر ادامه بدهند، دوباره خواهند خورد.برای همین پس از یک حمله برق اسا به سرعت تمامی واکنشها فرو خوابید
 
  


 
[font][font][لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  

 

Major II
Major II
پست: 148
تاریخ عضویت: پنج شنبه 14 آذر 1392, 9:41 pm
محل اقامت: تبریز
سپاس‌های ارسالی: 221 بار
سپاس‌های دریافتی: 246 بار

Re: جنگ ایران و اسراییل

پست توسط حسنعلی ابراهیمی سعید » دو شنبه 18 شهریور 1398, 9:19 pm

پرده سوم : سناریوی نتانیاهو برای براندازی در تهران!گاردین در مطلبی با عنوان [اسرائیل جنگ با ایران نمی خواهد، بلکه بحران در تهران را ترجیح می دهد]
نوشت: « بنیامین نتانیاهو باور دارد که شکاف میان حامیان حضور ایران در سوریه و منتقدان آن درلایه حاکمیت می‌تواند منجر به بحران در تهران شود و با توجه به آنکه با سقوط پول ملی اقتصاد ایران ادامه دارد، شرایط بدتر هم بشود.
با توجه به این‌که ترامپ از برجام خارج‌ شده و وعده بازگشت تحریم‌ها را داده ، نتانیاهو حتی چشم‌ انداز تغییر رژیم در ایران را می‌بیند هرچند نه آشکارا بلکه در خفا از آن سخن می‌گوید.
نتانیاهو که حرفه خود را به‌عنوان یک دیپلمات در نیمه دهه 1980 میلادی در دوران رونالد ریگان آغاز کرده پیرو این عقیده است کهفشار اقتصادی و رقابت تسلیحاتی با فنّاوری بالا که مارگارت تاچر وریگان علیه شوروی استفاده کردند، منجر به ورشکستگی اقتصادی و فروپاشی این کشور شد. نتانیاهو همین سناریو را در ابعاد کوچک‌تر برای ایران در نظر دارد»
اکنون شناخت جریان وابسته به اسرائیل در داخل کشور بسیار آسان است ،


نگاه کنید کدام شخصیتها و یا رسانه ها و شبکه ها در این پازل اقدام میکنند.
 
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

 

Major II
Major II
پست: 148
تاریخ عضویت: پنج شنبه 14 آذر 1392, 9:41 pm
محل اقامت: تبریز
سپاس‌های ارسالی: 221 بار
سپاس‌های دریافتی: 246 بار

Re: جنگ ایران و اسراییل

پست توسط حسنعلی ابراهیمی سعید » دو شنبه 18 شهریور 1398, 9:22 pm

پرده چهارم : دخالت در ترور دانشمندان هسته ای تا ترور تهرانی مقدم
 رونن برگمن، چند ماه قبل کتاب مهمی را منتشر کرد که مشروح مصاحبه با مئیرداگان در اواخر سال 2010 درآکادمی موساد بود و به مسائل مهمی در کتاب پیرامون ایران پرداخته است.

کتاب فصول مختلفی درباره موساد قبل و زمان مدیریت داگان دارد که از مهم ترین سرفصل های آن ترور دانشمندان هسته ای ایران و نقش موساد در آن، خرابکاری در برنامه هسته ایران، ترور سردار تهرانی مقدم و خرابکاری در برنامه موشکی ایران و نفوذ در داخل نظام ایران و سرقت و جاسوسی اطلاعات و همچنین خرابکاری است و در کنار آن به مساله مقابله با ایران پرداخته شده است که برگمن مدعی است داگان به دلیل همین اختلاف با نتانیاهو سرانجام استعفا داد و از موساد رفت.بخش های از کتاب نیز به آمان و شاباک و ارتباط آن با موساد اختصاص دارد.
برنامه هسته ای ایرانبرگمن می گوید که داگان هیچگاه به صورت رسمی تائید نکرد که ترور دانشمندان هسته ای ایران از جمله اردشیر حسین پور در 2005تا مسعود علی محمدی و مجید شهریاری و داریوش رضایی نژاد و مصطفی احمدی روشن کارموساد بوده است اما قطعا کسی این کار را میکرد.


برگمن به دیالوگ های خود با داگان اشاره می کند و به این جمع بندی می رسد که بدون شک موساد در این عملیات ها نقش جدی داشت و داگان معتقد بود نیروهایش با روش های حرفه ای از جمله طراحی ویروس استاکس نت تا دادن قطعات معیوب به ایران و نفوذ دادن جاسوسان در برنامه هسته ایران و ترور چهره های موثر هم سعی داشت برنامه ایران را با تاخیر مواجه کند و هم باعث مهاجرت سفید دانشمندان هسته ای ایران شد.(مهاجرت سفید یعنی خیلی ها حاضر نباشند با برنامه هسته ای ایران همکاری کنند و نهایتا دردانشگاهها به تدریس و پژوهش صرف بپردازند.)
برنامه موشکی ایرانبرگمن رسما در کتاب اشاره می کند که در صحبت با داگان به این نتیجه رسیده که فوت حسن تهرانی مقدم، در پائیز1390 در ملارد کرج درواقع خرابکاری موساد بوده تا بتواند یکی از چهره های موثر صنایع موشکی ایران را حذف کند.


این برای اولین بار است که رسما یک چهره اسرائیلی به این موضوع از قول رئیس موساد اشاره می کند و به دلیل تبعات حقوقی و امنیتی آن این مساله قابل توجه است.
نفوذ در جمهوری اسلامی[font][font]برگمن حتی در اشاره به ترور عماد مغنیه و محمود المبحوح، به نفوذ نیروهای موساد در بخش های مختلف نیروهای امنیتی ایران و سوریه و حتی امارات متحده اشاره می کند و اینکه تمرکز اصلی این سازمان برای نفوذ دربخش ها ونهادهای امنیتی و اطلاعات کشورهایی از جمله ایران و سوریه است که دشمن اسرائیل هستند و دائما تلاش می شود افراد در رده های مختلف یا نفوذ داده شده و یا خریداری شوند و بتوانند برنامه های اسرائیل را به پیش ببرند. این به تعبیر داگان حرفه ای ترین و موثرترین و کم هزینه ترین کاری است که اسرائیل در کشورهای دشمن خود می تواند انجام دهد و در دوره مدیریت او به شدت روی این طرح ها کار شد.


اما بر خلاف او، نتانیاهو معتقد بود که باید ضربه نهایی را سریع وارد کرد و زمان را از دست نداد.به عنوان مثال درباره برنامه هسته ای ایران داگان معتقد به روش نفوذ و خرابکاری بود اما نتانیاهو معتقد به بمباران سریع نیروگاه های هسته ای بود که با عراق و سوریه دربرنامه هسته ای آنها برخورد شد و برنامه هسته ای آنها از کار افتاد.همین اختلاف نظر هم باعث شد داگان در اواخر سال 2010 از موساد برود.
به هر حال مطالعه کتاب برگمن برای علاقمندان مسائل ایران و اسرائیل هم می تواند حاوی مطالب جدید باشد وهم به منبع دست اولی که خودش که اسرائیلی است و از قول رئیس موساد مطالبش را درباره ایران و تحولات آن نقل کرده، دست یابند.فراموش نکنیم که در یک دهه گذشته موساد نقش مهمی در تحولات داخل ایران داشته است و این اعترافات در چنین کتابی می تواند مهم و قابل تامل باشد.
  
 
[font][لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] [font]  
 

Major II
Major II
پست: 148
تاریخ عضویت: پنج شنبه 14 آذر 1392, 9:41 pm
محل اقامت: تبریز
سپاس‌های ارسالی: 221 بار
سپاس‌های دریافتی: 246 بار

Re: جنگ ایران و اسراییل

پست توسط حسنعلی ابراهیمی سعید » دو شنبه 18 شهریور 1398, 9:24 pm

[font][font]پرده پنجم: چرا ترامپ از برجام خارج شد؟" مسئولین کشور؛ خادم یا خائن"   
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
[font]وقتی احتمال خروج آمریکا از برجام قوت گرفت، دولت در واکنش به خروج احتمالی آمریکا از برجام پای دو گزینه را به میان کشید، اول؛ خروج ایران از برجام و گزینه دوم؛ ادامه برجام بدون حضور آمریکا! در آن هنگام نوشتیم «مگر برجامی باقی مانده که‌ برای خروج از آن‌ استخاره می‌کنند»؟در آن مقطع هنوز هم احتمال خروج آمریکا از برجام وجود نداشت چرا که حریف هنوز مطمئن نبود که ایران کدامیک از دو گزینه را انتخاب خواهد کرد؟خروج از برجام یا ادامه حضور منهای آمریکا؟

آمریکا هرگز به خروج از برجام و از دست دادن این سند طلایی تن نمی‌داد و اما درصورتی که به این نتیجه می‌رسید چنانچه از برجام خارج شود ایران به حضورش در برجام ادامه خواهد داد، دیگر دلیلی نداشت که از برگ خروج از برجام استفاده نکند!

متاسفانه آقای روحانی در سفر چند روز قبل خود به خراسان و در جلسه شورای اداری مشهد، اطمینانی را که آمریکا بی‌صبرانه در انتظار آن بود به ترامپ داد و با اعلام کردن کلید واژه «اگر اهداف ما از برجام بدون آمریکا محقق شود چه بهتر»!

این سخن آقای رئیس‌جمهور که هنوز معلوم نیست به چه علت بیان شده است پیامی بود که دغدغه مقامات آمریکایی از پیامدهای خروج از برجام را برطرف کرد و به ترامپ اطمینان داد که با خروج آمریکا از برجام این سند طلایی دست نخورده باقی می‌ماند!


و متاسفانه هم اکنون در مورد حضور اروپایی ها هم برخی مقامات و مسئولان به طرز غیر مسئولانه همین حرفها را تکرار میکنن

اگر بطور کوتاه مدت به موضوع بنگریم باید تمام کاسه کوسه ها رو بر سر حسن روحانی بشکنیم اما در نگاه کلان مدیریتی ؛ مسولین ما به مدت 40 سال خطاهای استراتژیک ( نه تاکتیکی) مرتکب شدند خطاهایی که هزینه های انها نه از جیب خودشان که از جیب ملت پرداخت شد

بزرگترین موارد رو بطور خلاصه صرفا با هم بررسی میکنیم
اگر اعتماد غیر موجه به غرب و همپیمانان شرقی ایران و همینطور اقدامات پیش از موعد مثل بتن ریزی و اوراق کردن و فروش اب سنگین و اورانیم دوران روحانی را صرفا به حساب بیاریم ، از منظر هر پارلمانی قابل استیضاح و رای به عدم کفایت دادنش بس بود

دوران احمدی نژاد درست زمانی شروع شد که ایران در صدر کشورهای تعیین کننده جهان و محبوبیت جهانی را داشت اما با پا گذاشتن بی مورد بر خط قرمز حیاتی غرب (هلوکاست) و تهدیدهای صرفا زبانی و نه عملی اسراییل باعث ایجاد جبهه حامیان اسرایل شکل بگیره و بیشترین کمکهای دوران این شجره خبیثه به سمتش سرازیر بشه تا جایی که نتانیاهو در جلوی دوربین از این کمک کردن احمدی نژاد یاد میکنه و اون رو بهترین هدیه در همبسته کردن غرب با اسراییل بر میشماره و در کنارش حضور افراد نالایق در بدنه دولت که باعث شد


اعداد و ارقام جدید اختلاسها که در محاسبات نمیگنجید وارد مباحث کوچه و بازار بشه و موجی از نا امیدی رو به جامعه تزریق کنه و اگر دخالت رهبری در دو سال اخر نبود حتما رای به عدم کفایتش رو از مجلس به منزله کارت قرمز دریافت میکرد

دوران خاتمی معروف بود به سیاست درهای باز و نگاه به غرب در این دوران اگرچه نفت ما از 7دلار به 150 دلار صعود کرد و با طرح بحث گفتگوی تمدنها و اولین محکوم کننده حملات 11 سپتامبر باعث شد تا ایران در کانون توجه و در استانه لغو تمامی تحریمها قرار بگیره اما رونمایی بی جهت و تبلیغات بی مورد و همزمان از پیکر نیمه کاره نیروگاه اتمی بوشهر و شهاب 3 خصوصا با اعلام برد [font](ایران تا اسراییل)
چنان حساسیتی ایجاد شد که برای کاهش این تنش اقدام به رفتاری توام با ترس و عقب نشینی بی مورد اقدام کرد و بصورت رسمی اعلام کرد ایران اقدام به تعلیق فعالیتها میکنه و این همون چیزی بود که بدون مطالعه بهش دست زدیم و اونها در سالهای اخر ریاست خاتمی تا جایی پیش رفتند که رهبر به ناچار در این موضوع وارد شد و به یکباره ایران در استانه سقوط جایگاه قرار گرفت
دوران رفسنجانی دوران بازسازی و وی سردار سازندگی در رسانه ها لقب گرفت اما همه ماجرا این نبودو اگر فساد فرزندانش و استفاده از امکانات دولت و ارتش برای بهره برداری های خاص و شخصی را نادیده بگیریم ، طرح احیای روابط با دشمنان ما و همپیمانان عراق چیزی نبود که امام اون رو کمتر از مساله اسراییل بدونه و در یک جمله تاریخی فرمود:" شاید ما مساله فلسطین رو فراموش کنیم اما هرگز جنایات آل سعود رو فراموش نخواهیم کرد"

در این بین عادی سازی روابط از سوی ما بود در حالی که اونها بودند که حجاج ما رو صدمه زدند و اونها بودند که فانتوم های ما رو زدند و اونها بودند که کشورشون میزبان خلبانان سرنگون شده یا عملیات کننده عراقی از سرزمینهاشون بودند و همینطور اونها بودند که آسمانشون جولانگاه اواکسهای امریکایی بود

همین اقدام تحت شعار " انماالمسلمون اخوه " ایه قران و بدون دریافت هر گونه خسارت و عذرخواهی باعث شد تا ما بار دیگر در اوج بی احترامیها حادثه منا و جده و ..... رو ببینیم هرچندکه هر سال برای ازار دادن ایرانی ها و شیعیان دندان تیز میکردن و از ربودن زنان و دختران در ایام حج تا اقدامات ریز و درشتی که ما همچون مجرمین تلاش برای سرپوش نهادن بر اونها و وانمود کردن به اینکه اتفاقی نیفتاده بودیم البته ما نه مسولان مون همونطور که در دوسال گذشته بعد از منا برای رفتن به حج منت ال سعود رو کشیدند انگار ما مقصر بودیم

یه خورده دیگه بریم عقب تر اگر از دوران کوتاه و پر برکت شهید رجایی و رهبری بگذریم میرسیم به دوران بنی صدر که بدون مطالعه اعلام کرد ما بدهی مون به امریکا رو نمیدیم_ انگار امریکا هیچ کاری از دستش بر نمیاد_و دقیقا همون شب به وقت ایران و صبح به وقت امریکا دولت وقت اعلام کرد تمام دارای های ایران در امریکا بلوکه و سری اول تحریمها اغاز شد و در ادامه اونقدر خرابکاری کرد تا در اولین سالهای انقلاب اولین ریس جمهوری باشه که با کارت قرمز عدم کفایت سیاسی مجلس از گردونه مدیریت حذف بشه

یک پله عقبتر هم در دوره مهندس بازرگان که دولت موقت را رهبری میکرد با گرایشهای فکری خودش انگار از جریان انقلاب ملی مذهبی ایران فاصله داشت و علاوه بر لغو یک طرفه و بی ملاحظه قرارداد های باقیمانده تا اونجا خوش خدمتی کرد که با تسخیر سفارت امریکا استعفا داد و این استعفا پذیرفته شد

در کل دولتمردان ما اونقدرها هم که در حرفهاشون بیان میکنن در عمل جدی و حساب شده اقدام نمیکنن و همین باعث میشه ما در معادلات جهانی نتونیم از حق ملتمون به خوبی دفاع کنیم
چه این میدان ورزشی باشه چه نظامی باشه چه اقتصادی و یا سیاسی هیچ کاری بدون مشورت و بررسی تمام جوانب به ثمر نمیرسه همونطوری که حسن روحانی با تهدید امریکا گفت در صورت خروج از برجام اقدام ایران سخت و پشیمان کننده خواهد بود


_چیزی که منم دلم میخواست رخ بده _ اما در هفته گذشته بجز اتش زدن برجام در مجلش و چند راهپیمایی و اعلام ماندن در برجام کار خاصی نشد
این رو از من داشته باشید که :[font]جنگیدن در هر عَرصه ای عُرضه میخواد   باید داشته باشیم .
 
 

Major II
Major II
پست: 148
تاریخ عضویت: پنج شنبه 14 آذر 1392, 9:41 pm
محل اقامت: تبریز
سپاس‌های ارسالی: 221 بار
سپاس‌های دریافتی: 246 بار

Re: جنگ ایران و اسراییل

پست توسط حسنعلی ابراهیمی سعید » دو شنبه 18 شهریور 1398, 9:31 pm

رده ششم : منافع همسایگان
افشای سند ویکی‌لیکس درسندی که در۱۴ بهمن‌ماه ۱۳۸۷ در‌سایت ویکی لیکس منتشر شده ، به گفتگو با یکی از سرداران سپاه درخصوص روابط ایران و روسیه و نگاه کلان روسیه به ایران برای«دسترسی به آب‌های خلیج فارس» اشاره و نوشته است:كه روسيه به ايران با ديدگاه یک همكارى تجارتى برای توسعه نفوذش در خاورميانه می‌نگرد و اظهار داشت كه موقعيت ايران بيش از یک خريدارعادى اسلحه بود.

اگرچه روسيه درمورد درخواست ايران براى تحويل كارخانه تانک T-72 در دهه ٩٠ ترديد داشت.روس‌ها می‌خواستند خريد نظامی ايران را به سيستم‌هاى روسى مرتبط كنند كه هر اقدام برای جدا شدن از آن‌ها را برای ايران مشکل كرده و هرچه بيشتر نفوذشان را بر ايران افزايش دهند.

{ فکر کنم درک اینکه روسها چرا و چطور حاضر به فروش تسلیحاتشون هستند و اون چیزی که بارها در موردش گفتیم حالا بهتر درک میشه }

او افزود همكارى امنيتى روسيه و ايران مستقيما برای برخورد با آمريكا هدف‌گيرى نشده، بلكه نگاه روسيه بر روابطش با ايران ، برای دستيابى و نفوذشان به آب‌هاى خليج فارس و تسليحات بنادرش است.{{دقت کنید در واقع دلش باز هم برای ما نسوخته و بازهم دنبال منافع خودش هست این بدین معنیه که اگر امریکا کل ایران رو زیر چکمه هاش درحال لگد مال کردن باشه باز اونها دنبال کشیدن فرش از زیر ما هستند تا هزینه حضورش در ایران رو تامین بکنه و اصلا به فنا رفتن ایران براش مهم نیست این کاری هست که همیشه با همپیمانان سابقش انجام داده و تک تکشون رو در لحظات حساس به غرب فروخته در ادامه }}

روس‌ها محرک‌هاى بسيار قوی برای جلوگيری از بهبودی روابط آمريكا با ايران و نفوذ احتمالى آن دارند.در خاتمه او اظهار داشت كه به همين دلايل،روسيه امتيازاتى مانند راهكارهاى ديپلماتیک و امنيتى از قبيل S-300 و رآكتورهاى بوشهر را در اختيار ايران گذاشته تا روابط مهم امنيتى‌اش را حفظ كند.


حال سوال مهم تر اینکه ما با کشورهایی همسایه هستیم که وقت و بی وقت منافع شون با ما در تضاد قرار میگیره و باید شارژ بشن به عبارتی ما در مساله موشکباران داعش چون با دولت عراق بر سر این موضوع اتفاق نظر داشتیم به راحتی انجام شد اما الان در این کشور حرف از اخراج نیروهای ایران و اقدام علیه مواضع ایران هست
یک فیدبک تاریخی در نبرد دوم اعراب و اسراییل که به نبرد یوم کیپور معروف بود برای هماهنگی محرمانه در اغاز جنگ سران مصر و اردن و سوریه در سطح بالا با هم گفتگو کردند تا کاملا غافلگیرانه در تاریخ مشخص و هماهنگ به اسراییل حمله بکنن اما بعد از این جلسه به سرعت حاکم سابق اردن با هلیکوپتر شخصی خودش در تل اویو فرود امد و سران اسراییل رو با خبر کرد
چرا ؟؟؟؟ چون از عواقب و اقدامات تنبیهی اسراییل علیه خودش میترسید (به نظرم عین بز میترسید )
حال همین مساله رو ما برای نبرد با اسراییل داریمچنانچه بخواهیم هماهنگ کنیم پس اصل غافلگیری رو از دست میدیم چون به احتمال زیاد اسراییل هم خبردار میشه و معلوم نیست در مغز همپیمانان مون چی میگذره و اصلا همراه کردنشون هم زمان زیادی تلف میکنه (اگر برای تامین مایحتاج جنگ به کمک اونها نیاز باشه )و اگر سرخود حمله کنیم ممکنه پدافند امریکا در هر کشور و پدافند اون کشور علیه موشکهای ما اقدام بکنن و ما میمونیم و یک حمله ناتمام و دشمن هوشیار و دست خالی و در نهایت روسهای حیله گر که با منت به سر ما میان و جنگ رو میخوان متوقف بکننحتی شاید امریکا با روسها در خاک ایران سرشاخ بشه

 
[font][font][لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  
 
 
 

 

Major II
Major II
پست: 148
تاریخ عضویت: پنج شنبه 14 آذر 1392, 9:41 pm
محل اقامت: تبریز
سپاس‌های ارسالی: 221 بار
سپاس‌های دریافتی: 246 بار

Re: جنگ ایران و اسراییل

پست توسط حسنعلی ابراهیمی سعید » دو شنبه 18 شهریور 1398, 9:35 pm

[font][font]پرده هفتم : دشمن واحد و جبهه متفرق  
[font]امریکا یک کشور با مساحتی کمتر از 10 میلیون کیلومتر مربع و جمعیتی کمتر از نیم میلیارد نفرهست با این حال کشوری همچون چین با جمعیت بیش از یک میلیارد و 800 میلیون نفری و با وسعت به مراتب بیشتر از امریکا به شدت توسط امریکا تحت فشار هست و کوچکترین تعلل در معادلات باعث ضربه خوردن از امریکا میشه همین قاعده برای کشوری به مراتب وسیع تر و قویتر مثل روسیه برقراره و شاهدیم که امریکا تونسته روسها رو از تمام پایگاههاشون در دنیا وادار به عقب نشینی بکنه و اونها رو در مرزهای روسیه محصور نگه داره حال باید دید چرا امریکا به تنهایی از پس تمام کشورها با هر قدرت و اندازه ای بر میاد و کسی جلو دارش نیست؟؟؟؟

علتش بسیار ساده است امریکا با حفظ پیمان ناتو که حاصل جنگ سرد بود ، روی جنگ افروز ترین و کوچکترین قاره دنیا دست گذاشت و این خوی تجاوز گری رو در قالب یک پیمان هماهنگ و متحد کرد تا در زمان مقرر بیشتر به حال امریکا مفید باشه نه به حال خودش در مثال اروپا به منزله سگی هست که قلاده ش به دست امریکا ست حال اگر خوب دقت کرده باشید در مناقشات امریکا، اکثرا طرف مقابل فقط یک کشور هست و نهایتا خواسته یا ناخواسته روسیه و چین در حد یک کاتالیزور برای مقاصد امریکا عمل میکنن نه بیشتر و چرا امریکا با تمام کشورها تنش داره و این چه منافعی هست که در هر کشوری برای امریکا سود داره ؟؟؟؟
پاسخ باز هم ساده است : کشور فوق صنعتی امریکا با وجود کارخانه های عظیم طبعا نیازمند منابع ارزان دایمی و تضمین شده هست و این رو در هرجای دنیا میشه دید
اما چرا وقتی تحریمی شکل میگیره فقط دنبال همسویی با امریکا هستیم نه تقابل با امریکا و چه نفعی به ما در تحریم نشدن مون میرسه؟؟؟ [font](منظور کشورهای همراهی کننده با امریکاست نه ایران)یک مثال: فرض کنیم ما یک گله گوسفند داریم و یک کارگاه لبنیات در روستا وجود داره که هر روز ماست و پنیر با کیفیت به اهالی میده بر اثر اختلاف بر سر منابع و هزینه ها اعلام میکنه که به ما پنیر نمیده و کسی هم حق نداره با ما ارتباط برقرار کنه اگر خوب به مساله بنگریم اون پنیر از شیر ما تهیه شده و این ما هستیم که باید تحریم کننده باشیم اما این اتفاق نمی افته چون امریکا از دو تکنیک قدیمی و موثر ، به خوبی استفاده میکنه
[font]اول  در بین اتحاد جامعه جهانی که ممکنه علیه ش اتفاق بیفته تفرقه میندازه مثال اخیرش جنگ اقتصادی با اروپا که از یک سو تعرفه واردات اروپا رو اضافه میکنه و از طرفی اعلام میکنه هرکی به ناتو کمک بیشتر بکنه تعرفه ش رو کم میکنه با این کار اول به اروپا فشار میاره بعد با پیام دومش بینشون تفرقه میندازه و تقریبا نصف جبهه مقابل رو به نفع خودش نابود میکنه چون اروپا نفع شخصی رو به نفع عمومی ترجیه میده با این حساب فرصت فکر کردن منطقی رو از اتحادیه میگیره و اونا رو به جون هم میندازه[font](البته در کل دنیا منافع ملی به منافع قاره همیشه برتری داشته ) [font]در گام دوم  وقتی اتحاد احتمالی بهم میخوره با سیاست زورگویی به سراغ تک تک کشورها میره و اونها رو به زانو در میاره این حادثه در مورد کره شمالی هم به خوبی قابل مشاهده هست و قبل از اینکه چین و روسیه به حمایت از کره بپردازن اونها رو درگیر امتیاز گیری خیالی از امریکا و خالی کردن جبهه کره وادار میکنه و در نهایت اونچه که نباید به سر کره بیاد رو به واسطه چین انجام میده همین کار رو با ایران و به دست روسها و با خیانت اونها می بینیم و تفرقه بین اعراب ودر کل ، در اکثر نقاط دنیا در تقابلهای مختلف این رخداد رو شاهد هستیم
حتی این چند پارگی در تقابلهای روسیه با اروپا رو هم به خوبی میبینیم که در دو مثال اخیرش تنها گذاشتن ترکیه در تقابل این کشور با روسیه و پیام دبیر کل ناتو به اسراییل در تقابل با ایران بود
 
 


 
[font][font]بخشی از این خبر رو در زیر میخوانیم  [font]" دبیرکل ناتو گفت: این پیمان الزامی به طرفداری از اسراییل در هرگونه جنگ با ایران ندارد.
به گزارش راشاتودی، «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو در گفتگو با نشریه آلمانی اشپیگل گفت: [font]اسراییل شریک ما است اما عضو ناتو نیست؛
پس ما نیز در هرگونه درگیری نظامی اسراییل با ایران الزامی برای مداخله به نفع تل‌آویو نداریم؛ درواقع فصل پنجم اساسنامه ناتو در مورد مداخلات نظامی تنها در مورد اعضا کاربرد دارد.خبر اصلی را در [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] ببینید "


**************************************
 
 

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[font]ادامه این وضعیت اگر ما هم در موضع قدرت مناسبی باشیم خیلی فرصت خوبی برای دیپلماسی ماست اما می دونم که همیشه اینگونه نیست و من فکر میکنم باید این قاعده ی بازی رو برهم بزنیم و تشکیل جبهه دیگری با قواعد دیگری بدیم خصوصا اینکه الان اروپا در تقابل با امریکا قرار داره و اگر هنرمندانه کار رو به پیش ببریم میتونیم فروپاشی جبهه امپریالیست امریکا رو در دهه پیش رو شاهد باشیم و پس از اون شاهد ظهور اقتصاد بر مبنای کشورهای مستقل یا تشکلهای مشترک المنافع باشیم در این صورت به دولتهای نوظهور به چشم تهدید نگاه نمیشه و هیچ کشوری زیر بار زور امریکا به دودلی پیوستن به امریکا یا جبهه گیری علیه ش نمی افته ضمن اینکه کشوری مثل اسراییل بخاطر حمایت بیش از حد امریکا بی اندازه رشد غیر منطقی نمیکنه و درعوض کمتر نیاز به تبادل پیام تهدید بین ایران با اسراییل هستیم و اگر جنگی هم دربگیره احتمال گسترش جنگ به کل دنیا به شدت کاهش می یابد


اونوقت هست که شکست اسراییل عملی تر خواهد بود (با امکانات فعلی)[font](منبع : بخشی از برداشتها و تحلیل های شخصی خودم از تحرکات جهانی)
 
  
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
[font][font]پرده هفتم : دشمن واحد و جبهه متفرق  
[font]امریکا یک کشور با مساحتی کمتر از 10 میلیون کیلومتر مربع و جمعیتی کمتر از نیم میلیارد نفرهست با این حال کشوری همچون چین با جمعیت بیش از یک میلیارد و 800 میلیون نفری و با وسعت به مراتب بیشتر از امریکا به شدت توسط امریکا تحت فشار هست و کوچکترین تعلل در معادلات باعث ضربه خوردن از امریکا میشه همین قاعده برای کشوری به مراتب وسیع تر و قویتر مثل روسیه برقراره و شاهدیم که امریکا تونسته روسها رو از تمام پایگاههاشون در دنیا وادار به عقب نشینی بکنه و اونها رو در مرزهای روسیه محصور نگه داره حال باید دید چرا امریکا به تنهایی از پس تمام کشورها با هر قدرت و اندازه ای بر میاد و کسی جلو دارش نیست؟؟؟؟

علتش بسیار ساده است امریکا با حفظ پیمان ناتو که حاصل جنگ سرد بود ، روی جنگ افروز ترین و کوچکترین قاره دنیا دست گذاشت و این خوی تجاوز گری رو در قالب یک پیمان هماهنگ و متحد کرد تا در زمان مقرر بیشتر به حال امریکا مفید باشه نه به حال خودش در مثال اروپا به منزله سگی هست که قلاده ش به دست امریکا ست حال اگر خوب دقت کرده باشید در مناقشات امریکا، اکثرا طرف مقابل فقط یک کشور هست و نهایتا خواسته یا ناخواسته روسیه و چین در حد یک کاتالیزور برای مقاصد امریکا عمل میکنن نه بیشتر و چرا امریکا با تمام کشورها تنش داره و این چه منافعی هست که در هر کشوری برای امریکا سود داره ؟؟؟؟
پاسخ باز هم ساده است : کشور فوق صنعتی امریکا با وجود کارخانه های عظیم طبعا نیازمند منابع ارزان دایمی و تضمین شده هست و این رو در هرجای دنیا میشه دید
اما چرا وقتی تحریمی شکل میگیره فقط دنبال همسویی با امریکا هستیم نه تقابل با امریکا و چه نفعی به ما در تحریم نشدن مون میرسه؟؟؟ [font](منظور کشورهای همراهی کننده با امریکاست نه ایران)یک مثال: فرض کنیم ما یک گله گوسفند داریم و یک کارگاه لبنیات در روستا وجود داره که هر روز ماست و پنیر با کیفیت به اهالی میده بر اثر اختلاف بر سر منابع و هزینه ها اعلام میکنه که به ما پنیر نمیده و کسی هم حق نداره با ما ارتباط برقرار کنه اگر خوب به مساله بنگریم اون پنیر از شیر ما تهیه شده و این ما هستیم که باید تحریم کننده باشیم اما این اتفاق نمی افته چون امریکا از دو تکنیک قدیمی و موثر ، به خوبی استفاده میکنه
[font]اول  در بین اتحاد جامعه جهانی که ممکنه علیه ش اتفاق بیفته تفرقه میندازه مثال اخیرش جنگ اقتصادی با اروپا که از یک سو تعرفه واردات اروپا رو اضافه میکنه و از طرفی اعلام میکنه هرکی به ناتو کمک بیشتر بکنه تعرفه ش رو کم میکنه با این کار اول به اروپا فشار میاره بعد با پیام دومش بینشون تفرقه میندازه و تقریبا نصف جبهه مقابل رو به نفع خودش نابود میکنه چون اروپا نفع شخصی رو به نفع عمومی ترجیه میده با این حساب فرصت فکر کردن منطقی رو از اتحادیه میگیره و اونا رو به جون هم میندازه[font](البته در کل دنیا منافع ملی به منافع قاره همیشه برتری داشته ) [font]در گام دوم  وقتی اتحاد احتمالی بهم میخوره با سیاست زورگویی به سراغ تک تک کشورها میره و اونها رو به زانو در میاره این حادثه در مورد کره شمالی هم به خوبی قابل مشاهده هست و قبل از اینکه چین و روسیه به حمایت از کره بپردازن اونها رو درگیر امتیاز گیری خیالی از امریکا و خالی کردن جبهه کره وادار میکنه و در نهایت اونچه که نباید به سر کره بیاد رو به واسطه چین انجام میده همین کار رو با ایران و به دست روسها و با خیانت اونها می بینیم و تفرقه بین اعراب ودر کل ، در اکثر نقاط دنیا در تقابلهای مختلف این رخداد رو شاهد هستیم
حتی این چند پارگی در تقابلهای روسیه با اروپا رو هم به خوبی میبینیم که در دو مثال اخیرش تنها گذاشتن ترکیه در تقابل این کشور با روسیه و پیام دبیر کل ناتو به اسراییل در تقابل با ایران بود
 
 


 
[font][font]بخشی از این خبر رو در زیر میخوانیم  [font]" دبیرکل ناتو گفت: این پیمان الزامی به طرفداری از اسراییل در هرگونه جنگ با ایران ندارد.
به گزارش راشاتودی، «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو در گفتگو با نشریه آلمانی اشپیگل گفت: [font]اسراییل شریک ما است اما عضو ناتو نیست؛
پس ما نیز در هرگونه درگیری نظامی اسراییل با ایران الزامی برای مداخله به نفع تل‌آویو نداریم؛ درواقع فصل پنجم اساسنامه ناتو در مورد مداخلات نظامی تنها در مورد اعضا کاربرد دارد.خبر اصلی را در [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] ببینید "


**************************************
 
 

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[font]ادامه این وضعیت اگر ما هم در موضع قدرت مناسبی باشیم خیلی فرصت خوبی برای دیپلماسی ماست اما می دونم که همیشه اینگونه نیست و من فکر میکنم باید این قاعده ی بازی رو برهم بزنیم و تشکیل جبهه دیگری با قواعد دیگری بدیم خصوصا اینکه الان اروپا در تقابل با امریکا قرار داره و اگر هنرمندانه کار رو به پیش ببریم میتونیم فروپاشی جبهه امپریالیست امریکا رو در دهه پیش رو شاهد باشیم و پس از اون شاهد ظهور اقتصاد بر مبنای کشورهای مستقل یا تشکلهای مشترک المنافع باشیم در این صورت به دولتهای نوظهور به چشم تهدید نگاه نمیشه و هیچ کشوری زیر بار زور امریکا به دودلی پیوستن به امریکا یا جبهه گیری علیه ش نمی افته ضمن اینکه کشوری مثل اسراییل بخاطر حمایت بیش از حد امریکا بی اندازه رشد غیر منطقی نمیکنه و درعوض کمتر نیاز به تبادل پیام تهدید بین ایران با اسراییل هستیم و اگر جنگی هم دربگیره احتمال گسترش جنگ به کل دنیا به شدت کاهش می یابد


اونوقت هست که شکست اسراییل عملی تر خواهد بود (با امکانات فعلی)[font](منبع : بخشی از برداشتها و تحلیل های شخصی خودم از تحرکات جهانی)
 
  
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 39
تاریخ عضویت: دو شنبه 19 شهریور 1397, 10:53 pm
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 17 بار

Re: جنگ ایران و اسراییل

پست توسط linux_c » چهار شنبه 20 شهریور 1398, 8:26 pm

بیشتر جمعیت اسراییل روس تبار هستن 
مردم اونجا از کودکی تا پیری آموزش نظامی میبینن
کلا اسراییل یه کشور نظامی هست مثل جوجه تیغی خاردار 
 

ارسال پست

بازگشت به “حماسه دفاع مقدس”