آمادگي روسيه براي بررسي ترانزيت كالاهاي نظامي ناتو به افغانس

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2401
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۷ آذر ۱۳۸۷, ۱۱:۰۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 29119 بار
سپاس‌های دریافتی: 21533 بار
تماس:

آمادگي روسيه براي بررسي ترانزيت كالاهاي نظامي ناتو به افغانس

پست توسط sokuteasemuni »

آمادگي روسيه براي بررسي ترانزيت كالاهاي نظامي ناتو به افغانستان
خبرگزاري فارس: معاون وزير امور خارجه روسيه از آمادگي مقامات كشورش براي بررسي مسائل مربوط به ترانزيت كالاهاي نظامي نيروهاي ائتلاف به افغانستان با كشورهاي عضو ناتو خبر داد.

تصویر
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري "اينترفاكس "، "الكساندر گروشكو " معاون وزير امور خارجه روسيه اعلام كرد كه مقامات كشورش حاضر به بررسي مسائل مربوط به ترانزيت كالاهاي نظامي به افغانستان با كشورهاي عضو پيمان آتلانتيك شمالي هستند كه در عمليات حفاظت از صلح در اين كشور مشاركت داشته و به اين موضوع علاقه مندند.
اين مقام ديپلماتيك روس در گفتگو با خبرنگار اين خبرگزاري، همچنين اعلام كرد كه مقامات مسكو از روند مذاكرات با ناتو در خصوص پيمان مربوط به نيروهاي نظامي متعارف در اروپا رضايت ندارد.
گروشكو در اين رابطه گفت: «گفتگوها در اين زمينه چندان آسان پيش نمي روند، برخي شركاي روسيه در ناتو با برداشتن يك گام به جلو، دو گام به عقب بر مي دارند و بدين ترتيب وقفه طولاني در دست يابي به توافق بين طرفين بوجود مي آيد و بطور كلي طرف روسي از روند اين مذاكرات رضايت ندارد.»
به گفته معاون وزير خارجه روسيه، مهمترين نقض در برخورد كشورهاي عضو ناتو در اين است كه آنها از روسيه انتظار دارند تا گامهاي مشخصي، آنهم تنها در ازاي وعده هاي مبهمي در خصوص «تجديد نظر» در اين رابطه بردارد.
گروشكو افزود: «واضح است كه در مسائل مربوط به تامين امنيت ملي، چنين وعده هايي كافي نخواهد بود. به همين دليل ما اصرار داريم كه توافقنامه آينده در اين زمينه بطور دقيق تعهدات بر عهده گرفته شده، نه تنها براي روسيه، بلكه براي ساير شركت كنندگان در پيمان نيروهاي نظامي متعارف در اروپا را مشخص كرده باشد.»
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”