برنامه هاي سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ در هفته دفاع مقدس

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۸۶, ۶:۲۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14954 بار

برنامه هاي سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ در هفته دفاع مقدس

پست توسط Shahryar »

 
برنامه هاي سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ در هفته دفاع مقدس  
    
فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ ، برنامه هاي اين سپاه را در ايام دفاع مقدس اعلام کرد.
سردار سرتيپ عبدالله عراقي در نشست خبري با خبرنگاران افزود: برگزاري نشست 5 هزار پيشکسوت دفاع مقدس و برپايي نمايشگاه و رزمايش با عنوان ياد ياران از جمله برنامه هاي شاخص اين ايام خواهد بود.
وي گفت: اين برنامه ها از ابتداي مهر به مدت 13 روز برگزار مي شود که در روز نخست اين ماه، نمايشگاه يادياران با حضور پيشکسوتان دفاع مقدس گشايش مي يابد.
سرتيپ عراقي افزود: بازديد از اين نمايشگاه و رزمايش از 2 مهر به مدت ده روز خواهد بود.
فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ گفت: نمايشگاه و رزمايش يادياران در پادگان امام حسن در بزرگراه افسريه و در 20 هزار متر فضاي مسقف و 50 هزار متر فضاي باز برپا شده است.
سرتيپ عراقي افزود: بيشتر نمايشگاه يادياران برخلاف سال هاي گذشته که اقدامات سخت افزاري و ادوات نظامي بود ، فعاليت هاي نرم افزاري بسيج تشکيل مي دهد.
وي گالري عکس، سالن ماوراي بنفش به صورت تجمسي، فتورمان جنگ، نمايش آثار هنري شامل 21 اثر با مفاهيم دفاع و موضوعات روز، سينماي کوچک روايتگري، کارگاه راپل، مسابقات پنت بال، نمازخانه به شيوه جبهه هاي جنگ، اجراي 20 نمايش، غرفه قرائت قرآن همراه با جايزه، تيراندازي با توپ، ماشين هاي کنترلي پشتيباني جنگ و تاکسي تانک را از بخش هاي نمايشگاه ياد ياران برشمرد.
فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ گفت: برنامه هاي متنوعي براي سنين 3 تا 70 سال دراين نمايشگاه در نظر گرفته شده است.
سرتيپ عراقي زمان برگزاري رزمايش يادياران را پس از اذان مغرب و عشا به مدت بيش از 2 ساعت اعلام کرد و افزود: در اين رزمايش مناطق عملياتي شبيه سازي شده است و از بدرقه خانواده رزمندگان تا استقبال از آنان پس از انجام عمليات رزمي به نمايش گذاشته مي شود.
فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ از هنرمندان و صاحبان ايده خواست: پيشنهادات و نظراتشان را به مسئولان روابط عمومي با شماره تلفن هاي 22661302 و 3 و يا نمابر 22661304 ارائه کنند.
سردار عراقي ساعت بازديد از نمايشگاه را ساعت 9 تا نيم تا قبل از اذان ظهر و عصر از ساعت 16 اعلام کرد و گفت: مراکز فرهنگي و تربيتي مي توانند دانش آموزان را در نوبت صبح به اين نمايشگاه اعزام کنند.
سردار عراقي همچنين رژه نيروهاي بسيج، برگزاري يادواره هاي شهدا در پايگاههاي مقاومت، اختتاميه طرح هاي هجرت 3، اجراي طرح محروميت زدايي با ارائه سبد کالا به محرومان، ويزيت رايگان، برگزارش جشنواره هاي فرهنگي و هنري، غبارروبي مزار شهدا، ديدار با جانبازان و ايثارگران، برپايي مراسم روز سرباز، برگزاري اردو در جبهه هاي غرب کشور، برپايي شب خاطره و شعر، برگزاري جشنواره هاي ورزشي و کارگاههاي آموزش تئاتر را از جمله فعاليت هاي فرهنگي نيروي مقاومت بسيج در ايام گراميداشت دفاع مقدس برشمرد.
فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ همچنين با اشاره به اقدامات استکبار جهاني عليه نظام جمهوري اسلامي و مقاومت سرافرازانه ملت ايران در مقابل آن ها در 8 سال دفاع مقدس گفت: با اتکا به ولايت و پشتيباني مردمي توانستيم همه کاستي هاي خود را در برابر ارتش تا دندان مسلح رژيم بعث عراق برطرف کنيم و به پيروزي غرور آفرين برسيم.
وي آزادسازي خرمشهر را شکسته شدن استخوان بندي ارتش عراق توصيف کرد و افزود: با مقاومت 8 ساله ملت ايران در برابر دشمنان بين المللي، اکنون با سربلندي اين پيروزي را جشن مي گيريم و به آن افتخار مي کنيم.
سرتيپ عراقي با بيان اين که اگر حرکت و رشادت رزمندگان نبود، اکنون رژيم بعث و بدخواهان دين، ناموس، تماميت ارضي و غرور ملي کشورمان را هدف قرار داده بودند، گفت: بايد همواره هفته دفاع مقدس را زنده نگه داشت و جشن آنرا برگزار کرد و نسل به نسل آنرا به آيندگان رساند.
 
 
 
 
واحد مرکزی خبر  
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”