صفحه 1 از 1

اسيران اردنی در زندان‌های رژيم صهيونيستی اعتصاب غذا كردند

ارسال شده: شنبه ۳۰ آبان ۱۳۸۸, ۱۰:۵۸ ب.ظ
توسط CAPTAIN PILOT
 تصویر 
خبرگزاري فارس: كميته ملي اسيران و ناپديدشدگان اردني در زندان‌هاي رژيم صهيونيستي اعلام كرد كه 27 اسير اردني در زندان‌هاي اين رژيم از امروز جمعه اعتصاب غذاي نامحدود كردند.

"شيرين العيساوي " وكيل اسيران اردني ظهر امروز در سخنان تلفني خود در كنفرانسي مطبوعاتي در ساختمان كميته ملي اسيران و ناپديدشدگان اردني در شهر "امان " پايتخت اين كشور گفت: اسيران اردني بار ديگر اعتصاب غذا كردند تا از يك سو به دولت اردن يادآور شوند كه موضوع آنها را مورد توجه قرار داده و به آن بي‌توجه نباشد و از سوي ديگر از مسئولان اسرائيلي بخواهند كه شرايط زندان آنها را بهبود بخشند.

مسئولان اردني صبح امروز از ورود العيساوي به اردن جلوگيري كردند كه وي مجبور شد از طريق تماس تلفني در كنفرانس مطبوعاتي ياد شده شركت كند. اين وكيل فلسطيني كه داراي شناسنامه شهر اشغالي قدس است، از اقدام مسئولان اردني در جلوگيري از ورود وي به اين كشور ابراز شگفتي كرد و گفت: افسران امنيتي اردن در پل ارتباطي اردن و كرانه باختري موسوم به "پل ملك حسين " از ورود من به اردن جلوگيري كردند بدون اينكه علت اين اقدام را بگويند.

"ميسره ملص " گزارشگر كميته ملي اسيران و ناپديدشدگان اردني از تصميم مسئولان اردني در جلوگيري از ورود العيساوي ابراز نااميدي كرد و به شبكه تلويزيوني "الجزيره " گفت: اين تصميم پرسش جديدي را درباره موضع دولت اردن در قبال اسيران ما در زندان‌هاي دشمن مطرح مي‌كند.

به گفته ملص، تكرار بي توجهي و كوتاهي در رسيدگي به مسئله اسيران باعث مي‌شود كه دولت در موضع همدستي با رژيم صهيونيستي قرار گيرد. وي ابراز تاسف كرد كه بايد يكي از مطالبات اسيران اردني براي اعتصاب خطاب به دولت اردن باشد.

ملص گفت: نظام اردن خدمات زيادي به رژيم صهيونيستي كرده اما درمقابل نتوانسته است برنامه ملاقاتي با اسيران را ترتيب بدهد.