صفحه 1 از 1

آزمایش پدافند هوایی وزارت دفاع

ارسال شده: یک‌شنبه ۱ آذر ۱۳۸۸, ۱۲:۱۲ ب.ظ
توسط shola
وزیردفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به اینکه سامانه‌ پدافند هوایی وزارت دفاع در رزمایش ارزیابی عملی می‌شود، تاکید کرد:ایران همچنان تعهد طرف روسی در سامانه‌ S300 را پیگیری می‌کند.

  گزارش خبرنگار مهر ، سردار سرتیپ احمد وحیدی روز یکشنبه در حاشیه همایش سراسری سامانه اطلاعات مکانی (جی. آی. اس) که در تهران برگزار شد ، در جمع خبرنگاران در ارزیابی از وضعیت امنیتی منطقه اظهار کرد: جمعیت منطقه درگرو همکاری‌های همه‌جانبه کشورهای منطقه است.  
  دفاع تاکید کرد که سطح همکاری‌ها طبیعتا بر امنیت، رشد و پایداری موثر است، تا مادامی که نیروهای فرامنطقه‌ای در سطحمنطقه به ویژه در کشورهای عراق و افغانستان حضور دارند، نمی‌توان از امنیت خوب سخن گفت.  
  ادامه داد : شرط امنیت پایدار خروج نیروهای فرامنطقه‌ای و دخالت نکردن آن‌ها در امور داخلی کشورهای منطقه است.  
  وحیدی درباره فعالیت های وزارت دفاع دررزمایش حامیان ولایت که از فردا آغاز می شود نیز گفت: در هر رزمایشیسامانه‌های وزارت دفاع را مورد ارزیابی عملی قرار می‌دهیم. در رزمایش فردانیز سامانه‌ پدافند هوایی را مورد ارزیابی قرار می‌دهیم.  
  دفاع با تشریح تاثیرات سامانه‌ اطلاعات مکانی درصنعت دفاعی کشور، گفت: سامانه‌ اطلاعات مکانی عنصری مهم در تصمیم‌گیری‌های استراتژیک و هدایت صحنه‌ نبرد است. مدیریت اطلاعات مکانی با آنالیز زمین نبرد مدیریت مناسبی را هم در زمان صلح و هم در زمان جنگ ایفا می‌کند.علاوه بر این ویژگی در صحنه‌های بحران؛ قبل، حین و بعد از بحران‌های ناشی از بلایای طبیعی نیز قابل استفاده است.  
  توضیح داد : کاربرد این سامانه عمدتا در حوزه‌نیروهای مسلح است. با در اختیار داشتن این سامانه نیروهای مسلح می‌توانندصحنه‌های مختلف را بازسازی و نسبت به سناریوهای عملیاتی و طراحی بازی‌های جنگ اقدام کنند.  
  وحیدی با اشاره به نقشه‌ زمین سایت گوگل، گفت:این سامانه اهداف و موضوعات مختلفی را دنبال می‌کند. یکی از اهداف مسئولان این سایت تکمیل اطلاعات این نقشه است. این کار نیز با اخذ اطلاعات ازکاربران سایت انجام می‌شود. نکته‌ای که کاربران ایرانی در این‌باره بایدمورد توجه جدی قرار دهند این است که برخی اطلاعات مکانی طبقه‌بندی شده است؛ بنابراین کاربران باید به در اختیار قرار دادن این اطلاعات فرا ملی حساسیت بیشتری داشته و از خارج کردن این اطلاعات از کشور خودداری کنند. 
  گفت : هدف بعدی این نقشه در اختیار قرار دادن اطلاعات جغرافیایی به کاربران است که این کار مفید است.  
[External Link Removed for Guests]