صفحه 1 از 1

مصر12تونل تامین کننده مواد غذایی ضروری مردم غزه را منهدم کرد

ارسال شده: یک‌شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۹, ۱۲:۱۹ ق.ظ
توسط Sami 1993
همزمان با ماه مبارك رمضان؛
مصر 12تونل تامين كننده مواد غذايي ضروري مردم غزه را منهدم كرد
خبرگزاري فارس: نيروهاي امنيتي مصر امروز 12تونل ديگر را كه مردم تحت محاصره غزه از آنها بويژه در ماه مبارك رمضان براي تامين مواد غذايي و نيازهاي ضروري زندگي خود استفاده مي‌كردند، منهدم كردند.

تصویر
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري آلمان، يك مسئول امنيتي مصر گفت: اين 12 تونل در دو منطقه "الاحراش " و "صلاح الدين " در مرز مصر و نوار غزه قرار داشتند.
وي افزود: تخريب تونل‌ها در مناطق صحرايي با استفاده از مواد منفجره و در مناطق مسكوني از طريق پركردن آنها با سنگ و شن صورت مي‌گيرد.
دولت مصر تاكنون دهها تونل را در مرز نوار غزه و مصر منهدم كرده است.
رژيم صهيونيستي از چهار سال پيش تاكنون با اعمال محاصره عليه نوار غزه گذرگاه‌هاي اين منطقه را به روي فلسطينيان بسته است. دولت مصر نيز با وجود درخواست‌هاي مكرر مردم كشورهاي عربي و اسلامي، از بازگشايي دائم گذرگاه رفح به عنوان تنها گذرگاه ارتباطي فلسطينيان با جهان خارج خودداري مي‌كند.
مسئولان مصري اين گذرگاه را تنها براي مدت اندكي باز كرده و بار ديگر مي‌بندند و اجازه ورود كمك‌هاي بشردوستانه كمي به اين منطقه داده‌ مي‌شود كه اين وضعيت، مردم نوار غزه بويژه بيماران و مجروحان فلسطيني را با مشكل جدي مواجه كرده‌ است.
دولت مصر درحال احداث ديواري فولادي با همكاري آمريكا در مرز خود با نوار غزه است كه اين ديوار با عمق بيش از 20 تا 30 متر در زير زمين ساخته مي‌شود و 9 تا 10 كيلومتر نيز طول دارد.
اين ديوار داراي سيستم‌هاي حس‌گر است كه هرگونه تلاش براي تخريب آن را به مسئولان مصري اطلاع مي‌دهد و مصر همچنين كانال آبي را در طول اين ديوار ايجاد خواهد كرد.
مردم نوار غزه براي تامين مايحتاج ضروري خود با توجه به محاصره غزه و بسته بودن گذرگاه رفح مجبور هستند تا با احداث تونل‌ در مرز غزه با مصر از اين طريق كالاهاي مورد نياز ضروري خود را تامين كنند و ساخت اين ديوار براي جلوگيري از احداث تونل‌ها، بر شدت محاصره غزه خواهد افزود.
دولت مصر همچنين در قبال ورود كاروان‌هاي كمك‌هاي بشردوستانه و فعالان بين‌المللي حامي ملت فلسطين به نوار غزه كارشكني مي‌كند.
مصر چندي پيش و درپي فشارهاي بين‌المللي ناشي از جنايت‌آفريني تازه رژيم صهيونيستي عليه ناوگان آزادي غزه در اقدامي تاكتيكي گذرگاه رفح را تا اطلاع ثانوي بازكرد.
انتهاي پيام/.