گریه یک مرجع تقلید از دست برخی مداحان

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 965
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۸۸, ۸:۴۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2776 بار
سپاس‌های دریافتی: 3436 بار

گریه یک مرجع تقلید از دست برخی مداحان

پست توسط victory67 »

 [External Link Removed for Guests]  آیت الله میرزا جواد تبریزی(ره) که حقیقتا یکی از مراجع ولایی بود، روزی درروی منبر از دست برخی مداحان گریه کرد.   گزارش مرکز خبر حوزه، حجت الاسلام و المسلمین صادق سیاهکالی مرادی در حاشیه نشست اعضای جامعه مدرسین و اساتید سطوح عالی و خارج حوزه با اشاره به این که انحرافات و بدعت ها به اساس عزاداری حسینی ضربه می زند، به بیان خاطره ای از آیت الله میرزا جواد تبریزی پرداخت و گفت:

استاد عزیزمان مرحوم حضرت آیت الله تبریزی(ره) که حقیقتا یکی از مراجع ولایی بود. روزی از دست یکی از مداحان در روی منبر گریه کرد و فرمودند « برخی از مداحان می آیند و می گویند که مثلا من سگ حسینم! مگر امام حسین (ع) سگ می خواهد!

اباعبدلله (ع) انسان هایی مثل حبیب، مسلم بن عقیل ، علی اکبر، عباس بن علی و ... می خواهد ؛ کسانی که عارف به دین باشند و به معنای حقیقی انسان باشند. همه ما هم باید به چنین الگوهای راستینی تأسی کنیم و سعی نماییم نه در حرف و شعار، بلکه در عمل، امام حسینی باشیم و مهم تر این که حسینی باقی بمانیم.

استادسطح عالی حوزه علمیه قم ادامه داد: به تعبیر استاد شهید مطهری در روزگار کنونی ما باید برای دروغ هایی که به امام حسین(ع) بسته اند، گریه کنیم !

* روحانیت بدعت‌زدایی کند

وی با اشاره به رسالت حوزویان در عرصه بدعت زدایی، تاکید کرد: روحانیت، فضلا و اساتید حوزه باید زنگارها و تحریفاتی که در خصوص عزاداری ها در اذهان مردم ایجاد شده است را بزدایند.

این استاد حوزوی همچنین یادآور شد: ما باید راجع به این که چه چیزهایی باعث شد که کوفیان امام حسین (ع) را درست پنجاه سال بعد از ارتحال پیغمبر (ص) به شهادت برسانند، تحقیق و مطالعه کرده و ابعاد ماجرا را برای مردم به درستی تبیین کنیم.

وی خاطرنشان کرد: آنچه مهم است این که این زمینه ها را باید شناخت و با توجه به این که خرافات در عزاداری‌ها ، برد حقیقی و معنوی مکتب امام حسین (ع) را ضایع می کند، این ها باید شناخته شده و طرد شوند.

حجت الاسلام و المسلمین صادق سیاهکالی مرادی ادامه داد: به نظر من بر عهده فضلا و محققین حوزه و حتی غیر حوزویان است که در این مسیر گام بردارند، همچنین از تحقیق های سالم و عمیق اساتید دانشگاهی نیزدرزمینه پاسخگویی به شبهات استفاده لازم را ببریم.  
  تصویر تصویرزندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رودتصویر تصویر 
  تصویر تصویرصحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یادتصویر تصویر     
  
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”