عقاب نگهبان فرودگاه ( VIGILANT EAGLE)!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با الکترونيک هواپيمايي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: CAPTAIN PILOT, SAMAN, hamed_713, شوراي نظارت, مديران هوافضا, CAPTAIN PILOT, SAMAN, hamed_713, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 196
تاریخ عضویت: سه شنبه 29 تیر 1389, 12:53 pm
سپاس‌های ارسالی: 540 بار
سپاس‌های دریافتی: 1670 بار

عقاب نگهبان فرودگاه ( VIGILANT EAGLE)!

پست توسط hf22 » جمعه 11 فروردین 1391, 1:28 pm

 عقاب نگهبان

تصویر

ابتکاری دیگر در زمینه سپردفاعی از شرکت ریتون که بر پایه پروژه تسلیحات انرژی مستقیم ساخته شده است.


تصویر

پروژه تسلیحات انرژی مستقیم خود به چهار شاخه متفاوت با استفاده از انواع انرژی متمرکز تقسیم می شوند که در هر شاخه تسلیحات پر قدرتی ساخته شده است. که یکی از شناخته شده ترین محصولات شاخه الکترومغناطیس آن سیستم متواری کردن جمعیت ADS می باشد و در بخش لیزر همه با سلاح ABL و پدافند لیزری آشنا هستید.

عقاب نگهبان یک سیستم حفاظت زمینی بر علیه انواع موشکهای سطح به هوای دوش پرتاب از این نوع می باشد، که برای حفاظت از فرودگاه های بزرگ و پایگاه های هوایی ساخته شده است.

این سیستم بهترین راه حل ممکن برای محافظت در برابر موشک های سطح به هوا می باشد.

این پروژه به درخواست آژانس دفاعی جهت توسعه یک پدافند بر پایه تسلیحات انرژی مستقیم برعلیه موشکها سطح به هوا بوجود آمده است. و بخشی از یک دفاع لایه ای بر علیه نیروهای تروریست مجهز به موشک های دوش پرتاب برای فرودگاه های غیر نظامی می باشد.خطر موشک های دوش پرتاب :

تصویر

موشک های سطح به هوای (IR) قابل حمل توسط نفر بر طبق گزارش آژانس دفاعی ایالات متحده خطری بسیار بیشتر برای هر نوع هواپیما نسبت به موشکهای هدایت راداری ایجاد می کنند.


تصویر
تصویر

لیست گروه های شورشی که انواع مختلف موشک سطح به هوای دوش پرتاب را در اختیار دارند.

این موشکها در 20 کشور دنیا تولید می شوند و تولید آنها در حدود یک میلیون موشک برآورد می شود ، در حدود نیمی از این تعداد در زرادخانه ها قرار دارند. وجود این موشکها در کشورهای مختلف مشکلی ایجاد نمی کند بلکه نگهداری از این موشکها از سوی دولت ها بزرگترین نگرانی در حال حاضر می باشد. برآورد می شود حدود 5000 تا 150000 موشک در دست تروریستها قرار دارد.


تصویر
حوادث نمونه توسط این نوع موشک ها

تروریستها این سلاح را از چند راه مختلف تهیه می کنند از جمله از بازار سیاه ، سرقت از نیروهای نظامی ، خرید بصورت معمول . در طی دهه 1980 ایالات متحده بیش از 1000 موشک استینگر را به همراه روش استفاده در اختیار مجاهدین افغان قرار داده با هدف دفع حمله شوروی سابق .

در سال 2002 نیروهای ائتلاف بیش از 5500 موشک را در طی عملیات های خود در افغانستان کشف و ضبط کرده اند هنوز هم تعداد نامعلومی در اختیار طالبان می باشد. همچنین کشورهایی هستند که این سلاح را در اختیار شورشیان در عراق قرار می دهند.
با توجه به وزن کم و اندازه این سلاح به سادگی می شود آن را کشور به کشور جابجا کرد. و چندین کشور مشکوک به تولید و تجارت مخفیانه این سلاح با هدف ایجاد آشوب در مناطق مختلف جهان هستند.محافظ فعال:

تصویر

عقاب نگهبان با استفاده از یک تکنیک ساده بدنه موشک را با پرتویی از انرژی متمرکز الکترومغناطیس هدف قرار می دهد که این امر منجر به اختلال در کارکرد مدارات داخلی و منحرف شدن موشک می شود.

تصویر

عقاب نگهبان یک گنبد امن در اطراف فرودگاه ایجاد کرده و تمام هواپیما ها را در مهمترین مرحله پراوز یعنی بلند شدن و نشستن محافظت می کند.

این سیستم هیچ گونه نیازی به تغییر در هواپیماها و فرودگاه ندارد و طبق آزمایشات هیچ اثر مخربی بر روی تجهیزات موجود در هواپیما و بخش کنترل فرودگاه ها و محیط زیست ندارد.


این سیستم از سه قسمت زیر تشکیل شده است:

تصویر

بخش تشخیص موشک که از نوع سنسور گرمایاب (IR ) می باشد


تصویر
بخش کنترل سیستم (C2 )


تصویر
بخش تابش سیستم که یک آنتن آرایه ای اسکن فعال الکترونیکی (AESA) می باشد


تصویر
بخش تابش سیستم ، آرایه ای از آنتن های کارآمد مجهز به تقویت کننده حالت جامد می باشد.تصویر

بخش سنسورها متشکل از تعدادی سنسور (IR ) می باشد که با بخش مرکزی ( C2 ) در ارتباط بوده و می توان به تعداد نیاز در مناطق مختلف نصب گردد.


شیوه عمل سیستم :

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

این سیستم محل شلیک را کشف و باعث دستگیری تروریست نیز می شود.
تصویر
پرسش و پاسخ سخنگوی بخش تسلیحات انرژی مستقیم شرکت ریتون :


عقاب نگهبان چگونه عمل می کند؟

این سیستم با ایجاد یک گنبد نامرئی از فرودگاه ها و هواپیماهای داخلی ، خارجی و نظامی در برابر انواع موشکهای سطح به هوای دوش پرتاب محافظت می کند. و با استفاده از پرتو پر انرژی و دقیق الکترومغناطیسی موشک دشمن را منحرف می کند.


هزینه یک حمله تروریستی از این دست چقدر می باشد؟

به عنوان مثال خطوط پرواز ممفیس و تنسی ، اگر به مدت 4 ساعت تعطیل شود حدود 40 میلیون دلار به اقتصاد ایالات متحده و حدود 300 میلیارد دلار به سطح جهان خسارت وارد می کند.آیا سیستمی با راه حل مبتنی بر هوا وجود دارد و چرا شرکت از یک سیستم زمینی استفاده نموده است ، مزیت آن چیست؟

سیستم عقاب نگهبان یک روش حفاظت مقرون به صرفه تر می باشد که حدود 1.6 میلیارد دلار هزینه دارد و از 70 درصد ترافیک هوایی آمریکا محافظت می کند. این امر باعث صرفه جویی 34 میلیارد دلاری نسبت به روشهای هوا پایه و دیگر سیستم ها می شود.


آیا سیستم عقاب نگهبان امن می باشد؟

بله. آزمایشات مکرر روی ایونیک هواپیما و سیستم فرودگاه ثابت کرده که هیچ اخلالی در کار این تجهیزات ایجاد نمی کند.و برای سلامتی انسان هیچ خطری ندارد.


این سیستم در چه مرحله ای از توسعه و ساخت می باشد؟

سیستم عقاب نگهبان در حال نزدیک شدن به مراحل پایانی دریافت مجوز از وزارت امنیت داخلی می باشد و آنها نتایج آزمایشات و تجزیه و تحلیل ها را تایید کرده اند و بزودی مراحل منطقی آزمایش کل سیستم در یک یا چند فرودگاه آغاز می شود.


تصویر

امواج پرقدرت مایکروویو موجب اختلال در عملکرد مدارات داخلی موشک می شود و موشک از رهگیری هواپیما باز می ماند.


تصویر

مقایسه هزینه امنیت پروازی در یک چرخه 20 ساله با سیستم عقاب نگهبان و بدون آن


( آژانس تحقیقات پیشرفته بخش دفاع مشغول کار روی نوعی سپر دفاعی با هدف استفاده در بخش دفاع ضد موشک بالستیک با استفاده از این تکنولوژی می باشد. (موشکهایی از جنس امواج پرقدرت مغناطیسی!)

تصور می کنم باید بخشی مخصوص این نوع تسلیحات در سنترال کلوپ ایجاد شود. قابل توجه مدیران محترم.منابع :


شرکت ریتون

مرکز مطالعاتی لگزینگتون
برداشت فقط با ذکر نام منبع و نویسنده مجاز است!
 
کسی که در تاریکی زندگی کند نیاز به نور را درک نخواهد کرد!

ارسال پست

بازگشت به “الکترونيک هواپيمايي”