مايکروسافت نسخه بتاي فايل سيستم جديد WinFS را منتشر کرد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2132
تاریخ عضویت: چهارشنبه 15 شهریور 1385, 12:51 am
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1980 بار
سپاس‌های دریافتی: 6841 بار
تماس:

مايکروسافت نسخه بتاي فايل سيستم جديد WinFS را منتشر کرد

پست توسط Mr.Amirhessam »

سرويس خبر ماهنامه شبکه
سه شنبه 8 شهريور 1384


شرکت مايکروسافت در اقدامي زودهنگام نرم‌افزار سيستم فايلي جديد WinFS را منتشر کرد.
شرکت مايکروسافت نرم‌افزار سيستم فايلي WinFS را منتشر کرد. اين سيستم فايلي قرار است در سيستم‌عامل جديد ويندوز ويستا مورد استفاده قرارگيرد.

سيستم فايلي بخش مهم و محوري از هر سيستم‌عامل را تشکيل مي‌دهد و تعيين کننده نحوه و ساختار ذخيره‌سازي اطلاعات روي هاردديسک است. شرکت مايکروسافت از مدتها پيش ضمن معرفي سيستم‌عامل لانگ‌هورن – که بعدا به ويندوز ويستا تغيير نام يافت – وعده داده بود که يکي از تغييرات مهم در اين سيستم‌عامل، به‌کارگيري سيستم فايلي جديد WinFS خواهد بود. مايکروسافت مدعي است که اين سيستم فايلي، سازماندهي و يافتن فايل ها و اسناد ديجيتالي را صرف‌نظر از مکان فيزيکي ذخيره شدن آنها، آسان خواهد کرد.

با اين حال، پيشتر مايکروسافت اعلام کرده بود که سيستم فايلي جديد همزمان با انتشار رسمي نسخه نهايي ويندوز ويستا عرضه نخواهد شد و ارائه WinFS را به سال 2007 موکول کرده بود. اکنون شرکت مايکروسافت اعلام کرده است که عرضه زودهنگام نسخه بتاي WinFS تنها به منظور اظهار نظر کارشناسان نرم‌افزار و اشکال‌زدايي آن صورت گرفته است و تغييري در برنامه زمان‌بندي عرضه نسخه نهايي WinFS ايجاد نشده است.

به اين ترتيب قرار است سيستم‌عامل ويندوز ويستا با همان سيستم‌فايلي موجود عرضه شود. سپس در سال 2007 سيستم فايلي جديد به صورت يک نرم‌افزار الحاقي ارائه گردد. با اين وجود، ويندوز ويستا قابليت Meta Data را به سيستم فايلي موجود اضافه خواهد کرد. اين قابليت امکان سازماندهي آسان‌تر فايل‌ها را فراهم مي کند و از ارکان سيستم فايلي WinFS به شمار مي‌رود.

هم اکنون دريافت نسخه بتاي WinFS براي مشترکين شبکه Microsoft Developer Networks امکان‌پذير است. مايکروسافت در نظر دارد اولين بازخوردها و اظهارنظرها پيرامون اين نسخه را در کنفرانس Professional Developer Conference که از22 تا 25 شهريور در لس‌آنجلس برگزار مي‌شود، جمع‌آوري کند. گفته مي‌شود موضوع محوري اين کنفرانس بررسي ويندوز ويستا خواهد بود. PDC مهمترين همايش برنامه‌نويسان پلاتفرم مايکروسافت است که همه ساله برگزار مي‌شود و طي آن جديدترين فناوري‌ها و تحولات اين پلاتفرم مورد بررسي قرار مي‌گيرد.
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [External Link Removed for Guests] کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد کامپيوتر”