دریافت عوارض از مردمان که وارد کشور میشوند و خرید میکند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث و مطالب اقتصادی و مالی به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22101 بار

دریافت عوارض از مردمان که وارد کشور میشوند و خرید میکند

پست توسط sinaset »

باسلام.

مدتی است،که مردم کشورهای مختلف وارد ایران میشوند، و به دلیل ارزان بودن قیمت ها،اجناس و مکان ها و بیمارستان ها و .. به اقتصاد کشور ضربه وارد می کنند.

این ارزانی و مزایا و مسائل مربوط به ان مختص مردم کشور خودمان است(حالا به غیر از کشورهای که ارتباط نزدیک تر داریم و حجم اقتصادیی بالایی با انها داریم) به نوعی در حق مردم ایران دارن ظلم می کنند! و از سهمیه انها برای خودشان استفاده می کنند

بنظر من باید عوارض برای این مسئله بسته شود،تا هم این مسئله بعدا باعث قاچاق نشود! و هم اینکه،باقی سوء استفاده صورت نگیرد.

باتشکر.

 
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3108
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4624 بار
سپاس‌های دریافتی: 6859 بار

Re: دریافت عوارض از مردمان که وارد کشور میشوند و خرید میکند

پست توسط bamn »

با سلام خدمت شما .

این مسئله که مطرح کردید از سه دیدگاه قابل بررسی می باشد :

از بعد قوانین ، این مسئله باید در اصلاح قوانین گمرکی مورد توجه قرار بگیرد . یعنی کالایی که در داخل کشور با قیمت ارزان (که معمولاً ناشی از یارانه های مستقیم یا غیر مستقیم یا نرخ گذاری های دولتی است) توزیع می شود و بخصوص کالاهای اساسی ، باید خروجشان از کشور از طریق گمرگ دارای محدودیت و ضابطه باشد . البته قوانینی هم وجود دارد اما گاهی قوانین به درستی اجرا نمی شوند یا نقاط ضعفی دارند که مورد سو استفاده قرار می گیرند .

از بعد اقتصادی ، نمی توان گفت که همه اینها ضرر است . بالاخره این افراد برای استفاده از امکانات ایران یا خرید اجناس یک پولی وارد کشور می کنند ، و کمکی به چرخه اقتصادی می نمایند . البته اگر پولشان را فقط صرف خرید همان دسته کالاهای اساسی ارزان بکنند می شود همه اش ضرر ، اما کالایی که به صورت آزاد قیمت گذاری می شود گیرم که نسبت به کشورهای دیگر ارزان تر باشد ، باز فروشش برای کشور سود دارد مگر اینکه باعث کاهش عرضه آن کالا در داخل کشور و افزایش قیمت شدید آن بشود (مثل اتفاقی که برای پیاز در ایام عید افتاد) . با این وجود مطمئن باشید که در مجموع سود این قضیه بیشتر است . مثلاً در کوبا خدمات پزشکی و بهداشتی کاملاً رایگان و با هزینه دولت انجام می شود و کوبایی یا خارجی بودن بیمار هم فرقی نمی کند . برای همین کوبا با وجود همه تحریم ها و مشکلات اقتصادی که دارد رتبه اول گردشگری پزشکی در جهان است و این بیمار-گردشگران در عوض پول های خود را طور دیگری در کوبا خرج می کنند!

اما بعد سوم ، بعد سیاسی آن است! شما را به عنوان یک فرد انقلابی و مذهبی می شناسم که مطمئن می باشم بدون قصد و نیت خاصی این بحث را مطرح کرده اید ، اما برخی افرادی که بخصوص در مدت اخیر چنین بحث هایی را در فضای مجازی مطرح کرده و دامن زده اند در واقع سو نیت دارند! چون منظور مشخص آنها مردم عراق هستند و بدنبال هر بهانه ایی می گردند برای برهم زدن روابط دوستانه بین ایران و عراق . همان قضیه پیازها را در نظر بگیرید! ممکن است فیلم صف کامیون های پیاز در گمرک پرویزخان را که در ایام عید منتشر شد دیده باشید ، که با بازنشر گسترده از سوی کانال ها و سایت های ضد انقلاب همراه شد که القا می کردند سپاه دارد این پیازها را به عراق صادر می کند! در حالی که این پیاز ها نه به همه عراق بلکه فقط به اقلیم کردستان عراق می رفت و توسط واسطه های کرد از استان های غربی خریداری و جمع آوری شده بود! حالا اینکه اقلیم کردستان عراق که روابط نزدیکی با آمریکا و اسرائیل دارد و در مقابل با سپاه خوب نیست ، این همه پیاز را برای چه می خواهد خدا می داند و خودشان و اربابانشان!!! اما نکته اش اینجاست که یک عده چشم دیدن دوستی مردم و دولت ایران و عراق را ندارند و از هر بهانه ایی برای برهم زدن این دوستی استفاده می کنند . در حالی که دوستی دو کشور برای هر دو کشور هم سود دارد . همین چند وقت پیش بود که در رسانه ها مطرح شده بود درآمد صادرات غیر نفتی ایران به عراق چندین برابر بیشتر از کل اروپا است!

بگذارید کمی خودمانی ترش کنیم : حتماً دیده اید که برخی خانواده ها وقتی به صورت گروهی به تفریح و مسافرت یا حتی رستوران می روند سر اینکه دنگ هر کسی چقدر است و هر خانواده چقدر باید بپردازد کلی بحث می کنند و گاهی تا چند هفته و چند ماه سر این بحث ها با هم قهر و سر سنگین هستند! اما خیلی از خانواده ها هم همچین بحث هایی بینشان نیست و در عوض همه با اشتیاق دنگشان را می دهند و به هم کمک می کنند . به نظر شما کدام دسته از این خانواده ها بیشتر از در کنار هم بودن لذت می برند؟! و شما دلتان می خواهد دو خانواده ایران و عراق چطور رابطه ایی با هم داشته باشند؟
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4229
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 12 اردیبهشت 1389, 12:44 pm
محل اقامت: زمین پهناور خدا ( أرضُ الله الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 4533 بار
سپاس‌های دریافتی: 8626 بار

Re: دریافت عوارض از مردمان که وارد کشور میشوند و خرید میکند

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI »

سلام
.
عده ای ایرانی در داخل ایران , در پُستهای مختلف و مشاغل مختلف, به عناوینِ مختلف, میچاپند و میدزدند و اموالِ دزدی رو تبدیل میکنند به ارز و میفرستند خارج برای واریز به حسابهای مخفی خودشون یا حسابهای فرزندانشون .
.
عده ای خارجی هم ارز میارند داخل ایران و تبدیل میکنند به تومان و خرج میکنند برای غذا و مسکن و ایاب و ذهاب و علاج و دارو و گردش و تفریح و خرید سوغاتی و مواردِ شرافتمندانه دیگه و باعثِ رونق کسب و کار و روشن شدنِ چراغ خیلی از خانه ها میشند .

حالا کدومشون بهترند ؟

دست توریستهای شریفِ خارجی رو هم باید ببوسیم
و دست ایرانیانِ دزد و مالِ مردم خورِ غارتگرِ ثروتها و درآمدهای کشور رو هم باید از کِتف قطع کرد .
.
.

===================================
.
صرفه جویی های میلیونی در هزینه های خودرو و زندگی
.
topic-t107118-1008.html
.
topic-t106890-96.html
صرفه‌جویی های میلیونی در هزینه‌های خودرو

صرفه‌جویی های میلیونی در هزینه‌های زندگی

برنامه‌های کاربردی اندروید و اطلاعات مهم در مورد تنظیمات اندروید

جسارتاً آموزش توبه به زبان ساده

توصیه‌های مهم امنیتی

توصیه‌های بسیار مهم بهداشتی

تاپیک جامع سرویس و تعمیر و مشاوره آبگرمکن و پکیج

سوالات سیستم آبرسانی ساختمان


دوستِ عزیز، چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همه ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برای بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه.
یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست.

باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و نفوذت رو به کار بگیر
تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا
ارسال پست

بازگشت به “بخش اقتصادی و مالی”