پیچیدن بوی دود در کابین سمند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, Mohsen1001, RAHVAR, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

پیچیدن بوی دود در کابین سمند

پست توسط ABC2 »

سلام دوستان
من یک سمند ef7 بنزینی یورو4 دارم(مدل 92) از روزی که آن را از ایران خودرو خریدم در سرازیری ها و فقط هنگامی که شیشه ماشین پایین است بوی دود در کابین ماشین می پیچد و لی زمانی که شیشه بالاست یا کولر روشن است این بو وجود ندارد. شمع ها رو هم عوض کردم و تنظیم موتور بردم و انژکتورها را شستشو دادم ولی درست نشد گفتند شاید از کاتالیزور باشد به چند اگزوزساز نشان دادم گفتند اگزوز سالم است و از کاتالیزور نیست زیرا کاتالیزور بالای صدهزار کیلومتر خراب می شود (درحالی که ماشین من از روز اولی که آن را خریدم اینطور بود و در حال حاضر نیز 60000 کیلومتر بیشتر نرفته است). لطفا اگر کسی در این خصوص تجربه یا راه حلی دارد بنده را یاری فرمایند. متشکرم
Administrator
Administrator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 72642 بار
سپاس‌های دریافتی: 31670 بار
تماس:

Re: پیچیدن بوی دود در کابین سمند

پست توسط Mahdi1944 »

,
مصرف اون چفدر هست؟ ترکیبی بیشتر از 6.5 هست؟
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد
New Member
سپاس‌های دریافتی: 4 بار

پست توسط Mamaldrug »

دوست عزیز اگه مشکل سمندت رو پیدا کردی نتیجش رو بگو.چون ماشین من هم دقیقا همین مشکل رو داره و هیچ مکانیکی چارش رو نفهمیده
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: زمین پهناور خدا ( أرضُ الله الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 4526 بار
سپاس‌های دریافتی: 8625 بار

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI »

سلام
علتهای بوی گازهای اگزوز در اتاق :
.

1- نشتی دود از گلوی اگزوز یعنی همونجایی که به منیفولد دود وصل شده . معمولاً خرابیِ واشرش باعث افزایش صدای موتور هم میشه
وقتی که دریچه ی هوای تازه که زیر داشبورد قرار داره باز هست این گازهای نشت کرده از گلوی اگزوز کشیده میشه توی اتاق .
.

2- نشتی دود از یک جایی در زیر اتاق یعنی یک جای اگزور سوراخ یا شکسته یا پوسیده هست
.
3- انتهای اگزوز در بعضی ماشینها خم شده به سمت زمین تا دود اگزوز از صندوق عقب کشیده نشه توی اتاق .
.

شاید در ماشین شما هم باید سر اگزوز رو منهنی میساختند اما نساخته اند . باید خودتون یک تکه لوله خمیده بهش وصل کنین .
مغازه های تزئیناتِ خودرو این قطعه رو دارند .

.
خرابیِ لاستیک دور دربِ صندوق عقب و یا لاستیک دور دربهای عقب باعث افزایش این مشکل میشه
.
===================================
.
صرفه جویی های ملیونی در هزینه های زندگی و خودرو

http://www.centralclubs.com/topic-t107118-1008.html
.
http://www.centralclubs.com/topic-t106890-96.html
صرفه‌جویی های میلیونی در هزینه‌های خودرو

صرفه‌جویی های میلیونی در هزینه‌های زندگی

برنامه‌های کاربردی اندروید و اطلاعات مهم در مورد تنظیمات اندروید

جسارتاً آموزش توبه به زبان ساده

توصیه‌های مهم امنیتی

توصیه‌های بسیار مهم بهداشتی

تاپیک جامع سرویس و تعمیر و مشاوره آبگرمکن و پکیج

سوالات سیستم آبرسانی ساختمان

دوستِ عزیز، چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همه ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برای بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه.
یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست.

باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و نفوذت رو به کار بگیر
تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا
New Member

پست توسط Mamaldrug »

ممنون از راهنماییتون.
من تماما سیستم اگزوز و کاتالیزورها و واشرها رو تعویض کردم و بارها توسط اگزوزساز کنترل شده و میگن هیچگونه نشتی نداره.
سر اگزوز خمیده رو به پایین بود و بو میومد و من حتی با یه سراگزوز از زیر سپر کشیدم بیرون.ولی بو همچنان میاد.
درها رو ریگلاژ کردم و برای صندوق عقب نوار درزبند استفاده کردم اما رفع نشد.
اما فکر میکنم این ایراد مربوط به سیستم اگزوز نیست.چون فقط تو جاده و وقتی که پا رو از روی گاز برمیدارم،مخصوصا زمانی که جاده یه مقدار حالت سرازیری داره اتفاق میفته و بقیه موارد مشکلی ندارم.حتی اگه ماشین رو در اون حالت تو حالت خلاص بذارم بو قطع میشه. در حالی که اگه مربوط به اگزوز باشه تو سربالایی ها که فشار بیشتره باید بیشتر خودشو نشون بده.
موتور حتی یه قطره آب و روغن کم نمیکنه.شمع ها هم تازه عوض شدن و بازشون هم میکنم تمیز تمیز هستند.مصرف ماشینم هم خوبه.
فکر میکنم ایراد مربوط به ecu یا قطعه ای باشه که زمانی که موتور در اون حالت خاص قرار میگیره بو شروع میشه.
نمیدونم چه کار باید کرد؟
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: تبریز
سپاس‌های ارسالی: 1756 بار
سپاس‌های دریافتی: 837 بار

پست توسط ho3ein2000 »

Mamaldrug نوشته شده: شنبه 3 آذر 1397, 12:52 pmممنون از راهنماییتون.
من تماما سیستم اگزوز و کاتالیزورها و واشرها رو تعویض کردم و بارها توسط اگزوزساز کنترل شده و میگن هیچگونه نشتی نداره.
سر اگزوز خمیده رو به پایین بود و بو میومد و من حتی با یه سراگزوز از زیر سپر کشیدم بیرون.ولی بو همچنان میاد.
درها رو ریگلاژ کردم و برای صندوق عقب نوار درزبند استفاده کردم اما رفع نشد.
اما فکر میکنم این ایراد مربوط به سیستم اگزوز نیست.چون فقط تو جاده و وقتی که پا رو از روی گاز برمیدارم،مخصوصا زمانی که جاده یه مقدار حالت سرازیری داره اتفاق میفته و بقیه موارد مشکلی ندارم.حتی اگه ماشین رو در اون حالت تو حالت خلاص بذارم بو قطع میشه. در حالی که اگه مربوط به اگزوز باشه تو سربالایی ها که فشار بیشتره باید بیشتر خودشو نشون بده.
موتور حتی یه قطره آب و روغن کم نمیکنه.شمع ها هم تازه عوض شدن و بازشون هم میکنم تمیز تمیز هستند.مصرف ماشینم هم خوبه.
فکر میکنم ایراد مربوط به ecu یا قطعه ای باشه که زمانی که موتور در اون حالت خاص قرار میگیره بو شروع میشه.
نمیدونم چه کار باید کرد؟

با سلام
آخرین باری که کاتالیزر رو عوض کردید چه زمانی بود؟
خدا یاور بنده اش هست~ تا وقتی که بنده یاور برادرش باشه
New Member

پست توسط Mamaldrug »

سلام.حدود ده هزار کیلومتر پیش کاتال پایین رو عوض کردم و چون بو رفع نشد همون موقع کاتال پشت موتور رو عوض کردم.اما باز هم بو رفع نشد.
بو شبیه روغن سوختس.البته که ماشین نه روغن کم میکنه و نه دود میکنه و نه روغن ریزی داره
Captain II
Captain II
نمایه کاربر

پست توسط ho3ein2000 »

Mamaldrug نوشته شده: شنبه 3 آذر 1397, 3:55 pmسلام.حدود ده هزار کیلومتر پیش کاتال پایین رو عوض کردم و چون بو رفع نشد همون موقع کاتال پشت موتور رو عوض کردم.اما باز هم بو رفع نشد.
بو شبیه روغن سوختس.البته که ماشین نه روغن کم میکنه و نه دود میکنه و نه روغن ریزی داره
سلام 
مدل و نوع سمند شما چی هست؟
یه احتمال هست که واشر قاب درب سوپاپ نشتی داره و قطره قطره روغن میریزه رو سیستم اگزوز

New Member

پست توسط Mamaldrug »

سلام.ببخشید یادم رفت بگم که من لیفان ۶۲۰ دارم.تو اینترنت که سرچ کردم طرح مشکل دوستمون رو دیدم که دقیقا مشکلش با من یکی هست و اینکه دقیقا کارهایی رو که من انجام دادم هم ایشون انجام داده.
ماشین مدل ۹۴ و کارکرد حدود ۷۰ هزار
موتور ماشین من حدود ۷ هزار کیلومتر هست که تعمیر اساسی شده و تمامی واشرها و اکثر قطعات از قبیل پیستون و سوپاپ و ... تعویض شدند.اما بو هیچ تغییری نکرد.وقتی که ماشین تو جاده تو شیب ملایم میفته یا حتی تو کفی تو سرعت بالا پا رو از روی گاز برمیداری و یکی از شیشه ها پایین باشه بو شروع میکنه به انتشار.نمیدونم چه مشکلی هست که فقط تو این شرایط خاص ایجاد میشه و تو حالت دیگه اصلا بویی وجود نداره.حتی تو جاده تو سربالایی ۱۷۰ تا پر کردم کوچکترین بویی نمیکنه.
Captain II
Captain II
نمایه کاربر

پست توسط ho3ein2000 »

Mamaldrug نوشته شده: شنبه 3 آذر 1397, 5:17 pmسلام.ببخشید یادم رفت بگم که من لیفان ۶۲۰ دارم.تو اینترنت که سرچ کردم طرح مشکل دوستمون رو دیدم که دقیقا مشکلش با من یکی هست و اینکه دقیقا کارهایی رو که من انجام دادم هم ایشون انجام داده.
موتور ماشین من حدود ۷ هزار کیلومتر هست که تعمیر اساسی شده و تمامی واشرها و اکثر قطعات از قبیل پیستون و سوپاپ و ... تعویض شدند.اما بو هیچ تغییری نکرد.وقتی که ماشین تو جاده تو شیب ملایم میفته یا حتی تو کفی تو سرعت بالا پا رو از روی گاز برمیداری و یکی از شیشه ها پایین باشه بو شروع میکنه به انتشار.نمیدونم چه مشکلی هست که فقط تو این شرایط خاص ایجاد میشه و تو حالت دیگه اصلا بویی وجود نداره.حتی تو جاده تو سربالایی ۱۷۰ تا پر کردم کوچکترین بویی نمیکنه.

با سلام
احتمال نشتی از سوزن های انژکتور هم هست
دقت کنید که این ایراد با شستشو رفع نمیشود
یک ایراد دیگه این هست که ای سی یو نمیتونه اطلاعات رسیده از سنسور موقعیت دریچه هوا رو بخونه و همچنان دستور پاشش سوخت رو میده
New Member

پست توسط Mamaldrug »

ho3ein2000 نوشته شده: شنبه 3 آذر 1397, 11:11 pm
Mamaldrug نوشته شده: شنبه 3 آذر 1397, 5:17 pmسلام.ببخشید یادم رفت بگم که من لیفان ۶۲۰ دارم.تو اینترنت که سرچ کردم طرح مشکل دوستمون رو دیدم که دقیقا مشکلش با من یکی هست و اینکه دقیقا کارهایی رو که من انجام دادم هم ایشون انجام داده.

با سلام
احتمال نشتی از سوزن های انژکتور هم هست
دقت کنید که این ایراد با شستشو رفع نمیشود
یک ایراد دیگه این هست که ای سی یو نمیتونه اطلاعات رسیده از سنسور موقعیت دریچه هوا رو بخونه و همچنان دستور پاشش سوخت رو میده

ممنون.این موردی که درباره موقعیت سنسور دریچه هوا فرمودید چه جوری کنترل و یا برطرف کنم.مشکل از سنسور دریچه هوا هست یا ecu
New Member

پست توسط Mamaldrug »

این مطلب رو هم تو اینترنت خوندم:
"چون زماني كه شما در دورهاي بالا به ناگه پاتون رو از گاز بر ميداريد دريچه تراتل بسته ميشه و خلا منيفلد بسيار بالا ميرود و مكش بسيار زيادي را از لوله تهويه كارتل انجام ميدهد"
این دفعه که روغنم رو عوض کردم احساس میکنم که بو خیلی بیشتر شده.اگر چه مارک هر دو بار کاسترول مگنتیک بود.حالا نمیدونم این هم میتونه علت این بو باشه.با توجه به اینکه بو وقتی که تو دور بالا پا رو از روی گاز برمیدارم منتشر میشه و اگر خلاص کنم و دور موتور بیاد پایین بو رفع میشه.و همچنین تو سرعت و دور موتور پایین این بو وجود نداره
ارسال پست

بازگشت به “مباحث فنی و تخصصی خودرو”