خانوما کی موتورسیکلت سوارشده ؟یاخودش داره آیا کسی؟؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, Mohsen1001, RAHVAR, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
پست: 1
تاریخ عضویت: شنبه 16 آذر 1398, 10:42 pm

خانوما کی موتورسیکلت سوارشده ؟یاخودش داره آیا کسی؟؟

پست توسط جوانه75 »

دارم علاقمند میشم به موتور سواری دلم میخواد بخرم 
  اطلاعات میخوام
 کیست مرا یاری دهد؟
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4228
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 12 اردیبهشت 1389, 12:44 pm
محل اقامت: زمین پهناور خدا ( أرضُ الله الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 4524 بار
سپاس‌های دریافتی: 8624 بار

Re: خانوما کی موتورسیکلت سوارشده ؟یاخودش داره آیا کسی؟؟

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI »

سلام
.
نمیدونم در ایران آیا به خانومها گواهینامه موتورسیکلت میدند یا نه .
.
اگر کسی دوچرخه رو نمیتونه درست و اصولی برونه و کنترل کنه پس اول باید دوچرخه سواری رو خوب یاد بگیره .
.
.
C
===================================
.

.
دوستان , به نفعتون هست که مطالب بنده ی مخلص رو بخونید و دنبال کنید چون هم کلی پول توش هست هم امنیت و ایمنی هم آسایش و آرامش هم دور شدن از بسیاری از خطرها و ضررهای دنیا إن شاء الله .
.
چند نمونه
.
توصیه های بسیار مهمِ امنیتی
.
http://www.centralclubs.com/topic-t112046-168.html
.
صرفه جویی های میلیونی در هزینه های خودرو و زندگی
.
http://www.centralclubs.com/topic-t107118-1008.html
.
http://www.centralclubs.com/topic-t106890-96.html

.
برنامه های بسیار مهم و کاربردی برای گوشیهای اندرویدی

.
http://www.centralclubs.com/topic-t122336-24.html
.
جسارتاً و با عرض معذرت, آموزش توبه :

http://www.centralclubs.com/topic-t71295.html
صرفه‌جویی های میلیونی در هزینه‌های خودرو

صرفه‌جویی های میلیونی در هزینه‌های زندگی

برنامه‌های کاربردی اندروید و اطلاعات مهم در مورد تنظیمات اندروید

جسارتاً آموزش توبه به زبان ساده

توصیه‌های مهم امنیتی

توصیه‌های بسیار مهم بهداشتی

تاپیک جامع سرویس و تعمیر و مشاوره آبگرمکن و پکیج

سوالات سیستم آبرسانی ساختمان


دوستِ عزیز، چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همه ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برای بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه.
یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست.

باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و نفوذت رو به کار بگیر
تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1666
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 4 شهریور 1389, 9:14 pm
سپاس‌های ارسالی: 3403 بار
سپاس‌های دریافتی: 5786 بار

Re: خانوما کی موتورسیکلت سوارشده ؟یاخودش داره آیا کسی؟؟

پست توسط shafagh »

اعتقاد من بر اين است كه موتور سيكلت براي بانوان بهتر و وجيه تر از دوچرخه است البته نه اين موتور سيكلت هايي كه اقايان سوار مي شوند بلكه بايد نوعي موتور سيكلت براي بانوان ساخته شود كه  ايمن و مناسب باشد كه فكر كنم بهترين نوع انها موتور سيكلت هاي برقي است. البته در اين نوع موتور مورد استفاده جهت بانوان بايد مواردي در ساخت و حفاظت انها چه از نظر ايمني و چه جنسيتي رعايت شود
 
تصویر


 استنباط شخصي اينجانب از مطالعه بعض مقالات انست كه  استفاده از موتور سيكلت في نفسه براي خانم ها منعي ندارد اما انچه كه براي فقها ترديد پديد مي اورد ان است كه استفاده از اين وسيله براي انها پيامدهاي مفسده انگيز بعدي نداشته باشد.

در اينجا دو نكته متضاد و متفاوت از نظر اجتماعي وجود دارد. يكي انكه موتور سيكلت (از انواعي كه گفته شد) مي تواند براي بعض بانوان يك وسيله خوب براي رفت و امدهاي كوتاه و خريدها و امثالهم باشد و بجاي انكه انها در كنار خيابان در سرما و گرما منتظر تاكسي و سواري باشند مي توانند از اين وسيله راحت استفاده كنند. اما نكات متضاد انكه اين وسيله سبب نقض بعض مسائل شرعي كه اوامر و مناهي الهي هستند نشود و شان و منزلت بانوان را تحت الشعاع قرار ندهد و از جهتي باعث سوء استفاده و مزاحمت ها از جانب افراد لاابالي عليه بانوان نشود.

قانون هم بيشتر به اين مسئله توجه دارد كه در اين بعد  بانوان ايمن و ناشناخته بمانند و وقار و امنيت انها ضايع نشود و الا موتور سيكلت هم از نظر تسهيل و رفاه تردد مي تواند مثل اتومبيل در نظر گرفته شود. يك نكته ديگر انكه خطر موتورسيكلت بيشتر از اتومبيل است و عدم مهارت و يا غفلت در استفاده از ان ميتواند براي بانوان ريسكي جدي داشته باشد. اما بنظر شخص بنده اگر همه موارد شئونات و قانون و مهارت ها رعايت شود و زمينه هاي اجتماعي و تاميني فراهم شود و موتور سيكلتي محفوظ همانند اتومبيل براي بانوان ساخته شود گمان ندارم منعي باشد. البته فعلا چنين زمينه اي ساخته و پرداخته نيست و بايد منتظر ماند كه بعد از اين مراحل ايا مجوزهاي شرعي و همچنين قانوني صادر خواهد شد؟

البته بعض افرادي كه در اين زمينه ازاديهاي خارج از حدود همانند غرب را انتظار دارند كه بعض دختران و زنان با شلوار جين سوار موتور 1000 شده و جهت تفريح و خودنمايي در خيابان ها مانور داده و هيجانات خود را تخليه كنند صد در صد خلاف قانون و فاقد مشروعيت است. ما بايد اين نكته را بخاطر بسپاريم كه اسلام با چيزهايي كه براي افراد چه مرد و چه زن  مفسده و ضررهاي اجتماعي و انساني دارد مخالف است و نه با مواهب رفاهيت و تسهيلات.

همچنين اگرچه زن و مرد از نظر حقوق انساني و بهرمندي انساني برابرند اما از نظر بعض روابط و وظايف اجتماعي برابر نيستند و زنان بدليل جنسيت اشان كه ممكن است مورد انگيزش افراد ناباب يا منافق قرار بگيرند بايد مورد احتياط و حفاظت بيشتري باشند و متاسفانه بويژه امروز غرب سعي بسياري دارد كه با نام برابري زن و مرد زنان مسلمان را از محدوده هاي حفاظتي اشان بيرون كشيده و به جانبي سوق دهد كه كم كم ملعبه واقع شوند و حفاظ حيا و تقواي بين زن و مرد بيگانه برداشته شود.

التبه قصد غرب فساد است ولي اينطور نيست كه همين الان صريحا به فساد دعوت كند اما با ايده سازي هاي  كاذب و فريبنده اي مثل القاء تفكر برابري زن و مرد  در همه زمينه ها  (نه برابري حقوقي و انساني  و رفاهي كه هدف اسلام است ) زمينه فساد در اينده ي دور و نزديك  را فراهم مي اورد. اين را كه مي گويم منحصر به موضوع استفاده بانوان از موتور سيكلت يا رفتن به ورزشگاه هاي مردانه نيست ولي چنانچه چنين چيزهايي  مطابق با همان فرهنگ و مقاصد غربي باشد كه مد نظر انهاست انوقت همين ها هم جزء همان ايده هاي افسادي غرب براي گمراه كردن نسل هاي مسلمان خواهد بود.

بهرحال اگر روزي قانون بنا به صلاحديد و تشخيص فراهم امدن زمينه استفاده بانوان از موتورسيكلت  براي رفت و امد مجوزي صادر كند انوقت بنظر من همان موتورسيكلت  برقي بهترين و ايمن ترين نوع موجود خواهد بود كه فكر كنم اتفاقا در ايران هم ساخته مي شود.
ارسال پست

بازگشت به “مباحث فنی و تخصصی خودرو”