بدلباس‌ترين و خوش‌لباس‌ترين رهبران سياسي دنيا

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1863
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۸, ۳:۴۲ ب.ظ
محل اقامت: کرمان/رفسنجان
سپاس‌های ارسالی: 10774 بار
سپاس‌های دریافتی: 12391 بار
تماس:

بدلباس‌ترين و خوش‌لباس‌ترين رهبران سياسي دنيا

پست توسط AGeNiS1 »

لوئيس ايناسيولولا داسيلوا رئيس‌جمهور برزيل به همه ثابت كرده است كه مي‌توان با انتخاب لباس مناسب كه دوخت خوبي دارد به آساني بسياري از كمبودها و نواقص ظاهري بدن را پوشاند. اغلب لباس‌ها و كت‌هاي او سه دكمه است و علاوه بر اين او بندرت دكمه‌هاي كت خود را باز مي‌گذارد تا به اين ترتيب برآمدگي شكمش خيلي به چشم نيايد.

از گذشته‌هاي دور چگونگي انتخاب لباس و سبك لباس پوشيدن افراد مشهور و بخصوص رهبران سياسي دنيا از اهميت بسيار زيادي برخوردار بوده است و به اين ترتيب برخي از رهبران و سياستمداران توانسته‌اند با پوشيدن لباس‌هاي خاص و منحصر به فرد مد جديدي را در كشور خود به وجود آورند كه حتي گاهي مورد توجه رهبران سياسي ديگر كشورهاي دنيا قرار گرفته است.

به گزارش بولتن، براساس بررسي‌ها و نظرسنجي‌هاي كارشناسي انجام شده در سطح دنيا كيم يونگ ايل نخست‌وزير كره شمالي به عنوان يكي از بدلباس‌ترين رهبران سياسي دنيا شناخته شده است. او هميشه يك لباس خاكي رنگ ساده به تن دارد و كفش‌هايي با پاشنه بلند مي‌پوشد تا كمي قد بلندتر ديده شود، اما معمولا لباس‌هاي او يكي دو سايز كوچك‌‌تر از اندازه واقعي خودش است كه اين موضوع نيز مزيد بر علت شده و او را بدتيپ‌تر نشان مي‌دهد.

اين در حالي است كه نيكلاس ساركوزي رئيس‌جمهور فرانسه در انتخاب لباس دقت زيادي دارد و كت و شلوارهايي را انتخاب مي‌كند كه با اندامش تناسب داشته و عيب و ايرادهاي ظاهري او را مي‌پوشاند.

كلنل معمر قذافي كه بيش از 4 دهه است بر كشور ليبي حكمراني مي‌كند عادت‌هاي نامتعارفي دارد كه در ميان آنها عادت به پوشيدن لباس‌هاي عجيب و غريب بيش از ديگر عادت‌هايش موجب شهرت او شده است. رهبر ليبي معمولا يك پارچه شال مانند رنگي روي لباسش مي‌اندازد و به تبعيت از رسوم قديمي آفريقايي لباس باديه‌نشين‌ها را كه از جنس پوست حيوانات است به تن مي‌كند. اگرچه او بر اين باور است كه سياست عرصه نمايش است،‌ اما متاسفانه قدري ابتكار به خرج مي‌دهد و مدهاي غربي و شرقي را بر اساس نظريات شخصي خودش در هم مي‌آميزد تا به اين ترتيب با ظاهري متفاوت در مقايسه با ديگر سياستمداران در مجامع رسمي حاضر شود.

لوئيس ايناسيولولا داسيلوا رئيس‌جمهور برزيل به همه ثابت كرده است كه مي‌توان با انتخاب لباس مناسب كه دوخت خوبي دارد به آساني بسياري از كمبودها و نواقص ظاهري بدن را پوشاند. اغلب لباس‌ها و كت‌هاي او سه دكمه است و علاوه بر اين او بندرت دكمه‌هاي كت خود را باز مي‌گذارد تا به اين ترتيب برآمدگي شكمش خيلي به چشم نيايد.

او بسيار خوب لباس مي‌پوشد و دريافته است كه رئيس‌جمهور بودن مستلزم اين است كه به گونه‌اي در جوامع عمومي ظاهر شود كه بتواند مورد توجه جناح‌هاي سياسي مختلف كشور قرار گيرد.

از سوي ديگر فيدل كاسترو از جمله رهبران سياسي است كه در سن 80 سالگي علي‌رغم اين كه در گذشته به پوشيدن لباس‌هاي نظامي علاقه خاصي داشت به پوشيدن لباس‌هاي ورزشي علاقه‌مند شده است.

او از طرفداران پرو پا قرص مارك آديداس است تا جايي كه وقتي در سال 2006 تحت عمل جراحي قرار گرفت در بيمارستان از پوشيدن لباس‌هاي بيمارستاني خودداري كرد و به جاي آن پوشيدن لباس‌هاي ورزشي آديداس را انتخاب كرد. اگرچه ممكن است چنين تغييري در سبك لباس پوشيدن اين سياستمدار جالب به نظر برسد، اما همين موضوع سبب شده است تا نام فيدل كاسترو نيز در فهرست اسامي بدلباس‌ترين رهبران سياسي دنيا قرار گيرد.

خوزه لوئيس رودريگز زاپاترو، رئيس‌جمهور اسپانيا از جمله خوش‌لباس‌ترين سياستمداران دنياست. او در عين حال كه بسيار ساده به نظر مي‌رسد، اما اغلب كت و شلوار كلاسيك و پيراهني به رنگ سفيد به تن دارد و همين حفظ سادگي رمز موفقيت او در شيك‌پوشي است. او به ندرت با لباس غيررسمي در جاهاي مختلف حضور پيدا مي‌كند، اما حتي زماني كه با لباسي غيررسمي او را مي‌بينيد نيز احساس مي‌كنيد كه او بسيار رسمي لباس پوشيده است. بسياري از كارشناسان دنياي مد و لباس بر اين باورند كه او مي‌تواند عنوان شيك‌پوش‌ترين و خوش‌لباس‌‌ترين رهبر سياسي دنيا را از آن خود سازد.

اگرچه لباس‌هايي كه زاپاترو مي‌پوشد از نظر ظاهري بسيار ساده و عاري از هرگونه زرق و برقي هستند اما حفظ تناسب بين آنها و همچنين دوخت مناسب اين لباس‌ها سبب شده است كه او نمونه بارزي از يك فرد خوش‌تيپ و خوش‌لباس باشد.

گوردون براون از اعضاي حزب كارگر انگليس نيز كه پس از استعفاي توني‌بلر به عنوان نخست‌وزير اين كشور منصوب شد برخلاف توني‌بلر كه يكي از سياستمداران خوش‌لباس به شمار مي‌رفت، همواره با ظاهري آشفته و نامنظم در جلسات رسمي حاضر مي‌شد و همين موضوع سبب شده بود تا نام گوردون براون هم در فهرست بدلباس‌ترين رهبران سياسي دنيا قرار گيرد.
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”