هتلی برای حشرات سودمند + عکس

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1863
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۸, ۳:۴۲ ب.ظ
محل اقامت: کرمان/رفسنجان
سپاس‌های ارسالی: 10774 بار
سپاس‌های دریافتی: 12391 بار
تماس:

هتلی برای حشرات سودمند + عکس

پست توسط AGeNiS1 »

گروهی از طراحان معماری در انگلستان به منظور استفاده از حشرات سودمند در محل زندگی و رفت و آمد انسانها، هتلهای جالب و زیبایی را ویژه سکونت انواع حشرات طراحی و تولید کرده اند.

به گزارش مهر، معمولا معماران ساختمانها را به گونه ای طراحی می کنند که ضد حشره بوده و حشرات نتوانند از میان درزهای ساختمان وارد شده و برای ساکنان ساختمان مزاحمتی ایجاد کنند.

اما گروه طراحی ARUP، گروهی که طرح برج CCTV پکن را نیز ارائه کرده است، امیدوار است تمامی گونه های حشرات و عنکبوتها در هتل حشراتی که آنها ساخته اند نامنویسی کرده و اقامت کنند! این هتل با هدف وارد کردن حشرات سودمند به پارکهای لندن طراحی و ساخته شده است.

  [External Link Removed for Guests] 

طرح این هتل به تازگی جایزه اول مسابقه معماری "آن سوی کندو" لندن را به خود اختصاص داده است. ساختار این هتل برگرفته از طبیعت بوده و یاد آور ساختار بالهای سنجاقک است و به بخشهای مختلفی تقسیم بندی شده و حشرات متناسب با نوع نیاز خود در این هتل ساکن می شوند.

بر اساس گزارش پاپ ساینس، برای مثال سوسکهای Stag به ورودی زمینی نیاز دارند در حالی که پروانه ها و بیدها به اقامتگاه و ورودی هایی عمودی تر و در ارتفاع بالاتر نیاز دارند. هر یک از بخشها را می توان با انواعه مختلفی از بازمانده های طبیعی مانند براده های چوبی یا برگهای خشک پر کرد تا حشرات بتوانند به راحتی درون آنها آشیانه کنند.
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”