چند درصد مردم کشور موبایل دارند؟

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1862
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 23 اسفند 1388, 3:42 pm
محل اقامت: کرمان/رفسنجان
سپاس‌های ارسالی: 10774 بار
سپاس‌های دریافتی: 12387 بار
تماس:

چند درصد مردم کشور موبایل دارند؟

پست توسط AGeNiS1 »

ايسنا - ضریب نفوذ و آمارهای ارائه شده از سوی مراجع رسمی بر اساس میزان سیم‌کارت‌های فعال در شبکه اعلام می‌شود.

هنوز فاصله زیادی از زمانی که تنها عده‌ای اندک از جمعیت کشور تلفن همراه داشتند نمی‌گذرد، اما این روزها براساس آمارهای وزارت ارتباطات بیش از ۹۲ درصد مردم کشور موبایل دارند.

کمتر از ۱۰ سال پیش بود که تلفن همراه تنها در دست برخی افراد بود که مشاغلی ارتباطی و خاص داشتند و لازم بود همواره در دسترس باشند، به‌طوری که طبق آمارهای منتشر شده هم این نکته تایید می‌شود که در سال ۱۳۸۴ از میان کل جمعیت کشور تنها ۱۲ درصد تلفن همراه داشتند، اما طی سال‌های بعد با روی کار آمدن تلفن‌های اعتباری و پایین‌آمدن قیمت سیم‌کارت به تدریج میزان استفاده از تلفن همراه در جامعه گسترش یافت و این رقم در سال ۱۳۸۵ به ۲۲ درصد رسید.

اما در سال ۸۶ با روی کارآمدن اپراتور دوم و عرضه‌ سیم‌کارت‌های ارزان قیمت ایرانسل به یکباره ضریب نفوذ تلفن همراه بیش از دو برابر افزایش یافت و از ۲۲ درصد به ۴۷ درصد رسید.

در سال ۸۷ این سیر صعودی هم‌چنان ادامه یافته و ۵۹ درصد از جمعیت کشور مجهز به موبایل شدند. ضریب نفوذ تلفن همراه در سال ۱۳۸۸ به ۶۹ درصد رسید و در سال ۸۹ این رقم تا ۸۰ درصد افزایش یافت.

سال گذشته نیز براساس آمارهای منتشر شده از سوی وزارت ارتباطات ضریب نفوذ تلفن همراه ۱۲ درصد افزایش پیدا کرده و بدین ترتیب ۹۲ درصد ایرانی‌ها صاحب تلفن همراه شدند.

اخیرا صحبت‌هایی از عضو هیئت مدیره شرکت ارتباطات سیار در رسانه‌ها منتشر شده که به تغییرات وضعیت پوشش‌دهی شبکه که در اثر نوسازی شبکه ایجاد شده اشاره کرد و گفته است: در حال حاضر آنتن‌های همراه اول حدود ۷۳ میلیون جمعیت کشور را تحت پوشش خود دارد.

به گفته ناصر یوسف‌پور در این راستا پوشش شهری کامل شده و ۴۵ هزار روستای کشور تحت پوشش همراه اول قرار گرفته‌اند. در همین حال ۱۲ هزار و ۶۰۰ روستا از طریق شبکه روستاییWLL زیر پوشش شبکه همراه درآمده‌اند.
عضو هیئت مدیره شرکت ارتباطات سیار ایران افزود: در شرایط حاضر ۶۰ هزار کیلومتر از جاده‌های اصلی، فرعی و ریلی تحت پوشش شبکه همراه اول قرار دارد.

تعداد مشترکان سیم‌کارت‌های ایرانسل به عنوان اپراتور دوم تلفن همراه کشور هم ۳۳ میلیون نفر است و ۸۲ درصد جمعیت ایران هم تحت پوشش خدمات این اپراتور قرار دارند.

لازم به توضیح است که ضریب نفوذ و آمارهای ارائه شده از سوی مراجع رسمی بر اساس میزان سیم‌کارت‌های فعال در شبکه اعلام می‌شود.
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”