پناهندگی 50 شهروند و روزنامه نگار ایرانی به آلمان

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1863
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۸, ۳:۴۲ ب.ظ
محل اقامت: کرمان/رفسنجان
سپاس‌های ارسالی: 10774 بار
سپاس‌های دریافتی: 12391 بار
تماس:

پناهندگی 50 شهروند و روزنامه نگار ایرانی به آلمان

پست توسط AGeNiS1 »

دولت آلمان قصد دارد به 50 تن از پناهجویان ایرانی که به دلیل نا آرامی های وقایع پس از انتخابات سال گذشته ایران از این کشور متواری و به ترکیه پناه برده بودند ، پناهندگی بدهد .

به گزارش [External Link Removed for Guests] و به نقل از رویترز یک سخنگوی وزارت کشور آلمان با تایید گزارش اخیر هفته نامه اشپیگل درباره اعطای پناهندگی به 50 شهروند ایرانی که برخی از آنها روزنامه نگار هستند ، گفت : " هم اکنون دوازده نفر از این افراد به آلمان رسیده اند و یک نفر دیگر از آنها نیز در هفته آینده خواهد رسید ".

این مقام آلمانی می افزاید : " اعطای پناهندگی به 26 نفر دیگر نیز با چراغ سبز دولت آلمان در مراحل آخر قرار دارد و تعدادی دیگر نیز در فرایند اخذ پناهندگی قرار دارند که مجموع آنها به 50 پرونده می رسد .

وی در ادامه افزود که دولت آلمان مشغول همکاری نزدیک با دولت ترکیه و نیز مقامات کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل است تا هر چه زودتر مقدمات سفر پناهجویان ایرانی را به آلمان فراهم آورد .

این مقام آلمانی با ادعای اینکه اعطای پناهندگی به این افراد در راستای سیاست های عمومی دولت آلمان است افزود : در این مورد خاص اعطای پناهندگی به این 50 نفر بیشتر برای نشان دادن همبستگی دولت آلمان با ایرانیانی است که در جریان حوادث پس از انتخابات با اذیت و آزاد دولت خود مواجه شده اند .

هنوز آمار دقیقی از تعداد روزنامه نگاران و شهروندان عادی که در وقایع پس از انتخابات ایران به خارج از کشور رفته اند در دست نیست ، اما برخی گزارش ها حاکی است که تعداد قابل توجهی از شهروندان و روزنامه نگاران منتقد از کشور خارج شده اند .
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”