تصاوير هشدار بر روي سيگارها تغيير مي‌كند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1863
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۸, ۳:۴۲ ب.ظ
محل اقامت: کرمان/رفسنجان
سپاس‌های ارسالی: 10774 بار
سپاس‌های دریافتی: 12391 بار
تماس:

تصاوير هشدار بر روي سيگارها تغيير مي‌كند

پست توسط AGeNiS1 »

فارس: رئيس مركز سلامت محيط و كار وزارت بهداشت گفت: به هيچ عنوان بحث حذف تصاوير هشدار دهنده بر روي سيگارهاي قانوني مطرح نيست اما قرار است تصاوير هشدار دهنده فعلي بر روي سيگارها تغيير كند.

كاظم ندافي در پاسخ به اين پرسش كه آيا قرار است به علت كاهش تقاضاي سيگارهاي قانوني و افزايش تقاضا براي سيگارهاي قاچاق به علت درج تصاوير هشدار دهنده بر روي سيگارهاي قانوني اين تصاوير حذف شود، گفت: به هيچ عنوان قرار نيست تصاوير هشدار دهنده از روي پاكت‌هاي سيگار حذف شود اما قرار است اين تصاوير تغيير كند.

وي گفت: بر اساس آيين‌نامه اجرايي قانون ملي مبارزه و كنترل دخانيات، وزارت بهداشت موظف است هر چند ماه يكبار تصاوير جديدي را براي درج بر روي سيگارهاي قانوني اعم از سيگارهاي توليد داخل و سيگارهاي وارداتي به شركت‌هاي دخاني معرفي كند و اين شركت‌ها نيز موظف به درج اين تصاوير هستند. بر اين اساس وزارت بهداشت به زودي تصاوير هشدار دهنده جديدي را به شركت‌هاي دخاني معرفي مي‌كند.

درج تصاوير هشدار دهنده براي سيگارهاي قانوني در كشور موجب افزايش تقاضا براي سيگارهاي مشابه كه به صورت قاچاق وارد كشور مي‌شوند و اين تصاوير را ندارند شده به طوري كه سيگارهاي قاچاق بدون تصوير هشدار دهنده تا 3 برابر گرانتر در بازار فروخته مي‌شوند.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”