جزئیات 14 سال فعالیت جاسوس موساد در لبنان

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1863
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۸, ۳:۴۲ ب.ظ
محل اقامت: کرمان/رفسنجان
سپاس‌های ارسالی: 10774 بار
سپاس‌های دریافتی: 12391 بار
تماس:

جزئیات 14 سال فعالیت جاسوس موساد در لبنان

پست توسط AGeNiS1 »

مهر: در حالی بازجویی از جاسوس تازه دستگیر شده موساد در لبنان ادامه دارد که تحلیلگران امنیتی این مسئله را فصلی خطرناک از دشمنی رژیم صهیونیستی با لبنان برای هیمنه بر این کشور و حتی کل منطقه می دانند.

"شربل قزی" تکنسین تعمیر و نگهداری بخش فنی شرکت مخابراتی آلفا که این روزها از وی به عنوان جاسوس خطرناک موساد در لبنان یاد می شود در 14 سال اخیر فعالیت هایی را تحت نظر موساد انجام داده است، که افشای عمق آنها به زمان بیشتری نیاز دارد.

پایگاه خبری المنار در این باره می نویسد: جاسوس لبنانی موساد در 14 سال اخیر در بخش ارتباطات و مخابرات لبنان فعالیت می کرده است. وی به طور مخفیانه در این سالها حتی دوره هایی آموزشی مختلفی را زیر نظر موساد گذرانده است.

بر این اساس، دایره فعالیت و جاسوسی وی از بخش های ارتباطی در لبنان تا حدی گسترده بود که هم اکنون یگان اطلاعات ارتش لبنان علاوه بر بازجویی از این جاسوس کهنه کار، تحقیقاتی را از وزارت ارتباطات و دو شرکت اپراتور تلفن همراه در لبنان یعنی "آلفا" و " ام تی سی" آغاز کرده است.

شربل قزی که از کارشناسان فنی شرکت آلفا در لبنان بوده است در طی 14 سال اخیر با سوء استفاده از موقعیت شغلی خود دست به اقداماتی خطرناک در جاسوسی برای رژیم صهیونیستی زده است که همگی با فرماندهی موساد انجام می شد.

این جاسوس لبنانی که به کشور خود خیانت کرده است قبل از سال 2000 که جنوب لبنان از دست اشغالگران صهیونیست آزاد شد، به طور مستقیم با سفر به نوار مرزی دوره هایی را زیر نظر عوامل موساد گذرانده است.

وی پس از این سال و قبل از آن نیز با سفر به خارج از لبنان با موساد ارتباط های مستقیمی را برقرار می کرده و طرح های شوم آنها را در لنبان به اجرا در می آورده است.

مقامات حزب الله در واکنش به فعالیت های این جاسوس موساد اخیرا اعلام کردند: عمق فعالیت این جاسوس خطرناک تا حدی بوده است که می توان گفت تمامی مکالمات لبنان ابتدا در تل آویو شنود می شده است.

افشای فعالیت های جاسوسی این عامل موساد تا حدی گسترده بوده است که لبنان در روز ششم پس از دستگیری وی همچنان در شوک این فعالیت ها بسر می برد.

یگان اطلاعاتی ارتش لبنان اخیرا در همین راستا از وزیر ارتباطات لبنان نیز تحقیقاتی را به عمل آورد تا به میزان نفوذ این جاسوس موساد در دستگاه ارتباطی و مخابراتی لبنان دست یابد.

روزنامه الاخبار لبنان نیز در این باره نوشت: جاسوس مخابراتی موساد رمزهای عبوری (Password) را داشته است که به وی اجازه می داده با استفاده از هر رایانه ای در داخل و یا خارج از لبنان به اطلاعات موجود (تماس های ثبت شده و مکالمات انجام شده) در سیستم مخابراتی شرکت آلفای لبنان که از اپراتورهای اصلی تلفن همراه است، دست یابد.

بر این اساس، وی به اطلاعاتی دسترسی داشته که دست یافتن به آنها ممنوع بوده و این اطلاعات اصولا باید بصورت سری باقی می مانده است.

منابع امنیتی اعلام می کنند با اشاره به بازجویی های اخیر از این جاسوس که 14 سال برای موساد فعالیت کرده است، اظهار می دارند: با توجه به ارتباطات این جاسوس، موساد بسادگی می توانسته در سال های اخیر از فلسطین اشغالی به تمامی اطلاعات و تماس های مخابره شده شرکت آلفا دسترسی داشته باشد و حتی مکان شخصی را که در حال برقراری تماس با تلفن همراه خود است، پیدا کند.

بر این اساس، موساد در این سال ها می توانسته علاوه بر مکان یابی شخصی که در لبنان در حال برقراری تماس است، به اطلاعات تلفن همراه شخص موردنظر دسترسی پیدا کرده و تماسی را (از Log) اضافه و یا حذف کند.

البته همچنان بازجویی از شربل قزی جاسوس لبنانی موساد ادامه دارد تا در نهایت ریز فعالیت های جاسوسی وی در 14 سال اخیر برای موساد و رژیم صهیونیستی کشف شود، رژیمی که همواره ثابت کرده است که از هیچ تلاشی برای هیمنه بر لبنان فروگذار نخواهد کرد.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”