ایران ، هواپیماهای اسرائیلی را زیر نظر دارد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1863
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۸, ۳:۴۲ ب.ظ
محل اقامت: کرمان/رفسنجان
سپاس‌های ارسالی: 10774 بار
سپاس‌های دریافتی: 12391 بار
تماس:

ایران ، هواپیماهای اسرائیلی را زیر نظر دارد

پست توسط AGeNiS1 »

پس از گذشت یک روز از ادعای مطرح شده در روزنامه وال استریت ژورنال آمریکا درباره انتقال رادارهای ایران به سوریه برای اطلاع از حمله احتمالی اسراییل به تاسیسات اتمی ایران ، روز گذشته یک مقام مسئول در وازت دفاع آمریکا با تایید محتوای گزارش مزبور از انتقال رادارهای ایران به سوریه خبر داد.

به گزارش [External Link Removed for Guests] پنج شنبه هفته گذشته روزنامه وال استریت ژورنال آمریکا به نقل از منابع نظامی آمریکا و اسراییل گزارش داده بود که ایران از سال گذشته یک سری راداربرای رصد کردن تحرکات هواپیماهای اسراییلی به سوریه منتقل کرده است .

این خبر سبب شد تا مقامات آمریکا بدون اظهار نظر قطعی درباره صحت یا سقم این گزارش ، از همکاری های ایران وسوریه ابراز نگرانی کرده و دمشق را از همکاری با ایران بر حذر دارند . فیلیپ کراولی سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز پنج شنبه در واکنش به انتشار این خبر گفت : " ما مطمئن نیستیم که طراحی های ایران برای منطقه در جهت منافع ملی سوریه باشد ".

در نهایت روز گذشته یک مقام مسئول در وزارت دفاع آمریکا در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه گزارش روزنامه وال استریت ژورنال آمریکا را تایید کرد .

دمشق و تهران انتقال رادارها از ایران به سوریه را تکذیب کرده اند و طبق گزارش روزنامه وال استریت ژورنال آمریکا مقامات حزب الله لبنان نیز هیچ گونه اظهار نظری درباره صحت و سقم این موضوع نکرده اند .

در گزارش وال استریت ژورنال به کیفیت و ویژگی های این رادار ادعایی اشاره ای نشده بود و فقط ادعا شده بود که این رادارها از یک سال پیش و همزمان با جدی تر شدن بحث حمله احتمالی اسراییل به تاسیسات هسته ای ایران ، از ایران به سوریه منتقل شده تا در صورت هر گونه حمله احتمالی جنگنده های اسراییلی پیشاپیش به ایرانی ها هشدار دهد .

با وجودی که موضوع حمله احتمالی اسراییل به تاسیسات هسته ای ایران تا کنون به صورت رسمی مورد گفتگو واقع نشده اما مقامات اسراییل و آمریکا بارها اذعان کرده اند که در برخورد با برنامه های هسته ای ایران همه گزینه ها را روی میز دارند .

جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کرده که هر گونه حمله نظامی را با واکنشی پشیمان کننده پاسخ خواهد داد و متجاوزان را تا خانه هایشان تعقیب خواهد کرد.

البته بدیهی است که حتی در صورت صحت خبر و استقرار رادارهای ایرانی در سوریه ، چنین مساله ای نقض مقررات بین المللی نیست و ایران حق دارد برای دفاع از امنیت خود دست به اقداماتی که لازم می داند بزند.

آمریکایی ها هم اگر نگران تنش در منطقه هستند ، بهتر است به جای فرافکنی ، در اندیشه کنترل هنجارشکن ترین دولت تاریخ بشریت یعنی اسرائیل باشند.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”