سپر موشکی ناتو اولین هدف ایران

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 39
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۶ دی ۱۳۸۵, ۱۱:۴۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 35 بار
سپاس‌های دریافتی: 314 بار

سپر موشکی ناتو اولین هدف ایران

پست توسط jafar2007 »

[BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]سردار حاجی زاده تصریح کرد: ما آماده هستیم در صورتیکه مورد تهدید قرار بگیریم اول سپرهای موشکی "ناتو در ترکیه" را خواهیم زد و بعد به دنبال اهداف بعدی خواهیم بود.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE]
به گزارش بی باک به نقل از مهر، سردار امیرعلی حاجی زاده پیش از ظهر شنبه در گردهمایی 10 هزار نفری بسیجان خرم آباد در سخنانی حضور بسیجیان در صحنه را حامل پیام یاس و ناامیدی برای دشمنان خارجی و داخلی دانست و اظهار داشت: بی شک یکی از راهبردی ترین و حیاتی ترین تصمیمات بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران فرمان تشکیل بسیج 20 میلیونی بوده است.
وی با تاکید بر اینکه اگر بسیج نبود از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون بارها دشمن بر ما غلبه کرده بود، افزود: اگر میزان توطئه ها و شیطنت های دشمنان انقلاب و اسلام را در طول سه دهه گذشته به لحاظ کمی و کیفی بررسی کنیم متوجه می شویم که هر کدام از این توطئه ها می توانست یک حکومت مقتدر را سرنگون کند.
دو محور اساسی در استمرار حرکت انقلاب
فرمانده هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: آنچه امروز باعث شده که نظام ما روز به روز مقتدرتر شود و علاوه بر اقتدار داخلی این پیام را به کشورهای مستضعف دنیا نیز برساند همین تفکر بسیج بوده است.
سردار حاجی زاده با تاکید بر اینکه از همین نقطه مهم ارائه الگوی ماندگار اسلامی به جهانیان آغاز شده است، تصریح کرد: دو عنصر تبعیت پذیری عاشقانه از ولایت و رهبری و همچنین حفظ وحدت و یکپارچگی در سایه ایمان و بصیرت موجب شده که انقلاب اسلامی ایران پابرجا باقی بماند.
وی افزود: این انقلاب با اتکا به این دو محور اساسی که جزء مطالبات و فرامین حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری بوده است مسیر خود را محکم و با اقتدار ادامه خواهد داد.
همان کسانی که به دنبال قرار دادن ایران در کنار صدام بودند در فتنه 88 دست داشتند
فرمانده هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به نمونه های توطئه های دشمنان انقلاب اسلامی گفت: بعد از اینکه دشمنان از نتیجه جنگ تحمیلی مایوس شدند با چراغ سبز به صدام اجازه اشغال کویت را دادند و در گام بعدی با طراحی هایی که انجام داده بودند به دنبال قرار دادن ایران در کنار صدام بودند.
سردار حاجی زاده افزود: استکبار و در راس آنها آمریکا در اشغال کشور کویت، ایران و عراق را در یک جبهه در کنار هم دیده بودند و حتی با مراجعه به اخبار و اطلاعات آن زمان می توان مشاهده کرد که برخی از مسئولان وقت تشویق می کردند که ما در کنار صدام قرار بگیریم.
وی با تاکید بر اینکه کسانی که زمانی حمایت می کردند که ما در کنار صدام برای اشغال کشور کویت بایستیم همان کسانی بودند که در فتنه 88 نیز دست داشتند، یادآور شد: ولی همان موقع هم رهبر معظم انقلاب ما را از این توطئه بزرگ آگاه کردند و اجازه ندادند که در این فتنه وارد شویم.
هوشیاری مقام معظم رهبری و خنثی شدن توطئه ها
فرمانده هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به توطئه اشغال افغانستان اشاره کرد و گفت: در این موضوع نیز بعد از 11 سپتامبر دشمنان به دنبال این بودند که ما به نیابت از غرب با افغانستان درگیر شویم که در این قائله نیز برخی از خواص از این جنگ حمایت می کردند ولی تنها کسی که با هوشیاری تمام در مقابل این توطئه ایستاد مقام معظم رهبری بود.
سردار حاجی زاده به تهدیدات دشمنان اشاره کرد و گفت: در مواردی مسئولان عالی رتبه برخی کشورهای بزرگ به ایران پیغام رسمی دادند و برای جنگ و حمله نظامی به ایران تاریخ تعیین کردند ولی تنها کسی که جلوی توطئه ها را گرفت و حاضر نشد سرسوزنی امتیاز بدهد مقام معظم رهبری بود.
وی با بیان اینکه زمانی که دشمنان دیدند نمی توانند با جنگ طلبی مقابل ایران بایستند شعار تغییر را علم کردند، افزود: در این تغییر دولت جنگ طلب با یک رئیس جمهور سفید پوست و یک وزیر امورخارجه سیاه پوست جای خود را به دولت مدعی تغییر با یک رئیس جمهور سیاه پوست و یک وزیر امورخارجه سفیدپوست داد!
فرمانده هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به روزهای آغازین رئیس جمهوری اوباما اشاره کرد و بیان داشت: بسیاری از افراد پس از رئیس جمهوری اوباما می گفتند که اوضاع تغییر کرده است در حالیکه همان موقع مقام معظم رهبری در سخنرانی که در مشهد مقدس انجام دادند نسبت به وجود یک دست چدنی در زیر پوشش مخملی هشدار دادند و فریب این توطئه را نخوردند.
دشمن با طرح موضوع سپر موشکی در منطقه به دنبال فریبکاری است
سردار حاجی زاده با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری در جایگاه فرماندهی معظم کل قوا بسیاری از توطئه های بزرگ را خنثی کردند، یادآور شد: امروز همچنان ما شاهد توطئه های دشمنان انقلاب هستیم.
وی با تاکید بر اینکه دشمن علاوه بر حوزه نفت در حوزه نظامی هم دائما در حال فعالیت است، افزود: همین امروز نیز با طرح موضوع سپر موشکی در منطقه به دنبال فریبکاری هستند.
فرمانده هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: امروز آمریکا به خاطر رژیم صهیونیستی به دنبال استقرار سپر موشکی در ترکیه است و آنها برای فریب دنیا و ملت ترکیه می گویند که ناتو به دنبال ایجاد این سپر موشکی است.
سردار حاجی زاده با تاکید بر اینکه ناتو تبدیل به پوشش آمریکا شده است، افزود: ملت ترکیه ملتی آگاه هستند و ما مطمئن هستیم که این ملت هوشیار جلوی این توطئه را خواهند گرفت.
وی با تاکید بر اینکه آمریکا در حلقه بعدی به دنبال استقرار سپر موشکی در جنوب ایران است، تصریح کرد: با توجه به اینکه بیش از هزار کیلومتر در برد رادارهای این سپرهای موشکی قرار نمی گیرد حال آنها به دنبال ایجاد یک سپر موشکی دیگر در یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس هستند.
در صورت تهدید، اول سپرهای موشکی ناتو را خواهیم زد!
سردار حاجی زاده تصریح کرد: ما آماده هستیم در صورتیکه مورد تهدید قرار بگیریم اول سپرهای موشکی "ناتو در ترکیه" را خواهیم زد و بعد به دنبال اهداف بعدی خواهیم بود.
وی یادآور شد: حرکت مذبوحانه و شیطانی آمریکا و رژیم صهیونیستی موجب شده است که ما تغییری در راهبردی دفاعی خودمان داشته باشیم و با دستور فرمانده معظم کل قوا در مقابل تهدید دشمنان تهدید خواهیم کرد.
راهبرد جدید برای مقابله با هر گونه حرکت دشمن/ شرایط برای آمریکا در منطقه سخت می شود
فرمانده هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه شرایط جدیدی در این زمینه شکل گرفته است، افزود: در این شرایط جدید ما از این به بعد از همه امتیازات جغرافیایی و قانونی خود به خوبی برای پاسخگویی به تهدیدات استفاده خواهیم کرد و بسته به حرکت غرب پله پله شرایط را بر آنها سخت تر خواهیم کرد به طوریکه نظامیان آمریکایی در منطقه با ادامه این مسیر شرایطی را خواهند دید که فریاد سیاسیون در آمریکا را بلند خواهد کرد.
سردار حاجی زاده تصریح کرد: در صورت استمرار فشارها بر ما اجازه نخواهیم داد که آمریکا از نجابت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران سوء استفاده کند.
طرح هایی برای مقابله با شیطنت های دشمن طراحی شده است
وی ادامه داد: اگر این اقدامات در ابعاد تحریم، شیطنت های اقتصادی و فرهنگی ادامه پیدا کند طرح هایی تهیه شده که یکی پس از دیگری اجرا خواهد شد.
فرمانده هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: این در حالیست که شرایط منطقه کاملا به نفع ماست و دشمنان حکام سرسپرده شان را در منطقه یکی پس از دیگری از دست می دهند.
سردار حاجی زاده عنوان کرد: شاید ما در دهه اول انقلاب آسیب پذیر بودیم، ولی امروز مدافعان اسلام و انقلاب اسلامی ایران از پشت مرزهای استکبار و رژیم صهیونیستی تا غرب ایران امتداد پیدا کرده و اگر آنها بخواهند شیطنت کنند فقط بسیجیان استان لرستان برای پاسخ گویی به آنها کافی است.
از حرکت نظامی دشمنان نگرانی نداریم
وی تصریح کرد: ما ضمن رصد دائمی حرکات دشمنان انقلاب و ایران از حرکت نظامی دشمنان نیز نگرانی نداریم و روز به روز خودمان را برای مقابله آماده تر می کنیم.
فرمانده هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچنین در ادامه سخنان خود حوزه دوم دشمنان برای نبرد با ایران را حوزه جنگ نرم دانست و بیان داشت: این حوزه هم پیچیده و هم پنهان و تدریجی است و ما باید در این زمینه هوشیار و مراقب باشیم.
سردار حاجی زاده تصریح کرد: اگر در حوزه جنگ سخت باید نیروهای مسلح و بسیج حضور پیدا کنند در حوزه جنگ نرم که یک حوزه ملی است همه ملت باید هوشیار باشند.
وی با تاکید بر اینکه دشمنان به دنبال ایجاد شکاف در بین ملت و مسئولان هستند، یادآور شد: نمونه این موضوع را در فتنه سال 88 شاهد بودیم.
دشمن در انتخابات به دنبال توطئه است
فرمانده هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس گفت: در انتخابات پیش رو مطمئن باشید که دشمن به دنبال توطئه است و ما باید هوشیار باشیم که این حرکت، حرکت دشمن است.
سردار حاجی زاده با تاکید بر اینکه دشمنان به دنبال متوقف کردن انقلاب اسلامی ایران هستند، عوان کرد: علت این امر این است که انقلاب اسلامی ایران موجب بیداری اسلامی در کشورهای مختلف دنیا شده به طوریکه یکی پس از دیگری حکومت های دست نشانده آنها سرنگون می شوند.
وی با تاکید بر اینکه برای استمرار حرکت انقلاب باید تبعیت عاشقانه از ولایت فقیه داشته باشیم، بیان داشت: خیر دنیا و آخرت ما در گرو تبعیت از ولایت و حفظ انسجام و وحدت در سایه ایمان و بصیرت است.
[External Link Removed for Guests]
Major
Major
پست: 374
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۸۶, ۱:۰۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 253 بار
سپاس‌های دریافتی: 713 بار

Re: سپر موشکی ناتو اولین هدف ایران

پست توسط kingday »

یک سوال در مورد سیستم اختلال الکترونیکی موشکی داشتم
یعنی فرض کنیم یک سپر دفاعی موشکی وجود داشته باشه و بخوان اول اونو ناکار کنن
مثل پدافند هوایی اول باید با ایجاد اختلال الکترونیکی راداراشونو از کار انداخت و بعد رادرا رو زد و در مورد موشک هم که قاعدتا باید همون سری اول موشکها این کارو بکنن
آیا موشکی ساخته شده که روی کلاهک اون بشه سیستم اختلال سوار کرد و اول شلیک بشه بعد پشت سرش موشکهای انفجاری ؟؟

ممکنه منظور از زدنه سپر موشکی همین باشه؟
یا شاید با تعداد زیاد شلیکها ؟
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2875
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۸ اسفند ۱۳۸۷, ۳:۲۳ ب.ظ
محل اقامت: DE - CZE
سپاس‌های ارسالی: 39753 بار
سپاس‌های دریافتی: 34089 بار
تماس:

Re: سپر موشکی ناتو اولین هدف ایران

پست توسط CAPTAIN PILOT »

درود و عرض ادب خدمت دوستان و کاربران گرامی تصویر

ذکر چند نکته مهم و علمی در خصوص سامانه دفاع ضد موشکی THAAD لازم به یادآوری میباشد:

بیش از هزار کیلومتر در برد رادارهای این سپرهای موشکی قرار نمی گیرد

برد Scan و تشخیص تهدیدات بالستیک در سامانه راداری THAAD متشکل از رادارهای زمینی AN/TPY-2 و TMD-GBR به همراه FBX-T معادل 4600 کیلومتر میباشد و برد 1000 کیلومتر مرتبط با امر رهگیری و Tracking مرکز مدیریت جهت شلیک موشک Interceptor و انهدام هدف در فاز نهایی است. بنابراین برد 1000 کیلومتر هیچگونه تاثیری در قدرت بازدارندگی این سامانه ایفا نمینماید و میزان حقیقی بر روی مقدار 4600 کیلومتر (بیش از دو سوم مساحت ایران با استفاده از مرکز ترکیه) معطوف گردیده است. البته این میزان و قدرت بدون احتساب عملکرد هواپیماهای هشدار زودهنگام و AWACS به همراه سایر رادارهای منطقه ای میباشد!

 [External Link Removed for Guests] 
آنها به دنبال ایجاد یک سپر موشکی دیگر در یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس هستند.

امارات متحده عربی با احتمال فراتر از 95% مکان بعدی جهت نصب سومین آنتن فوق پیشرفته AN/TPY-2 میباشد. با اینحال پرتابگرهای سامانه THAAD بطور پراکنده در کشورهای ترکیه, عربستان سعودی, امارات و اسرائیل نصب میگردند. بنابراین مجموع منطقه غرب, شمال غربی و جنوب غربی کشور توسط پرتابگرهای THAAD و 3 رادار مستقر در ترکیه, اسرائیل و امارات پوشش میابند و این سامانه به هیچ عنوان بصورت تک بعدی عمل نمینماید.

 [External Link Removed for Guests] 

========================
دوست عزیز و گرامی, جناب
kingday تصویر
درود بر شما تصویر

مثل پدافند هوایی اول باید با ایجاد اختلال الکترونیکی راداراشونو از کار انداخت و بعد رادرا رو زد

ایجاد اخلال الکترونیکی بر روی بازه 8.55 الی 10 گیگاهرتز و X-Band نیازمند اخلالگرهای بسیار قوی و در محدوده ای نزدیک به فرستنده مرکزی میباشد که در حال حاضر وجود ندارند و حتی در صورت وجود نمیتوان آنها را به مرکز فرستنده نزدیک نمود زیرا سامانه های رهگیر هوایی و زمینی اقدام به انهدام هواپیمای حامل در عمق خاک کشور خود مینمایند.

آیا موشکی ساخته شده که روی کلاهک اون بشه سیستم اختلال سوار کرد و اول شلیک بشه بعد پشت سرش موشکهای انفجاری ؟؟

بله این تکنولوژی سال ها پیش و در خلل جنگ سرد تولید گردیده است اما هم اکنون در مقابل سامانه های نوین THAAD کاملا" فاقد کارایی میباشد. با صرف نظر از برد بسیار زیاد تشخیص, سپر دفاع موشکی ایالات متحده بطور هم زمان و در کنار بهره گیری از توانایی های رادار AN/TPY-2 از چندین حسگر گرمایاب InSb و رهگیری هم زمان ماهواره ای و منطقه ای نیز بهره میبرد و حتی چنانچه رادارهای TPY-2 قادر به رهگیری نباشند, واحد TMD-GBR به همراه InSb های زمینی و نصب شده بر روی کلاهک موشک رهگیر و ماهواره های ایالات متحده, قادر به رهگیری و انهدام هدف در مرحله حساس Terminal میباشند.

 [External Link Removed for Guests] 
شاید با تعداد زیاد شلیکها ؟

پاسخ: [COLOR=#c00000]پدافند فوق پیشرفته THAAD  نوشته شده:در استراتژی مقابله با تهدیدات بالستیک, هر شلیک مساوی است با ردیابی مکان پرتاب و انهدام پرتابگر (Launcher) و انبارهای احتمالی توسط نیروی هوایی و یا موشک های کروز و ... با اینحال هر سامانه THAAD توانایی درگیری هم زمان با 25 موشک بالستیک را دارا میباشد و هنگامیکه سامانه PAC-3 نیز به عنوان جنگ افزار پشتیبان تلفیق میگردد, این تعداد به 41 فروند در مراحل مختلف افزایش میابد. البته این موضوع با صرف نظر از سایر سامانه ها میباشد. ضمن آنکه پرتاب هم زمان چندین موشک در حالت فرضی (به دلیل ارزش و تعداد محدود پرتابگرها) مساوی است با اصابت هم زمان چندین برابر موشک دیگر از جانب دشمن!


 [External Link Removed for Guests] 

جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به تاپیک های زیر مراجعه نمائید:


آشنایی با پدافند فوق پیشرفته THAAD, سپر موشکی ایالات متحده


AN/TPY-2 رادار سپر موشکی فوق پیشرفته THAAD


موفق باشید
تصویر
  When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return
 

[External Link Removed for Guests]
Furious Poster
Furious Poster
نمایه کاربر
پست: 341
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۳ مهر ۱۳۸۸, ۹:۱۴ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1067 بار
سپاس‌های دریافتی: 1211 بار

Re: سپر موشکی ناتو اولین هدف ایران

پست توسط saied tomcat »

خیلی راحت تر از این حرفایی که زده شد میشه سپر موشکی رو از کار انداخت
ما همین هفته قبل یه شلیک به دهانه اقیانوس هندداشتیم که هیچ یک از رادار های منطقه قادر به رهگیری اون موشک نشدن
البته ببخشید که همسو با شعار ها و تبلیغات اجنبی نبود
>>ما در جنگ با آمریکا و تفاله های آمریکا هستیم <<


نیروی دریایی حافظ مرز آبی

ياد گرفتم که :
1. با احمق بحث نکنم و بگذارم در دنياي احمقانه خويش خوشبخت زندگي کند.
2. با وقيح جدل نکنم چون چيزي براي از دست دادن ندارد و روحم را تباه مي کند
Junior Poster
Junior Poster
پست: 153
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۰, ۹:۰۱ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 69 بار
سپاس‌های دریافتی: 377 بار

Re: سپر موشکی ناتو اولین هدف ایران

پست توسط azarakhsh45 »

2 تا سوال دارم
1- موشکهای ما با چه سیستمی هدایت میشوند ؟
2- ما محل دقیق سامانه های ضد موشکی را چگونه شناسایی میکنیم ؟
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2875
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۸ اسفند ۱۳۸۷, ۳:۲۳ ب.ظ
محل اقامت: DE - CZE
سپاس‌های ارسالی: 39753 بار
سپاس‌های دریافتی: 34089 بار
تماس:

Re: سپر موشکی ناتو اولین هدف ایران

پست توسط CAPTAIN PILOT »

دوستان عزیز و گرامی, جناب saied tomcat  و  azarakhsh45 تصویر
درود بر شما تصویر

هفته قبل یه شلیک به دهانه اقیانوس هندداشتیم که هیچ یک از رادار های منطقه قادر به رهگیری اون موشک نشدن

هرچند آزمایش و شلیک رسمی موشک های میان برد در محدوده دهانه اقیانوس هند در بهمن ماه سال گذشته انجام گرفت و هواپیماهای بدون سرنشین و ماهواره های ایالات متحده نیز آن را بطور کامل رهگیری نمودند, با اینحال پاسخ به این پرسش بسیار ساده میباشد. محدوده جنوب شرق و اقیانوس هند هم اکنون در حوزه نظارت سامانه THAAD و رادارهای TPY-2 قرار ندارند و در آینده نیز قرار نخواهند گرفت زیرا بر اساس برنامه های مدون آزانس دفاع موشکی ایالات متحده و وزارت دفاع این کشور, محافظت از این محدوده بر عهده سامانه های SM-3 و Aegis میباشد که در اواخر سال 2012 بطور کامل فعال میگردند. البته سامانه های RIM-161 و SM-3 هم اکنون در منطقه شرق آسیا و خلیج فارس جهت مقابله با موشک های بالستیک و Cruise دریایی فعال میباشند.

 [External Link Removed for Guests]
RIM-161 
موشکهای ما با چه سیستمی هدایت میشوند ؟

بخش اعظم موشک های سری Scud روسی (شوروی) توسط سامانه ناوبری اینرسیایی (Inertial Navigation System و یا INS) هدایت میگردند. با اینحال نمونه های موجود در کشورمان بطور مکمل از سامانه های ماهواره ای و پیشرفته GPS و احتمالا" تطابق پذیری با Glonass نیز بهره میبرند اما بخش اعظم ناوبری بر عهده روش INS میباشد.

 [External Link Removed for Guests]
مرکز کنترل و فرماندهی دریایی Aegis 
ما محل دقیق سامانه های ضد موشکی را چگونه شناسایی میکنیم ؟

با صرف نظر از پنهان بودن و استتار شدید پرتابگرهای THAAD, حتی در صورت شناسایی, انهدام آنها به جهت متحرک بودن (همچون پرتابگرهای بالستیک) تنها توسط موشک های Cruise و هواپیماهای بعضا" رادار گریز محیا میباشد. هرچند نزدیک شدن به محدوده پرتابگرها مساوی است با رهگیری توسط سایر سامانه های پدافندی مکمل و منطقه ای. با اینحال قدرت اصلی این سامانه بر روی انهدام موشک های بالستیک دوربرد معطوف میباشد و وظیفه انهدام نمونه های میانبرد بر عهده سامانه PAC-3 قرار دارد. هرچند THAAD نیز این توانایی را دارا میباشد.

 [External Link Removed for Guests]
PAC-3 

موفق باشید
تصویر
  When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return
 

[External Link Removed for Guests]
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 965
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۸۸, ۸:۴۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2776 بار
سپاس‌های دریافتی: 3436 بار

Re: سپر موشکی ناتو اولین هدف ایران

پست توسط victory67 »

با سلام خدمت دوستان گل .کاپیتان عزیزساخته دست بشر حتما نقص های دارد . حالا چند تا از نواقص این ضد هوای قدرتمند میشه بگید!!
  تصویر تصویرزندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رودتصویر تصویر 
  تصویر تصویرصحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یادتصویر تصویر     
  
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1780
تاریخ عضویت: شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۶, ۳:۵۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1264 بار
سپاس‌های دریافتی: 10136 بار

Re: سپر موشکی ناتو اولین هدف ایران

پست توسط typhoon »

کاپیتان عزیز پس در یک جمله منظور شما این است که :

موشکهای بالستیک رسما به پایان راه رسیده اند؟
Old soldiers never die.They just fade away
Novice Poster
Novice Poster
پست: 81
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲ تیر ۱۳۹۰, ۱:۴۵ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 414 بار
سپاس‌های دریافتی: 224 بار

Re: سپر موشکی ناتو اولین هدف ایران

پست توسط arman F14 »

درود :
پس اینجور که جناب کاپیتان فرمودند ما در مقابله با این دفاع ضد هوایی کاری ..........
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 1606
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۵ آذر ۱۳۸۷, ۱:۴۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 18344 بار
سپاس‌های دریافتی: 12308 بار

Re: سپر موشکی ناتو اولین هدف ایران

پست توسط shola »

victory67 نوشته شده:با سلام خدمت دوستان گل .کاپیتان عزیزساخته دست بشر حتما نقص های دارد . حالا چند تا از نواقص این ضد هوای قدرتمند میشه بگید!!


سامانه تاد مشکلاتی در زمینه رهگیری اهداف داشته که انشا... در تاپیک فوق به علل و مشکلات ان بیشتر خواهیم پرداخت. تصویر
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.
Furious Poster
Furious Poster
نمایه کاربر
پست: 341
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۳ مهر ۱۳۸۸, ۹:۱۴ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1067 بار
سپاس‌های دریافتی: 1211 بار

Re: سپر موشکی ناتو اولین هدف ایران

پست توسط saied tomcat »

نخیر بابا کی گفته نه هیچ مشکلی نداره اصلا اصلا سیستم های آمریکایی و مشکل یه حرفایی میزنید شما هم - نا هواپیمابر دارند که صد تای اینه تازه یه چند تا ناوشکن همراشه و هیچ هواپیمایی هم نمیتونه بره ازش فیلم بگیره
اینایی هم که ما داریم الکی هستن کلا محض دل خوش کنی
اصلا نمیشه از این سامانه عبور کرد که بابا آمریکاییه ناسلامتی
....
آخرین ويرايش توسط 1 on saied tomcat, ويرايش شده در 0.
>>ما در جنگ با آمریکا و تفاله های آمریکا هستیم <<


نیروی دریایی حافظ مرز آبی

ياد گرفتم که :
1. با احمق بحث نکنم و بگذارم در دنياي احمقانه خويش خوشبخت زندگي کند.
2. با وقيح جدل نکنم چون چيزي براي از دست دادن ندارد و روحم را تباه مي کند
Major
Major
پست: 374
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۸۶, ۱:۰۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 253 بار
سپاس‌های دریافتی: 713 بار

Re: سپر موشکی ناتو اولین هدف ایران

پست توسط kingday »

 CAPTAIN PILOT[/b عزیز با تشکر از توضیحات کاملتون

خیلی خوب هستش که ما واقع بینانه و کاملا فنی با مسائل برخورد کنیم

اما اولین اشکالی که در این سیستم میشه پیدا کرد محدودیت در تعداد پوشش هستش که میشه بیشترین استفاده رو از این مورد کرد

و در اولین حمله غافلگیر کننده قبل از شناسایی شدن سکوهای پرتاب خودمون مثلا با 150 موشک فقط رادارهای سپر تاد رو هدف بگیریم یعنی 50 تای اول رو برای سرگرم کردن سامانه و سری دوم و سوم برای انهدام کامل

در غیر اینصورت باید بیخیال داشتن موشکها بود و بریم تو پناهگاهامون],
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”