رزمایش مشترک روسیه و فرانسه با شرکت ناو هسته ای " ولیکی"

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۷, ۴:۲۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

رزمایش مشترک روسیه و فرانسه با شرکت ناو هسته ای " ولیکی"

پست توسط sinaset »

رزمایش مشترک روسیه و فرانسه با شرکت ناو هسته ای " ولیکی"
خبرگزاری ایسکانیوز: مقامات نظامی ارتش روسیه اعلام کردند: در رزمایش مشترک این کشور با فرانسه که از سه سپتامبر به مدت سه روز برگزار می شود، رزم ناو هسته ای روسیه با نام " پتر ولیکی" نیز در این تمرین نظامی شرکت می کند.
 تصویر 
به گزارش روز پنجشنبه گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران دانشجویی "ایسکانیوز" به نقل از خبرگزاری ریانووستی، این رزم ناو هسته ای در " سورومورسک" یکی از پایگاه های اصلی نظامی در شمال روسیه پهلو خواهد گرفت و در تمرینات فرود هلی کوپترها، همچنین تامین لجستیکی در دریا شرکت خواهد کرد.
این تمرینات نظامی در راستای برنامه های ارتش روسیه در دریا در سال 2010 است که در ژوئن گذشته در ولادیوستوک برگزار شده است.
این رزم ناو هسته ای روسیه که از سال 1998 عملیاتی شده دارای سیستم پرتاب موشک است. طول این رزم ناو 252 و عرض آن 28 و 500 متر و وزن آن 24 هزار تن است که راکتور اتمی آن سرعتی معادل 60 کیلومتر در ساعت را برای حرکت این رزم ناو تامین کرده و با 700 خدمه مشغول به کار است.
از دیگر ویژگی های این رزم ناو می توان به داشتن سیستم توپخانه ای 130 میلی متری و موشکهای ضد اژدر و ضد هوایی اشاره کرد. همچنین این رزم ناو عظیم الجثه توانایی حمل دو هلیکوپتر از نوع مدل کا27 و یک هلیکوپتر امداد و نجات از نوع کا 27 پی اس است.
منبع خبرگزاری ایسکانیوز
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”