تست جدیدترین سامانه‌های موشکی و زیرسطحی ارتش

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 145
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۵ آبان ۱۳۸۷, ۱:۱۸ ق.ظ
محل اقامت: Bushehr
سپاس‌های ارسالی: 2383 بار
سپاس‌های دریافتی: 1119 بار
تماس:

تست جدیدترین سامانه‌های موشکی و زیرسطحی ارتش

پست توسط M.Lawyer »

خبرگزاری فارس: معاون عملیات نیروی دریایی ارتش از تست جدیدترین دستاوردهای موشکی و زیرسطحی نیروی دریایی در رزمایش بین المللی "ولایت90" خبر داد.

امیر سید محمود موسوی معاون عملیات نیروی دریایی ارتش در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، با اشاره به اهداف رزمایش بین‌المللی "ولایت ۹۰" اظهار کرد: یکی از اهدافی که دنبال می‌کنیم نمایش توانمندی و قابلیت و اقتدار نیروی دریایی ارتش در حراست از مرزهای آبی و برقراری امنیت آب و خاک فلات قاره کشورهای اقتصادی است.

وی ادامه داد: از دیگر اهداف برگزاری این رزمایش ارسال پیام به سایر کشورهای همسایه است که این قابلیت و توانمندی در کشورهای حاشیه دریای عمان و اقیانوس هند وجود دارد و خودشان قادر هستند که با مشارکت یکدیگر امنیت لازم را در آنجا برقرار کنند و قادر باشند با پدیده شوم دزدی دریایی که به وقوع پیوسته مقابله کنند و این آمادگی همواره وجود دارد.

معاون عملیات نیروی دریایی ارتش همچنین تصریح کرد: رزمایش "ولایت 90" یک پیام صلح به کشورهای همسایه است که بتوانیم در آینده نزدیک کارهای مشترکی را بر اساس توافقاتی که انجام می‌شود، داشته باشیم.

موسوی با بیان اینکه یکی از اهدافی که در برگزاری رزمایش دنبال می‌شود آزمایش تجهیزات جدیدی است که به سازمان رزم نیروی دریایی ارتش ملحق می‌شوند، اظهار کرد: در رزمایش "ولایت 90" هم شاهد آزمایش برخی از این تجهیزات جدید خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: مطمئناً نمایش این قابلیتها و توانمندی‌ها و میزان قدرت بازدارندگی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران برای بیگانگان این پیام را خواهد داشت که نیروی دریایی ارتش با تمام وجود و قاطعیت تمام آماده دفاع از مرزهای آبی خود است و با هرگونه تعرض احتمالی شدیداً برخورد خواهد کرد و پاسخ خواهد داد.

معاون عملیات نیروی دریایی ارتش در خصوص آزمایش دستاوردهای این نیرو در رزمایش تاکید کرد: تعدادی از یگان‌های زیرسطحی جدیداً به نیروی دریایی ملحق شده‌اند که اینها در رزمایش به‌طور عملی آزمایش می‌شوند و همچنین سامانه‌های موشکی ساحل به دریا که اخیراً دریافت کرده‌ایم نیز به‌صورت عملی تست خواهند شد و توانمندی و قابلیت آنها نشان داده می‌شود.

موسوی در پاسخ به این سؤال که آیا موشک‌های قادر که به‌تازگی بر روی شناورها نصب شده نیز تست می‌شود، گفت: بله، همه تجهیزاتی که تاکنون در اختیار نیروی دریایی ارتش قرار گرفت، در صحنه رزمایش، آزمایش عملی خواهد شد و به‌طور عملی تست می‌شود.

[External Link Removed for Guests]
 The Glory and Greatness of a Man Depends on Three Things ... Good Speech*Good Idea*Good Deed [External Link Removed for Guests]


 
 
 
 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”