میراژها با اگزوست و سوخو24 با C-802نور محافظ خلیج همیشه فارس

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با متفرقه درباره نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1138 بار
سپاس‌های دریافتی: 1124 بار

میراژها با اگزوست و سوخو24 با C-802نور محافظ خلیج همیشه فارس

پست توسط salam_2407 »

سلام دوستان
من در بندر عباس زندگی میکنم و یکی از دوستانم که نظامی هم هستند گفتند که ایران اگزوست داره و رو میراژها میبندند و حتما خبر دارید که روی سوخو 24 هم C-802 بستند فکر میکنم این زوح وحشتناکی برای ناوهای مهاجم باشه اگزوست زمانی کابوس نیروی دریایی ایران بود ولی آلان کابوس دشمناشه البته با خرید دیوانه وار اسلحه توسط اعراب منطقه و حضور آمریکا در خلیج فارس نمیتونیم بگیم ما الآن قرت بلا منازع هستیم ولی لا اقل یه قدرت باز دارنده هست . دوستانی هم که به این موضوع قراره شک کنند از همین الان بگم اگر خود فرانسه اگزوست نداده باشه بازار سیاه رو نمیتونیم دست کم بگیریم ( مثل حظور قطعات اسراییلی در فانتومها )
آخر من از گیسوی تو ، خود را بیاویزم به دار
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2851 بار
سپاس‌های دریافتی: 2040 بار

Re: میراژها با اگزوست و سوخو24 با C-802نور محافظ خلیج همیشه

پست توسط MOHAMMAD JAFAR »

salam_2407 نوشته شده:سلام دوستان
من در بندر عباس زندگی میکنم و یکی از دوستانم که نظامی هم هستند گفتند که ایران اگزوست داره و رو میراژها میبندند و حتما خبر دارید که روی سوخو 24 هم C-802 بستند فکر میکنم این زوح وحشتناکی برای ناوهای مهاجم باشه اگزوست زمانی کابوس نیروی دریایی ایران بود ولی آلان کابوس دشمناشه البته با خرید دیوانه وار اسلحه توسط اعراب منطقه و حضور آمریکا در خلیج فارس نمیتونیم بگیم ما الآن قرت بلا منازع هستیم ولی لا اقل یه قدرت باز دارنده هست . دوستانی هم که به این موضوع قراره شک کنند از همین الان بگم اگر خود فرانسه اگزوست نداده باشه بازار سیاه رو نمیتونیم دست کم بگیریم ( مثل حظور قطعات اسراییلی در فانتومها )

بله کابوس وحشتناک برای دشمنان و رویای شیرین برای ما!
که تو شیرین بودن همون رویا هم شک هست!
منظورم اف-18 های امریکا مجهز به هارپون هست

در مورد میراژها در اینکه ایران مقر های زیر بال و شکم و مخازن سوخت اضافی این هواپیما رو داره یا نه شک داریم! حالا بحث اگزوست رو به میان می کشید؟

البته گفته میشه در ایران C-802 روی سوخو-24 بسته میشود

البته پر واضح است که اگر تصاویر مستندی از شکاندن دیوار صوتی یا نصب بمب روی میراژ و یا نصب سایدویندر روی آن ببینیم جای خوشحالی بسیاری برای ما دارد.
پيامبر گرامي اسلام (ص) فرموده اند:
الملک يبقي مع الکفر و لا يبقي مع الظلم.
Major I
Major I
سپاس‌های ارسالی: 180 بار
سپاس‌های دریافتی: 201 بار

پست توسط Hosein1395 »

MOHAMMAD JAFAR نوشته شده:
در مورد میراژها در اینکه ایران مقر های زیر بال و شکم و مخازن سوخت اضافی این هواپیما رو داره یا نه شک داریم! حالا بحث اگزوست رو به میان می کشید؟

البته پر واضح است که اگر تصاویر مستندی از شکاندن دیوار صوتی یا نصب بمب روی میراژ و یا نصب سایدویندر روی آن ببینیم جای خوشحالی بسیاری برای ما دارد.

درود

من 2میراژرو بامخزن سوخت زیر شکم بایک بمب (شایدم یه مخزن سوخت دیگه )درطرف چپ،(طرف راست روکه نمی تونستم ببینم)در مانورمدافعان آسمان ولایت در 1سال پیش دیدم.
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 591 بار
سپاس‌های دریافتی: 10235 بار

پست توسط abdolmahdi »

MOHAMMAD JAFAR نوشته شده:
salam_2407 نوشته شده:سلام دوستان

بله کابوس وحشتناک برای دشمنان و رویای شیرین برای ما!
که تو شیرین بودن همون رویا هم شک هست!
منظورم اف-18 های امریکا مجهز به هارپون هست

البته گفته میشه در ایران C-802 روی سوخو-24 بسته میشود

من عكسي را در يك آلبوم در پايگاه هوائي دزفول ديدم كه متخصصان نيروي هوائي موشك سايدويندر را بر روي ميراژ نصب كرده بودند. علت هم آن بود كه در آن مقطع ايران هنوز به موشكهاي ماژيك دسترسي پيدا نكرده بود. اين پروژه هم در پايگاه هوائي همدان به انجام رسيده بود. در مورد تهيه مخازن سوخت اضافي يا پايلونهاي زير بال به نظرم كار از اينهم ساده تر است. به اعتقاد من عمده كار پرواز با اين هواپيماها بود كه بدون مشكلي انجام ميشود . تصویر
اگر ديدار با مرگ حق است ، چه بهتر كه اين ديدار در ميدان جنگ باشد.
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2851 بار
سپاس‌های دریافتی: 2040 بار

پست توسط MOHAMMAD JAFAR »

درسته که شما دو عزیز این تصاویر را دیده اید ولی من که متاسفانه ندیده ام
نصب سایدویندر روی میراژ هم موضوعی هست که احتمال نصب واقعی و عملیاتی اون 50-50 هست
پيامبر گرامي اسلام (ص) فرموده اند:
الملک يبقي مع الکفر و لا يبقي مع الظلم.
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 18344 بار
سپاس‌های دریافتی: 12308 بار

پست توسط shola »

در مورد نصب سایدواندر بر روی میراژ اطلاعی ندارم ولی به نظر میرسه که در سایر کشورها جهت بارگذاری سایر تسلیحات بر روی این هواگرد اقداماتی شده ( از جمله نصب موشک Kh-29 و همچنین R-73 ).

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.
Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1001 بار
سپاس‌های دریافتی: 879 بار

پست توسط نادر70 »

سلام
نصب مخازن سوخت اضافی کار مشکلی نیست و نظیر این کار روی فالکروم ها انجام شده. درمورد نصب تسلیحات جدید مثل سایدویندر روی میراژ ها هم بعید به نظر نمی رسه توجه داشته باشید عراق اواخر جنگ آنها را با kh-29هماهنگ کرده بود. متخصصین ما که جای خود دارند.
[COLOR=#366092]پشتیبان [COLOR=#c00000]ولایت فقیه  باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد. 
امام روح الله (ره)
Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1138 بار
سپاس‌های دریافتی: 1124 بار

پست توسط salam_2407 »

نادر70 نوشته شده:سلام
نصب مخازن سوخت اضافی کار مشکلی نیست و نظیر این کار روی فالکروم ها انجام شده. درمورد نصب تسلیحات جدید مثل سایدویندر روی میراژ ها هم بعید به نظر نمی رسه توجه داشته باشید عراق اواخر جنگ آنها را با kh-29هماهنگ کرده بود. متخصصین ما که جای خود دارند.

بله كاملا صحيحه وقتي فالكرومها به مخازن سوخت اضافی مجهز شدند و هاوک بر روی تامکت نصب شده نباید از نصب سایدواندر بر روی میراژ شک کرد دوستان من در مورد اگزوست از منبعی که دستش تو کاره شنیدم که میگفت حتی به زودی آمریکاییها در گشتهاشون تو خلیج فارس به میراژهایی با اگزوست بر می خورند و گرنه دلیلی نداشت که میراژها رو به بندرعباس بیاورند و تو مانور اخیر رو دریا نشونش بدهند
آخر من از گیسوی تو ، خود را بیاویزم به دار
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 559 بار
سپاس‌های دریافتی: 3796 بار

پست توسط Morteza313 »

بي سند
بي مدرك...
اما
در حضور kh-31 روي فانتوم و kh-42 روي فنسر......

براي نور و اگزوست محلي از اعراب نيست.... :P

اما مهم ترين نكته ايه كه فنسر و فانتوم شما حداقل تو 48 ساعت اوليه نبرد جرات بلند شدن كه هيچي...جرات موندن تو پايگاه خودش رو داره؟!
ان الارض یرثها عبادی الصالحون ......
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: همشهری فضل الله جاوید نیا
سپاس‌های ارسالی: 2466 بار
سپاس‌های دریافتی: 8401 بار

پست توسط javadfakoori »

اگه خلبان ایرانی باشه جرات همه کاری رو داره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ای آنکه دیده دوخته ای بر خلیج فارس این لقمه با شکمبه ی توسازگار نیست
زیرا درون آب زلالش بدون شک ماهی ست, پا برهنه سوسمار نیست

آسمان اصفهان
Captain
Captain
نمایه کاربر
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

پست توسط Sami 1993 »

Morteza313 نوشته شده:

اما مهم ترين نكته ايه كه فنسر و فانتوم شما حداقل تو 48 ساعت اوليه نبرد جرات بلند شدن كه هيچي...جرات موندن تو پايگاه خودش رو داره؟!

خواهیم دید آن موقع چه کسی جرات ندارهتصویر
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 559 بار
سپاس‌های دریافتی: 3796 بار

پست توسط Morteza313 »

اين جرات نداشتن ربطي به ترس نداره..

عراق اين جرات رو داشت ..91...بعدش 140 تا هواپيماش رو نپروند ايران؟

اين از كياست نهاجاست كه 48 ساعت اوليه نبرد رو به رينگ موشكي بسپاره تا اوج حمله دشمن سپري بشه بعد بر اساس دكترين خودش وارد عرصه نبرد بشه ... اون موقع مي بينيم كه 100 فروند بمب افكن چطور حريف حداقل 3000 جنگنده دشمن ميشند.....
ان الارض یرثها عبادی الصالحون ......
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه درباره نیروی هوایی”