امشب سینمای ایران تا صبح بیدار است!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

Major I
Major I
پست: 863
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۹ دی ۱۳۸۸, ۱۰:۵۳ ب.ظ
محل اقامت: البرز
سپاس‌های ارسالی: 5392 بار
سپاس‌های دریافتی: 4116 بار
تماس:

امشب سینمای ایران تا صبح بیدار است!

پست توسط FARSHAD.ADL »

ایسنا: ساعاتی دیگر مهم ترین اتفاق تاریخ سینمای ایران مي‌تواند رقم بخورد و فیلم جدایی نادر از سیمین (فرنگی‌ها به آن مي‌گویند: یک جدایی) مي‌تواند سینمای ایران را به حاضرین در سالن کداک تیاتر لس آنجلس بشناساند.

در این یک سال گذشته یک جدایی جوایز فراوانی را از جشنواره‌ها و جشن های مختلف گرفت، آخرینش هم اسکار سینمای فرانسه؛ سزار بود. اما این آخرین قدم مي‌تواند آغازگر راه جدید سینمای ایران باشد.

پیمان معادی که در یک جدایی نقش نادر را بازی کرد، در این یک روز مانده به مراسم اسکار نامه‌اي به دوستش اصغر فرهادی نوشت و نکاتی را یادآوری کرد. با انتشار بخش‌هایی از این نامه به پیشواز مراسمی مي‌رویم که قرار است در ساعت‌های آغازین دوشنبه خواب را از چشمانمان بگیرد.

اصغر فرهادی عزيز

از زمان بازگشتم از مراسم گلدن‌گلوب و حلقه منتقدان لس‌آنجلس که همراه با تو و فيلم‌مان در آن حاضر بودم، می‌خواستم اين نامه را بنويسم؛ اما تلاش برای آماده شدن فيلم اولم «برف روی کاج‌ها»، مجال مناسبی باقی نگذاشت.

... در مراسم پايانی جشنواره فجر، وقتی فيلمم جايزه بهترين فيلم از نگاه مردم را می‌گرفت، ياد تو افتادم. تو که هميشه قدردان مردم سرزمينت، سرزمين‌مان، بودی و هستی؛ و با خودم گفتم حالا وقت اين نامه است. همين انگيزه برای من کافی است تا اين نامه را بنويسم و منتشر کنم.

وقتی توماس لانگمن پسر کلود بری، کارگردان و تهيه‌کننده مشهور و تازه درگذشته فرانسوی که خودش تهيه‌کننده فيلم آرتيست و برنده انبوهی جايزه است، می‌گفت همه دارند از محصول من تعريف می‌کنند اما وقتی فيلم تو را ديدم، آرزو کردم که کاش من آن را تهيه کرده بودم، همه چيز داشت معنای کامل‌تری پيدا می‌کرد.

وقتی براد پيت می‌گفت شب قبل از برگزاری جلسه مطبوعاتی گلدن‌گلوب، دی‌وی‌دی جدايی نادر از سيمين را در دستگاه گذاشته‌اند و در ميانه‌های همان صحنه دادگاه اول فيلم، آنجلينا جولی با ديدن آن جدل زناشويی فيلم را نگه داشته، متاثر شده، فاصله‌ای انداخته و بعد از چند لحظه باز تماشا را ادامه داده‌اند، اطمينانم بيشتر شد. وقتی آنجلينا جولی درباره کار بعدی‌ات پرسيد و ساده و راحت درخواست کرد که در فيلمت بازی کند و در پاسخ حرفت که گفتی شخصيت زن فيلمت فرانسوی زبان است و گفت تا آن تاريخ می‌تواند زبان فرانسه ياد بگيرد، من غرق در غرور شدم.

اصغر فرهادی عزيز، در جلسه مطبوعاتی ويژه گلدن‌گلوب، يکی از چهار، پنج باری که حاضران به شکلی استثنايی در ميان حرف‌های تو دست زدند، در جواب سوالی بود که می‌پرسيد چطور با محدوديت‌های توی ايران چنين فيلمی‌ساخته‌ای؟ گفتی هيچ‌کس مرا مجبور نکرده بود آنجا با وجود محدوديت‌ها فيلم بسازم، خواست خودم و قصه‌ای که داشتم، طوری بود که بايد همانجا و با همان شرايط ساخته می‌شد و برای ساخت اين فيلم شما فکر کنيد همه چيز همان‌طور که من دلم می‌خواسته فراهم بوده است.

گفتی نمی‌خواهم بگويم شرايط فيلمسازی در کشورم آرمانی است، اما تصويری هم که شما از فيلمسازی در ايران داريد، خيلی دقيق نيست. اين حرف‌هايت وقتی يادم آمد که لابه‌لای حرف‌ها و کارها و مصاحبه‌های مختلف، به من راجع به طرحی می‌گفتی که قرار است در آينده در تهران بسازی و آن را خيلی دوست داری.

حرف ديگرت که باز به تشويق حاضران آن جلسه انجاميد، همان بود که گفتی تفاوت‌های مردمان نقاط مختلف دنيا بسيار کمتر از شباهت‌هايشان است، اما به نفع سياست است که تفاوت‌ها و فاصله‌ها را بيشتر جلوه دهد و بر آنها تاکيد کند.

در خود مراسم، چه حال خوبی بود وقتی من هم مثل ميليون‌ها ايرانی حرف‌هايت را موقع دريافت جايزه شنيدم. از آن بالا که چشم می‌انداختی، می‌ديدی همه بزرگان سينما که عمری کارهايشان را ديده‌ای و درباره‌شان خوانده‌ای، بهت زل زده‌اند؛ و انگار عشق و انرژی مردم ايران باعث شده بود ما آنجا محکم بايستيم. آن لحظه‌ای که تو از مردم ياد کردی، می‌دانستم ميليون‌ها نفر در کشورمان هم به ما زل زده‌اند و تو به پشتوانه عشق‌شان، به جای هر عزيز ديگرت از آنها ياد کردی؛ و راستش اصغر، آن بالا چه حالی داد ايرانی بودن.

برای همين اميد، اشتياق و افتخار است که می‌خواهم با صدايی صد بار بلندتر از آن فريادی که بعد از جايزه گرفتنت در جشنواره برلين، در سالن برليناله پالاس برآوردم، فرياد بزنم:
«اصغر؛ خيلی چاکريم!»

در فاصله 48 ساعت تا مراسم اسکار، جدایی نادر از سیمین اسکار سینمای فرانسه را هم برد

مراسم اعطاي جوايز فيلم «سزار» فرانسه با اعطاي جايزه بهترين فيلم خارجي به «جدايي نادر از سيمين»برگزار شد.

به گزارش ايسنا، سي‌وهفتمين مراسم سالانه ‌اعطاي جوايز سزار كه به اسكار سينماي فرانسه مشهور است‌، جمعه شب گذشته در پاريس برگزار شد و فيلم «جدايي نادر از سيمين» ساخته «اصغر فرهادي» موفق به كسب جايزه بهترين فيلم خارجي شد.

«جدايي نادر از سيمين» كه ماه گذشته برند‌ه جايزه بهترين فيلم خارجي از جوايز گلدن گلوب شد، نامزد نهايي جايزه اسكار بهترين فيلم خارجي و بهترين فيلمنامه اصلي است.

به گزارش ورايتي، فيلم تحسين‌شده «هنرمند» ساخته ميشل هازاناويچس» با كسب شش جايزه درخشش فوق‌العاده‌اي داشت و در فاصله دو روز تا برگزاري جوايز اسكار 2012، شانس خود را براي دريافت بيشترين جوايز اسكار افزايش داد.
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 316
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۰, ۱۰:۱۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2097 بار
سپاس‌های دریافتی: 2074 بار

Re: امشب سینمای ایران تا صبح بیدار است!

پست توسط Lord_Jason »

به امید اینکه فردا صبح 2تا مجسمه طلایی تو دستای فرهادی ببینیم...
Major I
Major I
پست: 863
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۹ دی ۱۳۸۸, ۱۰:۵۳ ب.ظ
محل اقامت: البرز
سپاس‌های ارسالی: 5392 بار
سپاس‌های دریافتی: 4116 بار
تماس:

Re: امشب سینمای ایران تا صبح بیدار است!

پست توسط FARSHAD.ADL »

مراسم اسكار 2012 در حالي ساعاتي ديگر در ‌آن‌سوي كره زمين (آمريكا) برگزار مي‌شود كه اين‌سو ايراني‌ها منتظرند ببينند آيا فيلم سينمايي «جدايي نادر از سيمين» از كشورمان جايزه اسكار را براي اولين‌بار پس از شير طلايي ونيز، خرس طلاي برلين و نخل طلاي كن به سرزمين‌مان مي‌آورد؟

به گزارش ايسنا سينماي ايران امسال و در اسكار 2012 در دو بخش بهترين فيلم خارجي و فيلم‌نامه براي فيلم «جدايي نادر از سيمين» ساخته‌ي اصغر فرهادي نامزد دريافت جايزه شده است.

اصغر فرهادي، نامزدي اين فيلم را در دو بخش اسكار اتفاقي ارزشمند دانسته و البته نامزدي در بخش بهترين فيلمنامه را ارزشمندتر مي‌داند.

 تصویر 
اين كارگردان ايراني در پاسخ اين پرسش كه كانديدا شدن در اسكار برايش چه معنايي دارد، گفته بود: «مهم‌ترين معنايش آن است كه اگر چه امروز مردم در فرهنگ‌هاي مختلف به زبان‌هاي مختلف سخن مي‌گويند اما زبان مشترك تمام مردم دنيا، سينماست.»

فرهادي درباره‌ي اينكه اگر جايزه اسكار فيلم‌نامه را ببرد چه حسي خواهد داشت، مطرح كرد: «اين موفقيت تنها براي من نخواهد بود بلكه متعلق به همه كارگرداناني خواهد بود كه به زبان‌هايي غير از انگليسي فيلم مي‌سازند. اين به معناي آن است كه زبان نمي‌تواند مانعي در ارتباط برقرار كردن تماشاگران با فيلم‌ها در دنياي سينما باشد. سينما يك زبان مشترك جهاني است. »

در پي نامزدي «جدايي نادر از سيمين» در دو بخش اسكار، با بررسي حضور سينماي ايران در اسكار درمي‌يابيم كه آخرين ساخته‌ي اصغر فرهادي دومين فيلم ايراني است كه بعد از «بچه‌هاي آسمان» مجيد مجيدي در سال 1377، نامزد نهايي بهترين فيلم خارجي شده است و همچنين اولين‌باري است كه يك فيلم ايراني در دو بخش نامزد دريافت جايزه اسكار مي‌شود.

 تصویر 
سال‌ها پيش براي نخستين بار، وزارت فرهنگ و هنر وقت در سال 1356 فيلم «دايره‌ي مينا» ساخته‌ي داريوش مهرجويي را به اسكار معرفي كرد و پس از آن فيلم «باد صبا» ساخته‌ي آلبر لاموريس به عنوان نماينده‌ي ايران در سال 57 راهي آكادمي اسكار شد.

سينماي ايران به مدت 16 سال نماينده‌اي به اسكار معرفي نكرد تا سال 1373 كه فيلم «زير درختان زيتون» ساخته‌ي عباس كيارستمي نماينده ايران در اسكار شد و سپس در سال 1374 «بادكنك سفيد» به كارگرداني جعفر پناهي به اسكار معرفي شد.

در ادامه نيز حضور ايران در اسكار اين‌گونه پي گرفته شد: در سال 75 فيلمي از ايران معرفي نشد، در سال 76 «گبه»، 77 «بچه‌هاي آسمان» مجيد مجيدي (جزو نامزدها قرار گرفت)، 78 «رنگ خدا»ي مجيد مجيدي، «زماني براي مستي اسبها»ي بهمن قبادي، 80 «باران» مجيد مجيدي، 81 «من ترانه 15 سال دارم» رسول صدرعاملي،‌ 82 «نفس عميق» پرويز شهبازي‏، 83 «لاك‌پشتها هم پرواز مي‌كنند» بهمن قبادي، 84 «خيلي دور خيلي نزديك» رضا ميركريمي، 85 «كافه ترانزيت»، 86 «ميم مثل مادر» رسول ملاقلي‌پور، 87 «آواز گنجشكها»ي مجيد مجيدي، 88 «درباره الي» به كارگرداني اصغر فرهادي و سال 89 «بدرود بغداد» مهدي نادري.

 تصویر 
فيلم «جدايي نادر از سيمين» ساخته‌ي اصغر فرهادي علاوه بر سيمرغ‌هاي بهترين كارگردان، فيلم‌نامه و بهترين فيلم مردمي جشنواره‌ي فيلم فجر در سال گذشته، حضور موفقي در عرصه‌ي جهاني داشت؛ از جمله دريافت خرس طلا بهترين فيلم و خرس نقره‌اي بهترين بازيگري از جشنواره‌ برلين و در فصل جوايز سينمايي هاليوود برنده‌ي جوايز‌ جهاني از جمله بهترين فيلم خارجي سال از نگاه انجمن ملي منتقدين آمريكا و انجمن منتقدين فيلم نيويورك و جوايز فيلم مستقل بريتانيا شده و در جوايز سالانه‌ آسيا ـ پاسيفيك نيز بهترين فيلم سال ‌2011 شناخته شد.

«جدايي نادر از سيمين» كه اخيرا جايزه‌ي بهترين فيلم خارجي جوايز سزار فرانسه و اسپريت را دريافت كرد، ماه گذشته برند‌ه‌ي جايزه بهترين فيلم خارجي از جوايز گلدن گلوب هم شد.

* مراسم اسكار فردا 26 فوريه دوشنبه ـ 8 اسفند ماه ـ ساعت 6 به وقت تهران در سالن «كداك تياتر» برگزار مي‌شود.

اين سالن روز 9 نوامبر 2001 با هزينه‌ي 94 ميليون دلار راه‌اندازي شد و از همان سال نخست، ميزبان مراسم اعطاي جوايز اسكار بود.

 تصویر 
سالني مجلل كه گنجايش 3401 نفر را دارد و با 34 متر عرض، داراي يكي از بزرگترين صحنه‌هاي اجراي مراسم است.

نكته‌ي جالب درباره‌ي «كداك تياتر» اين است كه بر روي پلكان ورودي‌هاي آن اسامي برندگان جوايز اسكار از سال 1927 نوشته شده است.
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 240
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۶ دی ۱۳۹۰, ۵:۴۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 164 بار
سپاس‌های دریافتی: 885 بار

Re: امشب سینمای ایران تا صبح بیدار است!

پست توسط leylas »

ایشالله که موفق باشند برای همه ی ایرانی از جمله فرهادی و تیمش آرزوی موفقیت رو دارم...
منتظر فیلمهای بعدی ایشون هستم...
 ای دشمن حق ما دلیر و حق پرستیم برگرد تا سربند  یا زهرا  نبستیم 
   
 آماده ی نبرد [HIGHLIGHT=#00b050]  [HIGHLIGHT=#00b050]و  [HIGHLIGHT=#f2f2f2]پ     
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 316
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۰, ۱۰:۱۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2097 بار
سپاس‌های دریافتی: 2074 بار

Re: امشب سینمای ایران تا صبح بیدار است!

پست توسط Lord_Jason »

سخنان فرهادی به هنگام دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی:
سلام به مردم خوب سرزمینم.
ایرانی های زیادی در سراسر جهان در حال تماشاى این لحظه‌اند و تصور می کنم که خوشحالند. نه فقط به خاطر یک جایزه مهم، یک فیلم یا یک فیلمساز.
آن‌ها خوشحال‌اند چون در روزهایى که میان سیاستمداران حرف از جنگ، تهدید، و خشونت تبادل می شود، نام کشورشان ایران از دریچه باشکوه فرهنگ به زبان مى‌آید.
فرهنگى غنى و کهن که زیر غبار سیاست پنهان مانده است.
من با افتخار این جایزه را به مردم سرزمینم تقدیم مى‌کنم. مردمى که به همه فرهنگ‌ها و تمدن‌ها احترام مى‌گذارند و از دشمنى و کینه بیزارند.
Major II
Major II
پست: 169
تاریخ عضویت: شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۸۷, ۱:۵۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 34 بار
سپاس‌های دریافتی: 376 بار

Re: امشب سینمای ایران تا صبح بیدار است!

پست توسط sky_pesar »

تابناك : «جدایی نادر از سیمین» برنده اسکار شد
فیلم جدایی نادر از سیمین ساخته اصغر فرهادی به عنوان بهترین فیلم خارجی جایزه اسکار را از آن خود کرد تا افتخاری بزرگ نصیب سینمای ایران شود.

به گزارش «تابناک» ، اصغر فرهادی لحظاتی پیش جایزه بهترین فیلم خارجی زبان اسکار را از ساندرا بولاک دریافت کرد. این برای دومین بار بود که فیلمی از ایران به مرحله نهایی کسب جایزه اسکار رقابت می کرد ، اما اولین فیلمی است که این جایزه را دریافت می کند .

اصغر فرهادی پس از دریافت جایزه دقایقی را برای حضار سخنرانی کرد. او سخنرانیش را با «سلام به مردم سرزمینم» آغاز کرد. وی همچنین گفت در این لحظه بسیاری از ایرانیان در سراسر دنیا ما را مشاهده می کنند و من تصور می کنم همه آنان خوشحال هستند. فرهادی همچنین گفت در زمانه ای که همه سیاستمداران با نام کشورشان از جنگ صحبت می کنند ، ایران با نام فرهنگ غنی و تمدن درخشان خود با همه دنیا سخن می گوید.

اصغر فرهادی سخنانش را اینگونه به پایان برد که با افتخار تمام این جایزه را به مردم کشورم تقدیم می کنم که علیرغم وجود دشمنی ها ، به همه فرهنگ ها و تمدن ها احترام می گذارند.

لیلا حاتمی، شهاب حسینی، پیمان معادی، ساره بیات، سارینا فرهادی، علی‌اصغر شهبازی، بابک کریمی، شیرین یزدان‌بخش، کیمیا حسینی و مریلا زارعی در «جدایی نادر از سیمین» بازی می‌کنند.

«کله‌شق» ساخته میشائیل آر. روسکام از بلژیک، «پانویس» ساخته جوزف سدار از رژیم صهیونیستی، «در تاریکی» ساخته آنی‌یژکا هولاند از لهستان و «آقای لازار» ساخته فیلیپ فالاردو از کانادا دیگر نامزدهای جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان بودند.

مراسم اعطاء جوایز اسکار 2012 از ساعت 5 صبح روز دوشنبه در «کداک تیه‌تر » لس آنجلس در حال برگزاری است .
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 3472
تاریخ عضویت: جمعه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۷, ۹:۴۴ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12411 بار
تماس:

Re: امشب سینمای ایران تا صبح بیدار است!

پست توسط Solver »

باعث تاسف است افتخار به گرفتن چنین جایزه ای ...

ظاهرا جناب فرهادی بین کف ها فراموش کرده اند دریافت این جایزه علت واقعیش چیست و ریشه در کجا دارد که از مدت ها قبل خیلی ها براشون روشن بود چرا این فیلم باید اسکار هم بگیرد ... :-)

خوب ایرانیان عزیز تبریک میگم، حالا یک فیلم ما جایزه اسکار هم گرفته است ...

واقعاً دوست دارم ببینم مسئولین ما چه واکنشی نشان میدهند و به قول امام مانند بعضی صدای کف زدن ها گوششان را کر میکند یا میفهمند اطرافشان چه خبر است ...
Personal Site: [External Link Removed for Guests]
New Member
نمایه کاربر
پست: 8
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۰, ۷:۱۴ ق.ظ
سپاس‌های دریافتی: 22 بار

Re: امشب سینمای ایران تا صبح بیدار است!

پست توسط colonel1978 »

تبريک از صميم قلب برای همه ایران دوستان بخاطر دريافت بالاترين جايزه در هنر هفتم و تاسف آن هم از صميم قلب برای برخی ديگر از دوستان
  هو الله احد
 
Major II
Major II
پست: 169
تاریخ عضویت: شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۸۷, ۱:۵۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 34 بار
سپاس‌های دریافتی: 376 بار

Re: امشب سینمای ایران تا صبح بیدار است!

پست توسط sky_pesar »

MiimA, جان عزيز
داداش گلم وقتي مردم خودشون را به پول مي فروشند ديگه از اين آدمها چه انتظاري داري
در اين زمانه همه داراي تحصيلات عاليه هستند ولي درك ندارند مردم قديم سواد درست و حسابي نداشتند ولي داراي درك و تحليل بالايي بودند ما انقدر خودخواه شديم كه نفهميم به چه ارزشي داريم اين مدارج را طي ميكنيم .
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 190
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۳ آبان ۱۳۸۸, ۹:۵۴ ب.ظ
محل اقامت: بیشه شیران،خانه خورشید،ایران!
سپاس‌های ارسالی: 773 بار
سپاس‌های دریافتی: 2479 بار

Re: امشب سینمای ایران تا صبح بیدار است!

پست توسط Alpha4 »

احتزاز نام ایران و ایرانی در هرکجای دنیا مایه فخر و مباهات است؛لطفا با کج اندیشی و سطح دید پایین این افتخار کسب شده را کم ارزش نفرمایید؛فیلم و تفکر فرهادی تصویر درستی از جامعه ایران است؛
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: امشب سینمای ایران تا صبح بیدار است!

پست توسط Sami 1993 »

آیا فیلمی که عظمت گذشته ، حال و آینده ایران و یا صلح طلب بودن مردم ایران ( که آقای فرهادی در سخنان خود به آن اشاره کرده است و اینکه همیچین موضوعی را باید در فیلم اشاره و دیده شود ) را نشان می دهد ، بهش همچین جایزه ای می دهند ؟

با این حال تبریک ...........................
آخرین ويرايش توسط 1 on Sami 1993, ويرايش شده در 0.
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 240
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۶ دی ۱۳۹۰, ۵:۴۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 164 بار
سپاس‌های دریافتی: 885 بار

Re: امشب سینمای ایران تا صبح بیدار است!

پست توسط leylas »

با سلام
بنده تو همین انجمن چندبار راجع به جدایی نوشتم(هنوزهم پاشون وایستادم)
منتهی از این جهت که قفل اسکار برای ایران شکسته شد خوشحالم
و چندتا دآرزو میکنم
1-فرهادی دچار مشکلاتی که برای بعضی آقایون پیش اومد نشه .
2-همه بدومنیم با اینکه نقد جدی داریم ولی برای سازنده ی فیلمی به این خوشساختی احترام قائلیم
3-ایرانی بودن خودمون رو حفظ کنیم(روح شیخ فضل الله شاد)تا آخر....
و چندتا دیگه که بعدا میگم الان بای
از این جهت که اسکار گرفتیم خوشحالم و از این جهت که تو زمین اونا بازی میکنیم دلم رو غصه گرفته
ویه جمله رو از من داشته باشید(با حفظ تمام احترامها)آواتار اسکار نگرفت چون ماهیت ضد اشغال داشت...
پس داستان خیلی پیچیده است
ساده نه انگاریم این حیله ی پیچیده را...
یا علی
 ای دشمن حق ما دلیر و حق پرستیم برگرد تا سربند  یا زهرا  نبستیم 
   
 آماده ی نبرد [HIGHLIGHT=#00b050]  [HIGHLIGHT=#00b050]و  [HIGHLIGHT=#f2f2f2]پ     
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”