پایگاه های آمریکایی در تیررس موشک های ایران قرار دارد + تصاو

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 351
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۰, ۱۲:۴۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1589 بار
سپاس‌های دریافتی: 1992 بار

پایگاه های آمریکایی در تیررس موشک های ایران قرار دارد + تصاو

پست توسط دموکراسی »

 برخی از موشک های میانبرد و دوربرد ایرانی 
تصاویر ماهواره ای بسیار زیبا از پایگاه های آمریکا


به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق، چندی پیش و در پی بروز مجدد شایعه حمله به ایران از سوی دشمنان، فرماندهان نیروهای مسلح کشور خصوصاً فرماندهی کل قوا از پاسخ جدی و محکم به این حرکت و ضربه زدن به پایگاه های دشمن در منطقه صحبت نمودند.
در این گزارش به بررسی فاصله پایگاه های مهم آمریکا به ویژه پایگاه های هوایی در اطراف ایران و توان موشکی کشورمان در تهدید این مکان ها می پردازیم .

آمریکا در ترکیه، عراق، کویت، عربستان، بحرین، قطر، امارات متحده عربی، عمان، افغانستان، پاکستان و قرقیزستان پایگاه دارد و یا از پایگاه های این کشورها استفاده می کند. هر چند که آمریکایی ها اعلام کرده اند پایگاه های خود در عربستان را تخلیه کرده اند و در حال خروج از عراق هستند اما زیرساخت های لازم برای پذیرش واحدهای ارتش آمریکا در این پایگاه ها باقی مانده، ضمن اینکه ارتش این کشورها نیز با استانداردهای آمریکایی تطبیق داده شده اند.براي ديدن سايز اصلي در 537x493px و 61KB روي اين بار كليك كنيد
تصویر
گستردگی پایگاه های آمریکا در اطراف ایراندر تبیین ویژگی های پاسخ کوبنده ایران توان موشکی سطح به سطح کشورمان را می توان به دو بخش راکت ها و موشک های بالستیک تقسیم نمود. راکت ها از نمونه های کوتاه برد با برد 8 تا 250 کیلومتر و موشک ها از کوتاه برد با 220 تا دوربرد با 2000 کیلومتر برد هستند و تفاوت اصلی راکت ها و موشک ها در وجود سامانه هدایت و کنترل در موشک ها است که باعث افزایش چشمگیر دقت آنها می شود. همچنین راکت با توجه به اینکه برای بردهای کوتاه ساخته شده ابعاد کوچکتری دارد و با استفاده از پیشران سوخت جامد، قابلیت واکنش سریع در مواقع لزوم را داشته و از نظر عمر انبارداری تا چند سال آماده شلیک است. موشک های کشورمان نیز شامل هر دو نوع پیشران سوخت جامد و مایع هستند.
در بین راکت های ساخته شده توسط متخصصان کشورمان نمونه های نازعات-10-اچ با بیشینه برد 130 کیلومتر، زلزال-3 با برد 200 و زلزال-3-بی با برد 250 کیلومتر برای اصابت به پایگاه های دشمن در منطقه مناسب بوده و در بین موشک ها نیز همگی آنها یعنی گونه های مختلف فاتح-110، قیام، شهاب-2 و 3، قدر، عاشورا و سجیل-1 و 2 دورترین پایگاه های دشمن را مورد تهدید قرار می دهند.

براي ديدن سايز اصلي در 548x436px و 31KB روي اين بار كليك كنيد
تصویر
برخی از موشک های میانبرد و دوربرد ایرانی

با توجه به اهمیت قدرت هوایی در راهبرد نظامی آمریکا و اتکای این کشور به توان هوایی خود و همچنین ارزش مالی تجهیزات هوایی و دشواری نسبی جایگزنی آنها توسط نیروی کاربر بیشتر به پایگاه های هوایی آمریکا در منطقه اشاره می نماییم. همچنین توجه داریم که با از کار افتادن فرودگاه ها و هواپیماهای ترابری، توان دشمن برای پشتیبانی سریع از نیروهای خود در منطقه و حتی پذیرش جنگنده های پرواز کرده از بین خواهد رفت. بعلاوه با توجه به نزدیک نشدن این هواپیماها به محدوده آتش سامانه های پدافند هوایی کشورمان، از این نظر در امنیت قرار می گیرند و از اینرو باید روی زمین مورد حمله قرار بگیرند.
بیشترین پایگاه های نظامی آمریکا در کشورهای افغانستان و کویت قرار داشته و شامل پایگاه های هوایی و کمپ های استقرار نیروهای زمینی است. فواصلی که برای پایگاه های آمریکا در کشورهای منطقه ذکر می کنیم شامل کمترین فاصله از مرزها یا جزایر کشورمان است که به صورت مسافت مستقیم محاسبه شده و در صورت لزوم شلیک موشک از عمق کشور طبیعتاً برخی از سلاح های ذکر شده در هر مورد قابل استفاده نیستند. هر چند به نظر می رسد در پاسخ اولیه شلیک از عمق مد نظر قرار گیرد اما با این وجود همگی راکت های معرفی شده در مراحل بعدی پاسخ موشکی مورد توجه خواهند بود.
کشور کوچک کویت که بیشتر شبیه به یک پادگان بزرگ نظامی آمریکا است در بر دارنده دو پایگاه هوایی و 6 کمپ نیروهای ارتش این کشور است. پایگاه هوایی علی السالم با 115 کیلومتر فاصله از مرزهای کشورمان، به راحتی توسط تمامی راکت ها و موشک های نام برده در این گزارش قابل تهدید است. مجموعه آشیانه های این پایگاه در دو منطقه جنوب و شمال غربی و محوطه نگهداری هواپیماهای ترابری نیز در شرق آن قرار دارند. طول باندهای این پایگاه هوایی حدود 3000 متر بوده بنابراین ظرفیت پذیرش عمده هواپیماهای سبک و سنگین را دارد.

براي ديدن سايز اصلي در 908x397px و 60KB روي اين بار كليك كنيد
تصویر
پایگاه هوایی علی السالم

دیگر فرودگاه نظامی کویت که برای آمریکایی ها آغوش باز کرده پایگاه هوایی احمد الجابر با 134 کیلومتر فاصله از ایران است و راکت های زلزال و انواع موشک های بالستیک کشور می توانند به آن برسند. این پایگاه عظیم با چهار مجموعه آشیانه مستحکم بتونی و تعداد زیادی آشیانه سایبانی و باندهایی با بیشینه طول 3000 متر قابلیت پذیرش انواع هواپیماهای نظامی را دارد.

براي ديدن سايز اصلي در 1129x393px و 78KB روي اين بار كليك كنيد
تصویر
پایگاه هوایی احمد الجابر

به گزارش مشرق، کمپ های استقرار نیروهای ارتش آمریکا نیز بجز کمپ درمانی نیویورک شامل کمپ های Doha با 94 کیلومتر، Buehringبا 104، Spearheadبا 109، Patriot با 123 و arifjan با 126 کیلومتر فاصله از ایران هستند. همگی این مکان ها در تیرس همگی راکت ها و موشکهای سطح به سطح معرفی شده هستند و از این نظر کار نیروهای موشکی کشور ساده تر می شود.
در شرق کشورمان هر چند که دورترین منطقه در خاک افغانستان تنها در حدود 1220 کیلومتر از مرزها فاصله دارد اما چهار فرودگاه نظامی که بیشتر مورد استفاده نیروهای آمریکایی است در فواصلی بسیار کمتر این مقدار قرار دارند و در نتیجه تنوع موشک های قابل استفاده برای ایران بیشتر نیز می شود. پایگاه هوایی بگرام که محل استقرار عمده هواپیماهای ترابری و جنگنده های آمریکایی و سایر کشورها است در فاصله 730 و فرودگاه کابل در فاصله 732 کیلومتری مرز ایران قرار دارند. پایگاه بگرام با طول باند 3 کیلومتر پذیرای هواپیماهای ترابری سی-130هرکولس، سی-17گلوبمستر2، هواپیمای پشتیبانی نزدیک A-10 و انواع بالگردها شده است. با توجه به استقرار این پایگاه ها در عمق متوسط، موشک های قیام با برد 800 کیلومتر، شهاب-3 با برد 1300 تا 1800، قدر، سجیل و عاشورا با برد 1800 تا 2000 کیلومتر توانایی اصابت به آنها را دارند.

براي ديدن سايز اصلي در 1058x377px و 82KB روي اين بار كليك كنيد
تصویر
پایگاه هوایی بگرام؛ سی-130 و ای-10 ها در تصویر مشخص هستند

از سایر پایگاه ها و فرودگاه های مهم افغانی ها می توان به فرودگاه قندهار در فاصله 387، شیندند در 124 و هرات در 122 کیلومتری مرز ایران اشاره کرد که اولی توسط موشک های شهاب2 و قیام و دو تای دیگر به راحتی توسط راکت های زلزال و موشک های بسیار دقیق فاتح-110 و همچنین نمونه های دیگر قابل تهدید هستند.

براي ديدن سايز اصلي در 1022x433px و 43KB روي اين بار كليك كنيد
تصویر
پایگاه هوایی شیندند که محل استقرار پهپادهای شناسایی RQ-170 نیز هست

اما به راستی ابَرپایگاه(Super Base) آمریکایی ها در منطقه پایگاه هوایی العدید در قطر است. هر چند این کشور از روابط خوبی با جمهوری اسلامی ایران برخوردار است اما مواضع اخیر این کشور در قبال مسئله سوریه نشان داده است که همچنان آمریکا می تواند روی آن حساب باز کند.

براي ديدن سايز اصلي در 1068x295px و 51KB روي اين بار كليك كنيد
تصویر
نمای پایگاه هوایی العدید قطر

این پایگاه که تقریباً در مرکز کشور کوچک قطر واقع شده 278 کیلومتر با سواحل کشورمان فاصله داشته و کلکسیونی از انواع هواپیماهای آمریکایی در آن یافت می شود. هواپیماهای بمب افکن تقریباً پنهانکار(رادارگریز) بی-1بی، ترابری سی-17، سی-130، سوخت رسان های کی-سی-135 و کی-سی-10، هواپیماهای گشت دریایی اوریون و هواپیمای جاسوسی الکترونیکی جوینت استارز در این مکان مشاهده می شود و گزارش شده که جنگنده های اف-16 نیز در آن موجود هستند. این پایگاه در برد موشک های فاتح-110 و انواع موشک های میانبرد و دوربرد بالستیک کشور قرار دارد. محوطه باز این پایگاه که چند ده فروند از انواع هواپیماهای گرانقیمت و بزرگ نام برده در آن وجود دارد بهترین هدف برای سرجنگی خوشه ای موشک های بالستیک هستند و با توجه به گستردگی محوطه قطعاً بسیاری از این هواپیماها منهدم شده یا آسیب جدی خواهند دید.

براي ديدن سايز اصلي در 1080x454px و 60KB روي اين بار كليك كنيد
تصویر
هواپیماهای کی-سی-135، اوریون و بمب افکن بی-1 در این تصویر مشخص هستند

بعد از این پایگاه باید به محل استقرار ناوگان پنجم دریایی آمریکا در بحرین اشاره کرد که تنها 200 کیلومتر از سواحل کشورمان فاصله داشته، چندین فروند ناوشکن و ناو آمریکایی با تجهیزات و تسلیحات در آن مستقر بوده و به همراه راکت های زلزال، تمامی موشک های کوتاه تا دوربرد کشور نیز توانایی اصابت به آن را دارند هرچند که با توجه به ماهیت هدف، استفاده از موشک به دلیل خطای بسیار کم مفیدتر است. نوع دریایی موشک فاتح-110 با نام خلیج فارس با برد 300 کیلومتر که به طور ویژه توانایی مورد اصابت قرار دادن کشتی ها را دارد نیز برای تهدید این پایگاه دریایی بسیار مناسب است. موشک کروز ضدکشتی قادر که به گفته وزیر محترم دفاع بردی بیش از 200 کیلومتر دارد نیز می تواند در صورت خروج کشتی های مستقر در این پایگاه دریایی و کمی فاصله گرفتن از پایگاه از چند منطقه از سواحل کشور شلیک شده و آنها را مورد اصابت قرار دهد.

براي ديدن سايز اصلي در 1094x360px و 52KB روي اين بار كليك كنيد
تصویر
محل استقرار ناوگان آمریکا در بحرین

دیگر محل مهم مورد استفاده آمریکایی ها در بحرین پایگاه هوایی شیخ عیسی نیروی هوایی این کشور است که 238 کیلومتر دورتر از سواحل کشورمان بوده و علاوه بر تمامی موشک های بالستیک کشور، راکت زلزال-3بی نیز توانایی رسیدن به آن را دارد. هواپیماهای سی-17، پی-3اوریون و جنگنده اف-16 در این پایگاه که دو باند با طول نهایی نزدیک به 3800 متر دارد قابل مشاهده است. همچنین جنگنده های اف-18، هواپیماهای جنگ الکترونیک ئی-آ-6-بی پراولر نیز در مقاطعی در این پایگاه مستقر بوده اند.

براي ديدن سايز اصلي در 996x516px و 130KB روي اين بار كليك كنيد
تصویر
نمایی از پایگاه هوایی شیخ عیسی؛ اف-18 و پراولرها در توقفگاه دیده می شوند

دیگر پایگاه بزرگ آمریکا در منطقه پایگاه هوایی الظفره در امارات متحده عربی است. این پایگاه بسیار بزرگ دارای دو باند اصلی با طول نهایی در حدود 4200 متر و دو خزشراه سرتاسری در کنار هر یک از آنها است. خزشراه راه های فرعی متعدد، 50 آشیانه سایه بانی و تعداد زیادی آشیانه بتنی در این محل یافت می شود که 253 کیلومتر از سواحل و 184 تا 225 کیلومتر از جزایر کشورمان در خلیج همیشه فارس فاصله دارد.

براي ديدن سايز اصلي در 906x414px و 77KB روي اين بار كليك كنيد
تصویر
الظفره در امارات

وسعت تأسیسات این پایگاه که با پایگاه العدید قطر قابل مقایسه است این گمانه را بوجود می آورد که شاید آمریکایی ها به فکر روزی که نتوانند از قطر علیه ایران اجرای عملیات کنند بوده اند. این پایگاه توسط انواع موشک های بالستیک کشور قابل دستیابی بوده و هواپیماهای بزرگ سوخت رسان کی-سی-135 و آواکس ئی-3سنتری در آن اهداف بسیار ارزشمندی برای سلاح های ایرانی به حساب می آیند.

براي ديدن سايز اصلي در 1082x428px و 74KB روي اين بار كليك كنيد
تصویر
آواکس، سوخت رسان ها و آشیانه های سایبانی(سمت راست تصویر) در الظفره

براي ديدن سايز اصلي در 893x359px و 45KB روي اين بار كليك كنيد
تصویر
24 آشیانه جنگنده در این تصویر از پایگاه اماراتی دیده می شود

پایگاه هوایی thumrait عمان به عنوان محلی که فعالیت های آمریکایی ها بیشتر در آن به چشم می خورد در 963 کیلومتری کشورمان واقع شده و تنها موشک های بالستیک دوربرد شهاب-3، قدر، عاشورا و سجیل توانایی اصابت به آن را دارند.
یکی دیگر از مراکزی که توسط آمریکایی ها و بیشتر برای امور ترابری و تجسسی مورد استفاده قرار می گیرد فرودگاه مناس در قرقیزستان است که 1344 کیلومتر با مرزهای کشور فاصله داشته و موشکهای شهاب-3 بهسازی شده، عاشورا، قدر و سجیل می توانند از خجالت دشمنانی که در در خانه دوست قدیمی جا گرفته اند درآیند.

براي ديدن سايز اصلي در 916x467px و 51KB روي اين بار كليك كنيد
تصویر
سی-17ها و سوخت رسان های کی-سی-135 در مناس
اما در بین فهرست مراکز نظامی آمریکا در منطقه، پایگاه هوایی اینجرلیک ترکیه از جایگاه ممتازی برخوردار بوده و با پایگاه العدید قابل مقایسه است. هر چند که حضور طولانی مدت انواع پرنده های آمریکایی در این پایگاه در کشور ترکیه باید مایه شرمساری این کشور باشد اما گویا این محل در آینده نیز میزبان مزدوران حکومت مستکبر آمریکا، بمب افکن های دوربرد و بمب های اتمی آنها خواهد بود. این پایگاه در فاصله 875 کیلومتری از مرزهای ایران و در شمال غربی مرزهای سوریه قرار داشته و بزرگترین هواپیماهای زرادخانه نظامی آمریکا در آن مستقر هستند. این پایگاه توسط موشک های دوربرد ایرانی قابل تهدید است.
در بین پایگاه هایی که مورد استفاده آمریکایی ها هستند نام چند محل در پاکستان نیز به چشم می خورد که شامل دو پایگاه مهم شمسی در فاصله 199 کیلومتری و شهباز در فاصله 527 کیلومتری است. طبق مطالب موجود در رسانه های تخصصی نظامی، از پایگاه شمسی برای پرواز هواپیماهای بدون سرنشین استفاده می شود. هر چند حکومت پاکستان در حال حاضر روابط خوبی با ایران دارد اما عدم ثبات سیاسی در این کشور طی دو دهه اخیر قابل توجه بوده و ممکن است در شرایطی تهدیدهایی برای کشور نیز از این ناحیه پدید آید. پایگاه شمسی توسط مدل 3بی راکت زلزال و تمامی انواع موشک های بالستیک کشور قابل تهدید بوده و پایگاه شهباز نیز توسط موشک های بالستیک میانبرد و دوربرد قابل اصابت است. البته در پی کشته شدن تعدادی از نظامیان پاکستانی توسط هواپیماهای بدون سرنشین مستقر در پایگاه شمسی، پاکستان مخالفت خود را با ادامه دسترسی آمریکا به این پایگاه و تخلیه آن اعلام کرده که باید دید تا چه اندازه ممکن خواهد شد.
پس از اشغال کویت توسط عراق پایگاه های زیادی در عربستان در اختیار آمریکایی ها قرار گرفت ولی بعدها تخلیه شده و امروزه تنها صحبت هایی از حضور محدود برخی واحدهای هوایی آمریکا در پایگاه هوایی شاهزاده سلطان در 575 کیلومتری مرزهای ایران است و موشک های میانبرد و دوربرد ایران توانایی اصابت به این پایگاه را دارند.
هر چند سامانه های دفاع هوایی آمریکا در کشورهای مختلفی در منطقه مستقر شده اند اما شلیک موشک های دوربرد و بسیار دقیق ایرانی از عمق خاک کشور به عنوان پاسخ اولیه و همچنین سرعت بسیار بالای آنها در برخورد با هدف که بیش از 10 تا 12 برابر سرعت صوت عنوان شده کار دشمن را برای انهدام این موشک ها عملاً غیر ممکن می کند. هر چند که برخی اجزای خود این سامانه های پدافند هوایی می توانند بخشی از اهداف اولیه پاسخ موشکی کشورمان باشند.
همچنین شلیک همزمان و از چند جهت تعداد زیادی موشک و راکت نیز راه حل دیگری برای عبور راحت تر از حریم این سامانه ها است. علاوه بر این سامانه های موشکی هواپرتاب دورایستا و موشک های ضدرادار نیز در کشور برای سرکوب پدافند هوایی دشمن آماده اجرای عملیات بوده و کار موشک های بالستیک کشورمان را ساده تر می سازند.
بی شک رفتار جمهوری اسلامی ایران در 33 سال گذشته اثبات کننده صلح طلبی ما آن هم به طور پایدار است اما همانطور که فرماندهی معظم کل قوا تصریح فرمودند در صورت تجاوز بیگانگان، پاسخ ملت ایران کوبنده خواهد بود.
توبه برلب سبحه برکف دل پر از شوق گناه معصیت را خنده می اید ز استغفار ما
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 48
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۱, ۲:۵۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 57 بار
سپاس‌های دریافتی: 71 بار

Re: پایگاه های آمریکایی در تیررس موشک های ایران قرار دارد +

پست توسط 891 »

شتر در خواب بیند پنبه دانه
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 305
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۱, ۱۲:۵۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2412 بار
سپاس‌های دریافتی: 1563 بار

Re: پایگاه های آمریکایی در تیررس موشک های ایران قرار دارد +

پست توسط onbekende »

سلام.
جناب 891.
موضع گیری شما این رو کاملا مشخص میکنه شما جای آمریکا و ایران رو عوض کردید و دشمنیتون هم مشخص شده که بیشتر با کیه.
اون موقع که اسرائیل اعراب رو در جنگ 6 روزه شکست داد هر وقت حرف از زدن اسرائیل میان میومد خیلیا میگفتن شتر در خواب بیند پنبه دانه.ولی الان نگاه کنید.حتی با خمپاره هم اسرائیل زده میشه.اسرائیل داره موشک باران میشه.پهپاد های حزب الله دارن به قلب اسرائیل نفوذ میکنن و سیستم های دفاعی اسرائیل مثل کشک هیچ کاری نمیتونن بکنن.یه زمانی همه ساخت ناوشکن رو در کشور نا ممکن میدونستن.ولی حالا نگاه کنید.به دقت موشک های ایرانی نگاه کنید.به RQ-170 که گیر افتاد نگاه کنید.به اسرائیلی ها نگاه کنید.نمیدونم اون فیلم رو دیدید یا نه.یه اسرائیلی وقتی دید راکت کوچک حزب الله داره از آسمون میاد به طرف شهر چنان داد میزم که اگه شکجش میکردی اونطوری داد نمیزد.این امنیته برای اسرائیل؟حالا فرض کنید چندین موشک سجیل یا شهاب رو ببینن که داره میاد به طرف شهر.حتی اگه اون موشک ها منفجر هم نشن اسرائیلی ها میمیرن.میخوام این رو بگم که یه زمانی همه میگفتن زدن اسرائیل نا ممکنه پس چی شد؟کجان اون افراد؟
یعنی زدن چنتا پایگاه بی دفاع با موشک اینقدر سخته؟سخت تر از رد کردن راکت از گنبد آهنی؟
در آخر باید برای کساییکه فکر میکنن زدن این پایگاه ها غیر ممکنه باید بگم شتر در خواب پهلوان پنبه هایی!-گه آمریکا بیند و گه اسرائیل هایی!

از جناب دموکراسی به خاطر قرار دادن این مطلب در انجمن تشکر میکنم. :razz:
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1637
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۴ مرداد ۱۳۸۶, ۱۱:۵۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 8092 بار
سپاس‌های دریافتی: 3732 بار

Re: پایگاه های آمریکایی در تیررس موشک های ایران قرار دارد +

پست توسط KH.I.A.2500 »

سلام به همگی ؛

فعلا" شیشش گروی هشتش است و تا بخواهد سر و سامانی به اقتصاد ورشکسته اش بدهد، توان دفاعی ما از اینی هم که هست بسیار بیشتر خواهد شد، ان شاء الله .
جنگ تنها راه نیست، اگر خدا اراده کند پیروزی را از راهی و از جایی می رساند که اصلا" کسی فکرش را هم نمی کند .
  
*  *
*  جز ايران نباشد مرا نام ياد *   * * * *    * * *   *  که يزدان مرا زين سبب کام داد *  * *   
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: پایگاه های آمریکایی در تیررس موشک های ایران قرار دارد +

پست توسط Sami 1993 »

همه متن این گزارش یک طرف و این جمله آخر یک طرف دیگر :

بی شک رفتار جمهوری اسلامی ایران در 33 سال گذشته اثبات کننده صلح طلبی ما آن هم به طور پایدار است اما همانطور که فرماندهی معظم کل قوا تصریح فرمودند در صورت تجاوز بیگانگان، پاسخ ملت ایران کوبنده خواهد بود.


تاریخ نشان داده که ایرانیان مردمی صلح طلب بودند اما زمانی مورد تهدید و تهاجم قرار گرفتند با هرچیزی که داشتند از خود دفاع کردند .
Novice Poster
Novice Poster
پست: 50
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۸۵, ۱۲:۵۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 34 بار
سپاس‌های دریافتی: 70 بار

Re: پایگاه های آمریکایی در تیررس موشک های ایران قرار دارد +

پست توسط fighter »

KH.I.A.2500 نوشته شده:سلام به همگی ؛

فعلا" شیشش گروی هشتش است و تا بخواهد سر و سامانی به اقتصاد ورشکسته اش بدهد، توان دفاعی ما از اینی هم که هست بسیار بیشتر خواهد شد، ان شاء الله .
جنگ تنها راه نیست، اگر خدا اراده کند پیروزی را از راهی و از جایی می رساند که اصلا" کسی فکرش را هم نمی کند .


اقا شما كجا زندگكي مي كنين؟؟؟مگه در اين مملكت گل و بلبل نيستين؟؟؟اقتصاد ايران ورشكستس يا امريكا؟؟؟؟امريكا هنوز رتبه 1 را در دنيا دارد....اين همون دروغ هاييست كه اخبار ايران در مورد اقتصاد دنيا مي گويد..
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 305
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۱, ۱۲:۵۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2412 بار
سپاس‌های دریافتی: 1563 بار

Re: پایگاه های آمریکایی در تیررس موشک های ایران قرار دارد +

پست توسط onbekende »

جناب fighter.
اگر اقتصاد آمریکا هنوز رتبه 1 دنیا بود و مشکلی نداشت بودجه هاش افت نمیکرد.در حال حاضر تمام دنیا درگیر اقتصاد هست و اقتصاد کل دنیا ضعیف شده و فقط ایران نیست که اینجوری شده و این نشانه بی کفایتی بعضی افراد در خارج و داخل کشور است. در ضمن شما با چه مدرکی اخبار ایران رو به دروغ گویی متهم میکنید؟
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 340
تاریخ عضویت: شنبه ۲۹ آبان ۱۳۸۹, ۸:۵۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1282 بار
سپاس‌های دریافتی: 1825 بار

Re: پایگاه های آمریکایی در تیررس موشک های ایران قرار دارد +

پست توسط m-sajedy »

fighter نوشته شده:
KH.I.A.2500 نوشته شده:سلام به همگی ؛

........ .


اقا شما كجا زندگكي مي كنين؟؟؟مگه در اين مملكت گل و بلبل نيستين؟؟؟اقتصاد ايران ورشكستس يا امريكا؟؟؟؟امريكا هنوز رتبه 1 را در دنيا دارد....اين همون دروغ هاييست كه اخبار ايران در مورد اقتصاد دنيا مي گويد..


اقتصاد ما با سایر اقتصاد های بزرگ یا کوچک جهان در ارتباط است و اگر مشکلات اقتصادی درون کشور دیده می شود منشاء آن را باید بیرون از کشور جست و جو کرد (متاثر از شرایط حاکم بر جهان) ضمن این که اقتصاد ایران به دلیل تحریم های آمریکا تا به حال کم ترین میزان خسارت را در میان اقتصاد های بزرگ دنیا از بحران اقتصادی دیده است.

ساخت این تجهیزات و افزایش روز افزون قدرت نظامی ایران و البته ایران فریبی ، خود نمایانگر پویایی اقتصاد ایران است.
ایجاد این تفکر که اقتصاد ایران اقتصادی ورشکسته است حاصل تبلیغات ماهواره و ایضا" کاربرانی در محیط نت فارسی است. کاربرانی که عموما" خود را متخصص معرفی می کنند در حالی که اکثرا" در شیخ نشین های عربی خلیج ابدی و ازلی فارس یا نانوا هستن و یا لوله کش و ... (البته منظورم سنترال و کاربران شناخته شده و صاحب نام آن نیست)
آخرین ويرايش توسط 1 on m-sajedy, ويرايش شده در 0.
وَإِذَا قِیلَ لَهُمْ لَا تُفْسِدُوا فِی الْأَرْضِ قَالُوا إِنَّمَا نَحْنُ مُصْلِحُونَ

و هنگامی که به آنان گفته شود : در زمین فساد نکنید، می‌گویند : ما فقط اصلاح‌ کننده‌ایم!

سوره مبارکه البقرة
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 48
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۱, ۲:۵۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 57 بار
سپاس‌های دریافتی: 71 بار

Re: پایگاه های آمریکایی در تیررس موشک های ایران قرار دارد +

پست توسط 891 »

این جور افکار همه از اثرات تماشای زیاد اخبار صداسیما و فوتوشاپ وبلاگ های نظامی هستش
اون زمانیکه ایران با عراق در حال آتش بس بودند آمریکا در حال ساخت بمب افکن B_2 و اجرای پروژه F_22 بود
اون وقتیکه ما شعار میدادین راه قدس از کربلا میگذرد
اون وقتیکه در حال خوندن نوجه بودیم و آهنگران در حال ارسال بچه های ایران روی میدان مین بود
اون زمان
وزارت دفاع آمریکا در حال فروش عکس های ماهواره ای جبهه های ما به ارتش بعث بود
بعدش هم حضور ناورهای امریکایی در خلیج فارس
الانم که ما هزار جور ادوات موشکی و زمینی ضعیف روسی دهه 60 و 70 رو داریم مونتاژ میکنیم
آمریکا داره روی پروژه هایی کار میکنه که با کمترین خسارت به تجهیزات نظامی جنگ های آینده رو در کمترین مدت پیروز بشه

در مورد اقتصاد هم بگم:

حتی الان روسیه و چین هم اقتصادشون در گرو حیات اقتصادی آمریکاست

دیگه از روسیه و چین اون شعار های پوچ سوسیالیستی و کومونیستی بلند نمیشه
آخرین ويرايش توسط 2 on 891, ويرايش شده در 0.
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 340
تاریخ عضویت: شنبه ۲۹ آبان ۱۳۸۹, ۸:۵۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1282 بار
سپاس‌های دریافتی: 1825 بار

Re: پایگاه های آمریکایی در تیررس موشک های ایران قرار دارد +

پست توسط m-sajedy »

891 نوشته شده:اینها همه از اثرات تماشای زیاد اخبار صداسیما و فوتوشاپ وبلاگ های نظامی هستش


یعنی تماشای من و تو + بی بی سی تاثیر منفی نداره
نه که فتوشاپ رو تو مقالات نشریه بسیار مشهور جینز راجب گشت دریایی ایران 140 ندیدیم
هنوز ماجرای جرثقیل بندری تولیدی شرکت کروپ رو که وطن دوستان خارج نشین منتصبش کردن به سیستم های جماران هنوز یادم نرفته
و کمک های آمریکا به عراق و رابطه آن با تصرف و تهاجم چند باره به این کشور و وضع کنونی عراق ............ !!!!!!!!!!!!!!!!!
و توقف تولید اف 22 و شکست های آن که حتی قدرت رسانه ای هم دیگر نمی تواند آن را توجیه کند
این است منطق مردم ما ایجا ایران است سال 1391 شمسی
......
......
.......
وَإِذَا قِیلَ لَهُمْ لَا تُفْسِدُوا فِی الْأَرْضِ قَالُوا إِنَّمَا نَحْنُ مُصْلِحُونَ

و هنگامی که به آنان گفته شود : در زمین فساد نکنید، می‌گویند : ما فقط اصلاح‌ کننده‌ایم!

سوره مبارکه البقرة
Novice Poster
Novice Poster
پست: 50
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۸۵, ۱۲:۵۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 34 بار
سپاس‌های دریافتی: 70 بار

Re: پایگاه های آمریکایی در تیررس موشک های ایران قرار دارد +

پست توسط fighter »

onbekende نوشته شده:جناب fighter.
اگر اقتصاد آمریکا هنوز رتبه 1 دنیا بود و مشکلی نداشت بودجه هاش افت نمیکرد.در حال حاضر تمام دنیا درگیر اقتصاد هست و اقتصاد کل دنیا ضعیف شده و فقط ایران نیست که اینجوری شده و این نشانه بی کفایتی بعضی افراد در خارج و داخل کشور است. در ضمن شما با چه مدرکی اخبار ایران رو به دروغ گویی متهم میکنید؟


لازم به مدرك نيست وقتي كه در ايران زندگي مي كنم و ايران را جوري نشان مي دهد كه گويي من در ايران نيستم....ا
Novice Poster
Novice Poster
پست: 50
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۸۵, ۱۲:۵۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 34 بار
سپاس‌های دریافتی: 70 بار

Re: پایگاه های آمریکایی در تیررس موشک های ایران قرار دارد +

پست توسط fighter »

m-sajedy نوشته شده:
891 نوشته شده:اینها همه از اثرات تماشای زیاد اخبار صداسیما و فوتوشاپ وبلاگ های نظامی هستش


یعنی تماشای من و تو + بی بی سی تاثیر منفی نداره
نه که فتوشاپ رو تو مقالات نشریه بسیار مشهور جینز راجب گشت دریایی ایران 140 ندیدیم
هنوز ماجرای جرثقیل بندری تولیدی شرکت کروپ رو که وطن دوستان خارج نشین منتصبش کردن به سیستم های جماران هنوز یادم نرفته
و کمک های آمریکا به عراق و رابطه آن با تصرف و تهاجم چند باره به این کشور و وضع کنونی عراق ............ !!!!!!!!!!!!!!!!!
و توقف تولید اف 22 و شکست های آن که حتی قدرت رسانه ای هم دیگر نمی تواند آن را توجیه کند
این است منطق مردم ما ایجا ایران است سال 1391 شمسی
......
......
.......


يادم نميره در ان روزي كه در رزمايش ايران كه موشك را با فوتو شاپ بالا فرستاديم....اين بسيار تاسفبار تر از ان موارديست كه اشاره كردين....
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”