4 زن بد ذات تاریخ کشور

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 509
تاریخ عضویت: شنبه ۱۳ آذر ۱۳۸۹, ۱۲:۰۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4134 بار
سپاس‌های دریافتی: 2138 بار

4 زن بد ذات تاریخ کشور

پست توسط interceptor »

تاریخ ایران پر از زنانی است که فداکارانه برای پیشرفت و تعالی کشور تلاش کرده اند و با وجود مشکلات فراوان و بدون هیچ گونه چشمداشتی کوشیده اند تا میهنشان سرفراز و آباد باشد با این وجود در بین زنان تاثیر گذار تاریخ چهره هایی هم مشاهده می شود که زیان های جبران ناپذیری را به بار آوردند.

1- مهد علیا مقتدر و توطئه گر
 تصویر 


در سال ۱۲۲۰ هجری (۱۸۰۵ پس از زایش مسیح) دختری در خانواده امیر محمد قاسم خان قاجار و بیگم خانم دختر فتحعلیشاه به دنیا آمد که او را ملک جهان نام نهادند. جهان خانم نوه فتحعلیشاه، زن محمد شاه سومین پادشاه از سلسله قاجار، مادر ناصرالدین شاه، و مادر زن امیر کبیر صدر اعظم ایران بود. جهان خانم به چند عنوان آراسته بود، او را مهد علیا می‌خواندند. این عنوانی بود که نخستین بار به همسر سلطان محمد خدابنده داده شد.

فریدون آدمیت درباره خوی و منش او چنین می‌نویسد:
«جهان خانم…بسیار باهوش بود، جاه طلب و تجمل دوست، و از زیبائی بی‌بهره، خط و ربطی داشت، و به شیوه چلیپا خوب می‌نوشت. به علاوه در فن مکر زنانه استاد بی‌بدیل بود. منش او را قدرت پرستی و جنون جنسی می‌ساخت. زندگی او پرورده آن دو عنصر بود»

مهد علیا در شانزده سالگی با پسر دائی خود به نام محمد میرزا که چهارده ساله بود پیوند زناشوئی بست و از این پیوند ناصرالدین میرزا (شاه ایران) و ملک زاده خانم (همسر امیر کبیر) به دنیا آمدند.

او در تمام عزل و نصب های در بار نظارت داشت و در شیوه اداره امور کشور دخالت می کرد.

امیر کبیر از نفوذ و سلطه گری این زن جلوگیری کرده و تلاش می کرد از دخالت او در امور مملکتی جلوگیری کند. او هم که به هیچ عنوان حاضر به از دست دادن قدرت نبود بر علیه امیر کبیر شورید و با حیله گری فرمان قتل او را از ناصر الدین شاه گرفت.

2-تاج الملوک آیرملو(ملکه مادر)
 تصویر 


تاج الملوک ایرملو در سال ۱۲۹۵ش به عقد رضاخان میرپنج درآمد. در آن هنگام رضاخان چهل سال و تاج الملوک ۲۵ سال داشت.

تاج الملوک در دوران سلطنت رضاشاه یک بانوی درباری و ملکه ایران بود و به هیچ وجه اجازه ورود در مسائل سیاسی را نداشت و تنها در امور مالی فعالیت می کرد.

تاج الملوک از طرفداران ترویج فرهنگ غربی در دربار ایران بود. این طرفداری به ویژه، پس از سفر او در سال ۱۳۱۲ به آلمان، سویس و فرانسه به جهت دیدار محمدرضا افزون گشت. وی در بازگشت میهمانی های پر خرج به شیوهٔ اروپایی در ایران باب کرد. در ابتدا میهمانی ها شامل زنان و شاهزادگان دربار می شد اما پس از کشف حجاب که خود تاج الملوک نقش اساسی در آن ایفا نمود، این میهمانیها مانند دربار اروپایی به صورت مختلط تشکیل می گشت. وی در عروسی های پسر و دختران خود و همچنین در شکست و جدایی آنان نقش بسزایی داشت به ویژه در مورد پسرش محمدرضا پهلوی حرف اول را می زد.

پس از شهریور ۱۳۲۰ و خروج رضاشاه از ایران به ” ملکه مادر “ مشهور گشت و نامه های ملتمسانه رضاشاه به وی مبنی بر بزرگ فامیل بودن و حفظ خاندان پهلوی بر قدرت و اعتبار او افزود. او از ۱۳۲۰ش در امور سیاسی نیز دخالت نمود و با بزرگانی چون قوام، بیات، و ساعد آشنایی و رفت و آمد پیدا کرد، به طوری که پاره ای از تقاضاهای وی پذیرفته می شد. تاج الملوک پس از فوت رضاشاه به عقد شخصی به نام غلامحسین صاحبدیوانی درآمد. صاحب دیوانی از مالکان شیراز بود و خواستار نمایندگی مجلس، پس از نفوذ همسر استفاده کرد و به خواهش تاج الملوک در دوره حکومت قوام نام او از صندوق فسا بیرون آمد و به وکالت مجلس رسید.

اما عمر روابط حسنه او با ملکه نیز چندی نپایید و تدریجاً بین آن دو جدایی افتاد. ملکه مادر در امور سیاسی خود گاه با کمک شمس به فعالیت می پرداخت و گاه با کمک اشرف.

به عنوان مثال انتصاب هژیر به وزارت دربار از اقدامات او و شمس بود. بعدها در عصر حکومت دکتر مصدق ملکه مادر از مخالفین سرسخت او شد و با اشرف پهلوی به تشکیل جناح مخالفین درباری پرداخت. او با عده ای از مخالفین مصدق در مجلس ارتباط داشت و یکی از قطبهای مهم فشار علیه مصدق به حساب می آمد. از جمله افرادی که جزو یاران ملکه مادر به حساب می آمدند جمال امامی، محمدعلی نصرتیان، محمدعلی شوشتری، منوچهر تیمورتاش و مهدی پیراسته بودند. شدت این اقدامات به حدی بود که به دستور دکتر مصدق ملکه مادر و دخترش اشرف از ایران تبعید گشتند.

پس از کودتای ۱۳۳۲ ملکه زندگانی جدید خود را در رفاه کامل شروع کرد و این بار علاوه بر دخالت در امور زندگی فرزندان خویش، به معاملات و سرمایه گذاریهای داخلی و خارجی پرداخت و ظرف مدت کوتاهی یکی از سرمایه داران بزرگ ایران گشت.

او مدت ۳۵ سال با قدرت کامل در دربار پهلوی زندگی کرد و در زمان انقلاب ۱۳۵۷ به کاخ خود در امریکا فرار نمود و همراه فرزندش شمس در آنجا ساکن شد. اندکی بعد به بیماری مبتلا شد و چندی در بیمارستان بستری گشت. و بالاخره در ناباوری اخراج و فوت فرزندش محمدرضاشاه در یکی از بیمارستانهای امریکا در حالی که در تنهایی کامل بسر می برد بدرود حیات گفت.

3- اشرف پهلوی
 تصویر 


اشرف در روز چهارم آبان ۱۲۹۸ ه- ش چند ساعت پس از تولد محمدرضا پهلوی در خانه ای واقع در کوچه ضلع شمال شرقی میدان حسن آباد تهران به دنیا آمد.

انواع قمار در دربار پهلوی به شکل یک تفریح روزمره درآمده بود. اما در دربار هیچ کس در قماربازی به پای اشرف نمی‌رسید.

ترانزیت مواد مخدر از دیگر سرگرمی های خواهر دوقلوی شاه بود که خودش می گوید به خاطر اینکه به همراه ولیعهد و پادشاه ایران به دنیا آمده بود هیچ گاه انتظار محبت ویژه از سوی خانواده نداشت و این امر بر مشکلات روحی او می افزود.

ازدواج اجباری او با محمد قوام که به دستور پدرش انجام شد در شکل گیری بی بندو باری او نیز موثر بود.

4- مریم رجوی
 تصویر مریم رجوی، با نام اصلی مریم قجر عضدانلو، در سال ۱۳۳۲ متولد شد. او پس از دوران تحصیل دبستان و دبیرستان وارد دانشگاه صنعتی شریف شد و در رشته مهندسی متالورژی فارغ التحصیل شد. او در یک خانواده مسلمان غیر سنتی متولد شده و تا دوران آشنائی با مجاهدین بی حجاب بود.

او ابتدا با ابریشم چی یکی از اعضای گروهک مجاهدین ازدواج کرد اما بعد ها در یک اقدام انقلابی! در یک روز از او طلاق گرفت و با مسعود رجوی ازدواج کرد.

او این روز ها خود را رئیس جمهور منتخب ایران می داند! و می گوید پس از تغییر حکومت در ایران قرار است رئیس جمهور شود.

گروه مجاهدین خلق که مریم و مسعود رجوی رئیس آن بشمار می‌آیند، جنایاتشان برای تمامی مردم ایران شناخته شده است و نیازی به توضیح نیست.

این گروه در طی دوران جنگ تحمیلی و پیش از آن با همکاری صدام دست به جنایات متعددی در مرزهای ایران زدند و همچنین برنامه های متعدد ترور را نیز در ایران اجرا کرده اند.
Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
پست: 26
تاریخ عضویت: دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۹, ۱۱:۱۵ ب.ظ
محل اقامت: Eu
سپاس‌های ارسالی: 12 بار
سپاس‌های دریافتی: 79 بار

Re: 4 زن بد ذات تاریخ کشور

پست توسط Jolly-Rogers »

لااقل در زمان این انسانهای فاسد ، قمار بود ولی این درصد معتادین رو نداشتیم ، بیشترین اعدام های جهان بعد از چین رو نداشتیم ، و............
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 763
تاریخ عضویت: جمعه ۱۴ آبان ۱۳۸۹, ۱:۲۶ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 687 بار
سپاس‌های دریافتی: 2866 بار

Re: 4 زن بد ذات تاریخ کشور

پست توسط cheka »

جناب Jolley شما آمار داری !؟
دعا نکنید زندگی آسانی داشته باشید ، دعا کنید انسانهایی قوی باشید.

جان.اف.کندی
Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
پست: 26
تاریخ عضویت: دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۹, ۱۱:۱۵ ب.ظ
محل اقامت: Eu
سپاس‌های ارسالی: 12 بار
سپاس‌های دریافتی: 79 بار

Re: 4 زن بد ذات تاریخ کشور

پست توسط Jolly-Rogers »

در مورد اعدام ها که ۲ ساله ایران رکورد دوم اعدام پس از چین رو داره در مورد معتادین هم که منبع من رییس پلیس خود ایرانه که از چندین برابر شدن معتادین کشور خبر میداد و امار سازمان های مبارزه با مواد مخدر که اعلام میکنند که در تهران خرید شیشه از خرید سیگار راحت تر شده.......شما یکم اطرافت رو نگاه کن.......
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: 4 زن بد ذات تاریخ کشور

پست توسط Sami 1993 »

من به اطرافم نگاه کردم . به این نتیجه رسیدم .
اونایی که اعدام شده اند یا قتل کردن (حادثه سعادت آباد) ، یا به ناموس مردم تجاوز کرده اند ( پنجشنبه هفته پیش 3 نفر رو به همین خاطر دار زدند ) ، یا شرور بوده اند و یا ذ ن ا محسنه کرده است .
اگر همینطوری به این اعدامها بنگریم ، فکر می چه خبره . اما اگر درست بنگریم و ببینیم چرا اعدام شده اند از مسولین امر تشکر هم می کنیم .

درباره آمار مواد مخدر ، آن را قبول می کنم و این را هم قبول دارم که همه کارها رو که دولت نمی تواند انجام بدهد . خود مردم باید بخش اصلی قضیه رو با جلوگیری از ورود جوانان به این مرداب در دست بگیرند .
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 830
تاریخ عضویت: شنبه ۲ تیر ۱۳۸۶, ۱۱:۴۷ ب.ظ
محل اقامت: باختران
سپاس‌های ارسالی: 309 بار
سپاس‌های دریافتی: 2025 بار
تماس:

Re: 4 زن بد ذات تاریخ کشور

پست توسط ali1371 »

از اینها همه بدترترکان خاتون مادر سلطان محمد خدابنده بود که خدا لعنتش کنه باعث حمله ویرانگر مغول به ایران شد
  که ارتش ایران درجنگ کرد حماسه نبود معجزه بود
یاسرعرفات
 
وبلاگ من [External Link Removed for Guests]
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 114
تاریخ عضویت: جمعه ۱۲ آذر ۱۳۸۹, ۹:۳۲ ب.ظ
محل اقامت: تهران-پیروزی
سپاس‌های ارسالی: 318 بار
سپاس‌های دریافتی: 317 بار

Re: 4 زن بد ذات تاریخ کشور

پست توسط Omicron »

jolley Rogers ,

این اعدام ها نه تنها یک نکته منفی نیستش بلکه یه مزیت برا نظامه، فکرشو کردی اگه اینا اعدام نمیشدن و تو خیابون ها آزاد می چرخیدن، یا با یه محکومیت فرمالیته کوتاه مدت به اردو میرفتن چی میشد؟؟؟؟؟؟ یه لطفی کن با فکر نظر بده، تو طرفدار مردمی یا یه سری متجاوز و قاتل؟؟؟؟
 [FONT=Palatino Linotype]    [FONT=Palatino Linotype]   [FONT=Palatino Linotype]   [FONT=Palatino Linotype]   [FONT=Palatino Linotype]   [FONT=Palatino Linotype]    [FONT=Palatino Linotype]   [FONT=Palatino Linotype]   [FONT=Palatino Linotype]   [FONT=Palatino Linotype]   [FONT=Palatino Linotype]   [FONT=Palatino Linotype]   [FONT=Palatino Linotype]   [FONT=Palatino Linotype]   [FONT=Palatino Linotype]   [FONT=Palatino Linotype]   [HIGHLIGHT=#000000][FONT=Times New Roman]امام محمد باقر (ع) می فرمایند:   
 [FONT=Times New Roman][HIGHLIGHT=#4f6128](* هیچ چیز نزد خداوند محبوب تر از کاری نیست که بر آن مداومت شود هر چند که آن کار کوچک باشد.  [HIGHLIGHT=#4f6128] *)     [FONT=B Compset]   
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 78
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۲ دی ۱۳۸۸, ۵:۱۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 425 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار

Re: 4 زن بد ذات تاریخ کشور

پست توسط Hashashin »

واقعا متاسفم
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 509
تاریخ عضویت: شنبه ۱۳ آذر ۱۳۸۹, ۱۲:۰۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4134 بار
سپاس‌های دریافتی: 2138 بار

Re: 4 زن بد ذات تاریخ کشور

پست توسط interceptor »

[HIGHLIGHT=#7030a0]دوباره عکس ها رو این بار آپلود شده میذارم، چون بعضی ها عکس ها رو نداشتن  

مهد علیا:
تصویرتاج تاملوک آبرملو (ملکه مادر):
تصویراشرف پهلوی:
تصویرمریم رجوی:
تصویر
Junior Poster
Junior Poster
پست: 123
تاریخ عضویت: شنبه ۲۴ مهر ۱۳۸۹, ۷:۴۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 41 بار
سپاس‌های دریافتی: 249 بار

Re: 4 زن بد ذات تاریخ کشور

پست توسط farhadiannn »

از این زنان بدذات!!سه نفر تقریبا هیچکاره مملکت بوده اند و معلوم نیست بدذاتی انها چگونه کشف شده و تنها یکنفر که متاسفانه زیباترین و تحصیلکرده ترین انها هم هست _مریم رجوی_ زنی شرور و تروریست است.
مادر ناصرالدین شاه زنی پرده نشین و محبوس در حرمسرا بود و با توجه به تربیت شدن ناصرالدین شاه در تبریز و زیر دست امیرکبیر نفوذی روی او نداشته و در زمان سلطنت شوهرش نیز تنها یکی از زنان او بوده و هیچ فعالیتی از او گزارش نشده است.شایعه اینکه این زن قاتل امیرکبیر است خیلی عجیب و حتی مسخره است و سندیت تاریخی ندارد انتظار میرود دوستان اطلاعات تاریخی خود را از بعضی سریالهای دست چندم تلویزیونی که شعور مخاطب را به مسخره میگیرد برداشت نکنند.برای شناختن قاتل امیرکبیر باید ابتدا شخصیت او را خوب بشناسید و تحلیل کنید و بعد با توجه به وضعیت ایران در ان دوره و تغییراتی که امیرخواهان ان بود دشمنان قدرتمند او را بشناسید که مخالف اصلاحات در مملکت بودند و از مهمترین انها میتوان اشراف درباری نالایق و روحانیون را نام برد.ظاهرا چون مهدعلیا مانند بیشتر زنان ان دوره بیسواد و بی عرضه نبوده و از خودش نظری داشته است پس لاجرم باید بدذات نیز بوده باشد!
رضاشاه هم که کسی نبودکه به همسرش اجازه کوچکترین دخالتی درامور بدهد و اتفاقا برعکس نوشته ازدواجهای فرزندانش را هم خود رضاشاه ترتیب داد و این زن هیچکاره بود.بعد از سقوط رضاشاه هم اوضاع مملکت تا چندسال اشفته بود و شاه خود قدرتی نداشت تا چه رسد به مادر شاه! در سالهای بعدهم ایشان کاری انجام نداد مگر انکه به استناد این نوشته مهمانی دادن و در رفاه بودن را نشانه بدذاتی بدانیم.عزل و نصب نخست وزیر و سقوطمصدق و...توسط این زن ساده و کم سواد هم به شوخی میماند.شخصیت اشرف پهلوی هم خیلی سیاه نمایی می شود درصورتی که به جز یک زن مستقل و مقتدر چیز دیگری نبوده است.البته طبیعی است که برعلیه زنان درباری رژیم قبل مطلب نوشته شود اما نه مطلبی که توهین به شعور مخاطب باشد و او را احمق فرض کند.
در ضمن جنابjolley Rogers از زیاد شدن جرم و جنایت و اعتیادگفتند و نه اینکه چرا مجرم محاکمه میشود.
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: 4 زن بد ذات تاریخ کشور

پست توسط Sami 1993 »

در اینکه مهداولیا در قتل امیرکبیر دست داشته ، بر هیچ کس پوشیده نیست .

و اما اشرف پهلوی که انگاری خیلی ها می خواهند اورا پاک نشان دهند و یا از کارهای سیاهش تبرعه کنند .

اشرف پهلوی به گویا اسناد در زمان کودتای 28 مرداد ماه 1332 رابط شاه با کودتاچیان بوده است .
در رابطه با موااد مخدر ، یکبار وی را با ساکی پر از مواد در یکی از کشورهای اروپایی ( فرانسه یا سوئیس ) دستگیر می کنند که سر و صدای زیادی در اون موقع داشته است.
همینطور یکبار مافیای مواد مخدر به خودروی وی در فرانسه حمله کرده بودند.

در رابطه با عدم دخالت مهداولیا و تاج مولوک در قدرت در زمان شوهرانشان و حتی سرکوب این دو . همین باعث شکل گیری عقده و قدرت طلبی می شود .


در رابطه با اشرف پهلوی و مهد اولیا مراجه کنید به جلد اول کتاب ظهور و سقوط سلطنت پهلوی ( خاطرات ارتشبد حسین فردوست ) و دخترم فرح ( خاطرات فریده دیبا)
Junior Poster
Junior Poster
پست: 123
تاریخ عضویت: شنبه ۲۴ مهر ۱۳۸۹, ۷:۴۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 41 بار
سپاس‌های دریافتی: 249 بار

Re: 4 زن بد ذات تاریخ کشور

پست توسط farhadiannn »

در اینکه مهداولیا در قتل امیرکبیر دست داشته ، بر هیچ کس پوشیده نیستچه دلیل محکمی!اولا که مهداولیا نیست و مهد علیا است بعد هم به استناد چه دلیلی این حرف را می زنید؟اصلا چرا از قول همه صحبت می کنید؟ اتفاقا این موضوعی است که هیچگاه روشن نشد و هنوز هم کسی نمی تواند ثابت کند عامل قتل دقیقا که بود اما دشمنان قدرتمند و بانفوذ امیرکبیر را با کمی مطالعه می توانید پیدا کنید و بفهمید که امیرکبیر دشمنان بسیار قدرتمندتر بانفوذتر وخطرناکتر از مهدعلیا داشته است که برای قتل او دلایل بهتری داشته اند.

اشرف پهلوی به گویا اسناد در زمان کودتای 28 مرداد ماه 1332 رابط شاه با کودتاچیان بوده است .
در رابطه با مواد مخدر ، یکبار وی را با ساکی پر از مواد در یکی از کشورهای اروپایی ( فرانسه یا سوئیس ) دستگیر می کنند که سر و صدای زیادی در اون موقع داشته است.
همینطور یکبار مافیای مواد مخدر به خودروی وی در فرانسه حمله کرده بودند


دوست عزیز در کودتای 28 مرداد افرادی بودن که نقش کلیدی و بسیار مهمتر از رابط داشتند و اکنون بسیار هم مورد احترام هستند!! تا چه رسد به بدذات!اشرف پهلوی کاره ای نبوده اگر اون رابط نبود کسی دیگر رابط میشد.نسبت دادن کودتا به او مسخره است.
درباره مواد مخدر هم هیچ مدرک و سندی نیست و همگی شایعات است که اگر بود این مدارک را به پلیس تحویل داده و او را محکوم می کردند.
در ضمن شما از کجا می دانید چه کسانی عامل حمله به خودروی او در فرانسه بودند؟!! فکر نمی کنید اگر افراد حرفه ای مافیا قصد کشتن او را داشتند وی نمی توانست انقدر راحت فرار کند؟!!! شایعه سازی که کاری ندارد مادربزرگها هم به سادگی شایعه می سازند شنونده باید عاقل باشد!

در رابطه با عدم دخالت مهداولیا و تاج مولوک در قدرت در زمان شوهرانشان و حتی سرکوب این دو . همین باعث شکل گیری عقده و قدرت طلبی می شود


عجب دلیل محکم و قانع کننده ای! دیگر حسابی بدذات بودنشان را ثابت کردید. پس با این حساب هرمرد قدرتمندی که به زنش اجازه دخالت در امور کشور را ندهد زن عقده ای و قدرت طلب دارد! انهم زن و شوهرهای صد تا دویست سال پیش! واقعا متاسفم.بهتر نیست به جای انکه چندتا زن قدیمی مال حرمسرای عهدبوق را مسئول حوادث کشور بدانید دنبال دلایل سیاسی اجتماعی و جریانات مذهبی تعیین کننده باشید؟؟


در رابطه با اشرف پهلوی و مهد اولیا مراجه کنید به جلد اول کتاب ظهور و سقوط سلطنت پهلوی ( خاطرات ارتشبد حسین فردوست ) و دخترم فرح ( خاطرات فریده دیبا)نمی دانم من را چی فرض کردید اما قضاوت درباره این کتابها را به شنونده(خواننده) عاقل و اگاه واگذار می کنم.
چون برای تاریخ کشورم ارزش قائلم دیگراین بحث را ادامه نمی دهم.
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”