وطن پرستان آمریکایی با جنگ علیه ایران مخالفند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

وطن پرستان آمریکایی با جنگ علیه ایران مخالفند

پست توسط Sami 1993 »

امريكن‌فري‌پرس:
وطن‌پرستان آمريكايي با جنگ عليه ايران مخالفند
خبرگزاري فارس: يك هفته‌نامه آمريكايي در گزارشي با اشاره به پيامدهاي ناگوار حمله به ايران براي ايالات متحده تاكيد مي‌كند كه افراد آگاه و وطن‌پرست با چنين جنگي به شدت مخالفت مي‌كنند.

تصویر
به گزارش فارس، "جيم تاكر " روزنامه‌نگار با سابقه آمريكايي و نويسنده كتاب‌هاي زيادي در رابطه با گروه بيلدربرگ، طي گزارشي در هفته‌نامه "امريكن‌فري‌پرس " مي‌نويسد: اگرچه گروه بيلدربرگ با زيركي و دقت بر افكار عمومي كار مي‌كند تا حمله هوايي آمريكا به ايران در سال آينده را بپذيرند اما اين گروه با مخالفت‌ جدي آمريكايي‌هاي وطن‌دوست و قدرتمند روبرو شده است.
اين گزارش مي‌افزايد: گروه بيلدربرگ طي جلسه سري ماه ژوئن خود در اسپانيا تصميم گرفته بود تا آمريكا را وارد جنگي به سود اسرائيل كند تا با تداوم بحران مالي آمريكا در سال 2011، مجتمع‌هاي نظامي – صنعتي – بانكداري ثروتمندتر شده و قيمت نفت نيز افزايش پيدا كند.
در همين رابطه "نوريل روبيني " نويسنده كتاب "بحران اقتصادي " و استاد دانشگاه نيويورك مي‌گويد: احتمال حمله اسرائيل به ايران طي 12 ماه آينده وجود دارد. اما اگر چنين اتفاقي رخ دهد، قيمت نفت به سرعت افزايش پيدا مي‌كند و مثل تابستان سال 2008، يك ركود اقتصادي جهاني بوجود خواهد آمد.
تاكر در اين باره تصريح مي‌كند: قطعا اين اظهارات، نقشه و طرح‌ بيلدربرگ است. زيرا حمله اسرائيل كه آن هم با تجهيزات آمريكايي انجام مي‌شود، با حملات هوايي آمريكا ادامه خواهد يافت. و همين امر موجب مي‌شود تا ايالات متحده بيشتر غرق در بدهي شود و اقتصاد عميقا آسيب ديده اين كشور باز هم دچار مشكل شود و ركودي جهاني بوجود آيد.
اما تمامي اين نقشه‌ها از سوي اعضاي بيلدربرگ طراحي شده است كه در صنعت بمب‌سازي سرمايه‌گذاري كرده‌اند و مي‌خواهند با برانگيختن جنگ، نرخ توليدات نظامي را افزايش دهند.
اين گزارش مي‌افزايد: محمود احمدي‌نژاد رئيس‌جمهوري ايران در 26 جولاي با اشاره به آمريكا و اسرائيل گفت: آن‌ها تصميم گرفته‌اند تا طي سه ماه آينده دست‌كم به دو كشور در منطقه حمله كنند.
همزمان مقامات رژيم‌صهيونيستي نيز استدلال مي‌كنند كه رئيس‌جمهور اوباما كه خود دست‌پرورده بيلدربرگ است، بر خلاف ادعاهاي ظاهري خود،‌ آماده حمله به ايران شده است.
صهيونيست‌ها با نقل قول بخشي از سخنراني اوباما هنگام دريافت جايزه صلح نوبل كه گفته بود "زمان‌هايي خواهند رسيد كه استفاده از زور نه تنها ضروري مي‌شود بلكه از لحاظ اخلاقي نيز توجيه‌پذير خواهد بود. " به پذيرش جنگ افغانستان از سوي رئيس‌جمهوري آمريكا اشاره مي‌كنند.
جنگي كه تلفات و هزينه‌هاي آمريكا به شدت افزايش يافته است. بطوريكه آمار مرگ نيروهاي جنگي آمريكا در افغانستان به 1216 نفر رسيده است كه با احتساب تلفات 4413 نفري نيروهاي آمريكايي در عراق، اين تلفات به 5629 نفر مي‌رسد.
البته اين آمار تنها مرگ و مير فوري را شامل مي‌شود و آمار بسيار بيشتري كه بواسطه مرگ و ميرهاي ناشي از اثرات جنگ از جمله خودكشي، جراحت‌ و بيماري‌هاي جنگي بوقوع مي‌پيوندد را به حساب نياورده است.
گزارش امريكن‌فري‌پرس مي‌افزايد: ايهود باراك وزير جنگ اسرائيل دائما از ساخت تسليحات هسته‌اي توسط ايران مي‌نالد و اين در حالي است كه چنين ادعاهايي بارها از سوي ايران رد شده است.
در واقع احمدي‌نژاد اصرار دارد كه برنامه هسته‌اي كشورش تنها داراي اهداف صلح‌آميز است. هم‌چنين بازرسي‌هايي كه تاكنون از سايت‌هاي هسته‌اي ايران انجام شده نيز هيچ دليل و مدركي مبني بر تلاش ايران براي ساخت سلاح هسته‌اي را حاصل نكرده است.
تاكر با مقايسه برنامه هسته‌اي ايران با رژيم‌صهيونيستي مي‌نويسد: ايران بازرسان بين‌المللي را به تاسيسات هسته‌اي خود دعوت كرده است اما اسرائيل كه دست‌كم از سال 1962 مجهز به تسليحات هسته‌اي است، اجازه بازرسي از تاسيسات خود را نمي‌دهد.
اين گزارش مي‌افزايد: باراك معتقد است كه يكي از مسيرهاي جنگ با ايران، لبنان است. به همين خاطر وي مي‌گويد كه حزب‌الله زرادخانه‌اي از 40 هزار موشك را از سوي ايران دريافت كرده است. اما اين ادعا نيز از سوي مقامات مسئول رد شده است.
هم‌چنين حمله چهار سال پيش اسرائيل به لبنان نيز از سوي گروه‌هاي صلح‌طلب بين‌المللي و حتي بسياري از گروه‌هاي حاضر در سرزمين‌هاي اشغالي محكوم شد.
اين گزارش با بيان دلايل شليك موشك‌هاي حزب‌الله مي‌نويسد: در پاسخ به ترورها و قتل‌هاي غيرقانوني سران حزب‌الله توسط نظاميان اشغالگر اسرائيل و هم‌چنين كشتار و شكنجه غيرنظاميان و كودكان، حزب‌الله به سوي نظاميان اسرائيلي موشك شليك كرد.
اما باراك شليك همين موشك‌ها را به عنوان مجوزي براي جنگ مي‌بيند. بطوريكه او گفته است كه اگر موشك‌هاي حزب‌الله به تل‌آويو برسند، "ما اين امر را به منزله مجوز هدف قرار دادن هر گونه هدفي در خاك لبنان مي‌بينيم. " كه اين امر مي‌تواند منجر به جنگ غيرمستقيم اسرائيل با ايران شود.
تاكر ادامه مي‌دهد: جلسات بيلدربرگ در حقيقت جلساتي براي طراحي‌هاي سري جهاني هستند كه هر ساله از سوي افراد با نفوذ رسانه‌اي، بانكداران قدرتمند و منتخبي از سياستمداران انجام مي‌شود. اين ديدارها كه از سال 1954 شروع شده‌اند، در هتل‌هاي گرانقيمت و تحت حفاظت افراد مسلح انجام مي‌گيرند و از هرگونه پوشش مستقيم رسانه‌اي نيز جلوگيري مي‌شود.
بر اساس اين گزارش، آمريكايي‌هايي كه خواهان جنگ با ايران هستند، شامل افراد برجسته‌اي از گروه بيلدبرگ از جمله "ديك چني " معاون رئيس سابق رئيس‌جمهور، "كاندوليزا رايس " وزير خارجه سابق، "دونالد رامسفلد " وزير دفاع سابق، "پاول ولفويتز " رئيس سابق بانك جهاني و "داگلاس فيت " طراح جنگ عراق مي‌شود.
اين گزارش در انتها مي‌نويسد: اگر اين نومحافظه‌كاران جنگ‌طلب اقدامي برجسته در راستاي حمله به ايران انجام دهند، آيا مردم آمريكا و شهروندان آگاه ديگر كشورها سرانجام مي‌توانند حقيقت را ببينند و ماشين كشتاري را كه طي 10 سال گذشته در افغانستان و هفت سال گذشته در عراق، خون و سرمايه مردم را مصرف كرده‌اند، متوقف سازند؟

انتهاي پيام/
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”