آمریکا به ایران حمله نخواهد کرد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

آمریکا به ایران حمله نخواهد کرد

پست توسط Sami 1993 »

هفته‌نامه مصري الاهرام:
آمريكا به ايران حمله نخواهد كرد
خبرگزاري فارس: يك هفته‌نامه مصري در مقاله‌اي به تهديدات اخير مقامات آمريكايي در خصوص حمله نظامي به ايران اشاره كرد و با ذكر دلايلي تأكيد كرد كه آمريكا به ايران حمله نخواهد كرد.

تصویر
به گزارش فارس، هفته‌نامه مصري "الاهرام " در گزارشي به اظهارات اخير مقامات آمريكايي در ارتباط با اقدام نظامي عليه ايران اشاره و تأكيد كرد كه هرگونه اقدام نظامي عليه ايران منجر به ايجاد تغييراتي كه آمريكا و رژيم صهيونيستي در ايران به دنبال آن هستند، نمي‌شود.
اين گزارش مي‌افزايد، زماني‌كه دريادار "مايكل مولن " رئيس ستاد مشترك ارتش آمريكا در شبكه "ان بي سي " اعلام كرد كه پذيرفتن ايران تسليحاتي غيرقابل پذيرش است و همچنين تأكيد كرد كه آمريكا طرح‌هايي را براي حمله به ايران در صورت هسته‌اي شدن اين كشور در ذهن دارد، اين بينش در بسياري از كشورهاي خاورميانه به وجود آمد كه حمله آمريكا و احتمالاً رژيم صهيونيستي به ايران قريب‌الوقوع است.
اين هفته‌نامه مصري با اشاره به اين مطلب افزود كه قابل توجه است كه اظهارات مولن درباره برنامه هسته‌اي ايران چندان جديد نبوده است و اينكه اظهارات وي موضع جديدي از آمريكا در خصوص حمله نظامي يا عدم حمله نظامي به ايران را منعكس نكرده است.
بر اساس اين گزارش، "ديويد پترائوس " فرمانده سابق فرماندهي مركزي آمريكا و فرمانده كنوني نيروهاي آمريكايي در افغانستان اواخر سال گذشته نيز همين اظهارات مشابه را بيان كرد كه اظهارات آنموقع وي نيز ترسي را در جهان عرب به وجود آورد كه حمله آمريكا به ايران بر روي ميز قرار دارد.
الاهرام ادامه داد كه جو سياسي داخلي آمريكا آمادگي جنگي ديگر در خاورميانه را ندارد زيرا ارتش اين كشور آماده عقب‌نشيني از عراق و افغانستان مي‌شود و طبق راهبرد كنوني آمريكا، نظاميان آمريكايي در نظر دارند تا پايان ماه جاري ميلادي از عراق خارج شوند و تمامي نيروهاي اين كشور تا پايان سال 2011 عراق را ترك خواهند كرد و اين زمانبندي به "باراك اوباما " رئيس‌جمهوري آمريكا زمان مي‌دهد تا خود را براي انتخابات مياندوره‌اي و انتخابات رياست‌جمهوري سال 2012 آمريكا آماده كند.
هفته‌نامه الاهرام اينگونه نوشت كه تا پايان ماه جاري ميلادي، مأموريت نيروهاي آمريكايي در عراق از جنبه مبارزه‌اي به آموزشي تغيير خواهد كرد كه اين مسئله نشان مي‌دهد كه بعيد است كه آمريكا عليه ايران اقدام نظامي انجام دهد.
بر اساس اين گزارش، جو عملياتي كنوني در منطقه خاورميانه براي انجام يك حمله نظامي موفق مساعد نيست و انعكاس خوبي براي منافع آمريكا و هم‌پيمانان و شركاي آمريكا در منطقه نخواهد داشت.
اين هفته‌نامه سپس با ذكر اين موارد تصريح كرد كه آمريكا در آينده‌اي نزديك و در فضاي سياسي كنوني عليه ايران اقدام نظامي انجام نخواهد داد و تنها به دنبال آن است تا بتواند با استفاده از رهبرد بازدارندگي، ايران را از ادامه برنامه هسته‌اي بازدارد.
اين هفته‌نامه مصري در پايان گزارش خود با اشاره به موارد مذكور نوشت كه اگر آمريكا تصميم به حمله عليه ايران بگيرد، كشورهاي عربي خليج فارس بيشترين ضررها را متحمل خواهند شد و به همين دليل به نظر نمي‌رسد كه آمريكا تمايل داشته باشد تا ثبات هم‌پيمانان و شركاي عرب خود در خليج فارس را خدشه‌دار كند زيرا اين مسئله نه نتها به اقتصاد ضعيف جهاني بلكه به اقتصاد آمريكا خسارات بيشتري وارد مي‌آورد.
انتهاي پيام/+
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”