نشریه اقتصادی مید:تحریم بنزین فشار مهمی به ایران نیاورده است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

نشریه اقتصادی مید:تحریم بنزین فشار مهمی به ایران نیاورده است

پست توسط Sami 1993 »

نشريه اقتصادي ميد:
تحريم بنزين فشار مهمي به ايران وارد نياورده است
خبرگزاري فارس: نشريه اقتصادي ميد با اشاره به تلاش‌هاي آمريكا براي ممانعت از صادرات بنزين به ايران اذعان كرد، ايران نشانه اندكي از فشار را در اين رابطه از خود بروز داده است.

تصویر
به گزارش گروه اقتصاد بين الملل فارس، اين هفته نامه انگليسي نوشت: «واردات در حال حاضر 30 تا 40 درصد تقاضاي بنزين ايران را تامين مي كند اما تاكنون ايران نشانه اندكي از فشار و سختي را از خود بروز داده است در حالي كه بيش از يك سال است اين كشور عرضه كنندگان بنزين خود را به طور مرتب از دست مي دهد».
اين گزارش در ادامه به روند كاهشي مصرف بنزين در ايران اشاره كرده و از كاهش مصرف بنزين در ايران به كمترين رقم از ابتداي سال جاري ايراني خبر داده است.
بر اساس اين گزارش دولت ايران علاوه بر سياست كاهش مصرف طرحي را نيز براي افزايش ظرفيت توليد به اجرا گذاشته است. سازمان بين المللي انرژي با قابل تحقق دانستن طرح هاي ايران پيش بيني كرده است ايران طي 5 سال آينده بتواند واردات بنزين خود را 75 درصد كاهش دهد.
در عين حال ايران معتقد است طي اين مدت مي تواند علاوه بر تامين نياز داخلي به صادركننده بنزين تبديل شود. اجراي طرح هدفمندي يارانه ها نيز تا حدزيادي مصرف بنزين در ايران را كاهش خواهد داد و به خودكفائي ايران كمك مي كند.
ميد در عين حال به خودداري شركت ليود انگليس از صدور اسناد اعتباري براي صادرات بنزين به ايران اشاره كرده و نوشته است اين كار واردات بنزين براي ايران را مشكل تر خواهد كرد.
انتهاي پيام/ص
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”