در پي اعلام خروج دارايي‌هاي ايران از اروپا رخ داد:

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

در پي اعلام خروج دارايي‌هاي ايران از اروپا رخ داد:

پست توسط Sami 1993 »

در پي اعلام خروج دارايي‌هاي ايران از اروپا رخ داد:
شوك رسانه‌هاي دنيا از اقدام متقابل ايران در جنگ اقتصادي با غرب
خبرگزاري فارس: پايگاه‌هاي خبري در پي انتشار گفتگو با رئيس كل بانك مركزي ايران و اعلام اقدامات پيشگيرانه و خروج منابع بانكي از اروپا به پوشش وسيع اين خبر پرداختند و از اقدام متقابل ايران در اين زمينه شوكه شدند.

تصویر
به گزارش خبرنگار اقتصادي باشگاه خبري‌ فارس «توانا»، خبرگزاري فارس روز جمعه در خبري به نقل از رئيس بانك مركزي ايران اعلام داشت كه منابع بانك‌هاي ايراني از اروپا خارج شده است و اين بانك قبل از تحريم منابع اين بانك‌ها را خارج كرده است.
وي درباره مشكلات پيش‌رو در اين مورد افزود: در حال حاضر هيچ مشكلي براي بانك‌هاي كشور در خصوص بلوكه كردن منابع توسط اتحاديه اروپا وجود ندارد.
در پي انتشار اين خبر پايگاه‌هاي مهم خبري در كمتر از چند ساعت به بازتاب ابعاد مختلف خروج دارايي‌هاي ايران از اروپا پرداختند.
نكته قابل توجه در گزارش پايگاه‌هاي خبري شوكه شدن رسانه‌هاي غربي از اقدام زودتر از موعد ايران در شش ماه گذشته -سه ماه قبل از اعمال تحريم‌هاي جديد- در خروج اين منابع از كشورهاي اروپايي و اقدام متقابل و برگ برنده ايران در اين زمينه است.
خبرگزاري رويترز در گزارشي با عنوان "اعلام ايران مبني بر خروج دارايي‌هاي خود از بانك‌هاي اروپا "، ادامه داد: بانك مركزي ايران ادعا كرده است كه تحريم ها نتوانسته است تاثيري و محدوديتي براي ايران بدنبال داشته باشد.
خبرگزاري فرانسه نيز در گزارشي با اعلام خروج دارايي‌هاي ايران از اروپا، اين اقدام را راهي براي فرار از تحريم‌هاي بين‌المللي توصيف كرد.
اين پايگاه خبري تحريم‌هاي بين‌المللي را در پي اقدام ايران براي به پيش بردن برنامه اتمي اين كشور براي دستيابي به سوخت هسته‌اي عنوان كرد و به نقل از خبرگزاري فارس افزود: ايران از شش ماه گذشته خود را براي مقابله با تحريم‌هايي كه از 9 ژوئن بر ايران تحميل شده است، آماده كرده است.
پايگاه خبري ريانوستي روسيه نيز اين اقدام بانك مركزي را بعنوان اقدامي احتياطي براي مقابله با تحريم‌هاي احتمالي اتحاديه اروپا خواند و افزود كه قدرت‌هاي غربي ايران را به دستيابي به بمب هسته‌اي متهم كرده‌اند و اين در حالي است كه تهران بر صلح آميز بودن برنامه هسته‌اي خود تاكيد ورزيده است.
پايگاه خبري نيوز 24 اقدام ايران را براي خروج منابع بانكي خود از اروپا، اقدامي براي مقابله با تحريم‌هاي بين‌المللي عنوان كرد و برنامه‌ريزي بانك مركزي براي مقابله با تحريم‌ها در شش ماه گذشته را "اقدام متقابل ضروري " ناميد.
پايگاه خبري عرب مانيتور نيز با درج اين خبر خروج منابع بانكي ايران از اروپا را عملي برخاسته از "جنگ اقتصادي " با آمريكا و كشورهاي غربي توصيف كرد.
انتهاي پيام/ص
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”