وزير خارجه روسيه :منزوی کردن ایران عواقب بدی برای دنیا دارد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

وزير خارجه روسيه :منزوی کردن ایران عواقب بدی برای دنیا دارد

پست توسط Sami 1993 »

وزير خارجه روسيه اعلام كرد:
مخالفت روسيه با تحريم ايران؛ منزوي كردن ايران عواقب بدي براي دنيا دارد
خبرگزاري فارس: وزير امور خارجه روسيه با تاكيد بر سهيم كردن ايران در مذاكره درباره مسائل جهاني و اينكه منزوي كردن ايران عواقب بدي براي دنيا دارد، مخالفت كشورش را با تحريم ايران خارج از چارچوب شوراي امنيت اعلام كرد.

تصویر
به گزارش فارس، "سرگي لاوروف " امروز با اشاره به موضوع هسته‌اي ايران، تحريم تهران را در خارج از چارچوب آنچه در شوراي امنيت بر آن توافق شده است، رد كرد.
به گزارش پايگاه خبري "روسيا اليوم "، وزير خارجه روسيه كه در مركز روابط بين‌الملل در مسكو سخنراني مي‌كرد، انزواي ايران را به زيان جامعه بين‌الملل دانست و اعلام كرد: كشوري مانند ايران را نمي‌توان منزوي كرد بدون اينكه عواقب دشواري براي منطقه و همه دنيا نداشته باشد.
اين مقام روسي با بيان اينكه كشورهاي 1+5 مسئوليت‌ زيادي براي حل موضوع هسته‌اي ايران قائل هستند، بر اهميت استفاده قالب‌هاي اجتماعي براي تعامل با ايران تاكيد كرد.
سرگي لاوروف همچنين با درخواست از ايران براي همكاري بيشتر با آژانس بين‌المللي انرژي اتمي، تاكيد كرد كه مسئله ايران، راهكار نظامي ندارد.
با آنكه ايران تاكنون به تمام سوالات فني آژانس بين‌المللي انرژي اتمي پاسخ داده است، لاوروف از ايران خواست تا به آنچه وي سوالات باقي مانده خواند، پاسخ بدهد.
وزير خارجه روسيه در ادامه تاكيد كرد كه كشورش تحريم بين‌المللي ايران خارج از چارچوب آنچه در شوراي امنيت بر آن توافق شده است، رد مي‌كند.
روسيا اليوم در ادامه گزارش كرد: لاوروف همچنين از تاكيد "باراك اوباما " رئيس جمهوري آمريكا بر استفاده از شيوه‌اي كه به عادي‌سازي روابط با ايران منتهي مي‌شود استقبال كرد و وارد شدن ايران به روند مذاكره درباره مسائل منطقه‌اي و جهاني را سبب انعكاس مثبت اين امر بر موضع سران ايران دانست.
بنا بر اين گزارش، لاوروف گفت: به نظر مي‌رسد واشنگتن دريافته است كه گام‌هاي هماهنگ با هدف سهيم كردن ايران در مذاكرات، مذاكراتي كه درباره مسائل منطقه‌اي است، بر سياست‌هاي ايران تاثير مثبت مي‌گذارد.
لاوروف در ادامه بر لزوم اعتمادسازي و اجراي اقدامات اعتمادآميز تاكيد و اعلام كرد كه مي‌توان اين كار را با تامين سوخت نيروگاه اتمي تحقيقاتي تهران يا همكاري با تهران در مسائل افغانستان آغاز كرد.
انتهاي پيام/+

[HR][HR]
ببخشید مگر خارج از چهارچوب این شورا(دیگر مشروعیت خودشو از دست داده) چیزی مانده که شما تحریم نکرده ایدتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویر
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”