عدم برگزاري "روز جهاني قدس " در كشورهاي عربي مايه تاسف است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

عدم برگزاري "روز جهاني قدس " در كشورهاي عربي مايه تاسف است

پست توسط Sami 1993 »

عدم برگزاري "روز جهاني قدس " در كشورهاي عربي مايه تاسف استتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویر
خبرگزاري فارس: روزنامه فرامنطقه‌اي "القدس العربي " عدم برگزاري روز جهاني قدس در كشورهاي عربي و تحريم اين روز از سوي رژيم‌هاي عربي را تاسف‌انگيز خواند.

تصویر
به گزارش فارس به نوشته القدس العربي، در ايران ديروز صد‌ها هزار نفر در راهپيمايي روز جهاني قدس شركت كردند و شعارهايي عليه رژيم صهيونيستي و آمريكا سر دادند.
اين روزنامه نوشت: اعراب روز جهاني قدس را برگزار نمي‌كنند زيرا رژيم‌هاي عربي نمي‌خواهند ملت‌هاي آنها درد و رنج‌هاي شهر قدس تحت اشغال را به ياد آورند و احساسات ملي آنها تحريك شود بلكه حتي [در صورت برگزاري اين مراسم] كوتاهي اين رژيم‌ها در كمك به اين شهر مقدس و اهالي آن نيز اشكار مي‌شود.
اين روزنامه با اشاره به خشم رژيم‌هاي عربي از برگزاري مراسم روز جهاني قدس از سوي ايران نوشت: در سايه يهودي‌سازي قدس و حفاري‌هاي مستمر در سطح زيرين مسجدالأقصي و تلاش براي تاسيس معبد يهودي بر روي ويرانه‌هاي اين مكان مقدس، همبستگي همه مومنان در سراسر جهان اسلام و نه فقط در ايران ضروري است.
القدس العربي همچنين نوشت: تصادفي نيست كه محور مقاومت(سوريه، ايران، لبنان و غزه) روز قدس را برگزار مي‌كنند در حاليكه رژيم‌هاي به اصطلاح "ميانه‌رو " عربي سرگرم سرپوش گذاشتن بر مذاكرات سازش فلسطيني و اسرائيلي و حمايت از تلاش‌هاي آمريكا براي ازسرگيري اين مذاكرات بر اساس شروط اسرائيلي هستند.
القدس العربي در ادامه نوشت: از اينكه رژيم‌هاي رسمي عربي روز جهاني قدس را تحريم كرده‌اند، متاسفيم زيرا سزاوارتر اين بود كه ما اعراب اين روز را برگزار كنيم و همبستگي خود را با اهالي مقاوم و پايدار شهر قدس اعلام كنيم، اين تحريم‌ها بارديگر دلايل فروپاشي اراده اعراب و ادامه اشغالگري اسرائيل در طول سال‌هاي گذشته را ثابت مي‌كند.
انتهاي پيام/+
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”