ايتاليا در موضوع هسته‌اي ايران دنباله‌روي آمريكا نيست

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

ايتاليا در موضوع هسته‌اي ايران دنباله‌روي آمريكا نيست

پست توسط Sami 1993 »

ايتاليا در موضوع هسته‌اي ايران دنباله‌روي آمريكا نيست
خبرگزاري فارس: نخست وزير سابق ايتاليا گفت: ايتاليا در خصوص موضوع هسته‌اي ايران دنباله‎روي آمريكا نيست و اين‎طور نيست كه ما همانند بچه‎مدرسه‌اي كه به‎دنبال معلم خود است به‏دنبال آمريكا باشيم.

تصویر
به گزارش خبرنگار سياست خارجي خبرگزاري فارس، رومانو پرودي نخست وزير سابق ايتاليا پيش از ظهر امروز يكشنبه در نشست «اروپا؛ بحران مالي و انتظارات آتي» كه در دانشكده روابط بين‌الملل وزارت خارجه برگزار شد، اهميت اروپا در جهان امروز را بسيار مهم و اساسي خواند و يادآور شد: اتحاديه اروپا مي‌تواند نقش مهمي در راه‌حل‌هاي ديپلماتيك ايفا كند.
وي با بيان اينكه شناخت اين مسئله به ما كمك مي‌كند تا فهم بهتري از اتحاديه اروپا داشته باشيم، اظهار داشت: توسعه و گسترش مناسبات اصول مالي براي خروج از بحران اقتصادي الزامي است و اتحاديه اروپا به دليل موقعيت خود مي‌تواند در خروج جهان از بحران مالي نقشي اساسي ايفا كند.
نخست وزير سابق ايتاليا در خصوص روابط ايران و اتحاديه اروپا در شرايط كنوني با توجه به تحريم‌ها گفت:‌ شما نبايد تصور كنيد كه اين اتحاديه يك سوپرمن است چرا كه خودش به اندازه كافي مشكل دارد.
پرودي ادامه داد: تنها دو درصد از اتحاديه اروپا از اين قاعده مستثني است اما اين 2 درصد مشكلي را حل نمي‌كند.
وي با ذكر اين نكته كه كل اتحاديه اروپا بايد از همه ظرفيت‌هاي كشاورزي، صنعتي و ... استفاده كند تا از اين بحران خارج شود، افزود: به نظر من بزرگترين هديه اروپا به جهان، احترام به عقايد افراد مختلف است.
نخست وزير سابق ايتاليا در خصوص برنامه هسته‌اي ايران و موضع ايتاليا در اين خصوص نيز گفت:‌ ايتاليا دنباله‎روي آمريكا نيست و اين‎طور نيست كه ما همانند بچه مدرسه‌اي كه به دنبال معلم خود است به دنبال آمريكا باشيم.
وي در خصوص نقش عدالت و انصاف در روابط بين‌الملل گفت: بايد تلاش زيادي كنيم تا به مرحله اجراي عدالت و انصاف در جامعه جهاني برسيم. امروز نسبت به 10 سال گذشته پيشرفت‌هاي زيادي حاصل شده، اما هنوز راه زيادي باقي است.
انتهاي پيام/خ
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”