چین قاطعانه مخالف تحریم یک جانبه غرب و آمریکا علیه ایران است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

چین قاطعانه مخالف تحریم یک جانبه غرب و آمریکا علیه ایران است

پست توسط Sami 1993 »

عضو شوراي رهبري جمهوري خلق چين در ديدار با احمدي‌نژاد:
چين قاطعانه مخالف تحريم يك جانبه ‌غرب و آمريكا عليه ايران است
خبرگزاري فارس: لي چانگ عضو شوراي رهبري جمهوري خلق چين تأكيد كرد: چين به طور قاطع مخالف تحريم يك جانبه كشورهاي غربي و آمريكا عليه ايران است.

تصویر
به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از دفتر امور رسانه‌هاي رياست جمهوري، "لي چانگ " عضو شوراي رهبري جمهوري خلق چين امروز سه‌شنبه در ديدار با محمود احمدي‌نژاد رئيس جمهور كشورمان ‌با اشاره به اينكه عملكرد دولت ايران مورد احترام مردم چين است‌، گفت‌: دولت ايران همواره پايبند اصول واحدي در جهان بوده و اين موضوع قابل احترام است.

* دولت چين هميشه ‌به سياست همكاري با ايران پايبند ‌است

وي با قدرداني از نقش شايان جمهوري اسلامي ايران در توسعه روابط با چين تأكيد كرد: دولت چين هميشه خود را دوست نزديك و سنتي ملت ايران مي‌داند و هميشه به سياست همكاري با ايران پايبند بوده است‌.

لي چانگ افزود: چين هميشه با ديدگاه استراتژيك و با دور انديشي مناسبات دو كشور را دنبال مي‌كند و تمايل دارد با تلاش‌هاي مشترك‌، همكاري‌هاي دو كشور را در زمينه‌هاي مختلف تقويت كند و مناسبات دو كشور را هر چه بيشتر ارتقاء دهد.

* چين از حق استفاده صلح‌آميز هسته‌اي ايران ‌قاطعانه حمايت مي‌كند

وي در ادامه با تاكيد بر اينكه چين از حق استفاده صلح‌آميز هسته‌اي ايران به طور كامل و قاطع حمايت مي‌كند‌، گفت‌: چين حق مشروع استفاده صلح‌آميز را براي ايران به‌عنوان عضو منع گسترش سلاح‌هاي هسته‌اي حمايت مي‌كند و هميشه خواهان حل و فصل موضوع هسته‌اي ايران از طريق گفت وگو و مذاكره است‌.

* چين مخالف تحريم و اتخاذ فشار در خصوص پرونده هسته‌اي ايران است

عضو شوراي رهبري جمهوري خلق چين تأكيد كرد‌: چين مخالف تحريم و اتخاذ فشار در خصوص پرونده هسته‌اي ايران است و همواره نصيحت كرده است كه اين پرونده بايد از طريق گفت و گو حل و فصل شود‌‌.

* چين قاطعانه مخالف تحريم يك‌جانبه كشورهاي غربي و آمريكا عليه ايران است

لي چانگ افزود: چين به طور قاطع مخالف تحريم يك جانبه كشورهاي غربي و آمريكا عليه ايران است.
عضو دائمي شوراي سياسي كميته مركزي خلق چين‌، با اشاره به سياست‌هاي دو گانه آمريكا در جهان گفت: آمريكا و برخي قدرت‌ها با استفاده از نيروي نظامي، سياست‌هاي سلطه‌جويانه خود را اعمال مي‌كنند و در قبال اين وضعيت بايد تاكتيك و هنر مناسبي اتخاذ كرد تا اين گونه اقدامات مهار شود.

وي خاطر‌نشان كرد: ايران كشوري مهم در منطقه به حساب مي‌آيد و پيشرفت و اقتدار ايران در كنار ساير كشورهاي در حال توسعه مي‌تواند به تغيير نظام ناعادلانه موجود كمك كند.
انتهاي پيام/ك
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”