مجلس آمريكا تحريم‌هاي تجاري عليه چين را تصویب کرد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

مجلس آمريكا تحريم‌هاي تجاري عليه چين را تصویب کرد

پست توسط Sami 1993 »

مجلس نمايندگان آمريكا طرح اعمال تحريم‌هاي تجاري عليه چين را تصويب كرد
خبرگزاري فارس: در پي افزايش مناقشات ارزي واشنگتن-پكن، مجلس نمايندگان آمريكا روز گذشته طرح اعمال تحريم‌هاي تجاري عليه كالاهاي چيني را به تصويب رساند.

تصویر
به گزارش مانيتورنگ فارس به نقل از شبكه تلويزيوني الجزيره، مجلس نمايندگان آمريكا روز گذشته با 384 راي مثبت در برابر 79 راي منفي طرح اعمال تحريم‌هاي تجاري عليه كالاهاي چيني را تصويب كرد كه بر اساس آن دولت آمريكا مي‌تواند شرايط و ضوابط بيشتري را عليه كلا‌هاي وارداتي چين به اين كشور تحميل كند.
بنا بر اين گزارش، نانسي پلوسي رئيس مجلس نمايندگان آمريكا پس از تصويب طرح اعمال تحريم‌هاي تجاري اعلام كرد كه اين طرح اهرم فشار سران كاخ سفيد در مذاكرات با مقامات چيني است و مشخص مي‌كند در صورتي كه چين خواستار روابط تجاري قوي با آمريكا است بايد بر اساس قواعد تجاري عمل كند.
اين گزارش افزود: براي تبديل شدن اين طرح به قانون در آمريكا، مجلس سناي اين كشور نيز بايد طرح اعمال تحريم‌هاي تجاري عليه چين را به تصويب برساند كه با توجه به در پيش بودن انتخابات ميان‌دوره‌اي كنگره در ماه نوامبر، جو مناسبي بر اين مجلس حاكم نيست.
"ساندر لوين " رئيس كميته تامين بودجه مجلس نمايندگان آمريكا اعلام كرد كه دستكاري رئيس جمهور چين در نرخ ارز اين كشور بسياري از فرصت‌هاي شغلي در آمريكا را از بين برده است و مشكلات جدي ايجاد كرده است كه نيازمند اقدام قاطعانه در برابر آن است.
پيش از راي‌گيري طرح مورد نظر در مجلس نمايندگان، بانك مركزي چين متعهد شد كه شرايط مديريت نرخ مبادله ارز خود را بهبود بخشد و انطاف‌پذيري نرخ يوان را افزايش دهد.
هفته گذشته كنگره آمريكا طرحي را تصويب كرد كه بر اساس آن به وزارت دارايي و بازرگاني اين كشور اجازه مي دهد تحريم هاي تجاري جديدي را بر ضد چين اعمال كند.
اين در حالي است كه چن جيان معاون وزير بازرگاني در واكنش به تصويب اين طرح تصريح كرد دولت چين بر اساس منافع ملي خود سياستهاي ارزي و اقتصادي را تعيين مي كند و فشارهاي خارجي هيچ نقشي در اين زمينه نخواهد داشت. ما كليه تصميمات اقتصادي و تجاري خود را بر اساس شرايط اقتصادي جهان و منافع ملي اتخاذ مي كنيم و فشارهاي بين المللي تاثيري در اين مساله نخواهد داشت.
مقامهاي آمريكايي فشار زيادي را براي افزايش ارزش يوان به چين وارد مي كنند. به اعتقاد كارشناسان غربي ارزش يوان چين 40 درصد كمتر از ارزش واقعي آن است.
گزارش‌هاي رسيده حاكي از آن است كه باراك اوباما رئيس جمهور آمريكا در ديدار اخير خود با ون ژيابائو نخست وزير چين در حاشيه مجمع عمومي سازمان ملل در نيويورك خواستار اقدام بيشتر و سريعتر پكن براي اصلاح سياستهاي ارزي و تجاري شده بود.
انتهاي پيام/+
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”