الجزيره از خودكفايي 90درصدي ايران در بخش كشاورزي خبر داد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

الجزيره از خودكفايي 90درصدي ايران در بخش كشاورزي خبر داد

پست توسط Sami 1993 »

با اشاره به ناكارآمدي تحريم‌ها؛
الجزيره از خودكفايي 90درصدي ايران در بخش كشاورزي خبر داد
خبرگزاري فارس: شبكه الجزيره در گزارشي با اشاره به خودكفايي اقتصاد ايران در بخش صنعت و كشاورزي تاكيد كرد كه ايران در بخش كشاورزي داراي خودكفايي 90 درصدي است.

تصویر
به گزارش مانيتورينگ فارس، شبكه الجزيره در ادامه ويژه برنامه بررسي ابعاد تحريم‌هاي غرب و آمريكا عليه ايران در بخش‌ سرمايه گذاري پرداخت.
اين شبكه با اشاره به اينكه غربي‌ها در امتداد تلاش‌ها براي تحريم عليه ايران در نظر دارند تا از سرمايه گذاري شركت‌هاي خارجي در ايران ممانعت كنند، تصريح كرد: قبل از بررسي تلاش‌هاي غرب بايد واقعيت اقتصاد ايران را دريافت.
الجزيره ابراز داشت: اقتصاد ايران علي رغم اينكه در ظاهر به نظر وابسته به بخش نفت است ولي در واقعيت اقتصاد ايران اقتصادي متوازن است.
مجري اين برنامه با بيان اينكه حجم توليدات اقتصادي ايران عددي بالغ بر 380 ميليارد دلار است، افزود: نفت 15 درصد، صنعت 4درصد، تجارت 14 درصد، كشاورزي 14 درصد و بخش خدمات 27درصد از كل اقتصاد ايران را تشكيل مي‌دهند.
الجزيره با تاكيد بر خودكفايي ايران درزمينه صنعت و كشاورزي اعلام كرد كه ايران در تلاش است در جايگاه بالايي در زمينه صنايع به ويژه توليد خودرو دست پيدا كند.
اين شبكه با اشاره به اينكه ايران در سال گذشته 1.5 ميليون خودرو توليد كرد، تاكيد كرد كه ايران علاوه بر صنعت در بخش كشاورزي نيز خودكفاست.
الجزيره تاكيد كرد كه ايران امروز در بخش كشاورزي تا 90درصد به خودكفايي رسيده است.
اين شبكه با بيان اينكه حجم سرمايه گذاري در سال 2009 در ايران نسبت به سال 2008 افزايش داشته اعلام كرد كه حجم سرمايه گذاري در ايران از 0.8 ميليارد در سال گذشته به 3.5 ميليارد دلار در سال جاري رسيده است.
مجري الجزيره با اشاره به اينكه عرصه سرمايه گذاري خارجي يكي از عرصه‌هايي بوده است كه با كاهش سرمايه گذاري اثرات تحريم‌هاي غرب هويدا شده است، اعلام كرد كه 34درصد سرمايه‌گذاري‌ها در اقتصاد ايران توسط كشورهاي آسيايي، 32 درصد توسط كشورهاي اروپايي و 23درصد توسط كشورهاي قاره سياه و تنها 3درصد از سرمايه گذاري خارجي ايران از قاره آمريكا است.
شبكه الجزيره از ابتداي اين هفته برنامه‌اي با عنوان "اقتصاد ايران تحت العقوبات[ اقتصاد ايران زير تحريم‌ها " را روي آنتن خود قرار داده است كه با پخش گزارش هاي خبري و برگزاري گفت‌وگوهاي تلويزيوني با كارشناسان اقتصادي به بررسي و كنكاش درباره ابعاد تحريم‌هاي غرب و آمريكا عليه ايران مي‌پردازد.
انتهاي پيام/ص
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”