طرح اماراتی ها برای پیشگیری از پیامدهای بسته شدن احتمالی تنگ

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

طرح اماراتی ها برای پیشگیری از پیامدهای بسته شدن احتمالی تنگ

پست توسط hani1459 »

بی بی سی - امیرنشین ابوظبی که نود درصد ذخایر نفتی امارات متحده عربی رادر اختیار دارد در حال ساختن بندرنفتی عظیمی در ساحل دریای عمان است تا درصورتی که ایران تصمیم به بستن تنگه هرمز بگیرد، برای صدور نفت خود نیازیبه خلیج فارس و تنگه هرمز نداشته باشد.

روز گذشته، پایگاهی دریاییکه فاز اول این بندر محسوب می شود در امیرنشین فجیره افتتاح شد و در حالحاضر عملیات ساخت بندر نفتی و خط لوله ای که چاههای نفت امیرنشین ابوظبیرا به این بندر وصل کند ادامه دارد.

شصت درصد از نفت جهان رانفتکشهایی حمل می کنند که از تنگه هرمز رد می شوند و برخی مقامات نظامیایرانی بارها هشدار داده اند که در صورتی که ایران هدف حمله قرار بگیرد بابستن تنگه هرمز از صدور نفت کشورهای حاشیه خلیج فارس به جهان جلوگیریخواهند کرد.

یکی از تازه ترین این هشدارها حدود سه ماه پیش از زبانسرتیپ علی شادمانی، رئیس اداره عملیات ستاد کل نیروهای مسلح ایران بیان شدکه گفته بود در صورت هر تحرکی علیه کشورش، نیروهای ایرانی طی سه اقدامهمزمان، دست به کنترل تنگه هرمز خواهند زد، به پایگاههای نظامی آمریکا درعراق و افغانستان آسیب خواهند رساند و آرامش حکمفرما بر اسرائیل را به همخواهند زد.

وی گفته بود که نیروهای ایرانی در مورد در اختیار گرفتن کامل تنگه هرمز تاکنون چندین رزمایش انجام داده اند.

فوریه(بهمن) گذشته از سعود الفیصل، وزیرخارجه عربستان سعودی در نشست خبریمشترکش با هیلاری کلینتون وزیر خارجه آمریکا پرسیده شد که اگر ایران تنگههرمز را ببندد واکنش دولت سعودی چه خواهد بود که وی در پاسخ گفته بود بستنتنگه هرمز اعلام جنگ بین المللی به جهان است.

عصر ایران
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 4377
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۴, ۱:۱۴ ب.ظ
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6704 بار
سپاس‌های دریافتی: 12097 بار
تماس:

Re: طرح اماراتی ها برای پیشگیری از پیامدهای بسته شدن احتمالی

پست توسط Mohammad 1985 »

hani1459 نوشته شده:یکی از تازه ترین این هشدارها حدود سه ماه پیش از زبانسرتیپ علی شادمانی، رئیس اداره عملیات ستاد کل نیروهای مسلح ایران بیان شدکه گفته بود در صورت هر تحرکی علیه کشورش، نیروهای ایرانی طی سه اقدامهمزمان، دست به کنترل تنگه هرمز خواهند زد، به پایگاههای نظامی آمریکا درعراق و افغانستان آسیب خواهند رساند و آرامش حکمفرما بر اسرائیل را به همخواهند زد.


این سه اقدام به نظر من به یک اقدام جهانی گسترده بر علیه ایران تبدیل خواهد شد
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
New Member
پست: 2
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۰, ۷:۱۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2 بار
سپاس‌های دریافتی: 10 بار

Re: طرح اماراتی ها برای پیشگیری از پیامدهای بسته شدن احتمالی

پست توسط arash-kazerooni »

نفتکش ها در روز از خلیج فارس جدود 15 میلیون بشکه نفت را جا به جا میکنند. در حالی که این خط لوله اگر راه اندازی شود و با تمام ظرفیت کار کند, تنها میتواند 2 میلیون بشکه ی نفت رو جا به جا کند. که تازه اون هم با یه موشک کارش تمومه....
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 585
تاریخ عضویت: شنبه ۹ مهر ۱۳۹۰, ۷:۴۸ ب.ظ
محل اقامت: iran
سپاس‌های ارسالی: 3296 بار
سپاس‌های دریافتی: 2088 بار
تماس:

Re: طرح اماراتی ها برای پیشگیری از پیامدهای بسته شدن احتمالی

پست توسط Cloor Master »

به ثانیه اول جنگ نکشیده ایران تمام کشورهای عربی نفت خیز را پایشون را وسط می کشد حالا به هر دلیلی اصلا امریکا چه طوری می خواهد وارد جنگ با ایران بشد اما نخواهد از کمک کشور های خلیج فارس استفاده نکند جنابdisable همین ایران عقب مونده را که شما می گید از خیلی از کشور هایی که تو تحریم نیستند وضعش بهتره چشم داری ببین که ما تو خیلی از فناوری های پیشرفته صاحب فناوری هستیم خیلی چیزها را خودمون طراحی می کنیم ایران تو یک شرایط خاصی هست که بهترین روش این است که به مسائل نظامی زیاد توجه کند نه مثل خیلی از کشورها فقط به مواردی مثل توریست و...بپردازد چون این چیزها به دردش نمی خورد در این وضعیت شما فقط یاد گرفته اید در همه ی تاپیک ها چه نظامی و چه غیر نظامی یک پست بی ربط بگذارید این تاپیک در مورد تنگه هرمز و نفت است نه وضعیت اقتصادی ایران شما اگر از ایران بدتون میاد و نمی تونی با این اوضاع کنار بیایی پولات را جمع برو خارج
و آنهایی که بر بلندای آسمان
پرواز تا بینهایت را
بر قلب آسمان
تا ابد در اوج گرفتن
بر بلندای آسمان نامت ایران
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 48
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲ آبان ۱۳۸۷, ۷:۲۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 29 بار
سپاس‌های دریافتی: 41 بار

Re: طرح اماراتی ها برای پیشگیری از پیامدهای بسته شدن احتمالی

پست توسط StrikeEagle »

بعضی دوستان بسیار جو گیرند! این را با موشک میزنیم!ان را با راکت میزینم! ان یکی را بمباران میکنیم. گو یا همه دنیا نشسته اند و فقط اینها توان موشک پرانی و بمب گذاری وغیره ذالک دارند!
Major
Major
پست: 374
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۸۶, ۱:۰۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 253 بار
سپاس‌های دریافتی: 713 بار

Re: طرح اماراتی ها برای پیشگیری از پیامدهای بسته شدن احتمالی

پست توسط kingday »

disable نوشته شده:توی این 33 سال فقط کارمون خرابکاری بمب گذاری و موشک ساختن بودن
اصلا سازنده نبودیم
بهتره سرمون رو از توی لاک خودمون بیاریم بیرون و ببینیم دنیا چقدر پیشرفت کرده
پیشرفت و ابر قدرت بودن آمریکا فقط به داشتن تسلیحاتش نیست


اقای عزیز این که میکید ما همش داریم بمب میزاریم و ادم میکشیم منظور تون کی هست ایرانیا رو میگین میشه مثال بزنی ببینیم کجا بمب گداشتیم و ادم کشتیم که الان باید از این کارامون دست برداریم؟؟

اینکه ایران برای حفظ امنیت خودش که در اولویت اول هر سیاستی هست میاد یکسری تحقیقات نظامی برای دفاع از خودش میکنه و در این زمینه هم پیشرفتهای خیلی خوبی داشته و همین مساله باعث شده که هنوز کسی جرات حمله به ما پیدا نکنه این کجاش ایراد داره ؟؟

گیریم شما پیشرفته ترین کشور از نظر تکنولوژی های غیر نظامی باشن اما هیچ قدرت دفاعی از خودت نداشته باشی از طرفی هم کلی دشمن داشته باشی خوب چه فایده داره خیلی سریع میان هرچی ساختی و داری میبرن و چپاول میکنن یا اینقدر ازت امتیاز میگیرن که دائم باید به اینو اون باج بدی فکر کنم اطلاعات سیاسی شما خیلی ضعیف هستش

در مورد پیشرفت هم بگم که ایران در تمام زمینه ها داره پیشرفت میکنه فقط کافیه بعضی وقتا به اخبار ایران هم گوش بدین چون اخبار پیشرفتهای ایران رو توی بیبیسی و صدای امریکا نمیگن عزیز فقط بدهاشو میگن و شما فکر میکنید فقط اونا درسته و این همون کاریه که خودتون گفتین یعنی بیرون اوردن سر از توی لاک

پیشرفت اعظم امریکا که شامل شرکتهای بزرگ خصوصیش هست ایجاد بازار های مصرفی در کشورهای تحت سلطه خودش هستش و همینطور ایجاد تهدیدات و دشمنهای فرضی برای فروش تسلیحات براه انداختن جنگ و ایجاد پایگاههای نظامی برای گرفتن امتیازات سیاسی و اقتصادی و در کل اداره دنیا بروشی که دلشون میخواد هرجا در دنیا جنگی هست میبینید ردی از امریکا توش هست حالا نتیجه بگیرید که ایا بدون تسلیحات امریکا میتونه دوام داشته باشه؟؟

دوست عزیز نمیدونم شما چند سالته و چه تحصیلاتی داری و کارت چیه اما از نامه هات همش بدبینی و جانبداری غربیها دیده میشه و هر پیشرفت و پیروزی ایران رو با یک جوابهای عجیب میخوای خراب کنی و نکنه اصلا ایرانی نباشی من دارم شک میکنم
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 196
تاریخ عضویت: دوشنبه ۹ آذر ۱۳۸۸, ۱۱:۳۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2998 بار
سپاس‌های دریافتی: 405 بار

Re: طرح اماراتی ها برای پیشگیری از پیامدهای بسته شدن احتمالی

پست توسط رضاخان »

ای کاش ایرانیهایی که در خارج هستند کمی دلشان برای کشورشان میسوخت مثل چینی هایی که خارج از کشورشان هستند
بیشتر ایرانیهای ترک وطن کرده به دشمن این آب و خاک خدمت میکنند و هیچ حمایتی از کشورشان نمیکنند
دز حالی که چینی ها همواره در حال فرستادن پول و اطلاعات به داخل کشورشان هستند
در بهترین حالت ایرانیان خارج نشین به ایراد گیری و نفی دستاوردهای این مرز و بوم مشغولند
بهترین کار اینست که ما در ایران میانه روی کنیم و هم منافع اقتصادیمان را تامین کنیم و هم منافع دفاعیمان را
در خاورمیانه کشوری بدون قدرت دفاعی بالا دوام نمی آورد
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”