دستگيري 4 تروريست مرتبط با انگليس در مريوان

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

دستگيري 4 تروريست مرتبط با انگليس در مريوان

پست توسط Sami 1993 »

وزارت اطلاعات خبر داد
دستگيري 4 تروريست مرتبط با انگليس در مريوان
خبرگزاري فارس: وزارت اطلاعات از دستگيري 4 تروريست وابسته به انگليس در شهر مريوان خبر داد.

تصویر
به گزارش فارس به نقل از پرس‌ تي‌وي، 4 تروريست وابسته به انگليس در شهر مريوان در غرب ايران دستگير شدند. اين تروريست‌ها تاكنون 5 تن را در ايران به قتل رسانده‌اند.
وزارت اطلاعات ايران ضمن اعلام اين خبر، از كشف مقاديري سلاح و اسناد از اين گروه تروريستي خبر داد.
افراد دستگير شده اعتراف كرده‌اند كه در دو سال گذشته 5 ترور انجام داده‌اند و قرار بوده بابت هر عمليات 20 هزار دلار دستمزد بگيرند.
بر پايه اعترافات اين گروه، آنان دستورات خود را در سليمانيه عراق از فردي به نام جليل فتاحي دريافت كرده بودند كه اكنون ساكن انگليس است.
فتاحي يكي از رهبران گروهك تروريستي كومله است كه از سال 1357 (1979 ميلادي) مسئوليت صدها ترور و عمليات تروريستي را در غرب ايران بر عهده داشته است.
طبق اعلام وزارت اطلاعات، 4 دستگير شده به نام‌هاي مجيد بختيار، هژير ابراهيمي، لقمان مرادي و زنيار مرادي خود نيز از اعضاي گروهك كومله هستند.
به گفته دستگير‌شدگان، جليل فتاحي رهبر آنان خود نيز پيش از اين چندين ترور انجام داده است. وي پس از توجيه اعضاي اين هسته تروريستي در سليمانيه، پول و سلاح لازم را هنگام عزيمت ترويست‌ها به ايران در مرز عراق تحويل آنان داده است.
جان سورز رئيس سازمان اطلاعات خارجي انگلستان (ام‌آي-6) چندي پيش در بيست و هشتم اكتبر (6 آبان) اعلام كرده بود كه اين تشكيلات در حال انجام عمليات جاسوسي با هدف توقف برنامه هسته‌اي ايران است.
وزارت اطلاعات اعلام كرده است كه انگليس علاوه بر انجام عمليات جاسوسي در ايران، در حمايت و تامين مالي برخي از گروه‌هاي تروريستي مخالف دولت ايران دست دارد.
انتهاي پيام/پ
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”