نظر كانديداي رياست جمهوري آمريكا درباره تسخير لانه جاسوسي

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

نظر كانديداي رياست جمهوري آمريكا درباره تسخير لانه جاسوسي

پست توسط Sami 1993 »

در گفت‌وگو با فارس عنوان شد:
نظر كانديداي رياست جمهوري آمريكا درباره تسخير لانه جاسوسي
خبرگزاري فارس: "گلوريا لاريوا " كانديداي رياست جمهوري آمريكا در سال 2008 عليرغم تحليل‌هاي رسمي غرب عليه واقعه تسخير لانه جاسوسي آمريكا در ايران در اين باره نظر ديگري دارد.

تصویر
"گلوريا لاريوا " از رهبران برجسته ائتلاف "انسر " (ANSWER) و كانديداي رياست جمهوري سال 2008 در آمريكا، در گفت‏وگو با خبرنگار بين‌الملل خبرگزاري فارس با اشاره به عصبانيت دولت آمريكا از مقاومت مردم ايران در مقابل سلطه گري‌هاي اين كشور گفت: ايران به نماد مقابله با سلطه گري در جهان تبديل شده است و به همين خاطر آزدايخواهان جهان بايد از ايران و انقلاب آن حمايت كنند.

متن كامل گفت‌و‌گو خانم گلوريا لاريوا با خبرنگار بين الملل خبرگزاري فارس به شرح ذيل مي‌باشد:

* تبليغات گسترده ضد‌ايراني دولت آمريكا باعث كشته شدن تعداي از ايراني‌هاي مقيم آمريكا شد

دولت و شركت‌هاي بزرگ رسانه‌اي آمريكا از تسخير سفارت اين كشور در ايران براي ايجاد يك جو پر سروصداي ضد ايراني در آمريكا استفاده كردند كه اين اقدامات رسانه‌اي توانست تا حدود زيادي روي جمعيت زيادي از مردم آمريكا تاثير بگذارد، تاثيري كه باعث حملات زيادي عليه ايرانيان مقيم آمريكا و منجر به كشته شدن تعدادي از آنها شد.
طي زماني كه كاركنان سفارت آمريكا در ايران در اختيار دانشجوهاي ايراني بودند شبكه اي.بي.سي برنامه‌اي را با عنوان "گروگان‌هاي آمريكايي روز 23 " پخش شد كه هر روز ادامه داشت و به تعداد روزهاي عنوان برنامه هم اضافه مي‌شد و پخش اين برنامه براي 444 شب ادامه پيدا كرد تا اينكه بعد از آزادي گروگان‌هاي آمريكايي به يك برنامه ثابت تبديل شد.

* در حمايت از ايران راهپيمايي گسترده اي در نيويورك شكل گرفت

در پاسخ به اقدامات رسانه‌اي آمريكا مقاومت‌هايي در اين كشور گرفت كه ميتوان به راهپيمايي نيويورك در دسامبر 1979 اشاره كرد كه برخي از افرادي كه در آن حضور داشتند در حال حاضر از اعضاي ائتلاف انسر هستند. معترضان در اين راهپيمايي خواستار تحويل شاه توسط آمريكا به ايران بودند تا به خاطر در اختيار قرار دادن نفت و ساير منابع طبيعي ايران به آمريكا و ساير قدرت‌هاي امپرياليست دنيا محاكمه شود. در زمان اين راهپيمايي شاه ايران در يكي از بيمارستان‌هاي آمريكا بستري بود.

* دانشجويان ايراني با تسخير سفارت آمريكا و انتشار اسناد از برنامه‌هاي آمريكا عليه انقلاب ايران پرده برداشتند

سفارت‌هاي آمريكا در جهان كاركنان و مقامات زيادي دارند كه اقدام به جاسوسي و جمع آوري اطلاعات براي دولت آمريكا و شركت‌هاي مطبوع دولت مي‌كنند. آمريكا به سفارتش در ايران براي نفوذ در كشورهاي خاورميانه به عنوان يك سفارتخانه استراتژيك نگاه مي‌كرد. براي مثال مي توان به نقش سفارت آمريكا و سازمان سيا در كودتايي كه باعث كنار رفتن مصدق از قدرت شد اشاره كرد.
رفتار دانشجويان ايراني در تسخير سفارت آمريكا و درخواست آنها براي تحويل شاه به ايران براي محاكمه در دادگاه به ايران با توجه اقدامات سفارت آمريكا در ايران قابل توجيه است. دانشجويان ايراني با تسخير سفارت و انتشار اسناد به دست آمده خواستند تا از برنامه‌هاي آمريكا عليه انقلاب ايران پرده بردارند.

* ايراني هاي مخالف شاه در آمريكا هم از شر ساواك در امان نبودند

من به ياد مي‌آورم قبل از انقلاب ايران دانشجويان ايراني در آمريكا كه من هم با برخي از آنها دوست بودم عليه شاه فعاليت مي‌كردند و آنها در آمريكا هم از ساواك و شكنجه‌هاي آنها در امان نبودند و نگران جان خود بودند كه مسئول همه اين جنايات‌ها دولت آمريكا بود.
ما به عنوان فعالان مخالف سياست‌هاي سلطه‌گرانه دولت آمريكا وظيفه داريم تا از حاكميت و انقلاب ايران دفاع كنيم و وظيفه داريم كه مردم آمريكا را مطلع سازيم كه ايران دشمن ما نيست و براي برداشته شدن تحريم ها عليه ايران تلاش كنيم.

* سفارت آمريكا در ويتنام هم تسخير شد

من اقدامي مشابه با كاري كه دانشجويان ايراني كردند در مورد تسخير سفارت آمريكا در كشور ويتنام به خاطر مي‌آورم كه طي آن نيروهاي آزاديخواه ويتنام در آوريل 1975 سفارت آمريكا در اين كشور را تسخير كردند كه اين اقدام براي آنها يك پيروزي بزرگ به حساب مي‌آمد كه البته اين اقدام آنها در نهايت منجر به پايان تسلط آمريكا بر ويتنام شد.

* دفتر حافظ منافع آمريكا تجهيزات راديويي در اختيار مخالفان انقلاب كوبا قرار مي‌داد

از نمونه‌هاي موجود درباره اقدامات سفارت آمريكا در كشورهاي ديگر مي‌توان به مداخله آمريكا در كوبا اشاره كرد . دو كشور آمريكا و كوبا هرچند كه روابط رسمي ديپلماتيك ندارند ولي دفتر حافظ منافع آمريكا در هاوانا و دفتر حافظ منافع كوبا در واشنگتن داير است. مداركي وجود دارد كه ثابت مي‌كند آمريكا از طريق دفتر حافظ منافع خود در هاوانا به گروه‌هاي مخالف در كوبا براي تخريب و مقابله با انقلاب اين كشور و ارائه تجهيزات راديويي براي انتشار اخبار عليه كوبا اقدام مي‌كرد. اين دفتر همچنين در انتقال كمك‌هاي "سانتيگو آلوارز " يك تروريست معروف كه هزاران دلار به گروه‌هاي مخالف در كوبا از طريق مايكل پارملي در سال 2008 كمك مي‌كرد، دست داشت.

* آمريكا هر لحظه تلاش مي‌كند به خاطر مقاومت 30 ساله انقلاب ايران از مردم اين كشور انتقام بگيرد

برخي معتقدند كه آمريكا بعد از تسخير سفارت كشورش در ايران قصد كودتا در اين كشور را داشت من از جزئيات اين موضوع خبري ندارم ولي شواهد نشان مي‌دهد كه انجام اين كار توسط آمريكا دور از ذهن نبوده است و بدون شك دولت آمريكا از اينكه بتواند دست به چنين اقدامي بزند بسيار خوش حال مي‌شد. دولت آمريكا هيچگاه مردم ايران را به خاطر ملي شدن صنعت نفت و در كل خارج شدن كنترل ايران از دست آمريكا نمي بخشد. علت به قدرت رسيدن شاه و پدرش در ايران هم تسلط آمريكا بر ايران بود.
آمريكا هر لحظه تلاش مي‌كند به خاطر مقاومت 30 ساله انقلاب ايران از مردم اين كشور انتقام بگيرد. آمريكا مي خواهد ايران را بي ثبات كند و مردم ايران را كوچك نشان دهد به دليل اينكه ملت ايران به نماد مقاومت و مبارزه با سلطه آمريكا تبديل شده‌اند.
اين مساله خيلي مهم است كه مردم دنيا بدانند مقاومت و مقابله مردم ايران عليه سلطه جهاني بايد توسط مردم آزداي‌خواه ساير نقاط جهان حمايت شود.

* تحريم‌ها عليه ايران بر پايه دروغ شكل گرفته است

تحريم هاي غرب عليه ايران يك جنايت عليه انسانيت است كه اين اقدام‌ها برپايه دروغ شكل گرفته است. تنها دليل اين تحريم‌ها مجازات دولت و مردم ايران است و تنها كساني كه از اين تحريم ها سود مي‌برند دولت آمريكا است و شركت هاي چند مليتي مانند شركت‌هاي تسليحاتي هستند.

انتهاي پيام/us.ir/پ
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”