آمريكا بزرگترين ناقض حقوق بشر در جهان است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

آمريكا بزرگترين ناقض حقوق بشر در جهان است

پست توسط Sami 1993 »

كارشناس آمريكايي در گفت‌وگو با فارس:
آمريكا بزرگترين ناقض حقوق بشر در جهان است
خبرگزاري فارس: يك كارشناس آمريكايي با اشاره به تبعيض فزاينده در نهادهاي دولتي آمريكا عليه اقليت‌ها گفت كه آمريكا بزرگترين نقض‌كننده حقوق بشر در جهان است.

تصویر
به گزارش فارس، "ونس اسميت "، كارشناس آمريكايي مسائل حقوق بشر در گفت‌وگو با خبرنگار بين‌الملل فارس آمريكا را بزرگترين ناقض حقوق بشر در جهان خواند.
اسميت در خصوص وضعيت حقوق بشر در آمريكا گفت: به نظرم اين سوال نياز به توضيح ندارد زيرا شما از طريق دوربين‌هاي تلويزيوني اغلب شاهد رفتار ناشايست پليس اين كشور با افراد خارجي و حتي اقليتهاي آمريكايي هستيد. پليس در برخورد با رنگين پوستان در آمريكا به شدت با خشونت برخورد مي‌كند و گاهي اوقات ممكن است شخصي به خاطر خطايي بسيار ساده جان خود را از دست بدهد.
وي افزود: تبعيض در نهادهاي دولتي در آمريكا بيداد مي‌كند زيرا اگر شما خارجي باشيد يا رنگين پوست، برخورد كاركنان با شما بسيار ناگوار خواهد بود.
اسميت در پاسخ به سوالي مبني بر اين كه اگر آمريكا حقوق بشر را نقض مي كند پس چرا وزارت امور خارجه اين كشور همه ساله به انتشار فهرستي از كشورهاي ناقض حقوق بشر مبادرت مي‌كند گفت: در واقع اين اقدام را بايد نوعي فرار رو به جلو قلمداد كرد. مسئولان آمريكايي براي سرپوش گذاشتن بر عملكرد غير انساني خود ساير كشورها را به نقض حقوق بشر متهم مي كنند. البته آنها در اين ميان منافع اقتصادي را در نظر دارند. به عنوان مثال هرگاه با چين مشكلي پيش مي‌آيد دولتمردان آمريكايي با جار و جنجال در زمينه نقض حقوق بشر پكن را در عرصه هاي بين المللي محكوم مي كنند، اما هرگاه روابط دو كشور بهبودي نسبي مي يابد گزارش وزارت امور خارجه امريكا درباره وضع حقوق بشر در چين ملايم تر مي شود.
اسميت تصريح كرد: حقوق بشر به حربه اي براي مسئولان آمريكايي به منظور محكوم كردن بدون توجيه ساير كشورها تبديل شده است كه البته در نهايت هدف از اين اقدام سرپوش گذاشتن بر مسائل داخلي است. اكنون زندانهاي آمريكا مملو از قاتل و بزهكار است، زيرا جامعه اي كه از نظر اقتصادي دچار بحران باشد از نظر ارزشهاي اجتماعي به مراتب بيشتر دچار انحطاط مي شود.
اين كارشناس سياسي در پاسخ به سوالي در خصوص عملكرد دولت باراك اوباما در زمينه مسائل اجتماعي و رفاهي مردم آمريكا گفت: اوباما با وعده تغيير بر سركار آمد كه نه تنها تا كنون بهبودي در اوضاع معيشتي مردم ايجاد نكرده بلكه وضع را از سابق هم بدتر كرده است. شاهد اين سخن شكست اخير دمكراتها در انتخابات بود در واقع مردم آمريكا رضايت چنداني از عملكرد دولت و كاخ سفيد ندارند. عمق فاجعه به گونه‌اي بود كه اوباما مسئوليت شكست دمكراتها را به گردن گرفت و گفت ما در سياستهاي خود ناكام بوده‌ايم.
انتهاي پيام/us/ص
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”