نشست ضدايراني در مركز وودرو ويلسون در آستانه مذاكرات ترکیه

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

نشست ضدايراني در مركز وودرو ويلسون در آستانه مذاكرات ترکیه

پست توسط Sami 1993 »

نشست ضدايراني در مركز وودرو ويلسون در آستانه مذاكرات ايران و 1+5
خبرگزاري فارس: نشستي با حضور كارشناسان آمريكايي در مركز بين‌المللي "وودرو ويلسون " در واشنگتن با محور ايران و برنامه هسته‌اي اين كشور برگزار شد.

تصویر
به گزارش فارس، جمعي از تحليلگران آمريكايي از جمله "رابين رايت "، "ديويد آلبرايت "، "مايكل اليمن " روز 13 ژانويه (23 ديماه) در مركز بين‌المللي محققان "وودرو ويلسون " در واشنگتن نشستي را در خصوص توانمندي‌هاي هسته‌اي ايران برگزار كردند.

اين نشست با هماهنگي و حمايت مركز مطالعات امنيت بين‌الملل و لابراتوآر ملي لس‌آنجلس برگزار شد.

رايت در ابتدا مقدمه‌اي در خصوص ايران گفت و اين كارشناسان آمريكايي وب‌سايتي را با عنوان "primeiran.com " را به منظور صحبت در ارتباط با مسئله هسته‌اي ايران و پروژه اتمي ايران راه‌اندازي كرده‌اند.

آلبرايت ضمن تأكيد بر اين مسئله كه حتي نشانه‌اي از ساخت بمب اتمي در ايران مشاهده نمي‌شود تأكيد كرد كه هر آنجا كه توانمندي وجود داشته باشد، مي‌تواند به ساخت بمب اتم نيز منتهي شود.

عليرغم پيشرفت‌هاي ايران در زمينه فناوري، آلبرايت مدعي شد كه سرعت تكنولوژي در ايران كاهش پيدا كرده است و ايران با مشكل سانتريفيوژ مواجه شده است و 10 درصد قدرت ايران در غني‌سازي كاهش يافته است زيرا دستگاهها به ويژه دستگاههاي موجود در مركز نطنز در حال خراب شدن هستند.

وي براي ضعيف جلوه دادن سيستم مديريتي ايران، مدعي شد كه سيستم مديريت كنترل در نطنز بسيار ضعيف است و نيروهاي اطلاعاتي خارجي، ايران و فعاليت‌هاي هسته اي ايران را تحت كنترل و نظارت خود قرار داده‌اند و مركز نطنز در زير ذره‌بين حمله قرار گرفته است.

آلبرايت در ادامه گفته‌هاي خود به ترفندهاي آژانس‌هاي جاسوسي غرب اشاره كرد و گفت: از آنجايي‌كه ايران تحت تحريم‌هاي بين‌المللي قرار گرفته است، ما با استفاده از سازمان‌هاي جاسوسي خود در مسير تجارت برخي كشورها با ايران قرار مي‌گيريم و شرايطي را فراهم مي‌كنيم كه با ايران تجارت‌هايي صورت گيرد و سپس خود وارد عمل شده و راه را براي تجارت مسدود مي‌كنيم.

"مايكل المن " نيز كه در زمينه مطالعات راهبردي موشكي تخصص دارد و نويسنده "مطالعه راهبردي موشكي ايران " است تصريح كرد كه نظريه بسياري از محققين كه بر اين باورند كه ايران با داشتن تكنولوژي فرستادن ماهواره به كره زمين، مي‌تواند موشك‌هاي خطرناك درست كرده و به مدار زمين بفرستد را رد مي‌كند.

المن در خصوص موضوع هسته‌اي ايران نيز آنگونه كه مدعي شد به اظهارات دو تن از نزديكان "محمود احمدي‌نژاد " رئيس‌جمهوري ايران كه نامي از آنها نبرد اشاره كرد و گفت: ايران قصد ساخت بمب ندارد اما آمريكا و غرب با اقدامات خود به سمتي حركت مي‌كند كه ايران را مجبور به ساخت بمب كند.

اين تحليلگر آمريكايي نشست آتي استانبول كه قرار است با حضور گروه 1+5 (آمريكا، چين، روسيه، انگليس، فرانسه بعلاوه آلمان) و ايران برگزار شود را نشستي بسيار مهم قلمداد كرد.

انتهاي پيام/ص
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”