گاردين:ايران در مذاكرات استانبول كوتاه نخواهد آمد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

گاردين:ايران در مذاكرات استانبول كوتاه نخواهد آمد

پست توسط Sami 1993 »

مطلب روزنامه انگليسي درباره موضع ايران در مذاكرات1+5
گاردين: ايران در مذاكرات استانبول كوتاه نخواهد آمد
خبرگزاري فارس: يك روزنامه انگليسي در گزارشي با اشاره به مذاكرات پيش روي ايران و 1+5 در استانبول تاكيد كرد ايران از موضع هسته‌اي خود در استانبول كوتاه نخواهد آمد.

تصویر
به گزارش فارس به نقل از روزنامه انگليسي گاردين، بعيد است گفت‌وگوها درباره برنامه هسته‌اي ايران پيشرفتي داشته باشد در حاليكه حكومت ايران هيچ مشوقي براي سازش در اين زمينه ندارد.

اين گزارش مي‌افزايد: ايران و گروه 1+5 (آمريكا، انگليس،‌ فرانسه، چين، روسيه و آلمان) 20 ژانويه براي دور ديگري از مذاكرات درباره برنامه هسته‌اي ايران با هم ديدار خواهند كرد. بسياري در اين انديشه هستند كه ايا اين گفت‌وگوها پيشرفتي خواهد داشت يا خير اما فرصت ايجاد اين پيشرفت كم است. دليل آن ساده است: چرا كه مشوق‌هايي هر طرف در كوتاه مدت ارائه مي‌كنند از خود مسئله ارزش كمتري دارد.

اين امر وقتي به ايران مي‌رسيم درست از آب در مي‌آيد. ويروس استاكس نت خرابي ايجاد كرد. اين امر در خصوص ترور دانشمندان هسته‌اي ايران نيز اتفاق افتاد. بنا بر اين چرا بايد ايران برنامه هسته‌اي خود را متوقف كند؟ چرا بايد يكي از بزرگترين‌ اهرم‌هاي خود در مقابل غرب را از دست بدهد؟

از سوي ديگر وقتي به 1+5 مي‌رسيم كه توسط آمريكا رهبري مي‌شود بعيد است شاهد رويكرد آن در مذاكرات استانبول باشيم. اوباما تحريم‌هاي شديدتري عليه ايران اعمال كرده است حتي بيشتر از آنچه بوش وضع كرده بود. اوباما همچنين روسيه را نيز در كنار خود دارد.
انتهاي پيام/ي
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”