دولت آمریکا با خطر 'تعطیلی' مواجه است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 440
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۸۹, ۱۱:۲۸ ق.ظ
محل اقامت: کهکشان راه شیری پلاک 12
سپاس‌های ارسالی: 650 بار
سپاس‌های دریافتی: 1785 بار
تماس:

دولت آمریکا با خطر 'تعطیلی' مواجه است

پست توسط kalafe2006 »

در حالیکه مذاکرات نمایندگان حزب‌های جمهوری‌خواه و دموکرات در کنگره آمریکا بر سر میزان کاهش بودجه دولت همچنان جریان دارد، مقامات دولتی هشدار داده اند در صورتی که نمایندگان کنگره آمریکا نتوانند تا نیمه شب جمعه، ۸ آوریل (۱۹ فروردین) بر سر متن نهایی بودجه مصوب به توافق برسند، فعالیت بخش‌هایی از دولت آمریکا متوقف خواهد شد.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، به نمایندگان کنگره این کشور هشدار داده است که در صورت نرسیدن به توافق بر سر بودجه دولتی، اقتصاد آمریکا آسیب می‌بیند.
بودجه‌ای که مذاکرات بر سر تصویب آن به بن‌بست رسیده است، هزینه فعالیت‌های روزانه نهادها و سازمان‌های دولت آمریکا را تا پایان سال مالی جاری یعنی ۳۰ سپتامبر تامین می‌کند.
باراک اوباما آخر وقت دیشب، با جان بینر، رییس جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا و هری رید، سناتور دموکرات آمریکا دیدار داشت.
دموکرات‌ها پیشنهاد داده‌اند که بودجه آمریکا ۳۳ میلیارد دلار کاهش یابد، ولی برخی از جمهوری‌خواهان به دنبال کاهش بیش از ۶۰ میلیارد دلاری در بودجه هستند.
آقای اوباما بعد از نشستی در کاخ سفید که یک ساعت و نیم طول کشید، گفت که بحث‌های مطرح شده به طور کلی سازنده، صریح و بی‌پرده بود. او گفت اطمینان دارد دو طرف به دنبال رسیدن به توافق هستند و هیچکدام نمی‌خواهد در دلیل تعطیلی احتمالی فعالیت‌های دولتی، مقصر شناخته شود.

از اول ماه اکتبر تاکنون دولت آمریکا امور روزمره خود را با توسل به مجموعه تدابیر موقت اداره کرده است.
اگر مذاکرات در این زمینه نتیجه‌ای نداشته باشد، نیمه شب جمعه، بخشی از فعالیت‌های دولت آمریکا متوقف خواهد شد که در این صورت، این اولین بار در ۱۵ سال اخیر خواهد بود که دولت در آمریکا "تعطیل" می‌شود.
مقامات دولت آمریکا می‌گویند که با توجه به نقش قابل توجه دولت در تامین مالی فعالیت های مربوط به رهن و وام‌های مسکن، تعطیلی فعالیت های دولتی به بازار شکننده مسکن در آمریکا آسیب جدی خواهد رساند.
تعطیلی فعالیت‌های دولت آمریکا به معنای تعطیلی دفاتر دولتی است که در نتیجه، دستمزد کارکنان و کارمندان بخش‌های دولتی و نظامی هم پرداخت نخواهد شد و پارک‌های ملی و موزه‌های این کشور بسته می‌شوند.
مهرنوش پورضیائی، خبرنگار ما در واشنگتن، می‌گوید که اگرچه تعطیلی احتمالی دولت آمریکا به دلیل اختلاف‌نظرها بر سر بودجه و برای کاهش هزینه‌های دولتی است، ولی در عین حال، تعطیلی فعالیت‌های دولتی، پرهزینه و گران است و نوعی نقض غرض هم به شمار می‌رود.
به گفته خبرنگار ما، جمهوری‌خواهان وعده‌هایی را که به هوادارانشان داده‌اند، دلیل تاکید خود بر ضرورت کاهش بیشتر هزینه‌های دولتی عنوان می‌کنند.
در دوره ریاست جمهوری بیل کلینتون در آمریکا هم اتفاق مشابهی رخ داد و دولت آمریکا برای حدود یک ماه تعطیل شد. اختلاف‌نظرها بر سر بودجه در آن زمان، در نهایت نزد افکار عمومی، به نفع دموکرات‌ها تمام شد و جمهوری‌خواهان متهم شدند که منافع سیاسی خود را به منافع کشور ترجیح داده‌اند.
آدمهای بزرگ، کسانیکه خود بسیارند، نیازی به هموطن ندارند.
کسانیکه خود آزادند از زندان به ستوه نمی‌آیند.

آدمهای حقیرند که به ازدحام محتاجند.

دکتر علی شریعتی
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 46
تاریخ عضویت: جمعه ۲۹ خرداد ۱۳۸۸, ۱:۲۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 815 بار
سپاس‌های دریافتی: 110 بار

Re: دولت آمریکا با خطر 'تعطیلی' مواجه است

پست توسط sevrous »

زمان دولت اقاي كلينتون اگر اشتباه نكنم 26 روز دولت با تعطيلي روبرو شد.اين كه اتفاق خاصي نيست.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”